Njega lica

Savjeti kako da izgledamo ljepše :)
User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 24184
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 6257 times
Been thanked: 5482 times
Status: Offline

Re: Njega lica

Post by Zizi » 29 Nov 2020, 00:16

Ja taman kada sam istražila koje bi mi kreme sa SPF 30 i 50 najbolje odgovarale, krene ova pandemija i obustave dostavu u BiH sa tih stranica. :123

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Njega lica

Post by MunDzi » 29 Nov 2020, 00:18

Zizi505 wrote: 29 Nov 2020, 00:16 Ja taman kada sam istražila koje bi mi kreme sa SPF 30 i 50 najbolje odgovarale, krene ova pandemija i obustave dostavu u BiH sa tih stranica. :123
Pa reci koje su dobre da ja sebi kupim. :D.

Kupicu i tebi.
Samo ne znam kako poslati.

User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 24184
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 6257 times
Been thanked: 5482 times
Status: Offline

Re: Njega lica

Post by Zizi » 29 Nov 2020, 00:27

MunDzi wrote: 29 Nov 2020, 00:18
Zizi505 wrote: 29 Nov 2020, 00:16 Ja taman kada sam istražila koje bi mi kreme sa SPF 30 i 50 najbolje odgovarale, krene ova pandemija i obustave dostavu u BiH sa tih stranica. :123
Pa reci koje su dobre da ja sebi kupim. :D.

Kupicu i tebi.
Samo ne znam kako poslati.
Ispod videa su navedeni. Za moju osjetljivu kožu su ovi u grupi mineralni.



On inače daje dobre informacije u vezi kozmetike.

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Njega lica

Post by Sibila » 29 Nov 2020, 08:06

Zizi505 wrote: 28 Nov 2020, 23:29
Sibila wrote: 28 Nov 2020, 20:38 Noro..razumijes se u prepaatw za njegu ?

ajde malo help pls...stalno lutam..

imam masniju kozu. sire pore...i nekad pokoja akna.


lice perem njeznijom cetkom...fino iscetkam operem ..sa afrodita pjenom za mjesovitu kozu.

ali sa kremama lutam ko blesava..


mozes li neku konkretno preporuciti
..ali da niije bas neka vatra od cijene ?


hvala..
Ne treba ti neka skupa krema, ako imaš dobre neke druge preparate.

Treba ti dobro čišćenje lica a da nije agresivno. Izbjegavaj četke za pranje lica, samo ti oštećuju kožu i mogu onda izazvati pojačano lučenje masnoće.

Za čišćenje lica kupi neki proizvod za masnu ili kombinovanu kožu od avene ili la roche posay. Mogu se kupiti kod nas u apotekama.

Ovaj tonik sa kiselinama https://www.cosrx.com/cosrx-aha-bha-cla ... ner-1.html koristi svaki drugi ili treći dan, i on će ti dobro iščistiti lice i time smanjiti pojavu akni. Možeš ga kupiti u dm-u.

Kod nas imaš u ponudi i još jedan jači toner sa kiselinama, od Biologique Recherche, u salonu Contur D. Njega ne preporučujem kupovati dok ga na tebi ne isproba kozmetičarka, jer ti ona po stanju kože odredi koji od tih tonera najbolje odgovara tvom stanju i tipu kože. A i dosta su skupi.

Pitala si za ružinu vodu, ja je koristim svaki dan nakon jutarnjeg umivanja već jedno tri godine. Meni je jako osjetljivo lice, smeta mi čak i voda, a ova ružina vodica mi smiri i lijepo navlaži lice nakon umivanja.

Koristim ovu https://alteyaorganics.com/product/bulg ... na-250-ml/. Kupim pakovanje od pola litre i traje mi skoro godinu dana. Kupujem je u biljnoj apoteci iza katedrale, košta oko 23,00 KM. Jako je kvalitetna, može se i u hranu dodavati.

Eh, što se tiče kreme za lice, tebi bi zbog masnijeg lica najbolje odgovarala neka koja ima niacinamid. Ne znam da li kod nas imaju takve u ponudi. Ono što bi vjerovatno tebi odgovaralo za masnu kožu je ovaj gel za lice https://www.dm.hr/hada-labo-tokyo-gel-k ... 44976.html, da ti ga dobro hidratizira a ne masti.

Nora ti je dala dobrih savjeta šta još koristiti, a šta ne.
Što se tiče retinola i njegovih derivata to je standard u njezi lica protiv akni i za prevenciju i izglađivanje bora.



hvala puno...pogledacu sve i vidjeti...

ma ja cetkam lice jer tako imam osjecaj da sam ga fino i potpuno ocistila i skinula sminku.

User avatar
Saga
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3209
Joined: 31 Oct 2019, 11:35
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Njega lica

Post by Saga » 29 Nov 2020, 09:40

Svih 30 stranica san prošla.
Triba mi neko vrime da mi se dojmovi slegnu :123

User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 24184
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 6257 times
Been thanked: 5482 times
Status: Offline

Re: Njega lica

Post by Zizi » 29 Nov 2020, 09:42

Šta te buni Sago? :D

User avatar
Saga
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3209
Joined: 31 Oct 2019, 11:35
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Njega lica

Post by Saga » 29 Nov 2020, 10:10

Zizi505 wrote: 29 Nov 2020, 09:42 Šta te buni Sago? :D
Previse podataka :grana
I tila bi pocet koristit neku kremu, nesto. A ne znan sta. :grana nesto protiv bora, za prevenciju.

Ne koristim nista. Dooooslovno nista. :grana Umijem se toplom vodom ujutro i uvecer i to je to. :grana Ponekad uzmem neki mamin sapun za lice pa ga operem, kojie san. To kad mi je dosadno pod tusem i cekam dok mi je regenerator na kosi. :grana
Uglavnom, sama san sebi razocarenje. Pojma nemam o tom. Moran se educirat, vrime mi je. :grana


Ma kako vi stignete sve to stavit? Kad? Kako imate vrimena? :hm

User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 24184
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 6257 times
Been thanked: 5482 times
Status: Offline

Re: Njega lica

Post by Zizi » 29 Nov 2020, 10:27

Saga wrote: 29 Nov 2020, 10:10
Zizi505 wrote: 29 Nov 2020, 09:42 Šta te buni Sago? :D
Previse podataka :grana
I tila bi pocet koristit neku kremu, nesto. A ne znan sta. :grana nesto protiv bora, za prevenciju.

Ne koristim nista. Dooooslovno nista. :grana Umijem se toplom vodom ujutro i uvecer i to je to. :grana Ponekad uzmem neki mamin sapun za lice pa ga operem, kojie san. To kad mi je dosadno pod tusem i cekam dok mi je regenerator na kosi. :grana
Uglavnom, sama san sebi razocarenje. Pojma nemam o tom. Moran se educirat, vrime mi je. :grana


Ma kako vi stignete sve to stavit? Kad? Kako imate vrimena? :hm
Tri minute ujutro, navečer pet...etoo :D

Ne koristim ni ja sve svaki dan. Bitno je da imaš osnovne proizvode, a ostalo dodaješ po potrebi.

Prvo vidi kakva ti je koža lica i kakvu bi željela da imaš. Prema tome onda ide i odabir proizvoda.

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18947
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 778 times
Been thanked: 1001 times
Status: Offline

Re: Njega lica

Post by Nora Ibsenova » 29 Nov 2020, 10:43

Joj, nemojte četkat lice ničim.
Nježno, jagodicama prstiju.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Saga
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3209
Joined: 31 Oct 2019, 11:35
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Njega lica

Post by Saga » 29 Nov 2020, 10:44

Zizi505 wrote: 29 Nov 2020, 10:27
Saga wrote: 29 Nov 2020, 10:10

Previse podataka :grana
I tila bi pocet koristit neku kremu, nesto. A ne znan sta. :grana nesto protiv bora, za prevenciju.

Ne koristim nista. Dooooslovno nista. :grana Umijem se toplom vodom ujutro i uvecer i to je to. :grana Ponekad uzmem neki mamin sapun za lice pa ga operem, kojie san. To kad mi je dosadno pod tusem i cekam dok mi je regenerator na kosi. :grana
Uglavnom, sama san sebi razocarenje. Pojma nemam o tom. Moran se educirat, vrime mi je. :grana


Ma kako vi stignete sve to stavit? Kad? Kako imate vrimena? :hm
Tri minute ujutro, navečer pet...etoo :D

Ne koristim ni ja sve svaki dan. Bitno je da imaš osnovne proizvode, a ostalo dodaješ po potrebi.

Prvo vidi kakva ti je koža lica i kakvu bi željela da imaš. Prema tome onda ide i odabir proizvoda.
Ma nemoguce da to sve u 3 min ujutro i 5 navecer. Ozbiljno? :sok
Danas idem kod mame, ona je u tom potpuno. :ok Sama sebi pravi kreme za lice, ja san joj jedno vrime kupovala sastojke u ljekarnam i pomagala joj pravit. Izvidicu sta mi ona preporucuje, bice joj drago :ooo

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18947
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 778 times
Been thanked: 1001 times
Status: Offline

Re: Njega lica

Post by Nora Ibsenova » 29 Nov 2020, 10:50

Zizo, reci mi za niacinamid, kako to?
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Dunjaa
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2998
Joined: 13 Feb 2020, 15:01
Has thanked: 396 times
Been thanked: 986 times
Status: Offline

Re: Njega lica

Post by Dunjaa » 29 Nov 2020, 10:52

Koristim sve :D. Najviše što mi pomaže je cesti obilazak kod kozmetičarke.
Kremu za lice koristim od sigurno neke 13 godine i nikada nisam prestala sa time. Čišćenje lica pred spavanje obavezno. Što reče Nora, draže mi je novac dati na kreme i kremice, nego na odjeću.

User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 24184
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 6257 times
Been thanked: 5482 times
Status: Offline

Re: Njega lica

Post by Zizi » 29 Nov 2020, 10:58

Saga wrote: 29 Nov 2020, 10:44
Zizi505 wrote: 29 Nov 2020, 10:27

Tri minute ujutro, navečer pet...etoo :D

Ne koristim ni ja sve svaki dan. Bitno je da imaš osnovne proizvode, a ostalo dodaješ po potrebi.

Prvo vidi kakva ti je koža lica i kakvu bi željela da imaš. Prema tome onda ide i odabir proizvoda.
Ma nemoguce da to sve u 3 min ujutro i 5 navecer. Ozbiljno? :sok
Danas idem kod mame, ona je u tom potpuno. :ok Sama sebi pravi kreme za lice, ja san joj jedno vrime kupovala sastojke u ljekarnam i pomagala joj pravit. Izvidicu sta mi ona preporucuje, bice joj drago :ooo
Moguće je :D.

Ujutro lice umijem samo mlakom vodom. Peškir stavim na lice da upije vodu, nikako s njim ne brišem lice da mi ne iritira kožu.
Zatim stavim ružinu vodicu ili essence, serum, losion ili kremu, zavisi šta mi treba. Sada zimi na usne dodam i vazelin jer ih čuva od isušivanja.
I sve što nanosim tapkam na licu, ne mažem, jer se bolje upije.

Etoo, začas gotovo. :D

User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 24184
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 6257 times
Been thanked: 5482 times
Status: Offline

Re: Njega lica

Post by Zizi » 29 Nov 2020, 10:59

Nora Ibsenova wrote: 29 Nov 2020, 10:50 Zizo, reci mi za niacinamid, kako to?
Na šta konkretno misliš?

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18947
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 778 times
Been thanked: 1001 times
Status: Offline

Re: Njega lica

Post by Nora Ibsenova » 29 Nov 2020, 11:06

Ja imam jako osjetljivu kožu lica, tako da ne mogu svašta na nju stavit, 95% stvari kojim su se žene na ovoj temi hvalile da im čuda prave, ja ne mogu koristit.
Pritom je jako suha, tako da je moram njegovati nečim. I šminkam se, i moram nečim skinuti tu šminku, itd.

A ne mogu da pustim i pomirim se da tim, uvijek se trudim da otkrijem nešto od čega će bit bolja, ljepša, glađa, sjajnija...

Sve što znam, znam jer sam zbog ograničenih financijskih sredstava primorana da sama čitam, tražim, rovim podatke, studije, itd. I sve to što znam gledam samo kroz sebe i svoju kožu.

Na primjer, titanijev dioksid u nano česticama koji je u kremi koju je stavljala MunDzi, možda je za nju sasvim okej da ga koristi.

Uprkos pričama i studijama da su te čestice toliko sitne da kroz kožu mogu prodrijeti u krvotok i biti potencijalno kancerogene, on je ipak sastojak koji je odobren i proglašen sigurnim za upotrebu jer nema dovoljno studija koje bi potvrdile takva stanovišta.

Isto kao i parfemi, velika većina kozmetike sadrži parfeme, boje, i to velikoj većini ne predstavlja problem, meni predstavlja jer parfemi osim što nemaju nikakvu ulogu su istovremeno iritansi.

Tako da, sve što ja kažem da ja ne bih na svoje lice stavila, za nekog drugog je možda skroz ok.

:)
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18947
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 778 times
Been thanked: 1001 times
Status: Offline

Re: Njega lica

Post by Nora Ibsenova » 29 Nov 2020, 11:08

Zizi505 wrote: 29 Nov 2020, 10:59
Nora Ibsenova wrote: 29 Nov 2020, 10:50 Zizo, reci mi za niacinamid, kako to?
Na šta konkretno misliš?
Kako da ga koristim :123
Njemu se nešto najviše radujem.

Žao mi što ne uzeh od 60ml pakovanje.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 24184
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 6257 times
Been thanked: 5482 times
Status: Offline

Re: Njega lica

Post by Zizi » 29 Nov 2020, 11:09

Kod mene je Noro slična situacija kao i kod tebe.
Iz nužde sam morala naučiti jer mi nijedan dermatolog nije ništa pomogao.

User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 24184
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 6257 times
Been thanked: 5482 times
Status: Offline

Re: Njega lica

Post by Zizi » 29 Nov 2020, 11:13

Nora Ibsenova wrote: 29 Nov 2020, 11:08
Zizi505 wrote: 29 Nov 2020, 10:59

Na šta konkretno misliš?
Kako da ga koristim :123
Njemu se nešto najviše radujem.

Žao mi što ne uzeh od 60ml pakovanje.
I ja sam ga sada naručila, čekam da dođe pa ću onda vidjeti sa čime ga mogu kombinovati.

Inače koristim svakodnevno ovaj losion za lice https://www.cerave.com/skincare/moistur ... ing-lotion i u njemu ima niacinamid. Toliko mi je dobar ovaj losion da imam još dva u zalihi. :D.

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18947
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 778 times
Been thanked: 1001 times
Status: Offline

Re: Njega lica

Post by Nora Ibsenova » 29 Nov 2020, 11:17

Zizi505 wrote: 29 Nov 2020, 11:13
Nora Ibsenova wrote: 29 Nov 2020, 11:08

Kako da ga koristim :123
Njemu se nešto najviše radujem.

Žao mi što ne uzeh od 60ml pakovanje.
I ja sam ga sada naručila, čekam da dođe pa ću onda vidjeti sa čime ga mogu kombinovati.

Inače koristim svakodnevno ovaj losion za lice https://www.cerave.com/skincare/moistur ... ing-lotion i u njemu ima niacinamid. Toliko mi je dobar ovaj losion da imam još dva u zalihi. :D.
Muči me što je teško naručit cerave nama u Bosni.
Ona stranica iHerb ima preskupu poštarinu, a ja ne želim da trpam u korpu stvari koje štede poštarinu. To mi je bespotrebno trošenje para.

Još bi voljela nabavit njihov gel za umivanje, kremu za lice, i eventualno kremu za sunčanje. Al vidjećemo. Vidjela sma da ih ima u Zg uzet, možda kad prođe ovo sranje napravim izlet :D.

Ordinary me iznenadio jednostavnošću, još me besplatno izašla poštarina. Samo da preživi paket BiH, do BiH ne vjerujem da će biti problema.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 24184
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 6257 times
Been thanked: 5482 times
Status: Offline

Re: Njega lica

Post by Zizi » 29 Nov 2020, 11:22

Nora Ibsenova wrote: 29 Nov 2020, 11:17
Zizi505 wrote: 29 Nov 2020, 11:13

I ja sam ga sada naručila, čekam da dođe pa ću onda vidjeti sa čime ga mogu kombinovati.

Inače koristim svakodnevno ovaj losion za lice https://www.cerave.com/skincare/moistur ... ing-lotion i u njemu ima niacinamid. Toliko mi je dobar ovaj losion da imam još dva u zalihi. :D.
Muči me što je teško naručit cerave nama u Bosni.
Ona stranica iHerb ima preskupu poštarinu, a ja ne želim da trpam u korpu stvari koje štede poštarinu. To mi je bespotrebno trošenje para.

Još bi voljela nabavit njihov gel za umivanje, kremu za lice, i eventualno kremu za sunčanje. Al vidjećemo. Vidjela sma da ih ima u Zg uzet, možda kad prođe ovo sranje napravim izlet :D.

Ordinary me iznenadio jednostavnošću, još me besplatno izašla poštarina. Samo da preživi paket BiH, do BiH ne vjerujem da će biti problema.
Gel je odličan, imam i njega.
Baš su im dobri proizvodi a nisu skupi, pogotovo kada se kupuju veća pakovanja.

Nisam znala da imaju u Zg. Gdje se prodaju?

Post Reply

Return to “Ljepota”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests