Šta nered u vašoj kući govori o vama

Sve o održavanju doma.

Moderator: spacebound

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120399
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7897 times
Status: Offline

Šta nered u vašoj kući govori o vama

Post by Krokodil Behko » 12 Feb 2014, 17:15

Image

Kakva vrsta nereda vlada u vašoj kući, i šta on govori o vama.

MALE GOMILICE

Svuda se mogu vidjeti male gomilice - ovdje gomilica neotvorene pošte, tamo veš za peglanje, ovamo pozajmljene knjige...

Vi ste pravi sakupljač. Svaka gomila predstavlja zadatak koji vas čeka da ga obavite, ali vi jednostavno, niste u stanju. Ne možete da ga sklonite iz vidokruga, jer onda nikad ništa nećete završiti. Zato svoju savjest umirujete tako što ih držite na vidnom mjestu.

TAJNI NERED

Na prvi pogled vaš stan izgleda uredno. Djeluje kao da ste namjerno ostavili neke stvari, na primjer, u kuhinji na radnom dijelu, ili na polici. Ali, ako neko, ne daj bože, otvori neku fioku, ili ormar, otkriće pravu sliku.

Vi ste osoba na koju se drugi ugledaju, jer izgledate kao da stvari držite pod kontrolom. Dobro se oblačite, odišete samopouzdanjem, ali pritisak da budete savršeni u svakom trenutku može biti preveliki.

Zato se ponekad možete osjećati kao varalica, jer niste tako bezgrešni kao što se drugima činite. Ali, vi imate i vašu divlju stranu. U stanju ste da, naročito vikendom, popijete koju više i na kraju zaigrate na stolu sa potpunim strancima.

NERED U PREDSOBLJU

Čim uđete u stan, sve pobacate na pod - tašnu, kišobran, mantil, cipele svaka na svoju stranu. Ostatak stana čini se prilično urednim, ali kod ulaznih vrata vlada pravi haos.

Na poslu dajete sve od sebe i zato, kad se vratite kući, mrtvi ste umorni. Nemate više snage. Potrebno vam je da se isključite iz svega. Nemate vremena da ostavite sve na svoje mjesto, nego jedva čekate da operete ruke i zauzmete svoju omiljenu pozu u fotelji ispred televizora.

NERED NA SVAKOM KORAKU

Stan vam je jednostavno pretrpan stvarima. Nekome sa strane izgleda kao da živite u potpunom haosu, ali vi tačno znate gdje se šta nalazi.

Upravo ta činjenica vjerovatno znači da živite po svome, jer vas izluđuje kad neko pokuša da vam “sredi” stvari, ili kad pomjeri makar i jednu sitnicu. Vjerovatno ste i vrlo kreativni, malo rasijani, ali uvijek završite započeto.

NERED, ŠTA JE TO?

Kuća vam je kao apoteka - sve na svom mjestu, pod konac.

Vi ste rođeni da budete vođa, nemate vremena za besmislice i od svih tražite da ispunjavaju iste standarde koje ste i sebi postavili. Nered je po vama, znak ljenosti, a vi ste sve samo ne lijeni. I da hoćete, ne biste mogli da budete takvi. Vi ste kao ajkula - ili plivaj ili ćeš umrijeti.



(Vijesti.ba)
online

Ruana
Status: Offline

Re: Šta nered u vašoj kući govori o vama

Post by Ruana » 12 Feb 2014, 18:07

Jadna ja, sa ajkulom zivim.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81201
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10192 times
Been thanked: 7051 times
Status: Offline

Re: Šta nered u vašoj kući govori o vama

Post by Julia-Klara » 12 Feb 2014, 18:31

NERED NA SVAKOM KORAKU

Stan vam je jednostavno pretrpan stvarima. Nekome sa strane izgleda kao da živite u potpunom haosu, ali vi tačno znate gdje se šta nalazi.

Upravo ta činjenica vjerovatno znači da živite po svome, jer vas izluđuje kad neko pokuša da vam “sredi” stvari, ili kad pomjeri makar i jednu sitnicu. Vjerovatno ste i vrlo kreativni, malo rasijani, ali uvijek završite započeto.


:grana :grana :grana :grana ja kad pocnem raspremat sve hrke treba mi dva dana ... jednom se mama pomamila i raspremila mi sobu (davno bilo) :sok
mjesec dana se nisam mogla snaci, nisam znala gdje mi se stvari nalaze... tad joj rekla ne ulazi mi u sobu nikad vise ako hoces raspremati... i nije...
ja trebam svoj haos :srce
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Šta nered u vašoj kući govori o vama

Post by KOMESAR » 12 Feb 2014, 18:35

Ruana wrote:Jadna ja, sa ajkulom zivim.
A ja sa aždahom.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81201
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10192 times
Been thanked: 7051 times
Status: Offline

Re: Šta nered u vašoj kući govori o vama

Post by Julia-Klara » 12 Feb 2014, 19:48

hajd sta se bunite, sami ste birali :ble
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Šta nered u vašoj kući govori o vama

Post by harlekin » 12 Feb 2014, 19:55

taj nered ne govori o meni nist
ali zato dreci da imam lose komsije,nikakvi ljudi
sram ih moze bit,kak nebi dosli to malo ocistit :roll

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Šta nered u vašoj kući govori o vama

Post by storm » 13 Feb 2014, 08:43

Ja volim da je uredno...nisam sad neki fanatični čistunac, ali volim da nije sve nabacano po stanu...ali....moj radni stol u jednom kutku moga stana, e to se zove kaos :D. :D. ...
i tako valjda mora biti, jer sam pokušavao sve milion puta posložiti al ne snalazim se nikako poslije, pa sam se ostavio toga :hihi tek tu i tamo....i funkcionira
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81201
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10192 times
Been thanked: 7051 times
Status: Offline

Re: Šta nered u vašoj kući govori o vama

Post by Julia-Klara » 13 Feb 2014, 11:03

znaci da opisem? :ovaj ok

veliki sto u kuhinji-nema cega nema... cosak gdje jedem je raspremljen, to uvijek raspremim poslije obroka, ali ostatak :grana dvije zdjele za voce jedna u drugoj, pa u njoj svakakvih hrka , pocev od nekih kutijica, miniom ovtorenim kutija sa bombonama, ona sica s koje ne znam sta cu,a nije za bacanje... Kese, razlicitih velicina, novcanici jer ih mijenjam stakno, u zavisnosti od tasne koju nosim (te iste tasne vise po stolicama i ima ih 10ak) , lampa na stolu, racuni koje pobacam jednom mjesecno... E sad, ima jos neki ko visoki stolic,kojeg ja korisim kao stolic za sve (kao da onaj prvi nije dovoljan), pa na njemu ima cetvrtasti tanjir u kojem su opet sitnice (olovke, satovi, papirici), dvije prazne saksije, radio :jupi , toster , korpica sa stipaljakama...To gore, na ploci...Taj stolic ima i police :ideja e tu tek mrtvih ljudi ima!!! Kese, neke dvije djelice za sladoled koje nisam mogla staviti u visecu, tepsije, mlijeko, flasa vina, ima par soljica umotanih u novinu (znaci ne trebaju mi,ali skupljam soljice, no nemam mjesta za staviti ih ili koristiti)... :ovaj ima i one navlake za dzoger... to je sve (valjda) ... jos smo u kuhinji... dio koji je ispod odjeljka u visecoj gdje su cajevi i kafa , e tu uvijek ima aparat za kafu, kuhalo, tacne, pa jos neke plasticne zfjelice, tablete, nekad nesto ispadne i iz visece kad otvorim cajeve

Soba :grana ponekad je cista, trenutno nije :D ovajam stvari koje cu prodati, baciti,pokloniti,ali inace imam jedan cosak pored vrata gdje imam imaginarnu policu (ne postoji) pa tu sve ostavljam-slusalice, zimska kapa, dokumenti, igle za heklanje i vuna, papuce, jedan telefon, i kad radim od kuc ei zavrsim posao tu naslonim laptop na zid
krevet je cist, nema hrka po njemu,ali nije nikad zategnut ... ne volim zategnutu posteljinu, isto bolnica
radni sto - laptop,lampa,kremice,labela,neka sica, casa sa olovkama, pribor za nokte, kamera, fotic, maramice ... e izmedju kreveta i radnog stola ima prostora pa su tu opet kreme, flasa sa vodom za po noci (ima jedna i na stolu samo manja), USB kablovi
s druge strane je polica koja mi fali tamo kod vrata, na njoj lampa, kreme, labela, na kretevu jos imam jedno 5-6 knjiga, ebook reader, telefone, daljinski - ovo na krevetu je zato sto mi je madrac kraci nekih 10 cm od originalnog kreveta i madraca na njemu... s te strane kreveta je jos box sa neopeglanim vesom, jastuk za citanje, bio bajk ali prodan sinoc tako da nemam na sta bacati odjecu (znaci i da te odjeca sad biti na podu :)

ma haos kazem vam ... ali to sam ja, meni moj kreativni nered fali ...

PS: nisam vam nista pisala o cosku iza vrata jer me sramota, mislicete da zivim u cumezu :rumenko
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Ruana
Status: Offline

Re: Šta nered u vašoj kući govori o vama

Post by Ruana » 13 Feb 2014, 11:12

Ah Julia draga. Kako se snadjes.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81201
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10192 times
Been thanked: 7051 times
Status: Offline

Re: Šta nered u vašoj kući govori o vama

Post by Julia-Klara » 13 Feb 2014, 11:24

lako, znam gjde sta ostavim :cudi ako raspremim meni je to haos... ne snalazim se kad mi je sve "prazno" ... sta cu :grana
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Šta nered u vašoj kući govori o vama

Post by Lebowski » 13 Feb 2014, 11:26

Lijepše mi je kad je sređeno, mnogo al ne smeta mi i ako ima malo nereda, ne mogu dugo tako svejedno.
Šta imam na stolu uz računar:
4 daljinska upravljača, 2 slušalice, desetak cd-ova, kesa iz konzuma, brijač, par olovki, 2 sticka, osvježivač, 2 knjige, par ključeva, par zgužvanih papirića, jedna otvorena čokolada i još jedna, ima i neka špaga. Mnogo mi smetaju kablovi a ima ih na sve strane...internet, kablovskaa, računar, punjači, ostalo... al eto potrudim se da se ne vide previše.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Ruana
Status: Offline

Re: Šta nered u vašoj kući govori o vama

Post by Ruana » 13 Feb 2014, 11:32

Kod mene toga nema nigdje, ama bas nigdje, cak i kljucevi imaju svoje mjesto, iza ulaznih vrata, kutija za kljuceve stoji i tu odma ubacimo svi kad dolazimo. Daljinski takodje, kad tv ne radi ne smije stajati na drugom mjestu osim pored tv-a.
Cak i djecije tasne imaju svoje mjesto, laptopi kad nisu u upotrebi isto imaju svoje mjesto. Cvijeca u kuci nemam "to nije zdravo" Zdjela sa vocem na trpezarijskom stolu se pere svaki dan zajedno sa vocem pa se pokrije onom mrezom za voce jer "otrovat ce se djeca" ako pojedu ne oprano.
Knjigu kad citas "ostavi u sobu na ormaric pored kreveta"
Na tarasi nema potrebe da stoji prazna boca od soka,
:place

Ruana
Status: Offline

Re: Šta nered u vašoj kući govori o vama

Post by Ruana » 13 Feb 2014, 11:38

Ali roba na podu. Haha Julia stvarno kako ocistis prasinu.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Šta nered u vašoj kući govori o vama

Post by Lebowski » 13 Feb 2014, 11:42

Onako stoji, ne koristi se, nije ni otvoren. Ne znam šta radi tu. :oo

U takvom stanu sam bio kod jednog kolege za vrijeme studiranja. Kod njeg je prašine bilo baš to...slojevi, fleke po parketu, mislim da nije čistio niti jednom godišnje. Mene bilo stid ući, teško se opustiti skroz a eto dolazio sam počesto, pa paziš maksimalno. Čak sam mu par puta skrenuo pažnju suptilno na to, nekad onako i kroz zajebanciju..da cure ne vole to al ništa. U sobi uvijek par tanjira sa opušcima, gomila neopranog suđa u kuhinji, knjige razbacane. :cudi
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Šta nered u vašoj kući govori o vama

Post by Dzagoda » 13 Feb 2014, 12:38

O meni ne govori nista, al zato ja kcerki kazem svasta :oklagija
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

Ciklama
Status: Offline

Re: Šta nered u vašoj kući govori o vama

Post by Ciklama » 13 Feb 2014, 13:07

Suprug i ja smo po tom pitanju isti. Ajkule oboje. :grana Voljela bih da nije tako, al' ne može insan protiv sebe. :cudi

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81201
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10192 times
Been thanked: 7051 times
Status: Offline

Re: Šta nered u vašoj kući govori o vama

Post by Julia-Klara » 13 Feb 2014, 13:53

Ruana wrote:Ali roba na podu. Haha Julia stvarno kako ocistis prasinu.
Kako ocistim sta? nema dje pasti :D

Ma dobro, generalka se radi svake dvije sedmice tako da to vama sve gore izgleda kad ja napisem :)
Eto, bas juce popodne je generalno uradjena kuhinja, stolovi cisti, samo zdjele na njemu, a u zdjelama nista :)

znam ja biti i bolesna :lud cak i kupovina ima svoj red, pricala sam vec, ako ne idem jednakim redom kao uvijek dobijam napae panike :tjesi ne sekirajte se, dobro sam ja
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Ruana
Status: Offline

Re: Šta nered u vašoj kući govori o vama

Post by Ruana » 13 Feb 2014, 15:04

Znam jednu zenu, ima dvije macke u stanu, i kad dodjes kod nje ( a moram da idem to mi je muzeva familija) onako na oci sve raspremljeno ali smrdi. Ona nikad grijanje ne pali (stede nenormalno) ona muz i djeca sjede u dekama zamotani. Zivi u jednom geto naselju pa do nje nekakvi vijetnamci pa jos dodatno smrdi u haustoru od njih isto peksini neki. Vajda i vrucu vodu placaju pa ne pere sudje u vrucoj vodi. Pa masno ostane. Kunem se da je jednom donjela kafu u soljici na kojoj je bio karmin. Masinu za sudje nece da kupi jer to trosi vodu i struju.
Ves pere sve zajedno i bijelo i sareno na najmanjoj temperaturi. Ja je jos nikad nisam vidjela u necemu da nije flelavo. Sad kad smo bili na svadbi na muzu joj kravata flelkava, negdje prije ofleko. Nikad ne pustaju vodu u kupatilu kad pisaju nego tek na kraju dana jednom.
Najgore kad te pozove nekim povodom na veceru.

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Šta nered u vašoj kući govori o vama

Post by Spanac_113 » 13 Feb 2014, 15:07

izvini Ruana al to nije stednja to je ciganluk :cudi

pustili bi poslije mene vodu svega mi :djed

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Šta nered u vašoj kući govori o vama

Post by storm » 13 Feb 2014, 15:09

Ruana wrote:Znam jednu zenu, ima dvije macke u stanu, i kad dodjes kod nje ( a moram da idem to mi je muzeva familija) onako na oci sve raspremljeno ali smrdi. Ona nikad grijanje ne pali (stede nenormalno) ona muz i djeca sjede u dekama zamotani. Zivi u jednom geto naselju pa do nje nekakvi vijetnamci pa jos dodatno smrdi u haustoru od njih isto peksini neki. Vajda i vrucu vodu placaju pa ne pere sudje u vrucoj vodi. Pa masno ostane. Kunem se da je jednom donjela kafu u soljici na kojoj je bio karmin. Masinu za sudje nece da kupi jer to trosi vodu i struju.
Ves pere sve zajedno i bijelo i sareno na najmanjoj temperaturi. Ja je jos nikad nisam vidjela u necemu da nije flelavo. Sad kad smo bili na svadbi na muzu joj kravata flelkava, negdje prije ofleko. Nikad ne pustaju vodu u kupatilu kad pisaju nego tek na kraju dana jednom.
Najgore kad te pozove nekim povodom na veceru.
mene nebi vidjeli nikad :jok
smislio bi nešto uvijek, dok im nebi dosadilo zvati...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Dom”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests