Kucna pomocnica

Sve o održavanju doma.

Moderator: spacebound

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120399
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7897 times
Status: Offline

Re: Kucna pomocnica

Post by Krokodil Behko » 20 Nov 2011, 21:52

Nemali broj puta vidim primjere gdje svi u porodici žive ko neki gosti u hotelu
Ej Idejiška :D
A koliko je kod tebe dana gosta-dosta?
Mozel makar dva dana? Svakako sam obecao,Jasminki,da cu joj biti kucni pomocnik,pa velim,ako zelis,mogu makar u goste da ti navratim?
Ali ne nadaj se,da cu ti biti kucni pomocnik,posto djelujes zahtjevno,po pitanju tih detalja po kuci :ne ...Moras malo popustiti,ugodjaja radi. Vidjeces vec i sama,da sam u pravu :D
online

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kucna pomocnica

Post by Nela » 20 Nov 2011, 22:54

pa dobro dođe pomoć kod generalnog spremanja, mada, meni niko ne može kao ja očistiti i pospremiti, ali ne znam šta me sutra čeka tako da ka ne bih mogla stići unajmila bih je mada, pored ovoliko uređaja mislim da se može sve, pa kako su žene na selu stizale sve, bez obzira što nisu radile imale su po najmanje petoro djece, kuću, stoku, bašte, livade i sl.

Mada ima muškaraca koji za svaku glupost zovu majstora, pa što onda i žene ne bi.
Sad za sad stižem sve i imam pomoć od muža i što najviše volim dosta stvari radi sam bez ikakvih majstora.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

Trepavica
Status: Offline

Re: Kucna pomocnica

Post by Trepavica » 28 Nov 2012, 15:36

Maja wrote:Kad je luksuz, kad potreba?
Ponekad mi se desi kada je veliko kucno spremanje , dode jedna teta mi pomogne ono bas da se kuca poradi od ..do..bhbas sve operemo , pomjerimo....bas nista da ne ostane ne ocisceno :oprano..Redovno cistim , ali uvijek ne stignem bas generalno sve poraditi ,kao u proljece kad se sprema..Ne osjecam to luxom ...ako imamo tetu za kucnu pomoc....umjeto sto cu te poslove otegnuti mozda 15dana, sa tetom se to zavrsi za 7..dobro njoj ,meni lijepo ,kuca poradena..milina..a ja to vrijeme sto bi trosila i dalje sama u ciscenju ,bolje da ga potrosim , radeci nesto sto mi se vise svida..i u cemu cu vise uzivati !

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Kucna pomocnica

Post by Heidi » 28 Nov 2012, 18:36

kucna pomocnica - obavezno :ok pod uslovom da je ruzna i stara :oo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

dacina_curica
Status: Offline

Re: Kucna pomocnica

Post by dacina_curica » 28 Nov 2012, 18:47

Heidi wrote:kucna pomocnica - obavezno :ok pod uslovom da je ruzna i stara :oo

Dogovoreno! Jupiiii sad imam posao kad dodjem u Njemacku :valja

P.S. on topic - vec se duze vrijeme igram sa ovom zamisli da nadjem nekoga da makar svake dvije sedmice dodje i pomogne mi ali nikako da napravim zadnji korak. :lupa A fakat mi treba, gubim na snu da bi sve stigla. :maja

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Kucna pomocnica

Post by Heidi » 28 Nov 2012, 18:52

odlicna ideja :oo samo ne znam sta bi ona kod tebe....cistila :oo :oo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119644
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5644 times
Been thanked: 12149 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kucna pomocnica

Post by Maja » 04 Mar 2013, 16:19

dacina_curica wrote:
Heidi wrote:kucna pomocnica - obavezno :ok pod uslovom da je ruzna i stara :oo

Dogovoreno! Jupiiii sad imam posao kad dodjem u Njemacku :valja

P.S. on topic - vec se duze vrijeme igram sa ovom zamisli da nadjem nekoga da makar svake dvije sedmice dodje i pomogne mi ali nikako da napravim zadnji korak. :lupa A fakat mi treba, gubim na snu da bi sve stigla. :maja
Pa i trebala bi s obzirom da radiš, malo dijete, pa moraš i dva ručka praviti :D.
Plus što nemaš energije zbog nekonzumiranja mesa :ble

Bez zezancije, ko god može, nek uzme nekog. Što ti kažeš makar povremeno da prečisti kuću jer ne samo da je tebi lakše nego time daješ šansu nekome da zaradi nešto.

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Kucna pomocnica

Post by Luna. » 04 Mar 2013, 16:30

Maja wrote:
dacina_curica wrote:
Heidi wrote:kucna pomocnica - obavezno :ok pod uslovom da je ruzna i stara :oo

Dogovoreno! Jupiiii sad imam posao kad dodjem u Njemacku :valja

P.S. on topic - vec se duze vrijeme igram sa ovom zamisli da nadjem nekoga da makar svake dvije sedmice dodje i pomogne mi ali nikako da napravim zadnji korak. :lupa A fakat mi treba, gubim na snu da bi sve stigla. :maja
Pa i trebala bi s obzirom da radiš, malo dijete, pa moraš i dva ručka praviti :D.
Plus što nemaš energije zbog nekonzumiranja mesa :ble

Bez zezancije, ko god može, nek uzme nekog. Što ti kažeš makar povremeno da prečisti kuću jer ne samo da je tebi lakše nego time daješ šansu nekome da zaradi nešto.

treba, treba da ima vise vremena forumat :D

i ja bi vala nekog s vremena na vrijeme... kontam da nadjem zenu makar da mi dodje generalno sad na proljece ocistit
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

dacina_curica
Status: Offline

Re: Kucna pomocnica

Post by dacina_curica » 04 Mar 2013, 16:43

Maja wrote:
dacina_curica wrote:
Heidi wrote:kucna pomocnica - obavezno :ok pod uslovom da je ruzna i stara :oo

Dogovoreno! Jupiiii sad imam posao kad dodjem u Njemacku :valja

P.S. on topic - vec se duze vrijeme igram sa ovom zamisli da nadjem nekoga da makar svake dvije sedmice dodje i pomogne mi ali nikako da napravim zadnji korak. :lupa A fakat mi treba, gubim na snu da bi sve stigla. :maja
Pa i trebala bi s obzirom da radiš, malo dijete, pa moraš i dva ručka praviti :D.
Plus što nemaš energije zbog nekonzumiranja mesa :ble

Bez zezancije, ko god može, nek uzme nekog. Što ti kažeš makar povremeno da prečisti kuću jer ne samo da je tebi lakše nego time daješ šansu nekome da zaradi nešto.

Mene nasla zajebavat' :pendrek :valja

Al' bez zeze makar dvaput mjesecno bi mi dobro doslo, toliko me koljeno (davno slomljeno) boli u zadnje vrijeme (nakon zadnje povrede) a ja sa svojim opsesivno-kompulzivnim ciscenjem svega ne znam malo nego ko mazga upirem pa obavezno odlezim jedan dan nakon (sedmicne) generalke. Fakat skripim k'o Limenko. :lup

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Kucna pomocnica

Post by mrki62 » 04 Mar 2013, 17:13

Dok je mene, ženi ne treba kućna pomoćnica; perem , peglam , čistim , kuham,........... jedino kod ono u ono ja nju ne mogu zamijeniti :pusi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

Ruana
Status: Offline

Re: Kucna pomocnica

Post by Ruana » 04 Mar 2013, 22:18

Nemam, nije da mi ne bi trebala, ali nikad nisam razmislala o tome. Imam od rodice kcerku, koja studira a znam da rodica i njen muz, izdrzavaju svoje dolje, i da skoluju jos dvoje djece a rodica mi je operisala kicmu tako da ne moze da radi. Zato ja njenu kcerku zovnem ponekad da mi odvede ili dovede manjeg sina, kad ja ne mogu stici, ili ako mi negdje moramo ona ostane sa njima, i uvjek uradi nesto po kuci. Tako pomogne ona meni i a ja njoj.

User avatar
Hana84
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 583
Joined: 02 Oct 2011, 00:12
Status: Offline

Re: Kucna pomocnica

Post by Hana84 » 04 Mar 2013, 23:40

Nemam i sto rece Ruana i ne razmisljam o tome. A i ne treba mi , hvala dragom Bogu.
Najvise volim sama da sredim sve po kuci, organizujem se i bas kao dacina...ne prestajem dok sve nije " cakum pakum ",
Trudim se da odrzavam uredno stan, svaki dan dandrljam ( valjda zivci ili cista manija ) po kuci i nista mi nema ljepse nego sjesti i popiti kafu u svom rahatluku, kad je sve uredno, cisto i kako treba.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119644
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5644 times
Been thanked: 12149 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kucna pomocnica

Post by Maja » 05 Mar 2013, 00:02

Hana ja mislim kad bi tvoja pomoćnica počela nešto da radi ti bi rekla neka ja ću, ja ću to bolje :D.

Ruana
Status: Offline

Re: Kucna pomocnica

Post by Ruana » 05 Mar 2013, 08:58

Uopste nisam opterecena ciscenjem, ja sam odavno prestala robovat. Vise volim to vrijeme provesti vani sa djecom.

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Kucna pomocnica

Post by Luna. » 05 Mar 2013, 09:16

Ruana wrote:Uopste nisam opterecena ciscenjem, ja sam odavno prestala robovat. Vise volim to vrijeme provesti vani sa djecom.
bas tako... ne volim kad mi je razbacano i prljavo ali da se s tim opterecujem - ne
nek je sreda kolko tolko ugladjena a u coskove zavirim s vremena na vrijeme... provodit svoje slobodno vrijeme na ciscenje mi je prava steta, mogu ga daleko bolje i pametnije iskoristit. ako ne s familijom, mogu bar lec i citat... cistim onoliko koliko moram, mada bi mi bilo drago da sve blista, ali nek ko drugi za mene uglanca :D
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Kucna pomocnica

Post by STrendzer » 05 Mar 2013, 09:25

trebal kojoj kucni pomagac,vrlo vrijedan i dobar...preferiram pomoc u duetu.. :oo

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Kucna pomocnica

Post by Luna. » 05 Mar 2013, 09:37

ali samo u ovakvom izdanju :oo

Image
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Kucna pomocnica

Post by STrendzer » 05 Mar 2013, 09:39

hocu Luna,nea frke,pristajem na sve ;)...samo ako i ti isto obuces pa budes ispred mene i povremeno mi dodajes ono sredstvo za pranje okrenuta u istom pravcu kao i ja :p :plavi (ne znam kako se to zove)..

User avatar
Hana84
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 583
Joined: 02 Oct 2011, 00:12
Status: Offline

Re: Kucna pomocnica

Post by Hana84 » 06 Mar 2013, 10:18

Maja wrote:Hana ja mislim kad bi tvoja pomoćnica počela nešto da radi ti bi rekla neka ja ću, ja ću to bolje :D.
Tako nekako, Majo ! :D
Prosle godine kad sam se preseljavala u drugi stan, imala sam hejbet posla oko ciscenja, izbacivanja nekih stvari, ma sve ono sto prati selidbu. Ponudi mi se prijateljica da mi pomogne, ali je ja odbijem. Ne mogu ja to, ne sto necu , kome pomoc nebi dobrodosla, nego sto ja sebe sama organizujem i ako mi slucajno se pobrka red organizacije, zapetljam se sama ja onda i to me nervira.
Ljeti kad idem na godisnji, obicno mi mama ili tetka paze stan...auuuu...kad se vratim, prvo sto moram tri dana vracati stvari na svoje mjesto, one to slazu i stavljaju po vlastitom nahodjenju i ukusu, a tek koliko puta ih moram zvati na telefon i pitati, gdje su mi ostavile koju stvar.
A po coskovima , sto neko rece, nikad nemam vala nicega. Boga mi...Redovno odrzavam i to mi je automatska navika kao jutarnje pranje zuba kad se ne moras nakanjivati da operes zube, nego je to navika stecena tkz. automatizmom.
Ne bih mogla sjediti mirno, a u podsvjesti znati da mi nesto nije na mjestu. Takva sam jednostavno !
Naucena sam nekim dnevnim rutinama, a i stignem Boga mi svasta.
Sto ljudi, sto cudi, pa nije nikome za zamjeriti !

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Kucna pomocnica

Post by Luna. » 06 Mar 2013, 10:31

Hana84 wrote:
Maja wrote:Hana ja mislim kad bi tvoja pomoćnica počela nešto da radi ti bi rekla neka ja ću, ja ću to bolje :D.
Tako nekako, Majo ! :D
Prosle godine kad sam se preseljavala u drugi stan, imala sam hejbet posla oko ciscenja, izbacivanja nekih stvari, ma sve ono sto prati selidbu. Ponudi mi se prijateljica da mi pomogne, ali je ja odbijem. Ne mogu ja to, ne sto necu , kome pomoc nebi dobrodosla, nego sto ja sebe sama organizujem i ako mi slucajno se pobrka red organizacije, zapetljam se sama ja onda i to me nervira.
Ljeti kad idem na godisnji, obicno mi mama ili tetka paze stan...auuuu...kad se vratim, prvo sto moram tri dana vracati stvari na svoje mjesto, one to slazu i stavljaju po vlastitom nahodjenju i ukusu, a tek koliko puta ih moram zvati na telefon i pitati, gdje su mi ostavile koju stvar.
A po coskovima , sto neko rece, nikad nemam vala nicega. Boga mi...Redovno odrzavam i to mi je automatska navika kao jutarnje pranje zuba kad se ne moras nakanjivati da operes zube, nego je to navika stecena tkz. automatizmom.
Ne bih mogla sjediti mirno, a u podsvjesti znati da mi nesto nije na mjestu. Takva sam jednostavno !
Naucena sam nekim dnevnim rutinama, a i stignem Boga mi svasta.
Sto ljudi, sto cudi, pa nije nikome za zamjeriti !
ja se u neku ruku i divimkad je neko takav.. odmah ustane i sve na svoje mjesto skloni.. ja bas i nisam :grana
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

Post Reply

Return to “Dom”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests