Nabavka kućnih potrepština

Sve o održavanju doma.

Moderator: spacebound

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11759 times
Contact:
Status: Offline

Nabavka kućnih potrepština

Post by Maja » 19 Apr 2010, 16:25

Imate li i vi osjećaj da vam stalno nešto fali, pa i kad nabavite hrane dovoljno za 2 sedmice, opet morate svaki dan ići u obližnju prodavnicu.
Volite li ići u supermarkete, volite li polako obilaziti sve police i birati šta da kupite bez ikakve žurbe. Ja uživam u tome. Kupite li svaki put nešto što niste mislili? Pratite li koji artikli se taj dan prodaju po nižim cijenama i kupite li nešto što vam ne treba samo zato što mu je niska cijena. Kada kupujete gledate li rok trajanja i ko je proizvođač, gledate li cijene ili samo bacate u kolica.
S kim idete u nabavku

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Nabavka kućnih potrepština

Post by merylin » 19 Apr 2010, 19:40

Mi većinom svalimo sve na oca :laugh ,napišemo mu spisak potrepština koje su nam potrebne i on to sve nabavi...a to sve samo zato što on voza auto,pa da njegove gospođice :ooooooo nebi nosale te stvari...
A ovako situ neku,kao što je pribor za kolače,lična higijena to kupujemo ja i sestra :D

I da bez obzira koliko se kupuje u kuću uvijek nešto fali,bem mu misha...ako ništa,onda nedostaje,soli ili šećera :laugh

A pošto sada sama budem... onda obavezno zovem drugaricu u kupovinu,pravimo haos u marketu :huikik i da ,tada uživam u kupovini namirnica....
Uvijek su tu neke akcije,neki sniženi proizvodi koje kupim a koje nisam planirala kupiti...
Sad baš da gledam ko je proizvođač to ne,ali datum obavezno,posebno ako je nešto sniženo ili na akciji...
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120157
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Nabavka kućnih potrepština

Post by Krokodil Behko » 20 Mar 2011, 16:26

Pa i nemam bas osjecaj da mi nesto stalno fali.. Uglavnom se kupi na vrijeme.. Pod uslovom da ne zaboravim na neki artikl.. U supermarketima i kupujem. Nisam bas nesto po pitanju detaljnog razgledanja... Mislim da sam za muskarca ipak dosta strpljiv oko razgledanja kucnih potrepstina. Uglavnom kupim ono sto sam i posao kupiti.. Ponekad,kad sam u dilemi,ovaj ili onaj brend a ista vrsta proizvoda,kupim i jedan i drugi.. Visina cijene,nije mi najbitnija.. Zlatno je pravilo,ono sto je najjeftinije,to je i najgore.. Pogotovo kad su u pitanju,prehrambeni artikli,ukljucujuci tu i sokove,kao i konditorske proizvode.. Ne kupujem najjeftinije proizvode.. Obracam paznju na rok upotrebe kao i na to ko je proizvodjac.. Ne kupujem uvoznu robu ako ne postoji neki bitniji razlog.. Osim toga,bar kad je slovenacka roba u pitanju,tesko je i razluciti sta je strano a sta ne posto su otvorili nekoliko tvornica prehrambenih proizvoda u BiH.. Pored toga,kupujem neke prehrambene artikle iz HR... ali neke... I nista vise. Nije losa ni nasa roba.. Roba iz SR je tradicionalno najknevalitetnija.. Jeste da je najjeftinija ali nemo puno dobrih brendova.. Tek nekoliko.. Npr,firma Vino-Zupa iz SR kupila je HEPOK Mostar i proizvode sokove sa kojima nisam zadovoljan.. Vidi se da je njihova receptura.. bezveze,,..
online

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Nabavka kućnih potrepština

Post by Nela » 24 Sep 2011, 22:35

ja volim obavljati taj dio posla. Uvijek idemo nas dvoje i najviše volim kad dođem kući sve to raspakovati i ostaviti na mjesto, uglavnom, 2-3 puta mjesečno baš nakupujemo hrane (oboje puno jedemo :D ) i mimo toga svaki dan opet nešto ako zafali i sl.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Nabavka kućnih potrepština

Post by gejsha » 25 Sep 2011, 11:40

Kod nas nabavku kućnih potrepština obavlja mama,a ponekad s njom idemo ja ili sestra.I nikada se ne možemo namirit odjednom za čitav mjesec kao što to neko radi,nego nekoliko puta u mjesecu odemo po namirnice.I naravno uvijek nešto fali.
Naravno da gledamo na cijene,a ne samo trpamo u kolica,i uvijek kada reklamišu neko sniženje u konzumu,a to je npr nešto što obično kupujemo onda mama ode da to kupi.zašto ne bi po nižoj cijeni.i tako uvijek mi na kraju kaže:bože dragi pogledaj sve ovo izašlo npr 80 KM..stvarno je sve skupo,a sve čovjeku treba.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
senko
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1389
Joined: 02 Oct 2011, 20:34
Status: Offline

Re: Nabavka kućnih potrepština

Post by senko » 29 Nov 2011, 19:32

37521_135477106485107_128005310565620_220381_5853412_n.jpg
Muskarcima je najteze
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Uzmi osmijeh i
daruj ga onome ko ga nikad nije imao.
Otkrij ljubav i
pokaži je čitavom svijetu.

Trepavica
Status: Offline

Re: Nabavka kućnih potrepština

Post by Trepavica » 28 Nov 2012, 15:42

Maja wrote:Imate li i vi osjećaj da vam stalno nešto fali, pa i kad nabavite hrane dovoljno za 2 sedmice, opet morate svaki dan ići u obližnju prodavnicu.
Volite li ići u supermarkete, volite li polako obilaziti sve police i birati šta da kupite bez ikakve žurbe. Ja uživam u tome. Kupite li svaki put nešto što niste mislili? Pratite li koji artikli se taj dan prodaju po nižim cijenama i kupite li nešto što vam ne treba samo zato što mu je niska cijena. Kada kupujete gledate li rok trajanja i ko je proizvođač, gledate li cijene ili samo bacate u kolica.
S kim idete u nabavku
I ja sam ti od onih koja voli ici u kupovinu..imam jedan supermarket koji ne da volim ,nego i vise od toga..svi prizvodi su BIO , od sapuna pa do crema za lice...Sve, bas sve...tu kad uletim , mogla bih prenociti , da mi ne tel. i pitaju kad cu kuci .. :haha Volim svjeze voce /povrce , meso takode ,malo sta trpam u zamrzicac..( zapravo se pitam cemu ce mi )..Osjcaj da uvijek nesto fali , nemam ,..obicno kad spremam rucak ili veceru ,pregledam prije sega sto imam na raspolganju i na osnovu roga i pripremam jelo...Obicno kupujem odregionalnog proizvodaca ,jesu malo skuplji , ali je i kvalitet tu.. :cudi

Ruana
Status: Offline

Re: Nabavka kućnih potrepština

Post by Ruana » 31 Mar 2013, 22:52

Ja ako ne zapisem pola zaboravim. Uglavnom petkom poslje posla ili nedeljom. Pretezno to ja radim a ako ode Balkanac uglavnom pola ne donese ili donese sto ne treba. Nekad idemo zajedno. Ali meni je usput sa posla pa mi je lakse. A nekad i ne idemo nego kad nesto zafali kupim usput.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Nabavka kućnih potrepština

Post by Julia-Klara » 31 Mar 2013, 22:58

Sebi ovdje zapisujem, kao da bih bila ekonomicnija, i da ne kupujem budalastine,ali kad sam u prodavnici onda kupim i ono sto nije planirano.

kako je tata ostao bez posla bio je zaduzen za kupovinu,mama mu napravi spisak,i on to pokupuje. MEDJUTIM-jedno vrijeme je kupovao ono najjeftinije, ignorisuci mamine komentare, jer ono sto ona kaze kosta vise, pa se nema "ekonomska racunica"... Izludjivao nas je sa ekonomskom racunicom :grana
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11759 times
Contact:
Status: Offline

Re: Nabavka kućnih potrepština

Post by Maja » 31 Mar 2013, 23:03

Julia-Klara wrote:Sebi ovdje zapisujem, kao da bih bila ekonomicnija, i da ne kupujem budalastine,ali kad sam u prodavnici onda kupim i ono sto nije planirano.

kako je tata ostao bez posla bio je zaduzen za kupovinu,mama mu napravi spisak,i on to pokupuje. MEDJUTIM-jedno vrijeme je kupovao ono najjeftinije, ignorisuci mamine komentare, jer ono sto ona kaze kosta vise, pa se nema "ekonomska racunica"... Izludjivao nas je sa ekonomskom racunicom :grana
Da :123

Džaba što ja njemu kažem da treba pola tegle jeftinog paradajz pirea da bih zacrvenila čorbu, nasuprot jedne kašike kvalitetnog, ili tri "sipanja" jeftinog deterdženta za suđe, nasuprot 1-2 kašike kvalitetnog, pa mu je samim tim računica loša, on i dalje svoju politiku vodi.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37679
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2874 times
Been thanked: 2206 times
Status: Online

Re: Nabavka kućnih potrepština

Post by Pasaga » 31 Mar 2013, 23:06

..kad ja kupujem,duplo vise donesem,raznovrsnije,kvalitetnije..
negoli kad hanuma zadje po zadrugama...
hem nikad iscekat,hem kupi nesto...da te bog sacuva.... :djed
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Blackhawk
Status: Offline

Re: Nabavka kućnih potrepština

Post by Blackhawk » 31 Mar 2013, 23:08

Pare u dzep i u trgovinu... tu razgledam sta mi treba kupim sta treba i kuci.. Nikad ne pravim spisak, nikad ne ganjam te neke racunice, ali gledam onako cijena i isplativost onog sto kupujem..
A cesto se i pocastim sa necim samo za sebe.. :)

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Nabavka kućnih potrepština

Post by Julia-Klara » 31 Mar 2013, 23:09

ja spisak pravim da ne bih zboravila ono sto mi je stvarno potrebno :hihi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Ruana
Status: Offline

Re: Nabavka kućnih potrepština

Post by Ruana » 31 Mar 2013, 23:13

Ja drzim papir na frizideru i kad vidim da je nesto pri kraju zapisem. A nekad odem i zaboravim spisak.

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Nabavka kućnih potrepština

Post by Katja » 01 Apr 2013, 00:15

Mrzim ići u špežu, uvijek mi je tlaka.
Zato nam je često frižider prazan i uvijek nešto fali. :ooo

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Nabavka kućnih potrepština

Post by paparaci » 01 Apr 2013, 02:34

Maja wrote: Kad idem s njim volim polako sve obići, a tata obično bude ko na iglama.... "hajde jesi li gotova....što to gledaš kad nije na spisku?!?" :D.
da. ovo je tipicna slika. :oo

zensko bi sve zivo da pregleda i citav dan da provede u kupovini, a musko gleda samo ono za cim je dosao i vozdra. mene mrzi ta kupovina. daj strpaj stvari u kolica. iz kolica na traku na kasi. sa trake opet u kolica. iz kolica u cekere/kese. iz kesa na odredjena mjesta u stanu/kuci. :lupa :zid :ubihse

ako vec moram u trgovinu, onda najradije sam ili sa jaranom. fino spisak preda se, olovku i samaraj. tako ga obavim cas posla. a sa zenskom poludim :hihi
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Nabavka kućnih potrepština

Post by Julia-Klara » 01 Apr 2013, 02:39

ne mrzi tebe kupovina nego ti mrzis nju :hihi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Nabavka kućnih potrepština

Post by paparaci » 01 Apr 2013, 02:41

u pravu si :p

a nemam inace osjecaj da vazda nesto fali u kuci. najvaznije je da ima kruha i mlijeka. a ostalo, manje vise. :oo
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Nabavka kućnih potrepština

Post by Julia-Klara » 01 Apr 2013, 02:50

i jaja,i makarona, i kajmaka :)
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Nabavka kućnih potrepština

Post by paparaci » 01 Apr 2013, 03:14

i slatka :obrve
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

Post Reply

Return to “Dom”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests