Montazne kuce

Sve o održavanju doma.

Moderator: spacebound

User avatar
Maksuz svratila
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2387
Joined: 28 Mar 2019, 17:05
Status: Offline

Re: U prodaji montažna kuća za odmor koju možete sastaviti za samo osam sati

Post by Maksuz svratila » 13 May 2019, 09:24

Image

Image

:srce
...jesi čuo za onoga...šta... šta......jesi čuo za onu...ooooooo...da li si čuo za onoga...šta, šta, šta, šta, šta, šta, šta...
...da li si čuo za onu...c, c, c, c, c, c, c...

...razvela se, kurvala se, prevarila, propio se...raskućila, zabagreo, otrcala, poludeo...

...ihihi kafu turi...ihihi ću ti pričam...ihihi gola govna...ihihi a ja nisam...

...jesi čuo za onoga, jesi čuo za onu...sečem uvo k'o Van Gog, k'o Betoven sad sam gluv...

User avatar
KREMENAC
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3115
Joined: 27 Jul 2018, 02:43
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Montazne kuce

Post by KREMENAC » 07 Jul 2019, 07:36

koliko treba za rastavit?

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96430
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34382 times
Been thanked: 21120 times
Contact:
Status: Online

OVO JE KUĆA KOJA KOŠTA 6000 EURA: Riješite stambeno pitanje pametno i jeftino!

Post by Rum » 10 Oct 2019, 16:34

Image


Na međunarodnom sajmu građevinarstva koji se održao u Beogradu, jedan od svakako najzanimljivijih i najpristupačnijih projekata koji su predstavljeni bile su montažne kuće. Montažne kuće su za 40-50% jeftinije od tradicionalnih pa tako kuća koja ima 31 kvadratni metar prostora košta 6.040 eura, a stambena od 100 kvadrata 16.180 eura.

Po principu “ključ u ruke”, kuća za četveročlanu porodicu može da se dobije za 25 000 eura, a 180-200 eura po kvadratu u sivoj zoni. Montažne kuće su u svijetu česte, a i kod nas polako postaju svakodnevnica. Jeftine su, ekološke, tople i odmah useljive, a trajanje materijala koje koristimo je oko 100 godina- jedan građevinac je objasnio.

Ljudi čije su kuće prije poplavljene, veoma brzo su riješili taj problem. Za vrijeme poplava u Obrenovcu, voda nije odnijela nijedan montažni objekat, kazali su ispred jednog preduzeća, dok su iz drugog preduzeća objasnili da koriste negorive materijale, kako se kuća ne bi urušila u slučaju požara.

Proizvođači ističu da raste popularnost ovakvih kuća jer mlađe generacije sve češće žele da njihovi domovi nose njihov lični pečat, pa uz tipske kuće imaju i opciju “po želji kupca“.

-Naši arhitekti su tu da osmisle kuću u skladu sa idejama koje predloži vlasnik. Nedavno je jedan klijent željeo da mu samo jedna strana kuće bude zidana, a preostale tri strane da budu u staklu, da sam izabere pločice i raspored prostorija i mi smo mu u svemu izašli u susret -ponosni su u jednoj firmi.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
KREMENAC
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3115
Joined: 27 Jul 2018, 02:43
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: OVO JE KUĆA KOJA KOŠTA 6000 EURA: Riješite stambeno pitanje pametno i jeftino!

Post by KREMENAC » 10 Oct 2019, 16:42

ovo na slici kosta bar 4x6000

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: OVO JE KUĆA KOJA KOŠTA 6000 EURA: Riješite stambeno pitanje pametno i jeftino!

Post by Čupava » 10 Oct 2019, 16:45

Ma naslov "udica" kao po običaju.. :D.
.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37335
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24649 times
Been thanked: 4675 times
Status: Online

Re: OVO JE KUĆA KOJA KOŠTA 6000 EURA: Riješite stambeno pitanje pametno i jeftino!

Post by ElTriconi » 10 Oct 2019, 16:46

Montazna je i ona tradocionalna, montiras temelj pa ploce i zidove. Montiras bogme i krov 😂
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: OVO JE KUĆA KOJA KOŠTA 6000 EURA: Riješite stambeno pitanje pametno i jeftino!

Post by dadojović » 10 Oct 2019, 16:56

Imali smo nekada montažnu vikendicu tako da sasvim pozitivno gledam na tu vrstu gradnje. I kada već spominjem tu vikendicu, moj otac, kojom je to inače bila struka, napravio ju je i izgradio u sobi od stana koju je za tu prigodu pretvorio u radionicu. Mada su pogotovo na ovim prostorima ljudi skeptični prema toj vrsti gradnje ima puno prednosti pred zidanim i armiranim objektima. Prije svega ekonomski aspekt, odnosno jeftiniju cijenu izgradnje.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: OVO JE KUĆA KOJA KOŠTA 6000 EURA: Riješite stambeno pitanje pametno i jeftino!

Post by storm » 10 Oct 2019, 17:13

Ja sam zagovornik montažnih kuća i super su mi.
Ali bih dodao, da te cijene, koje vole istaci, nemaju veze sa krajnjim troškom kuće.
Puno je tu još skrivenih troškova, obično istaknu cijenu gole kuće, e kad malo udjes u opcije (koje su neophodne) a da ne pričam o pripremi instalacija, temeljne ploče i okoline. Brzo si na najmanje duplom iznosu od predviđenog.
Znam iz prve ruke, par smo takvih pripremili za montažu. I pričaju kasnije musterije da se prvotnih 35.000€ završilo sa 75.000€ :oo
Ima još jedna stvar, da za montažnu kuću trebaš lovu na hrpi,, za klasiku možeš po etapama raditi, kako mognes...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: OVO JE KUĆA KOJA KOŠTA 6000 EURA: Riješite stambeno pitanje pametno i jeftino!

Post by damir5 » 10 Oct 2019, 17:16

pa dobro, 6k eura je 30m2, ova na slici je barem 150. Plus plac, dozvole, priključci,.... ali je cool. Saradjujemo s nekoliko firmi koje ovo rade, Krivaja, Steco, sve je izvoz, Fr, De i sjevernije.
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: OVO JE KUĆA KOJA KOŠTA 6000 EURA: Riješite stambeno pitanje pametno i jeftino!

Post by dadojović » 10 Oct 2019, 17:18

damir5 wrote: 10 Oct 2019, 17:16 pa dobro, 6k eura je 30m2, ova na slici je barem 150. Plus plac, dozvole, priključci,.... ali je cool. Saradjujemo s nekoliko firmi koje ovo rade, Krivaja, Steco, sve je izvoz, Fr, De i sjevernije.
Lajk zbog suradnje s Krivajom. I usput da dodam, prednost ovakvih kuća je, da kada se zavadiš sa susjedima, fino razmontiraš svoju kućicu i odoh ja a vi susjedi se hebite.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120408
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6971 times
Been thanked: 7901 times
Status: Online

Re: OVO JE KUĆA KOJA KOŠTA 6000 EURA: Riješite stambeno pitanje pametno i jeftino!

Post by Krokodil Behko » 10 Oct 2019, 18:04

KREMENAC wrote: 10 Oct 2019, 16:42 ovo na slici kosta bar 4x6000

I više.
Za ovakvu proizvedenu u Krivaju, platit ćeš 60.000 maraka, plus temelji o tvom trošku.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120408
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6971 times
Been thanked: 7901 times
Status: Online

Re: OVO JE KUĆA KOJA KOŠTA 6000 EURA: Riješite stambeno pitanje pametno i jeftino!

Post by Krokodil Behko » 10 Oct 2019, 18:08

damir5 wrote: 10 Oct 2019, 17:16 pa dobro, 6k eura je 30m2, ova na slici je barem 150. Plus plac, dozvole, priključci,.... ali je cool. Saradjujemo s nekoliko firmi koje ovo rade, Krivaja, Steco, sve je izvoz, Fr, De i sjevernije.

Cool jeste, ali mora to pojeftiniti. Znači, ako oni postavljaju kuću, mogli bi i temelj, jer niko to neće uraditi bolje i prilagođeno objektu, kao firma koja je ovo projektovala. Kuća kao na slici, s temeljima, ne bi trebala biti skuplja od 40.000 maraka. To ko postigne, zgrnut će vagon para i na količini nadomjestiti zaradu.

Nismo mi Amerika, pa da nam montažne kuće budu tako skupe. Kad smo već kod Amerike, kod njih je sve gotovo i vlasnik nema ništa ni saa dozvolom ni sa temeljima. Sve to treba naveliko raditi i to bi moglo oboriti cijenu. Tekl tad ćemo imati i lijepa predgrađa. Sve kuće slične, veličina okućnica i sl.
online

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: OVO JE KUĆA KOJA KOŠTA 6000 EURA: Riješite stambeno pitanje pametno i jeftino!

Post by Konsultant » 10 Oct 2019, 18:09

Sve ovo sto kaze Storm + montazne nisu gdje velika vlaga, memli strana.

User avatar
KREMENAC
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3115
Joined: 27 Jul 2018, 02:43
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: OVO JE KUĆA KOJA KOŠTA 6000 EURA: Riješite stambeno pitanje pametno i jeftino!

Post by KREMENAC » 10 Oct 2019, 19:07

Čupava wrote: 10 Oct 2019, 16:45 Ma naslov "udica" kao po običaju.. :D.
Ovo je marketinska prdimahovina i glupost koja nanosi vise stete kompanijama koje prave ove kucu nego koristi. Ko ima para i ozbiljno planira kupovinu preskace ove clanka. Kompanija koja ovako laze na cijeni laze i na kvalitetu i svemo ostalom i treba ih zaobolaziti u sirokom luku. Ovo citaju oni koji nemaju pare i nikad nece kupovati kucu. A kompanija koja se obraca toj ciljnoj grupi propada prije nego ti banka odobri kredit.

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: OVO JE KUĆA KOJA KOŠTA 6000 EURA: Riješite stambeno pitanje pametno i jeftino!

Post by dadojović » 10 Oct 2019, 19:25

Ako govorimo o cijenama već postojećih, izgrađenih kuća onda cijenu, u bitnome, određuje lokacija objekta. Tako da posve ista kuća "prvi red do mora" i ona u nekoj provinciji razlikuju se u cijenama da je besmisleno uspoređivati.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18022
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4102 times
Been thanked: 5648 times
Status: Offline

Re: OVO JE KUĆA KOJA KOŠTA 6000 EURA: Riješite stambeno pitanje pametno i jeftino!

Post by Vanilla » 11 Oct 2019, 00:15

Eh ove montazne kuce su mi zelja kad odem u penziju. Nesto malo zemlje, tek toliko da se zabavim oko cvijeca i ta kucica. Al ne dam vise od 10.000 KM :baba
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18022
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4102 times
Been thanked: 5648 times
Status: Offline

Re: OVO JE KUĆA KOJA KOŠTA 6000 EURA: Riješite stambeno pitanje pametno i jeftino!

Post by Vanilla » 11 Oct 2019, 00:17

...hajde dobro, eto 15.000 :spavanje
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120408
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6971 times
Been thanked: 7901 times
Status: Online

Re: OVO JE KUĆA KOJA KOŠTA 6000 EURA: Riješite stambeno pitanje pametno i jeftino!

Post by Krokodil Behko » 11 Oct 2019, 00:42

Vanilla wrote: 11 Oct 2019, 00:17 ...hajde dobro, eto 15.000 :spavanje

Možeš uzeti neku kuću od 25 kvadrata u krivaji :plavi

http://www.montazneidrvenekuce.info/mon ... -cijene/11
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: OVO JE KUĆA KOJA KOŠTA 6000 EURA: Riješite stambeno pitanje pametno i jeftino!

Post by storm » 11 Oct 2019, 05:49

KREMENAC wrote: 10 Oct 2019, 19:07
Čupava wrote: 10 Oct 2019, 16:45 Ma naslov "udica" kao po običaju.. :D.
Ovo je marketinska prdimahovina i glupost koja nanosi vise stete kompanijama koje prave ove kucu nego koristi. Ko ima para i ozbiljno planira kupovinu preskace ove clanka. Kompanija koja ovako laze na cijeni laze i na kvalitetu i svemo ostalom i treba ih zaobolaziti u sirokom luku. Ovo citaju oni koji nemaju pare i nikad nece kupovati kucu. A kompanija koja se obraca toj ciljnoj grupi propada prije nego ti banka odobri kredit.
Cijela je filozofija, da gruba konstrukcija montažne kuće jest jeftinija od klasike, brže je useljiva (u raspletu da je lova na hrpi, i za mjesec dana spavaš unutra, što je kod klasike nemoguće)... Ostalo kad podvučeš troškovnik, plaćen kvadrat stambenog prostora je u pet deka razlike. (barem kod nas)

Meni bi bila fina opcija kupiti konstrukciju, znači da ima zidove, krov, fasadu... Ostalo ću sam i sa svojom ekipom (mada većinu mogu sam) e tu bi se neka solidna razlika napravila.
A ugođaj je fin u tim kućama... Super izolacija, zimi su tople i lako se griju, ne moraš grijati kubike cigle i betona... Gips ploče iznutra daju finu mikroklimu, reguliraju vlažnost zraka. Vrlo su lake neke preinake jer nisi ograničen nosivim zidovima itd...
Po meni budućnost gradnje individualnih kuća.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: OVO JE KUĆA KOJA KOŠTA 6000 EURA: Riješite stambeno pitanje pametno i jeftino!

Post by Username » 11 Oct 2019, 08:57

Kakve su kod zemljotresa?

Post Reply

Return to “Dom”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests