Kućanski aparati

Sve o održavanju doma.

Moderator: spacebound

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Veš mašina kojoj ne treba voda!

Post by Spanac_113 » 31 Jan 2014, 12:14

pranje bez deterdzenta mi je super sweet and cool and cuddly ali bez vode, jedva cekam :jupi

Bambi
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5425
Joined: 20 Feb 2012, 17:30
Location: Grad celika,a ime mu je Zenica
Status: Offline

Re: Veš mašina kojoj ne treba voda!

Post by Bambi » 31 Jan 2014, 12:14

Trepavica wrote:To isto ono - perite ruke ali bez vode - svasta :rol bas ce biti ves cist bez vode...
:plavi Dobro si to rekla :plavi :bravo

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Veš mašina kojoj ne treba voda!

Post by storm » 31 Jan 2014, 12:17

Lebowski wrote:Ovo su izmislili prije par godina.. i može funkcionisati, nema voda ništo posebno u sebi.
pa nema...ali služi kao medij da se odvede nečistoča....e sad ja da perem sa kuglicama u kojim je nakupljeno prljavštine od proteklih 400 pranja i trebam još jedno 100 puta da ih zamijenim...ne hvala...mislim dok bude vode sigurno ne...ako nestane, onda daj šta daš :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Veš mašina kojoj ne treba voda!

Post by Lebowski » 31 Jan 2014, 12:21

A vidiš koliko se vode troši samo na to pranje veša, baš tu bi se moglo više uraditi, uštediti a tehnologija će biti..ako ova ne bude funkiconisala 100% doće neka koja hoće. Mene čudi da su izmislili toliko toga a ovo tek sada..ako su.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Smije li se stavljati metal u mikrovalnu pećnicu? (VIDEO)

Post by Krokodil Behko » 05 Aug 2014, 12:25

Image

Ako postoji jedno pravilo koje znaju svi koji su ikad došli u dodir s mikrovalnom pećnicom, onda je to pravilo o tome da ništa metalno nikad ne smijete stavljati unutra.

Ipak, to nije u potpunosti točno. Metal teoretski smije u mikrovalnu, samo postoji caka. Štoviše, čak su i dijelovi mikrovalne od metala, a i mogli biste u mikrovalnu staviti, recimo, žlicu, ali nipošto vilicu. "Ako metal ima oštre rubove ili je jako tanak, može prouzročiti probleme. Oštri rubovi uzrokovat će iskrenje, a tanak metal se jako zagrijava", kazao je dr. Louis Bloomfield, profesor fizike sa Sveučilišta u Virginiji za Huffington Post.

Dakle, vilice ili, primjerice, rubovi na hrani iz dostave, najčešće će izazvati iskrenje: "Žlice su sigurnije", dodao je Bloomfield, ali i upozorio da je ipak najbolje sve metalno držati podalje od mikrovalne. Za detaljnije objašnjenje pogledajte video.

[ytube][/ytube]
online

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Smije li se stavljati metal u mikrovalnu pećnicu? (VIDE

Post by Lebowski » 08 Aug 2014, 09:09

[ytube][/ytube]
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Smije li se stavljati metal u mikrovalnu pećnicu? (VIDE

Post by storm » 08 Aug 2014, 10:16

Ja sam tako spalio jednu mikrovalnu :hihi
Došao lagano u offsideu doma gladan i kvrc... Dok sam bio na wc, ono je zarilo palilo i frcalo :valja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Treba li vam uređaj koji sam čisti i pegla odjeću? (VIDEO)

Post by Krokodil Behko » 13 Aug 2014, 09:06

Image

Dvije vodeće kompanije kada je u pitanju pranje odjeće odlučile su udružiti snage i ljudima širom svijeta olakšati svakodnevni život, pogotovo onima koji nemaju vremena čekati da veš mašina opere i osuši odjeću te nakon toga uzeti peglu u ruke.

Ovaj uređaj će na svjetska tržišta stići narednog mjeseca i koštat će oko 500 dolara.

[ytube][/ytube]
online

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Treba li vam uređaj koji sam čisti i pegla odjeću? (VIDE

Post by Luna. » 13 Aug 2014, 10:02

ugasen mi ton pa ne cujem sta govori ali kolko uspjedo vidjet, to je nesto kao ciscenje na paru a tako se moze samo osvjezit odjeca.
ne znam bil moglo ocistit bijele kosulje. a i sve po jedno haljince pere. ko ima tolko vremena pa stojat kraj toga. vremenski mi dodje isto ko i da sve stavim u masinu i operem i onda ispeglam.
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Treba li vam uređaj koji sam čisti i pegla odjeću? (VIDE

Post by Lebowski » 13 Aug 2014, 10:23

Kupiš 10 ovakvih :ideja
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81228
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10201 times
Been thanked: 7059 times
Status: Offline

Re: Treba li vam uređaj koji sam čisti i pegla odjeću? (VIDE

Post by Julia-Klara » 13 Aug 2014, 10:38

kad bi prao i peglao cijeli bubanj kao masina onda ok, ali ovako ne vidim svrhu :cudi
ovo moze biti samo kao pomoc u hotelskoj sobi ako ikada postane mandatory
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Treba li vam uređaj koji sam čisti i pegla odjeću? (VIDE

Post by Luna. » 13 Aug 2014, 11:18

pa kad bi kostalo jedno 100-150€ onda bi i moglo proc, pa zaposlim djecu da peru ves a vako je preskupo.
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Treba li vam uređaj koji sam čisti i pegla odjeću? (VIDE

Post by mrki62 » 13 Aug 2014, 20:44

Kad bi mi platili, ne bih dao u stan - šteta prostora.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14921
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Treba li vam uređaj koji sam čisti i pegla odjeću? (VIDE

Post by vila » 13 Aug 2014, 21:07

treba :kafa

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Treba li vam uređaj koji sam čisti i pegla odjeću? (VIDE

Post by Zagorka » 14 Aug 2014, 06:57

vila wrote:treba :kafa
I meni vala i izumise ga u zadnji tren,vec sam mislila dati muzu zeleno za drugu nevjestu :zubi
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Treba li vam uređaj koji sam čisti i pegla odjeću? (VIDE

Post by Luna. » 14 Aug 2014, 09:50

treba i meni, samo ovaj ima slab kapacitet.. da makar moze 5-6 haljincadi stat bilo bi funkcionalno.
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119657
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5645 times
Been thanked: 12154 times
Contact:
Status: Offline

Re: Smije li se stavljati metal u mikrovalnu pećnicu? (VIDE

Post by Maja » 15 Aug 2014, 10:21

Ja htjela da omekšam margarin za kolač. Onaj Zvijezdin. I otvorila ga i ubacila na onom sjajnom papiru u koji je umotan. Kad je počelo pucati, lete iskre. Znači, ne ubacujte takvu vrstu papira :hihi

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Smije li se stavljati metal u mikrovalnu pećnicu? (VIDE

Post by Lebowski » 15 Aug 2014, 11:31

Probao sam obični tanjir al nešto ko pozlaćen i on pravo lijepo pucketa :oo dok oni koji su skroz od metala ništa...
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96424
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34382 times
Been thanked: 21119 times
Contact:
Status: Offline

U kuhinji držite mašinu za smrt koju odmah trebate baciti!

Post by Rum » 06 May 2015, 17:05

Image
Gotovo svaka kuća u BiH ovo ima: U kuhinji držite mašinu za smrt koju odmah trebate baciti!

Još uvijek imate mikrovalnu pečnicu u svome domu?

Bacite ju i nećete požaliti. Zašto? Zato što je mikrovalna pećnica pošast koja ubija ljude širom svijeta.

Potrošači širom planeta umiru zato što jedu nezdravu hranu i ne samo nezdravu, nego ozračenu i potpuno mrtvu. U Rusiji, primjerice mikrovalne pećnice zabranjene su još od 1976. godine jer oni eto nisu željeli samo tako “ubijati” svoj narod kao ostatak zapadnog svijeta. Kasnije su ipak dozvoljene zbog pritiska zapadnog svijeta, iako ljudi i u Rusiji i dalje odbijaju u svoj dom unositi ovako nešto strašno kao što je mikrovalna pećnica.

Zabranjene su zbog velikog broja znanstvenih studija koje su dokazale njihovu nevjerojatnu štetnost. Jeste li znali da su ljudi najnezdraviji sisavci na čitavom planetu? To je zbog činjenice da ljudi danas ne jedu hranu, nego čisti otrov. Naime mikrovalna pećnica je sastavni dio gotovo svakog kućanstva. A ljudi gotovo da ni ne znaju njezinu štetnost.

Mikrovalna pećnica je alatka koja od savršeno zdravog komada sirove hrane, krcatog vitaminima i prirodnim sastojcima učini potpuno bezvrijednu namirnicu bez imalo hranjivosti u sebi, i ne samo to, mikrovalna pećnica tu nehranjivu tvar još i ozrači. Pa umjesto da se hranimo hranom bogatom vitaminima, ljudi današnjice čine potpuno suprotno. Oni svjesno ubijaju nutritativnost svojega jela i to nešto, što nije hrana, unose u svoj organizam.

Izum mikrovalne pečnice i njezinog masovnog usvajanja od strane stanovništva podudara se s početkom pretilosti ali i masovnog oboljevanja od bolesti raka u razvijenim zemljama svijeta. Ne samo da je mikrovalna postala pogodna za konzumaciju hrane koja potiče debljinu, ona također uništi gotovo sve korisne sastojake tih namirnica, ostavljajući potrošače u stanju pothranjene prejedenosti. Isto tako mikrovalna pećnica zrači a ljudi niti ne znaju da ne bi smjeli biti u njezinoj bilizini kada je ona upaljena.

To je radioaktivno zračenje koje izaziva brojne bolesti, poput tumora i raznih cisti. Rezultat masovne rasprostranjenosti mikrovalne pećnice je, naravno, ono čega smo svi svjedoci danas; epidemija dijabetesa, raka, bolesti srca, depresije, oštećenje bubrega, poremećaji jetre i još mnogo toga. Ove bolesti sve su uzrokovane kombinacijom pothranjenosti i izloženosti otrovnim kemikalijama ozračene hrane.


Mikrovalovi omogućavaju pothranjenost gotovo automatski, i biti izložen otrovnim kemikalijama je lako postići, samo treba jesti procesiranu mikrovalnu hranu. Mikrovalna hrana je hrana do koje se dolazi zračenjem i to je ono što mnogi smetnu s uma.

Zanimljivo je da ljudi koji naglas govore kako nikada ne bi jeli “ozračenu” hranu, istu jedu u velikim količinama iz mikrovalne pećnice. To nam samo govori koliko su ljudi nesvjesni tvari koje unose u organizam. Jer to je potpuno ista stvar. Mikrovalne zrake su izvorno nazvane “radar zrake”, i kada su prvi put plasirane 1970. godine one su ponosno reklamirane kao “radar zrake” i to nikome nije sumnjivo? Bombardiranje hrane s radijacijskim zrakama danas je potpuno normalno većini ljudi i to je ono što je jako zabrinjavajuće.

Mikrovalna pećnica je uređaj živih mrtvaca. Ljudi koji koriste mikrovalnu pećnicu svaki dan su na putu prema degenerativnim bolestima i doživotnoj bitci sa pretilošću ali i brzoj smrti i to je naravno dokazano.

Što više koristite mikrovalnu pećnicu, vaše stanje će biti sve gore, i vjerojatno će vam biti dijagnosticirane razne bolesti i postati ovisni o lijekovima. I sve to, vjerovali ili ne, namjerno je osmišljeno jer ljudi su danas došli u fazu kada se namjerno ubijaju sami uz pomoć raznih alatki koje su osmmislile elite.

Napravite sami sebi uslugu i bacite vašu mikrovalnu pećnicu a hranu zagrijavajte u običnoj pećnici. Malo dulje traje ali vrijedno je zdravlja i života. Ne nasjedajte na propagadnu jer ako vi ne mislite o sebi neće ni drugi.

Ovdje su neke od najnovijih znanstvenih spoznaja o mikrovalnoj hrani:

1. Mikrovalna hrana izgubi 60-90% vitalnog-energetskog polja i mikrovalovi ubrzavaju strukturalni raspad hrane.
2. Mikrovalna pećnica stvara kancerogene tvari u mlijeku i žitaricama.
3. Mikrovalna pećnica degradira osnovne tvari hrane, što uzrokuje probavne smetnje.
4. Mikrovalna pećnica mijenja kemiju hrane što može dovesti do smetnje u limfnom sustavu i degeneraciju tijelesne sposobnost da se zaštiti od kancerozne izrasline.
5. Mikrovalna hrana dovodi do većeg broja kancerogenih stanica u krvotoku.
6. Mikrovalna pećnica mijenja raspad elementarnih tvari kada se sirovo, kuhano, ili zamrznuto povrće izloži čak i za vrlo kratko vrijeme, i u sto kratko vrijeme se formiraju slobodni radikali.
7. Mikrovalna hrana uzrokuje želučane i crijevne, kancerogene izrasline, opću degeneraciju perifernog tkiva i staničnih tkiva, raspad probavnog i sekrecijskog sustava kod statistički visokog postotka ljudi.
8. Mikrovalna hrana smanjuje sposobnost tijela tijela da koristi B-kompleks vitamin, vitamin C, vitamin E, esencijalne minerale….itd.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: U kuhinji držite mašinu za smrt koju odmah trebate bacit

Post by Terasa svjesti » 06 May 2015, 18:46

:hm Ljudi su svjesni rec mo da su cigarete štetne pa ih se ne odriču . Vežini je poznata štetenost mirovalne ali je se ne odričemo .
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

Post Reply

Return to “Dom”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests