Pretjerani čistunci

Sve o održavanju doma.

Moderator: spacebound

Post Reply

Dozvoljavate li pušenje u svom domu?

da
23
51%
da, ali samo u posebnoj prostoriji
6
13%
ne, gosti idu vani da zapale
16
36%
 
Total votes: 45

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by Lebowski » 22 Nov 2013, 16:44

Svašta. Neću dalje, u pravu ste. :oo
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Trepavica
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by Trepavica » 22 Nov 2013, 16:46

Lebowski wrote:Svašta. Neću dalje, u pravu ste. :oo
Hvala ! :oo

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by Katja » 22 Nov 2013, 16:49

Lebowski wrote:Svašta.
Ja ne pušim tek kojih godinu dana, dakle možemo reći da ovo pričam s pozicije pušača...
dok sam bila pušač nikad mi ne bi palo napamet u tako malom prostoru turati nekom nepušaču pod nos moju smrdljivu naviku,
nikad, niti u automobilu, niti na autobusnoj stanici u onoj maloj kućici, nigdje.
I nikad mi neće biti jasna ta samoživost i bahatost nekih pušača - čovječe SMRDIŠ - i ja sam smrdila dok sam pušila i uvijek sam to priznavala i nikad nisam nekoga silila da mora dijeliti sa mnom moj smrad.

A o posljedicama pasivnog pušenja na zdravlje da ne pričam.

Na kraju krajeva, zar ste zaboravili dok ste bili djeca kako vam je smetao dim? :oo

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by Lebowski » 22 Nov 2013, 16:57

Katja wrote:
Lebowski wrote:Svašta.
Ja ne pušim tek kojih godinu dana, dakle možemo reći da ovo pričam s pozicije pušača...
dok sam bila pušač nikad mi ne bi palo napamet u tako malom prostoru turati nekom nepušaču pod nos moju smrdljivu naviku,
nikad, niti u automobilu, niti na autobusnoj stanici u onoj maloj kućici, nigdje.
I nikad mi neće biti jasna ta samoživost i bahatost nekih pušača - čovječe SMRDIŠ - i ja sam smrdila dok sam pušila i uvijek sam to priznavala i nikad nisam nekoga silila da mora dijeliti sa mnom moj smrad.

A o posljedicama pasivnog pušenja na zdravlje da ne pričam.

Na kraju krajeva, zar ste zaboravili dok ste bili djeca kako vam je smetao dim? :oo
Ah, prestala si, odatle tolika averzija prema cigarama. Ti su najgori. :ooo

Glupo mi da neko ko puši van auta i van kuće, sjedi u kafani i drugim mjestima gdje ima pušača nešto zabranjuje radi nekog smrada Mislim, ima pravo na to, neću ja zapaliti ako smeta, neću ni pitati ako vidim da ne puše drugi, nisam nekulturan. :ooo Al glupo je.

Ne bih nikad zapalio u autu nepušača osim ako ne insistira. :D
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by laganini » 22 Nov 2013, 16:59

..ja nisam nikad pušio i zbilja je teško ne pušaču..kad posudim novine od pušača ne moš to od gada čitat..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by Spanac_113 » 22 Nov 2013, 17:05

ne volim kad mi neka treba pusi i to jos s prljavim cizmama u krevetu. ma nikako :ccc

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by Katja » 22 Nov 2013, 17:30

Lebowski wrote: Ah, prestala si, odatle tolika averzija prema cigarama. Ti su najgori. :ooo
Znam da je ovo omiljena mantra ali budući da sam detaljno objasnila kako sam se na taj način ponašala čak i dok sam bila pušač,
ispade ti smiješan s ovim... valjda nisi ništa originalnije uspio smisliti.

Danas, kad nisam više pušač, potpuno razumijem pušače i ne smeta mi da kraj mene zapale, ne govorim protiv pušenja, i dalje tvrdim da je to jedan ogroooman gušt... a to sam već i pisala na ovom forumu.

Smisli nešto bolje. :oo

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by laganini » 22 Nov 2013, 17:34

Katja wrote:
Lebowski wrote: Ah, prestala si, odatle tolika averzija prema cigarama. Ti su najgori. :ooo
Znam da je ovo omiljena mantra ali budući da sam detaljno objasnila kako sam se na taj način ponašala čak i dok sam bila pušač,
ispade ti smiješan s ovim... valjda nisi ništa originalnije uspio smisliti.

Danas, kad nisam više pušač, potpuno razumijem pušače i ne smeta mi da kraj mene zapale, ne govorim protiv pušenja, i dalje tvrdim da je to jedan ogroooman gušt... a to sam već i pisala na ovom forumu.

Smisli nešto bolje. :oo
..ne funkcionira bez maje.. :place
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by Bla » 22 Nov 2013, 17:35

Kod mene je pušenje dozvoljeno, čak i poželjno. :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by Katja » 22 Nov 2013, 17:38

laganini wrote:
Katja wrote:
Lebowski wrote: Ah, prestala si, odatle tolika averzija prema cigarama. Ti su najgori. :ooo
Znam da je ovo omiljena mantra ali budući da sam detaljno objasnila kako sam se na taj način ponašala čak i dok sam bila pušač,
ispade ti smiješan s ovim... valjda nisi ništa originalnije uspio smisliti.

Danas, kad nisam više pušač, potpuno razumijem pušače i ne smeta mi da kraj mene zapale, ne govorim protiv pušenja, i dalje tvrdim da je to jedan ogroooman gušt... a to sam već i pisala na ovom forumu.

Smisli nešto bolje. :oo
..ne funkcionira bez maje.. :place
Maja mu dođe ko cigareta. :ooo
I to mislim u najromantičnijem smislu. :cvijece

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by Bla » 22 Nov 2013, 17:41

Trepavica wrote:
Lebowski wrote:Ide mi na živce kad neko ne da zapaliti u autu. Razumijem kad ima 4,5 unutra pa nema zraka ili dijete, neko stariji..smeta. Onako je baš bezveze, da mu ne smrdi auto. :grana
:rol
A meni je neshvatljivo da neko moze da puši u autu.. Onolipasnom prostoru..pa jos ako ih je 2-3 pa zadimaju..( i jedno kad puši u autu beze mi, nikad ne bih kupila auto od pušača ). :oo pa kad izađu iz auta kao da su izašli iz sušare...
Jedno vrijeme nas je 4-5 išlo istim autom na posao, a ono bilo neka mala konzerva i svi pušili, i baš imali taj običaj da svi zapalimo istovremeno do posla. I onda, pogotovo zimi, ono, ne vidi se ništa, kao da je neko dimnu bombu ubacio. Samo kroz otvoreni prozor izlazi dim kao da se nešto doslovno zapalilo unutra. :oo
Bili mladi i neiskusni... Poslije smo se naučili da pušimo naizmjenično. :D
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by laganini » 22 Nov 2013, 17:42

Katja wrote:
laganini wrote:
Katja wrote:
Lebowski wrote: Ah, prestala si, odatle tolika averzija prema cigarama. Ti su najgori. :ooo
Znam da je ovo omiljena mantra ali budući da sam detaljno objasnila kako sam se na taj način ponašala čak i dok sam bila pušač,
ispade ti smiješan s ovim... valjda nisi ništa originalnije uspio smisliti.

Danas, kad nisam više pušač, potpuno razumijem pušače i ne smeta mi da kraj mene zapale, ne govorim protiv pušenja, i dalje tvrdim da je to jedan ogroooman gušt... a to sam već i pisala na ovom forumu.

Smisli nešto bolje. :oo
..ne funkcionira bez maje.. :place
Maja mu dođe ko cigareta. :ooo
I to mislim u najromantičnijem smislu. :cvijece
.ne kužim..ko je tu pušač.. :cudi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by Lebowski » 22 Nov 2013, 18:21

Nismo se mi shvatili Katja. Ja nigdje nisam rekao da smetam nepušačima, da insistiram kod njih zapaliti u kući, autu pogotovo. Nego kod ljudi kojima je jedini argument to da smrdi auto a obično su pušači. Nebitno. :ooo

Ostavite se spominjanja Maje sa ciljem sputavanja protivnika u raspravi, nisko vam je to. :dole
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by Heidi » 22 Nov 2013, 18:23

Neam nista protiv, nek ribaju i zrace do mile volje :D
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by Zagorka » 22 Nov 2013, 18:36

Pominjala sam ranije kako nikad nisam branila pušenje kod sebe,nije da me radovalo,pogotovo kad smo ono uzeli novi namještaj i sve,pa sam namjestila pod konac.Ali pustim ja,kontam ne moze niko sjediti dva sata da ne pusi,ako je vec pusac.

Ali sad kako sam trudna,stvarno cu reci da ima bezobraznih ljudi maksimalno.Em još kašljem zbog alergije,pa krepaću.Srećom,rijetki su mi gosti pušači,da su redovni,povukla bih crtu,kad već oni ne znaju.

Sve duram dok ne rodim,a onda mi niko neće pušiti kraj djeteta,nije se rodio.
Pogotovo oni hinjavci što kod rođene žene u kući ne puše,a kod mene glume gazde pa jedan na drugi lijepe. :123

Yebe mi se za recenicama:"ah,i mi smo pusili kraj svoga",ti svoga đubrom zatrpaj,zaboli me,ja imam razum.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Trepavica
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by Trepavica » 25 Nov 2013, 08:33

Jutros na radiu , javilo se slusalac sa problemom. ...prica svoju svakodnevnicu...:

Ujutru i ne skine podzamu , vec se docepa usisivaca.., pranje tusa , wc-a , kuhinjskih elemenata...pranje patosa..svaki put kad dodede od nekuda , :tamo usisava i pere patos...

Kaze desava se i po 6 x dnevno , usisavanje , pranje...sude prije nego sto stavi u masinu za pranje , prvo ga rucno opere.. :hihi jaooo...koji bolesnik.. :respekt sto je previse , previse je...


Zaista ne bih mogla podnijeti nekog takvog , volim da je cisto i sve na svom mjestu...a sada da perem sofu gdje neko sjedio nakon posjete to ne..i svakodnevno raditi generalno po kuci.... :grana Nikad ne bih stigla na forum onda... :ooo

Za sve ima vrijeme pa i to ciscenje , pretjerano je vec bolest...steta vrijeme trositi na ciscenju cistog...

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by Luna. » 25 Nov 2013, 11:09

ja sam prije pusila u dnevnoj ako nema djece u sobi, navece kad legnu spavat... sad ni muz vise ne pusi i ja zapalim u kuhinji. ako imamo goste, onda se pusi u dnevnoj.
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Alexandar
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 685
Joined: 30 Apr 2013, 10:30
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by Alexandar » 25 Nov 2013, 13:23

Zagorka wrote: Sve duram dok ne rodim,a onda mi niko neće pušiti kraj djeteta,nije se rodio.
kad si tako opasna, sta sad cekas? nerodjeno dete trpi posledice pasivnog pusenja isto ko rodjeno.
neznam sta taj tvoj radi al da si moja zena i cekas dete, onaj ko bi zapalio pored tebe u zatvorenoj sobi bi tu cigaru i proguto.

pusac sam i ne smeta mi pusenje u autu, kuci... ma mozes mi na glavi zapaliti :oo

sem blizu dece.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by Zagorka » 25 Nov 2013, 17:30

[quote="Zagorka"].Srećom,rijetki su mi gosti pušači,da su redovni,povukla bih crtu,kad već oni ne znaju.[/quote]



da ponovim :rol :rol kad se već previdi :kafa ........
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Ruana
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by Ruana » 25 Nov 2013, 20:05

Cuj pusenje u kuci.

Post Reply

Return to “Dom”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests