Hoteli i hotelijerstvo u BiH

Predstavljanje gradova, naši putopisi, savjeti u vezi putovanja.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hoteli i hotelijerstvo u BiH

Post by SPINERKA » 19 Apr 2017, 01:28

statebriga wrote:
SPINERKA wrote:Evropa je ok , lokacija super.
Budjenje sa hodzom. ;)
Hayat mi se ne svidja lokacija, u carsiji je , nocu nije ok setati.
pa, da ,lokacija je najvaznija :D

meni ezan ne smeta, pa odrastala sam jedna dio zivota blizu dzamije :D ezan je lijep :kafa

Gdje je sigurno setati nocu u Sarajevu ? Pitam,jer nisam iz SA :kafa
I meni je ezan lijep , ali ujedno i jako tuzan. ne znam zasto ?
Danju je ok , nocu samo FERHADIJA ili da ti Hanny bude pratilac.

Mozda ja nisam mjerilo , ali ja nocu nisam izlazila setati.Sto je sigurno sigurno .

:kafa
Image

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35636
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1036 times
Been thanked: 555 times
Status: Offline

Re: Hoteli i hotelijerstvo u BiH

Post by Venera » 19 Apr 2017, 01:33

SPINERKA wrote:
statebriga wrote:
pa, da ,lokacija je najvaznija :D

meni ezan ne smeta, pa odrastala sam jedna dio zivota blizu dzamije :D ezan je lijep :kafa

Gdje je sigurno setati nocu u Sarajevu ? Pitam,jer nisam iz SA :kafa
I meni je ezan lijep , ali ujedno i jako tuzan. ne znam zasto ?
Danju je ok , nocu samo FERHADIJA ili da ti Hanny bude pratilac.

Mozda ja nisam mjerilo , ali ja nocu nisam izlazila setati.Sto je sigurno sigurno .

:kafa
da, ezan je lijep i melanholican, tocno :D

Hanny ce imati business :cvijece

razumijem te, nocne setnje su uvijek opasnije , ovidi od dijelova grada :D

:kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Hoteli i hotelijerstvo u BiH

Post by Mutevelija » 19 Apr 2017, 01:35

Ma tuzan je sto govori "dodjite na namaz. Pa dodjite na spas pa onda kad je sabah kao sto rekoh rijetko negdje kaze klanjati he bolje nego spavati ostalo je klasika Allah ekber zna se sta znaci sehafet isto.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Hoteli i hotelijerstvo u BiH

Post by Krokodil Behko » 19 Apr 2017, 09:54

statebriga wrote: razumijem te, nocne setnje su uvijek opasnije , ovidi od dijelova grada :D

:kafa
Bezbjedno je samo na trotoaru, ispred predsjedništva.
Ok, uz malo sreće, možeš svratiti i u džamiju, samo dobtro zašuškaj cipele prilikom izuvanja :hihi
online

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Hoteli i hotelijerstvo u BiH

Post by Mutevelija » 19 Apr 2017, 09:58

Imaju kamere iza dzamije.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hoteli i hotelijerstvo u BiH

Post by SPINERKA » 19 Apr 2017, 12:19

Zasto su postavljene kamere??
Image

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80763
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 6780 times
Status: Offline

Re: Hoteli i hotelijerstvo u BiH

Post by Julia-Klara » 19 Apr 2017, 13:17

Dje ba nije sigurno setati nocu? :sok
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Hoteli i hotelijerstvo u BiH

Post by Mutevelija » 19 Apr 2017, 13:21

SPINERKA wrote:Zasto su postavljene kamere??

Otkud znam samo znan da su drpili cipe i vidilo se na kamerana.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80763
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 6780 times
Status: Offline

Re: Hoteli i hotelijerstvo u BiH

Post by Julia-Klara » 19 Apr 2017, 13:24

Mutevelija wrote:Zar nije hoteLJerstvo
nije
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Hoteli i hotelijerstvo u BiH

Post by Hannibal » 19 Apr 2017, 13:54

nije ni u jednoj dzamiji sigurno ostavit cipele ocm, u svakoj su bar jednom nestale. mom drugu su jednom u fahdovoj, vratio de kuci u onim papucama iz abdesthane haha
🐽

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Hoteli i hotelijerstvo u BiH

Post by Krokodil Behko » 24 Apr 2017, 19:01

U potpunosti renoviran sarajevski hotel Holiday

Image
Nakon prošlogodišnjeg otvaranja hotela Holiday u Sarajevu, novi vlasnici, Europe grupacija, završili su radove na obnovi hotela, u kojem su sada svi sadržaji u funkciji.
"Hotel je u potpunosti renoviran, te poseduje 360 luksuzno opremljeni soba, 16 apartmana, od koji su dva predsjednička i najveća u regiji, deset konferencijskih sala kapaciteta do 2.000 gostiju. Također, na usluzi gostima su i Nacionalni restoran, Kafe in, garaže i otvoreni parking s više od 500 parking mjesta", potvrdio je u izjavi za Fenu vlasnik i direktor Europe grupacije Rasim Bajrović.

U Lobbyu hotela, dodaje, dostupni su: tabacco shop, renomirani butici, kozmetički, frizerski i solarij saloni, prostorije za masažu, rent-a-car, mjenjačnica, turistički ured, kao i drugi sadržaji.

U suterenu hotela na povšini od 1.000 m2 nalazi se Welness centar s bazenom, saunama, te fitnesom.

Sve ove sadržaje, kaže, opslužuje više od 150 uposlenika raznih profila.

"Intenzivni radovi u proteklim mjesecima rezultirali su da je renovirani hotel Holiday opet centar svih društvenih zbivanja. Zanimanje gostiju već sada premašuje naša očekivanja i očito je kako posjetioci nisu zaboravili ovaj simbol Sarajeva i Olimpijade '84", naglasio je Bajrović.

Europe grupacija svečano je 5. septembra 2016. godine otvorila hotel Holiday, koji je ranije nosio naziv Holiday Inn“

(klix)
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Hoteli i hotelijerstvo u BiH

Post by Krokodil Behko » 20 Jun 2018, 16:28

Bosmal postaje luksuzni hotel unutar "Rotana grupacije", otvaranje najavljeno krajem godine


Image

Sarajevski Bosmal City Center uskoro će postati dio vodeće kompanije za hotelijerstvo na Bliskom Istoku - Rotana Hotels. Bosmal će postati hotel unutar "Rotana grupacije" i nosit će naziv "Bosmal Arjaan".
Sjedište "Rotana grupacije" je u Abu Dabiju, a njihova želja je jačanje prisustva kompanije u jugoistočnoj Evropi, što će ostvariti poslovanjem u Sarajevu.

Investitorima je bila zanimljiva činjenica da je Bosmal City Center drugi najviši stambeni objekt na Balkanu. Otvorenje hotela "Bosmal Arjaan" planirano je krajem ove godine. Hotel će imati 130 dvokrevetnih i trokrevetnih soba. Gostima će na raspolaganju biti i teretana, dva unutrašnja bazena, sauna, tursko kupatilo i drugi sadržaji.

Otvaranjem ovog elegantnog i savremenog hotela Rotana će povećati svoju ponudu u okviru hotela "Arjaan Hotel Apartments by Rotana" na 3.143 sobe.

Iz kompanije Rotana, koja prvi put otvara svoj hotel na Balkanu, ponosno su istakli svoje zadovoljstvo što će uskoro imati mogućnost da svojim gostima ponude smještaj u Sarajevu, čime svoje poslovanje šire prvi put i na evropski kontinent.

"Dolazimo u regiju koja je izuzetno atraktivna s turističkog aspekta. Ova regija ima velike ekonomske potencijale i privlači sve više putnika, ne samo turista, već i biznismena. Našim prvim hotelom u Bosni i Hercegovini strateški smo dobro pozicionirani da ponudimo svoje usluge i posjetiocima koji će se u zemlji zadržati na kraći period, ali i onima koji će ostati duže", rekao je predsjednik i izvršni direktor Rotane Omer Kaddouri.

Image

Ova grupacija već posjeduje brojne hotele širom svijeta. Samo u Dubaiju posjeduju njih 14 te će petnaesti hotel u ovom gradu biti otvoren otprilike kada i sarajevska poslovnica i to u Cayan Toweru, devetom najvećem rezidencijskom neboderu na svijetu.

Hotel će se zvati "The Residences by Rotana".


(klix)
online

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Hoteli i hotelijerstvo u BiH

Post by Hannibal » 20 Jun 2018, 16:36

dosta je i zjapio prazan
🐽

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Hoteli i hotelijerstvo u BiH

Post by Krokodil Behko » 13 Aug 2020, 23:10

Čitam, Zanki i Vrhbosna, žače se na konobare, kao i Mundži, brinu o off topicu, pa evo, nije baš o konobarima, ali tu možete nastaviti, a za svaki slučaj, pronađem još sličnih tema.

Mensečini, sad u vezi korone, otimaće se svi za mušterije. Biće jeftinih ručkova, itd
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Hoteli i hotelijerstvo u BiH

Post by Krokodil Behko » 30 Sep 2020, 10:21

LUKSUZ NA KVADRAT: Tuzlanska kompanija otvara hotel kakvog se ne bi postidjeli ni na zapadu


Image

Tuzlanska kompanija TEHNOGRAD-company d.o.o objavila je da uskoro otvara luksuzno opremljeni hotel u srcu grada Tuzla.

Hotel “Vertigos” bit će smješten u samom centru grada, udaljen samo 100 metara od najvažnijih turističih destinacija (Panonska jezera, Sojeničko naselje, Soni trg, Trg slobode, Muzej istočne Bosne ), na adresi Kulina bana 2.

Kako je navedeno iz kompanije, gostima će biti na raspolaganju 17 dvokrevetnih luksuzno opremljenih soba, restoran, sala za sastanke uz audio-vizuelnu opremu vrhunske tehnologije te prostor za odmor.

Investitor napominje kako će hotel u svom poslovanju najveću pažnju posvetiti kvalitetu pruženih usluga, savremenim trendovima i održivom razvoju te kako im je osnovna vizija postati prepoznatljiv luksuzni brend.

Radovi su već u završnoj fazi, a otvorenje će biti ozvaničeno do kraja godine.
online

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Hoteli i hotelijerstvo u BiH

Post by Chloe » 30 Sep 2020, 13:22

Krokodil Behko wrote: 30 Sep 2020, 10:21
LUKSUZ NA KVADRAT: Tuzlanska kompanija otvara hotel kakvog se ne bi postidjeli ni na zapadu


Image

Tuzlanska kompanija TEHNOGRAD-company d.o.o objavila je da uskoro otvara luksuzno opremljeni hotel u srcu grada Tuzla.

Hotel “Vertigos” bit će smješten u samom centru grada, udaljen samo 100 metara od najvažnijih turističih destinacija (Panonska jezera, Sojeničko naselje, Soni trg, Trg slobode, Muzej istočne Bosne ), na adresi Kulina bana 2.

Kako je navedeno iz kompanije, gostima će biti na raspolaganju 17 dvokrevetnih luksuzno opremljenih soba, restoran, sala za sastanke uz audio-vizuelnu opremu vrhunske tehnologije te prostor za odmor.

Investitor napominje kako će hotel u svom poslovanju najveću pažnju posvetiti kvalitetu pruženih usluga, savremenim trendovima i održivom razvoju te kako im je osnovna vizija postati prepoznatljiv luksuzni brend.

Radovi su već u završnoj fazi, a otvorenje će biti ozvaničeno do kraja godine.
Tehnograd je lijepo renovirao dio svog starog hotela.
Ia tamo još posla al' su lijepo krenuli.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80763
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 6780 times
Status: Offline

Re: Hoteli i hotelijerstvo u BiH

Post by Julia-Klara » 01 Oct 2020, 13:28

U Tehnogradu sam bila prije par godina - velahavle :) ko da sam uskocila u 70e.
Ne znam kako je sad.
Samo ne znam brate, ovo novo sto prave sve neki kiceraj, nesto to glumi sa kao stilskim namjestajem, a ko da su povadili sve ono kicasto iz turskih saFunica sto je kao luksuz.
Bjaaaaazi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Kriza u ugostiteljstvu: 'Sada se jede pet ćevapa sa cijelim somunom"

Post by Krokodil Behko » 04 Dec 2020, 12:00

Image


Pandemija korona virusa, osim zdravstvenog, golem je i ekonomski problem. Na udaru su se ponajviše našli ugostitelji. Upozoravaju na izostanak adekvatog odgovora nadležnih i rast dugova. Ogromni problemi dovode i do sve manje vjere u bolje sutra, piše N1.


Kažu da su Bosanci i Hercegovci najiskreniji stomakom, pa smo posjetili Baščaršiju gdje se tradicionalno svraća na desetku s lukom.


"Sad se jede pet ćevapa sa čitavim somunom i to je žalosno", kaže jedna ugostiteljka.


Blizu pet hiljada slastičara, ugostitelja, buregdžija, čevabdžija u Kantonu Sarajevo neumorno puni budžet, koji - sada je obzirom na oskudnu podršku to jasno, neko drugi još neumornije prazni.


Iz jedne od najatraktivnijih lokacija turističkih u Bosni i Hercegovini, iz tzv. "ulice hrane" u srcu Čaršije ista poruka.


"Najmanje za pedeset posto nam se smanjio promet, 50 % naših radnika je ostalo u objektima, strah nas je jer smo sami, a ne znamo šta korona donosi u budućnosti", kažu.


I to poručuju oni najprepoznatljiviji, s tradicijom, poput porodice Ferhatović, a mnogi drugi su stavili ključ u bravu. I upravo ti su kolateralna šteta ekonomskih mjera koje su trebale, a nisu usklađene s epidemiološkim.


"Vi ne možete radnju zatvoriti na dva tri mjeseca privremeno, nego je moram zatvoriti trajno, vratiti rješenje i sve . Tako da je i to jedan strah i naš i u ljudima. Mi smo svi jedan kolektiv, radne kolege", ističe Amela Ferhatović, vlasnica ćevabdžinice.


Buregdžinice na Čaršiji poluprazne.


"Do korone se najviše jeo burek, buredžici, zelje u kajmaku i heljda. Danas se jede zeljanik, kljukuša, krompir i to u duplo manjim količinama", ističe Zehra Holjan, radnica.


Izostanak turista i manja kupovna moć vjernih građana nisu reciprocitetno smanjili i parafiskalne i sve ostale namete ugostiteljima, što oni ističu kao ključan problem za opstanak.


"Posla apsolutno nema ni kod koga niti prolaze, prolaze samo oni koji moraju vidjet ćete i tako do poslijepodne i to je to", dodaje Anela Kočo, vlasnica buregdžinice.


Ako je ikada bio, kažu da u Bosni ni lokum više nije rahat, a da li je tako provjerili smo u objektu koji je po njemu poznat.


"Pa malo je ljudi skroz rahat, moramo priznati, ali pozitivni smo još uvijek radimo. Trenutno radim sama, morala sam otpustiti radnice i bez obzira što radim sama nisam sigurna da mogu podmiriti sve troškove", otkriva Snježana Nezirović, vlasnica ugostiteljske radnje.


Snježana opstaje uz podršku redovnih gostiju, koji svaki dan dođu na domaću kafu, sok od ruže ili čašicu razgovora, uz distancu kažu koliko je moguće.


"Čaršija je pusta. Nekad je Ferhadija, nije se moglo proći tuda, a sad nažalost mi samo ovdje nas četvorica, petorica dođemo", priča Ahmed Redžepović, penzioner.


Tužno stanje Čaršije slika je i bilo kojeg drugog kraja naše zemlje. U Republici Srpskoj se posao ugostitelja sveo na manje od 30 posto, dok je istovremeno podrška vlasti izostala.


"Dobijamo sada informacije, odnosno usmene izjave, kako će se pomoći možda agencijama i velikim hotelima, a svi ostali ugostitelji mogu slobodno da zatvore svoje poslovne jedinice", navodi Vladan Šurlan, član upravnog odbora Udruženja poslodavaca u ugostiteljstvu "Horeca" .


I dok iz udruženja "Horeca" pozivaju na jedinstven odgovor i bunt svih ugostitelja u BiH zbog jednakih problema i neodnosa vlasti, ugostiteljski radnici u dugovima i problemima gube nadu.


"Još se finansijski nisam oporavio od one prve pauze kada su lokali zatvarani, tako da neka opcija Švicarska, Australija i bježat", tvrdi Aleksandar Majstorović, konobar iz Gradiške.


Bježati je prečesta i bolna riječ nama, no ne i šamar onima koji su obećavali jednaku raspodjelu tereta krize između svih. Njihova obećanja su se pred očima ugostiteljskih radnika raspršila kao i tradicija desetke u pola somuna s početka naše priče.


(DEPO PORTAL/dg)
online

User avatar
SociologBosmal
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 692
Joined: 16 Aug 2020, 01:17
Has thanked: 2 times
Been thanked: 30 times
Status: Offline

Re: Kriza u ugostiteljstvu: 'Sada se jede pet ćevapa sa cijelim somunom"

Post by SociologBosmal » 04 Dec 2020, 12:05

Ovdje u Zmaju, u Hrasnom, kod Robota, vazda krcato, barem 30 ljudi uvijek bude.
Ima raja para

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: Kriza u ugostiteljstvu: 'Sada se jede pet ćevapa sa cijelim somunom"

Post by Vrag » 04 Dec 2020, 12:12

pa njima su kase najvise punili turisti i dijasporci

Post Reply

Return to “Turizam”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests