Youtube

Zanimljivi sajtovi, igrice i slično
User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119202
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11737 times
Contact:
Status: Offline

Re: Youtube

Post by Maja » 21 Apr 2017, 00:42

:ok

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120136
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6879 times
Been thanked: 7758 times
Status: Online

Gradačac: Pokušaj samoubistva zbog ispovijesti na YouTube

Post by Krokodil Behko » 02 May 2017, 17:58

Image
Devojčica iz BiH (12) koja je zbog objavljenih klipova na YouTube-u u posljednje vrijeme bila predmet ismijavanja na društvenim mrežama pokušala je da izvrši samoubistvo. Ova informacija potvrđena je za Euroblic.rs.

Riječ je o djevojčici M.S. iz Gradačca koja je na YouTube-u objavila video pod nazivom "Ostavio me dečko" u kome je, potpuno slomljena, otvorila svoje srce i izrazila emocije. Njen video klip je za samo 24 sata skupio više od pola miliona pregleda, ali i brojne komentare koji su je najbrutalnije ismijavali.

Video je vrlo brzo ugašen, a njegove posljedice mogle su biti kobne.
U MUP-u su za "Euroblic" rekli da je policija obaviještena o ovom slučaju, ali da detaljnijih informacija nema. Prema posljednjim informacijama, zdravstveno stanje djevojčice je stabilno i ona se nalazi van životne opasnosti.

Pojava ovog videa u javnosti je izazvala oprečne reakcije, od onih koji su u njemu vidjeli samo dobar vid zabave, do onih koji su kritikovali neodgovorne roditelje jer svojoj maloljetnoj djeci dopuštaju korištenje interneta bez nadzora.

Međutim, priholozi sve glasnije upozoravaju da se razvilo bizarno shvatanje da je na društvenim mrežama sve dozvoljeno te da stoga YouTube, Facebook, Twitter i dr. nisu odgovorni za vlastitu uređivačku politiku i način na koji stiču milijarde.

No, to nije tačno i psiholozi ističu da ovakva eskponiranost djeteta tog uzrasta, iako predstavlja produkt vremena u kojem živimo, može imati dalekosežne posljedice.

(DEPO PORTAL)
online

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Gradačac: Pokušaj samoubistva zbog ispovijesti na YouTub

Post by Mutevelija » 02 May 2017, 18:02

Tuzla: Policiji nije prijavljen pokušaj samoubistva 12-godišnje djevojčice
Nakon što je Euroblic objavio vijest da se 12-godišnja djevojčica iz Gradačca, koja se nedavno našla na udaru javnosti, nakon što je na YouTubeu objavila snimak pod nazivom "Ostavio me dečko", pokušala ubiti, iz MUP-a Tuzlanskog kantona negirali su da im je takav slučaj prijavljen.

- U posljednjih 10-15 dana, na području koje operativno pokriva MUP Tuzlanskog kantona niti jednoj policijskoj stanici nije prijavljen slučaj pokušaja suicida maloljetne ženske osobe - kazali su u MUP-u TK.

Prema informaciji, koju je prvi objavio "Euroblic", a koja se potom brzo proširila i u drugim medijima, djevojčica je, navodno, nakon ismijavanja na društvenim mrežama pokušala sebi oduzeti život.

Kako se navodi, novinarima je ova informacija "potvrđena u MUP-u", bez navođenja o kojem MUP-u se uopće radi, kao ni kada se navodni pokušaj samoubistva dogodio.

I protekle sedmice u nekim medijima je bila objavljena informacija da je ova djevojčica pokušala izvršiti samoubistvo, pa se postavlja pitanje kome je u interesu da plasiranje ovakve dezinformacije.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26333
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14218 times
Been thanked: 3768 times
Status: Offline

Re: Gradačac: Pokušaj samoubistva zbog ispovijesti na YouTub

Post by Veca » 03 May 2017, 13:27

...kako god, mala je stara 12 godina, ovaj video nije smio izaci u javnost :ljut ...a kako vidim jos nije ugasen! ...da sam joj ja mati, znala bih sta bih!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Gradačac: Pokušaj samoubistva zbog ispovijesti na YouTub

Post by Hannibal » 03 May 2017, 13:30

veco udaras li sina
🐽

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26333
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14218 times
Been thanked: 3768 times
Status: Offline

Re: Gradačac: Pokušaj samoubistva zbog ispovijesti na YouTub

Post by Veca » 03 May 2017, 13:49

:jok
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26333
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14218 times
Been thanked: 3768 times
Status: Offline

Re: Gradačac: Pokušaj samoubistva zbog ispovijesti na YouTub

Post by Veca » 03 May 2017, 13:53

...ni nju ja ne bih izudarala, nego bih se s njom bavila, ne vjerujem da bi ovakav video pravila! :(
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Gradačac: Pokušaj samoubistva zbog ispovijesti na YouTub

Post by Čupava » 03 May 2017, 14:33

Ne znam ali ovoj današnjoj djeci nije lahko... ..
.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26333
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14218 times
Been thanked: 3768 times
Status: Offline

Re: Gradačac: Pokušaj samoubistva zbog ispovijesti na YouTub

Post by Veca » 03 May 2017, 14:43

...sve se svodi na ebeni net :grana ...i kad izadju sa svojim vrsnjacima, handy je uvijek u dzepu ili ruci :123
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119202
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11737 times
Contact:
Status: Offline

Re: Youtube

Post by Maja » 10 Sep 2017, 00:44

Gasi se youtube-mp3.org, stranica za skidanje pjesama s yt koju sam nemilice koristila.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Youtube

Post by Bla » 10 Sep 2017, 00:47

haj drugačije ne bih ni čuo za nju :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Dunja Tatomirović: YouTube kanal se trebao zvati Dunjevača, ali sam uzela bezalkoholnu varijantu

Post by Mala_Mu » 29 Jan 2019, 13:53

Image

Dunja Tatomirović, poznata bh. youtuberka koju je život vodio na različite strane svijeta, u razgovoru za Klix.ba pričala je o svojim uspjesima i odlukama koje su joj promijenile život. Ona je od hobija napravila posao, a od opuštene studentice je prešla dug put do samouvjerene žene i majke koja je uzor mnogim mladim djevojkama.


Kada je bila djevojčica željela je biti ispred ili iza nekog objektiva. Svoju ljubav je pretočila u vlogging te je sada jedna od najpopularnijih youtuberki na Balkanu. Razgovor započinje pričom o svom YouTube kanalu i kaže kako će joj kamere ostati velika ljubav do kraja života. Sebi stalno želi postavljati nove izazove u kojima će kreativnost ispoljavati na dinamičan način.

"Dugo sam razmišljala o otvaranju YouTube kanala, međutim, tada to nije uopće bilo popularno u BiH pa sam nekako uvijek imala dozu nekog straha. Kada smo preselili u Finsku početkom 2016. godine odlučila sam se na taj korak, prije svega da popunim vrijeme. Možda je utjecalo i to što je vani bilo ugodno samo pingvinima pa sam morala naći neku zanimaciju u svoja četiri zida. Na samom početku sam imala pogrešan stav", započinje Dunja svoju priču dodavši da je snimala ono što svi snimaju, misleći da tako treba i da će na taj način postati uspješna.

Ne želeći zvučati otrcano, ističe da je slavu okusila tek kada je objavila video "Tipovi žena u kafani". Od tada je nastavila u tom pravcu te je kreativnost rasla iz dana u dan. Inspiraciju crpi iz svakodnevnice i situacija koje proživljavaju ona i ljudi koje poznaje.



Lagala bih kada bih rekla da nisam očekivala neki uspjeh, ipak sam tome posvetila dosta vremena, ali sigurno je da nisam mislila da će me ljudi zaustavljati na ulici da se fotografišu sa mnom", kaže Dunja.

Čast je biti uzor i pozitivan primjer mladim ljudima

Mnoge djevojke redovno prate njen kanal i jedva čekaju da se na njemu pojavi neki novi video. Dunja je za njih idol i uzor, na nju se ugledaju i njene savjete redovno traže i slušaju. Ona ističe da je vrlo sretna zbog toga te da bi voljela da svi znaju da je svako odgovoran za vlastito raspoloženje te da samim time svako bira na koga će se ugledati u životu i kako će gledati na njega.

Image

"Serviraju nam toliko toga negativnog svaki dan i vrlo je lako biti pesimista i konstatno brinuti o nečemu. Ali, dok smo zdravi mi i oni koje volimo, druge stvari nisu toliko bitne. Trudim se stalno provlačiti tu poruku kroz svoje klipove. Isto tako se trudim svima odgovoriti na poruke, ali je nekada to nemoguće", kaže Dunja dodajući da bi voljela odgovoriti svima koji joj pišu, ali da nekada nema vremena od roditeljskih obaveza. Ipak, ističe da je veoma zahvalna svima koji je prate i redovno joj pišu.

Dunja je majka dvogodišnjeg Luke čije se ime često spominje u snimcima. Njen Instagram profil je ispunjen Lukinim fotografijama koje su ukrašene emotivnim opisima i izrazima ljubavi. Dunja kaže kako nije ista osoba prije i poslije rođenja Luke te da se dosta stvari promijenilo otkako je postala majka.

"Više se uopće ne nerviram u svakodnevnom životu. Mislim da je bitno da djecu obasipamo pozitivnom energijom, smijehom i zabavom, jer će onda to upiti, od toga će biti sačinjeni. Svi ti nesretni ljudi koje znamo su uskraćeni za to u životu i mislim da je to vrlo važan dio u izgradnji zdrave, sretne i pozitivne individue", kaže Dunja dodajući da sreća mora biti prioritet te da djeca ne trebaju ispaštati zbog problema odraslih i ne trebaju svjedočiti nervozi ili negativnoj energiji.

Image

Dunja je do sada živjela u Finskoj gdje je odselila jer je njen muž fudbaler Ivan Tatomirović igrao za finske klubove HJK Helsinki, Rovaniemen Palloseur i IFK Mariehamn. Prije toga je igrao u FK Sarajevo, a sada će cijela porodica Tatomirović imati zagrebačku adresu, jer je Ivan potpisao za Inter iz Zaprešića, klub koji se takmiči u HNL-u.

"Upravo smo preselili u Hrvatsku i ovdje se planiram posvetiti svom poslu kao nikada do sada. Sada smo i Ivan i ja bliži svojim porodicama i to je nešto što me raduje. Također sam puno bliže svojim pratiocima i to mi također mnogo znači", kaže Dunja ističući da je uzbuđena zbog nove godine koja nosi mnoštvo novih izazova.

Ona je pauzirala snimanje videoklipova na kratak period, kada je imala previše obaveza zbog selidbe, učenja novog jezika i porodičnih obaveza. Ipak, vratila se i YouTube publika ju je dočekala raširenih ruku te su spremni za nove šale i događaje iz njenog života.

"Mislim da se ja generalno ne uklapam toliko u taj neki kalup tipičnog influencera, ali isto tako mislim da je tu i dobar dio mog uspjeha. Iako razumijem da treba grabiti prilike, jer se jednom živi, opet mi je suviše strašan konzumerizam koji nas je progurao poput neke zvijeri. Nemam neku zaradu od YouTubea pa i ne prihvatam sponzorstva, a mislim da je i firmama teško definisati mene. Da bi neko htio da ga ja promovišem prije svega bi trebao biti malo 'outside the box' kao ja", rekla je Dunja.

Ističe da se u inozemstvu od YouTubea može zaraditi mnogo više, ali da se nada skoroj promjeni situacije u BiH. Naziv njenog kanala potiče od želje da se istakne i bude drugačija od drugih youtubera. Smislila ga je sa sestrom te kroz smijeh govori kako je prva opcija bila "Dunjevača", ali da su ipak odlučile ostati na bezalkoholnoj varijanti.

Nekoliko profesija, brojni uspjesi i veliki planovi za budućnost


Osim što snima klipove za YouTube, Dunja je prije nekoliko godina radila kao model te je imala glavnu ulogu u spotu Flamingosa. Za četiri minute spota je obišla nekoliko glavnih gradova Evrope te kaže kako joj je to bilo lijepo iskustvo na koje je "upala" spontano. Nedavno se počela baviti poslom DJ-a te je održala tri partyja u Domu Mladih u Sarajevu.

"I danas kad pregledam klipove s prvog partyja u Domu Mladih, mislim da sanjam. Sve mislim neko je još tu nastupao poslije, nemoguće da su svi došli samo zbog mene. Najljepši dio tog posla je upravo to što vi kroz muziku šaljete energiju publici i ona vam se vraća. Nikad nisam doživjela ništa slično tome i moram priznati da je osjećaj prelijep", kaže.

Do sada je promijenila nekoliko profesija, a kaže da stalno ima neki novi izazov kojem teži.

"Već dugo imam želju da snimim kratki film o svom Sarajevu, ali vidjet ćemo koliko ću imati vremena. Koliko god da govorim da mi Sarajevo ne nedostaje toliko, uvijek mi je toplo oko srca kad slijećemo na aerodrom. Kao kad vidite starog prijatelja kojeg volite cijelim srcem", kaže Dunja.

U 2019. godini planira biti više fizički aktivna te će se više posvetiti svom tijelu i boljoj ishrani.

"Vrlo dubokouman cilj, znam", s osmijehom dodaje.

Razgovor zaključuje osvrtanjem na to kako je vide ljudi i kako vidi samu sebe. U porodici je, kaže, zovu "vesela" i do sada je čula samo pozitivne stvari o sebi.

"Nadam se da će tako i ostati. Ja sam neko ko uvijek ima više ciljeve i moje brojke su nekome velike, ali za moje ambicije - ovo je tek početak. Najviše sam ponosna na svoju ulogu majke pa tek onda na sve ostalo", zaključila je Dunja.

klix.ba

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Dunja Tatomirović: YouTube kanal se trebao zvati Dunjevača, ali sam uzela bezalkoholnu varijantu

Post by Bla » 29 Jan 2019, 14:00

većinom ljudi dođu zbog sebe :hm
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Dunja Tatomirović: YouTube kanal se trebao zvati Dunjevača, ali sam uzela bezalkoholnu varijantu

Post by Chloe » 29 Jan 2019, 14:09

Dunju lajkam ... Kćerka je iskopala da gostuje u Noćnom klubu Trezor u Sarajevu i u ponoć smo joj se pridružile ...
ne kajem se što sam otišla. Cura je puna pozitivne energije, mixa muziku koju ne slušam
al' ostvaruje sjajnu interakciju sa publikom da sam na kraju uživala u cijeloj atmosferi ... :D
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6800 times
Status: Offline

Re: Dunja Tatomirović: YouTube kanal se trebao zvati Dunjevača, ali sam uzela bezalkoholnu varijantu

Post by Julia-Klara » 29 Jan 2019, 14:12

gledala sam par klipova, i mogu samo reci da mi je zena jako lijepa i seksi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Dunja Tatomirović: YouTube kanal se trebao zvati Dunjevača, ali sam uzela bezalkoholnu varijantu

Post by Mutevelija » 29 Jan 2019, 16:40

Izem ti drzavu u kojoj je youtuberka neka važna vijrst
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Dunja Tatomirović: YouTube kanal se trebao zvati Dunjevača, ali sam uzela bezalkoholnu varijantu

Post by Socrates » 29 Jan 2019, 16:45

Evo, ne znam gdje bih postavio, pa sam odlučio na ovu temu, kad je Klara rekla seksi.

Lola Astanova

. . . . . . . . .

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Dunja Tatomirović: YouTube kanal se trebao zvati Dunjevača, ali sam uzela bezalkoholnu varijantu

Post by Chloe » 29 Jan 2019, 16:51

Woow žene.... :love
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dunja Tatomirović: YouTube kanal se trebao zvati Dunjevača, ali sam uzela bezalkoholnu varijantu

Post by lejlamo » 29 Jan 2019, 16:54

Julia-Klara wrote: 29 Jan 2019, 14:12 gledala sam par klipova, i mogu samo reci da mi je zena jako lijepa i seksi
baš to...i klipovi su joj uglavnom gledljivi od početka do kraja...


moj favorit je ubjedljivo...




voljela sam gledati klipove o životu u finskoj...

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Dunja Tatomirović: YouTube kanal se trebao zvati Dunjevača, ali sam uzela bezalkoholnu varijantu

Post by Mala_Mu » 29 Jan 2019, 17:35

Totalno je simpaticna.
I upratih je kako je Lejla spomenula na drugoj temi, od tad pregledah vecinu klipova. :ooo



:D.

Post Reply

Return to “Internet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests