Dino Merlin

Moderator: Krokodil Behko

Slušate li Dinu Merlina?

ne
15
23%
slušam, to mi je jedan od najboljih muzičara
24
37%
slušam ponekad
16
25%
da, ali samo stare pjesme
9
14%
ne slušam, ali uživam ga gledati dok pleše
1
2%
 
Total votes: 65

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by carobnjak N » 26 Sep 2017, 08:45

Kad imaš lovu, kupuješ nekretnine, zato što novac gubi vrijednost, a i banke svako malo propadaju.
Ne kontam zašto se nebi trebalo uzimati nekretnine u Bg? Zbog nacionalizma?
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by KOMESAR » 26 Sep 2017, 09:07

carobnjak N wrote: 26 Sep 2017, 08:45 Kad imaš lovu, kupuješ nekretnine, zato što novac gubi vrijednost, a i banke svako malo propadaju.
Ne kontam zašto se nebi trebalo uzimati nekretnine u Bg? Zbog nacionalizma?
Nedavno kod mene umro komšija. Otišli mi kod njega na žalost i drugi komšija ga pita:
-Šta ti je ostavio babo?
-Sve!

p.s.
Naše je samo ono što damo.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by Krokodil Behko » 26 Sep 2017, 09:33

KOMESAR wrote: 26 Sep 2017, 08:26 Dino nema kud - fočaci u centru,sandžaklije okolo,a arapi na Ilidži:

"Foto aksamija
begova dzamija
bistricka jalija
s njima ja sarajlija."

Zar Bistrik nije u Sarajevu?


Ja bih svjetlo zvao mrakom,
da te nije Merline.
online

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by carobnjak N » 26 Sep 2017, 10:04

KOMESAR wrote: 26 Sep 2017, 09:07
carobnjak N wrote: 26 Sep 2017, 08:45 Kad imaš lovu, kupuješ nekretnine, zato što novac gubi vrijednost, a i banke svako malo propadaju.
Ne kontam zašto se nebi trebalo uzimati nekretnine u Bg? Zbog nacionalizma?
Nedavno kod mene umro komšija. Otišli mi kod njega na žalost i drugi komšija ga pita:
-Šta ti je ostavio babo?
-Sve!

p.s.
Naše je samo ono što damo.
znači hejt jer je bogat
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119808
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5695 times
Been thanked: 12253 times
Contact:
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by Maja » 26 Sep 2017, 23:03

A zašto ga vi toliko branite :hm Spremni ste se raspravljati danima zbog njega.

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by posmatrac » 26 Sep 2017, 23:17

Kad je napiso( ukro) kultnu pjesmu " da te nije Alija" raja ga malo prozivala da se uvlaci u s.pak vlastima , pa onda reko da je pjesmu posvetio ALiji Miladinu( poginuo na Vracama), pa kad je na vlast dosla Alijansa 2000 g ljudi se sprdali da ce sad rec da je pjesmu posvetio Aliji Behmenu :D.

Sustinski me boli ona stvar za Merlina, cijenim ga posebno iz perioda prije rata( te pjesme mi se jedino svidjaju, i mozda jos par novijih), dok jos nije poceo da glumi umjetnika sa stylingom talibana i dok nije poceo da ubacuje orjentistiku u svoju muziku ( mislim valjda je morao jer je takve pjesme najvise i krao).

Jako inteligentan i namazan tip, veliki materijalista i titiz, ali ocito mu ide dobro u zivotu , nemam nista protiv.

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15203
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 976 times
Been thanked: 964 times
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by Tokmak » 26 Sep 2017, 23:37

posmatrac wrote: 26 Sep 2017, 23:17 Kad je napiso( ukro) kultnu pjesmu " da te nije Alija" raja ga malo prozivala da se uvlaci u s.pak vlastima , pa onda reko da je pjesmu posvetio ALiji Miladinu( poginuo na Vracama), pa kad je na vlast dosla Alijansa 2000 g ljudi se sprdali da ce sad rec da je pjesmu posvetio Aliji Behmenu :D.

Sustinski me boli ona stvar za Merlina, cijenim ga posebno iz perioda prije rata( te pjesme mi se jedino svidjaju, i mozda jos par novijih), dok jos nije poceo da glumi umjetnika sa stylingom talibana i dok nije poceo da ubacuje orjentistiku u svoju muziku ( mislim valjda je morao jer je takve pjesme najvise i krao).

Jako inteligentan i namazan tip, veliki materijalista i titiz, ali ocito mu ide dobro u zivotu , nemam nista protiv.
a je li Ceca njemu napisala pjesmu Da te nije Alija? :hm
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by posmatrac » 26 Sep 2017, 23:47

zloćko tokmak wrote: 26 Sep 2017, 23:37
posmatrac wrote: 26 Sep 2017, 23:17 Kad je napiso( ukro) kultnu pjesmu " da te nije Alija" raja ga malo prozivala da se uvlaci u s.pak vlastima , pa onda reko da je pjesmu posvetio ALiji Miladinu( poginuo na Vracama), pa kad je na vlast dosla Alijansa 2000 g ljudi se sprdali da ce sad rec da je pjesmu posvetio Aliji Behmenu :D.

Sustinski me boli ona stvar za Merlina, cijenim ga posebno iz perioda prije rata( te pjesme mi se jedino svidjaju, i mozda jos par novijih), dok jos nije poceo da glumi umjetnika sa stylingom talibana i dok nije poceo da ubacuje orjentistiku u svoju muziku ( mislim valjda je morao jer je takve pjesme najvise i krao).

Jako inteligentan i namazan tip, veliki materijalista i titiz, ali ocito mu ide dobro u zivotu , nemam nista protiv.
a je li Ceca njemu napisala pjesmu Da te nije Alija? :hm
Ona nije sposobna ni sama sebi da napise pjesmu, nego kazu da je njenu pjesmu " Beograde" napisao Dino.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by storm » 27 Sep 2017, 05:06

posmatrac wrote: 26 Sep 2017, 23:17 Kad je napiso( ukro) kultnu pjesmu " da te nije Alija" raja ga malo prozivala da se uvlaci u s.pak vlastima , pa onda reko da je pjesmu posvetio ALiji Miladinu( poginuo na Vracama), pa kad je na vlast dosla Alijansa 2000 g ljudi se sprdali da ce sad rec da je pjesmu posvetio Aliji Behmenu :D.

Sustinski me boli ona stvar za Merlina, cijenim ga posebno iz perioda prije rata( te pjesme mi se jedino svidjaju, i mozda jos par novijih), dok jos nije poceo da glumi umjetnika sa stylingom talibana i dok nije poceo da ubacuje orjentistiku u svoju muziku ( mislim valjda je morao jer je takve pjesme najvise i krao).

Jako inteligentan i namazan tip, veliki materijalista i titiz, ali ocito mu ide dobro u zivotu , nemam nista protiv.
To glede orijentalnih ulozaka, sve ok ako mijenjas stil...moje je ako cu na koncert ili kupiti cd, to slusati....meni je na jednom koncertu tu zasmetalo, sto je na onim starim pjesmama potpuno izmijenio aranžmane...pa do refrena i skoro ne skuzis pjesmu :D
To me inace i kod drugih smeta...naknadno postanu pametni u glazbi i mijenjaju ono s cim su se u biti i probili :rol
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by Nice try » 27 Sep 2017, 07:51

posmatrac wrote: 26 Sep 2017, 23:17 Kad je napiso( ukro) kultnu pjesmu " da te nije Alija" raja ga malo prozivala da se uvlaci u s.pak vlastima , pa onda reko da je pjesmu posvetio ALiji Miladinu( poginuo na Vracama), pa kad je na vlast dosla Alijansa 2000 g ljudi se sprdali da ce sad rec da je pjesmu posvetio Aliji Behmenu :D.


Jako inteligentan i namazan tip, veliki materijalista i titiz, ali ocito mu ide dobro u zivotu , nemam nista protiv.
Nedavno baš čitam u nekom tekstu kako je tu pjesmu posvetio tom nekom poginulom,a nije bilo govora o tome kad je pjesma tek izašla,al' et' :hihi
Povija se kako vjetar puše.
Nije lako ni to znati,kad,kako,pred kime promijeniti priču.To je isto umjetnost.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by Konsultant » 27 Sep 2017, 07:53

Đonit je OK. Dok mi tu nabilavamo, jes' go', nije go'... njemu racun dobi jos prefixa.
Last edited by Konsultant on 27 Sep 2017, 08:03, edited 1 time in total.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by carobnjak N » 27 Sep 2017, 08:01

Maja wrote: 26 Sep 2017, 23:03 A zašto ga vi toliko branite :hm Spremni ste se raspravljati danima zbog njega.
Merak mi braniti nekoga koga masa uzme za metu svojih frustracija, kao i obrnuto, koga dižu u nebesa.
Čisto ravnoteže radi...Npr . niko ne spominje najvećeg plagijatora Balkana, Bregovića i njegove stanove.
Plagirati u bivšoj Yu je bilo kao dobro jutro reći, jer je postojala svojevrsna izolacija i medijska neinformiranost i svi tadašnji
"veliki" muzičari sa naših prostora, su bili samo obični plagijatori. Osim par iznimaka tipa Štulić ili Stefanovski koji su bili orginalni

https://punjenipaprikas.com/svi-ti-plag ... govi%C4%87
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by Chloe » 27 Sep 2017, 08:58

Pisao Ceci ... početkom devedestih, pred sami rat i njegov početak dad ni Ceca nije znala da će se udati za Arkana.

Koliko se sjećam nekih intervjua, Dino kao ni Halid, nisu govorili da neće nikad u Srbiju nego će odlazak pričekati da se određena politička pitanja srede.

Kakav je kao čovjek, ne znam, nisam imala priliku "so" dijeliti s njim.

Znam da je humanitarac, znam da je pomogao i podržao masu naše omladine i uvijek ih sa sobom "vuče" , pa "čudnu" odjeću je nosio da reklamira našu modnu kreatoricu :ovaj ... kako se ono zove ... ma nije ni bitno.

O svojim donacijama ne govori, valjda znamo zašto. :cudi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119808
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5695 times
Been thanked: 12253 times
Contact:
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by Maja » 27 Sep 2017, 10:30

carobnjak N wrote: 27 Sep 2017, 08:01
Maja wrote: 26 Sep 2017, 23:03 A zašto ga vi toliko branite :hm Spremni ste se raspravljati danima zbog njega.
Merak mi braniti nekoga koga masa uzme za metu svojih frustracija, kao i obrnuto, koga dižu u nebesa.
Zasto mislis da su to frustracije? Kod vas ako neko nekog ne smeka odmah je frustriran i ljubomoran. Eto...ja frustrirana jer je njegov zivot Svicarska a moj istrosen kremen.
Realno gledamo na situaciju a ne kao vi koji volite njegove pjesme pa ga odmah idealizujete kao covjeka.
Ili ono...njegove pare ima pravo da ih trosi kako hoce. Ko vas nije briga sta drugi rade a na drugoj temi pisete o vakoj i nakoj komsinici.
Istina jeste da ima pravo trositi svoje pare kako hoce ali mogu napisati sta ja, kao nematerijalna osoba, mislim o tom njegovom kupovanju jahti i stanova u kojima ce klanjati pet namaza.
On ko da nije cuo za onu - na onaj svijet ne nosis sto imas vec sto das drugima.
Opali sebi jedan samar i idi za svojim poslom.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by storm » 27 Sep 2017, 11:28

carobnjak N wrote: 27 Sep 2017, 08:01
Maja wrote: 26 Sep 2017, 23:03 A zašto ga vi toliko branite :hm Spremni ste se raspravljati danima zbog njega.
Merak mi braniti nekoga koga masa uzme za metu svojih frustracija, kao i obrnuto, koga dižu u nebesa.
Čisto ravnoteže radi...Npr . niko ne spominje najvećeg plagijatora Balkana, Bregovića i njegove stanove.
Plagirati u bivšoj Yu je bilo kao dobro jutro reći, jer je postojala svojevrsna izolacija i medijska neinformiranost i svi tadašnji
"veliki" muzičari sa naših prostora, su bili samo obični plagijatori. Osim par iznimaka tipa Štulić ili Stefanovski koji su bili orginalni

https://punjenipaprikas.com/svi-ti-plag ... govi%C4%87
E taj je tek bio "drpiga" :oo
Kad je vani sve pokrao, presao je na cigane :D.
Ma ti estradnjaci su uglavnom supci u 90%
A vrlo je vjerojatno da ih i okolina ucini takvima, tako da me i ne cude tj bas me briga sto i kako rade....prerastao sam idealiziranje svih tih muzucara, sportasa..
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by carobnjak N » 27 Sep 2017, 14:09

Maja wrote: 27 Sep 2017, 10:30
carobnjak N wrote: 27 Sep 2017, 08:01
Maja wrote: 26 Sep 2017, 23:03 A zašto ga vi toliko branite :hm Spremni ste se raspravljati danima zbog njega.
Merak mi braniti nekoga koga masa uzme za metu svojih frustracija, kao i obrnuto, koga dižu u nebesa.
Zasto mislis da su to frustracije? Kod vas ako neko nekog ne smeka odmah je frustriran i ljubomoran. Eto...ja frustrirana jer je njegov zivot Svicarska a moj istrosen kremen.
Realno gledamo na situaciju a ne kao vi koji volite njegove pjesme pa ga odmah idealizujete kao covjeka.
Ili ono...njegove pare ima pravo da ih trosi kako hoce. Ko vas nije briga sta drugi rade a na drugoj temi pisete o vakoj i nakoj komsinici.
Istina jeste da ima pravo trositi svoje pare kako hoce ali mogu napisati sta ja, kao nematerijalna osoba, mislim o tom njegovom kupovanju jahti i stanova u kojima ce klanjati pet namaza.
On ko da nije cuo za onu - na onaj svijet ne nosis sto imas vec sto das drugima.
Opali sebi jedan samar i idi za svojim poslom.
Ti kao "nematerijalna osoba" ? Šta si ti, duh ? :oo
Ja nisam primjetio da se Dino nešto ofirao kao vjernik, čak ne mislim da je on religiozan na klasični način.
Možda čovjek daje i u humanitarne svrhe, a ne hvali se time? Kažu da je pedantan po pitanju poreza, u biti da je najviše uplatio poreza
od svih koji su nastupali u BiH.
Ne idealizujem ga, samo mislim da ljudi pretjeruju . Ja ga ponekad poslušam, nisam fan, ali je od pop izvođača vjerovatno najjači na Balkanu.
To je tako, a ti veži ruke ...nematerijalna :oo (šta ti to baš znači, kao nisi materijalista jel ?)
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by carobnjak N » 27 Sep 2017, 14:17

storm wrote: 27 Sep 2017, 11:28
carobnjak N wrote: 27 Sep 2017, 08:01
Maja wrote: 26 Sep 2017, 23:03 A zašto ga vi toliko branite :hm Spremni ste se raspravljati danima zbog njega.
Merak mi braniti nekoga koga masa uzme za metu svojih frustracija, kao i obrnuto, koga dižu u nebesa.
Čisto ravnoteže radi...Npr . niko ne spominje najvećeg plagijatora Balkana, Bregovića i njegove stanove.
Plagirati u bivšoj Yu je bilo kao dobro jutro reći, jer je postojala svojevrsna izolacija i medijska neinformiranost i svi tadašnji
"veliki" muzičari sa naših prostora, su bili samo obični plagijatori. Osim par iznimaka tipa Štulić ili Stefanovski koji su bili orginalni

https://punjenipaprikas.com/svi-ti-plag ... govi%C4%87
E taj je tek bio "drpiga" :oo
Kad je vani sve pokrao, presao je na cigane :D.
Ma ti estradnjaci su uglavnom supci u 90%
A vrlo je vjerojatno da ih i okolina ucini takvima, tako da me i ne cude tj bas me briga sto i kako rade....prerastao sam idealiziranje svih tih muzucara, sportasa..
Idealiziranje bilo koga (pa ni sebe samog ) mi je strano, ali ne mogu ni druge krajnosti. Svijet ni ljudi nisu crno-bijeli, sve je puno
kompleksnije, pa tako pojednostavljivanje ljudi i proglašavanje babarogama ili idolima mi je nezrelo.
Dobro kažeš, treba to prerasti.
Merlin je dobar proizvod , krade ali bar piše svoje tekstove koji su puno smisleniji i dublji od inače tekstova u pop muzici. Tako da nije trash
S druge strane ovaj fgr Bakir Hadžiomerović što ga pljuje , je pokušao biti sve, prvo novinar (baš je u jednoj emisiji plazio po Bregoviću)
pa onda se kandidovao za predsjednika države, pa sad muzičar...svugdje ofalio , sad mu Dino kriv što puni dvorane. O toj frustraciji pričam
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by Socrates » 27 Sep 2017, 14:52

Ne znam koliko se može govoriti o smislenosti i dubini njegovih tekstova.

Utisak je da već nekoliko decenija reciklira dva ili tri teksta.On ne izdaje albume nego skuplja reciklažu četvrtkom ujutro.
. . . . . . . . .

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by Sibila » 27 Sep 2017, 15:41

spacebound wrote: 22 Sep 2017, 13:42 Mnogi bi i guzice dali i majku prodali zbog para, nije on ni manje ni vise covjek od ostalih.Njegov obraz- njegova stvar.Ako moze progutat sve sto je rekao neka mu.Mene fascinira tolika mrznja prema njemu.Kada bih pravila listu svih bosanaca koji zasluzuju mrznju ne bi ga bilo ni na kraju tog spiska.Pobogu, samo je pjevac.Previse mu se na vaznosti daje.


ma dino ima najvise love....to je boljka najveca . :jutarnja, ne gdje ide, sta govori i sta radi.. nego boli njegov uspjeh i lova.
lupetaju i rade stosta drugi i druge ... :roll

cuj onog novog, dobar plagijator :plavi ...........ma da , samo dino plagijator ono ostalo sve sami originali :plavi

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Dino Merlin kupuje luksuzan stan u Beogradu

Post by carobnjak N » 27 Sep 2017, 16:14

Socrates wrote: 27 Sep 2017, 14:52 Ne znam koliko se može govoriti o smislenosti i dubini njegovih tekstova.

Utisak je da već nekoliko decenija reciklira dva ili tri teksta.On ne izdaje albume nego skuplja reciklažu četvrtkom ujutro.
ne može se govoriti ako se ne razumije tematika
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

Post Reply

Return to “Diskografija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests