FACEBOOK

Zanimljivi sajtovi, igrice i slično

Imate li profil na FB?

da
117
66%
ne
37
21%
imam više od jednog
13
7%
imam lažni profil
10
6%
 
Total votes: 177

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Heidi » 23 Oct 2017, 00:09

Vi cete mene upropastiti ovdje
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Prije nego na Fejs stavite još jedan dubokoumni citat, pročitajte ovaj tekst

Post by Krokodil Behko » 25 Jan 2018, 10:06

Image

DRUŠTVENE mreže prepune su dubokoumnih citata ekipe koja je uvjerena da je to najbrži način da oni koji ih prate pomisle kako su zaista duboki.

Ponekad su potpisani, ponekad ne. Ponekad su na engleskom, a ponekad prevedeni. Ponekad ih objavljuju samostalno, a ponekad ih možete zateći ispod polugole fotografije snimljene u kupaonici jer ništa ne kaže "duboko" kao duboki citat i još dublji dekolte.

Bilo kako bilo, ima ih previše, a najveći problem je to da ih često pripisuju pogrešnim osobama.

"Oplakujem gubitak tisuća dragocjenih života, ali neću slaviti smrt niti jedne osobe, čak ni svog neprijatelja."

Nakon što su Ameri koknuli Osamu Bin Ladena, mnogi su ovaj citat pripisali Martinu Lutheru Kingu, Jr., ali on to nikada nije napisao ni izgovorio. Naime, radi se o Facebook statusu 24-godišnjeg učitelja engleskog jezika, koji je s ovom rečenicom započeo svoju objavu i kasnije ubacio Kingov citat.

"Laž će proputovati pola svijeta dok istina pokušava obuti cipele"

Ovo nije napisao ni Mark Twain, ni Winston Churchill, ni Thomas Jefferson, ni Ann Landers, niti još par slavnih kojima se riječi pripisuju. Zapravo se radi o parafraziranju rečenice Jonathana Swifta koji je napisao: "Laž leti, a istina šepa za njom."

"Koristite kremu za sunčanje"

Društvene mreže prepune su citata iz uistinu kvalitetnog govora koji je američki pisac Kurt Vonnegut održao gomili srednjoškolaca davne 1997. Štoviše, govor je toliko dirnuo redatelja Baza Luhrmanna da ju je odlučio pretvoriti u pjesmu. Čak je i Vonnegutova supruga, Jill Krementz, povjerovala da se radi o njegovom govoru pa ga je, nakon što je dobila tekst u mailu, proslijedila svojoj djeci.

Vjerojatno pretpostavljate, ne radi se o Vonnegutu, već kolumnistici Chicago Tribunea Mary Schmich.

Nakon što su ga novinari pitali što misli o tekstu koji mu pripisuju, Vonnegut je izjavio: "Ono što je napisala je duhovito, mudro i šarmantno. Bio bih ponosan da su te riječi moje."

"Svakog dana učinite jednu stvar koja vas plaši"

Eleanor Roosevelt? Ne, ponovno Mary Schmich.

"Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu."

Koliko god se trudili, nećete pronaći niti jedan izvor u kojem Gandhi izgovara ove riječi. Najbliže što je ikad izgovorio bilo je: "Kada bismo mogli promijeniti sebe, težnje u svijetu također bi se promijenile. Kao što čovjek mijenja vlastitu prirodu, mijenja se i stav svijeta prema njemu... Ne moramo čekati da bismo vidjeli što će drugi učiniti."

"Prvo te ignoriraju, zatim ti se smiju, poslije te napadnu i onda pobijediš."

Ako je Gandhi i izgovorio ovu rečenicu, nitko to još nije otkrio. Ipak, nešto slično 1918. izjavio je sindikalni aktivist Nicholas Klein: "Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju, a zatim te napadnu i žele spaliti. Nakon toga dignu ti spomenike."

"Cilj opravdava sredstvo."

Ljudi ovo masovno pripisuju Machiavelliju, ali njegov citat zapravo je: "U obzir morate uzeti konačni rezultat... Iako čin osuđuje činitelja, cilj ga može opravdati."

E sad, to je prilično slično, ali tumačenje ovog citata je izuzetno slobodno jer Machiavelli ne sugerira da cilj na neki magičan način opravdava sredstvo (štoviše, više puta ističe da je sredstvo itekako bitno) već da se ponekad isplati prihvatiti posljedice poteza koji je teško opravdati i štetu koju pričinjava reputaciji pojedinca.

No, ako ste ispali šupčina i to nekako pokušavate racionalizirati, Machiavelli je vaš čovjek.

"Ljudi sigurno spavaju u svojim krevetima jer su grubi ljudi spremni biti nasilni umjesto njih."

Iako riječi pripisuju i Winstonu Churchillu i Georgeu Orwellu, radi se o rečenici koja se pojavila u eseju Richarda Greniera koju je 1993. napisao za Washington Times.

Naime, Grenier je samo tumačio riječi Georgea Orwella koji je u "Crticama o nacionalizmu" napisao da pacifisti nisu spremni prihvatiti tvrdnju da je njihova suzdržanost od nasilja moguća samo zato što postoje ljudi koji rade nasilne stvari umjesto njih.

"Naš najveći strah nije da nismo dovoljno dobri. Naš najveći strah je da posjedujemo neizmjernu moć."

Nelson Mandela izgovorio je sve i svašta, ali ovo nije njegov citat već je izvučen iz knjige koju je 1992. izbacila Marianne Williamson, guru za samopomoć.

"Ako neće Muhamed brdu, onda će brdo Muhamedu."

U ovim se krajevima koristi kao poslovica, ali ove se riječi u izmijenjenom obliku pripisuju proroku Muhamedu. Međutim, ne postoje dokazi da je to ikada izrekao.

Frazu je 1625. skovao Francis Bacon prepričavajući priču o Muhamedu.

"Novac je izvor svih zala."

Ovaj citat postoji u Bibliji, ali ono što svi pišemo nije točno jer ispravan citat je: "Ljubav prema novcu je izvor svih zala."

"Ako me ne možeš podnijeti u najgorem izdanju, onda me ne zaslužuješ ni u najboljem izdanju."

Radi se o omiljenom citatu koji ćete pronaći na profilu svake neoriginalne bezveznjakuše koja je uvjerena da je tako opravdala svoje luđačke, histerične ili razmažene postupke. Riječi se u pravilu pripisuju Marilyn Monroe, a izjavu ćete pronaći i u medijima koji samo kopi-pejstaju izjavu bez ikakve provjere.

Istina je da ne postoji niti jedan jedini izvor koji bi dokazao da je Monroe ikada izrekla ovu rečenicu.

"Ne slažem se s onim što pričate, ali do smrti ću braniti vaše pravo na to."

Iako je Voltaire uvijek u potpisu ovog citata, slavni ih pisac nikada nije napisao već se radi o sažetku njegovih svjetonazora koje je 1907. sastavila Evelyn Beatrice Hall koja je pisala pod pseudonimom Stephen G. Tallentyre.

"Krv, znoj i suze."

Churchill je zaista rekao: "Nemam što ponuditi osim krvi, truda, suza i znoja", ali to nije ni približno pamtljivo kao ova skraćena verzija.

"U životu su sigurni samo smrt i porez."

Ako tražite čovjeka kojem pripisuju većinu citata koje pronalazite na netu, Mark Twain je vaš čovjek. Ni ovo nije njegov citat, ali nije sigurno dolazi li od Edwarda Warda ili Christophera Bullocka.

"Nikada nisam ubio čovjeka, ali s velikim sam užitkom pročitao gomilu osmrtnica."

Ponovno, nije Twain već se radi o skraćenoj verziji citata Clarencea Darrowa.

"Put od tisuću milja počinje jednim korakom."

Mnogi su uvjereni da se radi o Konfuciju, ali autor je Lao Tzu i točan citat je: "Putovanje od 400 milja počinje ispod vašeg stopala." Nije isto, ali poanta je tu.

"Neka jedu kolače."

Bilo bi genijalno da je Marija Antoaneta stvarno izgovorila ovu rečenicu jer ispaliti nešto toliko bahato i bezosjećajno genijalan je temelj da njezinu izreku citirate još stoljećima nakon toga. Nažalost, to nikada nije izjavila. Radi se o riječima filozofa Jeana-Jacquesa Rousseaua koji je pisao o princezi koja je to navodno izgovorila deset godina prije rođena Marije Antoanete.

Citat u originalu ide: "Sjećam se improvizacije velike princeze koja je, nakon što su joj rekli da seljaci nemaju kruha, odgovorila: Neka jedu brioše."

"Samo su dvije stvari na svijetu beskonačne, svemir i ljudska glupost, samo što za svemir još nismo sigurni."

Ljudi obožavaju ovaj citat jer radi se o najbržem načinu da se prikažete kao pametna osoba, ispalite nešto što zvuči značajno (iako nije) i kao bonus citirate jednog od najvećih umova u povijesti - Alberta Einsteina.

Međutim, dobro je znati jednu stvar vezano za ovaj citat. Prvi put pojavio se u knjizi Fredericka S. Perlsa koji tvrdi da mu je Einstein to jednom prilikom rekao. E sad, moguće je da je Einstein to zaista rekao, ali ne možemo biti sigurni.

Nažalost, toliko je glupih ljudi zloupotrijebilo ovaj citat da je krajnje vrijeme da ga umirovimo.


(index)
online

User avatar
Cvrle
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12685
Joined: 14 Oct 2015, 15:08
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times
Status: Offline

Re: Prije nego na Fejs stavite još jedan dubokoumni citat, pročitajte ovaj tekst

Post by Cvrle » 25 Jan 2018, 11:02

Zar nije ispravno: "Ako nece brdo Muhammedu, onda ce Muhammed brdu." :hm

Kod nas se koristi ova recenica, a objasnjava da ce neko rijesiti sam svoj problem ili ako niko nece da pokrene incijativu, pokrece je onaj tko izgovara ovu recenicu. Inace, ova recenica je vezana za bitku na Uhudu, kako je meni moja nena rahmetli pricala, da su Muhammeda a.s. ahbabi, razmisljali na koji nacin da dobiju bitku, da bi na kraju Muhammed a.s. ustao i izgovorivsi ove rijeci, krenuo u bitku prema brdu koje je razdvajalo muslimane od idolopoklonika. Ja znam za ovu pricu i za nju se vezuje ovaj citat.
Poput nekog starog kopača zlata, moraš se pomiriti s time da trebaš iskopati mnogo pijeska iz kojeg ćeš poslije strpljivo isprati nekoliko sićušnih komadića zlata

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Prije nego na Fejs stavite još jedan dubokoumni citat, pročitajte ovaj tekst

Post by Chloe » 25 Jan 2018, 11:10

Cvrle divim ti se .... :cvijece ... mene ni pištoljem ne bi natjerali da čitam ovu "vijest" ... :hihi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Cvrle
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12685
Joined: 14 Oct 2015, 15:08
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times
Status: Offline

Re: Prije nego na Fejs stavite još jedan dubokoumni citat, pročitajte ovaj tekst

Post by Cvrle » 25 Jan 2018, 11:13

Zainteresovalo me je upravo zato sto cesto vidim statuse ono... wow... a onda skontas da onaj tko je postavio taj status prvo nema pojma sta isti znaci, a drugo na ulici ne zna sastaviti dvije recenice akibeti, a ovamo mi "pametnica, mah vam taka" :valja
Poput nekog starog kopača zlata, moraš se pomiriti s time da trebaš iskopati mnogo pijeska iz kojeg ćeš poslije strpljivo isprati nekoliko sićušnih komadića zlata

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80125
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11331 times
Status: Online

Re: Prije nego na Fejs stavite još jedan dubokoumni citat, pročitajte ovaj tekst

Post by spacebound » 25 Jan 2018, 11:16

E to i mene nervira, zato sad imam 120 (koji gor'dol' ) prijatelja i ne nerviram se vise :medi
Nije culo za pisca, ali naslo citat na netu, pa ce glumit da je popilo pamet svijeta :puca Kuci mami :zao

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Prije nego na Fejs stavite još jedan dubokoumni citat, pročitajte ovaj tekst

Post by Chloe » 25 Jan 2018, 11:22

Ni to ne čitam .... :cudi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Prije nego na Fejs stavite još jedan dubokoumni citat, pročitajte ovaj tekst

Post by Melek » 25 Jan 2018, 11:26

Najgore od svega nije to, nego kad se osoba koju imate kao fb kontakt mracno ocuga pa pocne izvaljivati gluposti i ljevo i desno u vidu kojekakvih vlastitih "dubokoumnih" citata. Em sto pokazuje da sam(a) sjedi i cuga uz fb em sto nestande dan poslije pa je nema par sedmica sa svojim mudrolijama :oo
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Prije nego na Fejs stavite još jedan dubokoumni citat, pročitajte ovaj tekst

Post by Mala_Mu » 25 Jan 2018, 11:28

Prije, dok sam imala fejs najvise sam bitku vodila s citatima koje su pripisani Balasevicu..
A koja patetika ..kao da bi to panonski mornar napisao :D. Tacno se vidi da nisu njegovi
Evo spisak..

Već godinama po internetu kruže mnogi citati koji su pripisani Đorđu Balaševiću, a nisu njegovi, istaknuto je na zvaničnoj internet stranici ovog velikog muzičara iz Srbije.

Smatraju da je plagiranje imena u potpisu stihova direktno vrijeđanje, ne samo Balaševića, nego i autora istih. Ovo su samo neki od primera takvog plagiranja:

Ima tišina kojih se sećam više nego najlepših reči. – Jovan Dučić („Pisma iz Italije“)

Glavu gore! Ima i one vrste, srešćeš ih, koji čitaju iz očiju kako ti srce kuca. Glavu gore! – Ratko Petrović

Ali ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono ALI, svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš… – Vesna Zakonović Arežina

Ako te ikada izgubim, obećaj mi jedno… Nećeš se dati nekom šarlatanu što te ne zaslužuje. Pogotovo ne radi to meni u inat. Ako već poželiš terati inat, onda meni u inat budi srećna. – Aleksandar Petrović

Nedostaje. Ne. Dosta je. – Dejan Savić

Poslao sam joj kišu. Nemojte se ljutiti vi koji ste joj blizu pa ste pokisli. Ona stvarno voli kišu. A ja volim kad je sretna. ( Poslao sam joj noćas kišu.. nemojte se ljutiti vi koji ste joj blizu pa ste pokisli.. ona je stvarno voli.. kišu.. a ja volim kada je srećna. ) – Bane Opačić

Rekoh ti budalo jedna da ne umem drugačije. Ili volim za celi život, ili ne volim nikako. (nepoznat autor)

Ne volim žene sa tvojim imenom. Uvek pomislim da će još nešto tvoje da imaju, a nemaju. Jedna si, takva se ne rađa dva puta. – Aleksandar Petrović

Bila si moje najdraže i tu sam najteže pogrešio. ( Bio si moje najdraže i tu sam najteže pogrešio.) – Miroslav Mika Antić

Ne trudi se da uhvatiš leptira. Ako želi da se igra s tobom, sam će sletiti na tvoju ruku. – Ivo Andrić

Samo da ti kažem, mišu moj pospani… Kad poželiš nekom nešto lepo reći, ne čekaj sutra. Jer mnogi su tako zakasnili… I zato te budim. – Željko Krznarić

Ako ćutiš, čuće te samo onaj ko te voli. – Mahatma Gandi

Nisam ja nju ostavio, prijatelji, nije ni ona mene, mi smo se samo rastali. Onako kako se rastaju dvoje koji su se voleli u pogrešno vreme, a uz pogrešno vreme idemo i pogrešni mi. A nismo bili. (nepoznat autor)

Mislim, ako nisi znala, imam i ja osećanja.. I onu suptilnu glupost što se zove srce. – Mujo Mujagić

Tako to ide: Najpre nekome oprostiš nešto, a onda oprostiš sebi što si mu oprostio. Kao vakcina: primiš najpre malu dozu, vrlo malu, koliko može tvoj organizam da podnese i odjednom postaješ imun i na ono najgore. I ne primetiš kada si postao drugi čovek, kako te se neki virusi ne dotiču, kako je neki deo tebe, nežan i osetljiv, nestao zauvek. Kad jednom pomeriš granice svoje tolerancije, onda je besmisleno da ih vraćaš nazad, jer ćeš sam sebi da izgledaš kao budala, što nije nimalo prijatno… – Aleksandar Đuričić

Nemam nijedan dokaz da sam bio tvoj neko. Nismo se slikali, nismo putovali. Ne znam ustvari ni šta smo. Znam samo da mi fališ, kao vazduh, kao zagrljaj, kao neko najbliži na svetu. A nemam nijedan dokaz da sam bio tvoj neko. – Bane Opačić

Ako te ikad izgubim, obečaj mi jedno. Nećeš se dati nekom šarlatanu što te ne zaslužuje. Pogotovo ne radi to meni u inat. Ako već poželiš terati inat, onda meni u inat budi sretna… – Aleksandar Petrović

Slušaj ti, mali prgavi smislu mog života… Nemam ja vremena da te ne volim. – Goran Tadić

Ne, nismo se mi posvađali. Mi smo samo zaćutali i udaljili se na pristojnu distancu. Distancu koja je dovoljno daleka da živimo svoje živote, a opet dovoljno blizu da sve krene ispočetka. (nepoznat autor)

Takve su, znate, osetljive osobe. Osete duplo, čuju ranije. Zato što tačno jedan korak ispred njih hoda njihova duša. / Takve su, znate, osetljive osobe. Osete duplo, čuju pre. Zato što tačno jedan korak ispred tela hoda njihova duša. – Serena Santoreli

Ni geografiju nije volela. Ne zbog granica. Ne zbog gradova. Već zbog toga što nije htela da prizna… Da je bole kilometri. (nepoznat autor)

Ne trudi se toliko da me izgubiš. Ja sam od onih što znaju sami kad treba da odu. – Bane Opačić

Ljuta si na sebe, jer ti nedostajem, prznice mala. Nedostajem i sebi otkad smo sazvežđe podelili, pa svako gazduje svojom samoćom… Budalo jedna, nemaš pojma koliko te volim, ovako budalast. – Goran Tadić

I drugi su blesavi, al’ ne umeju ko ja da lepo popričaju sa tobom kada te nema, ni da poskakuju trotoarom u pokušaju da usklade korak sa tobom, nevidljivom… Žao mi što nisi tu, da vidiš kako je lepo sa tobom. – Goran Tadić

Javio bih ti se ja, ovako ponekad samo… Da se uverimo kako smo oboje dobro… Ali ne smem. Više bih nam bola naneo nego što bih nas umirio. Ovako čutimo oboje i nadamo se da je ono drugo dobro. Tamo negde. Daleko… – Aleksandar Petrović

Ne zameram ti. Ovoliku ljubav nemoguće je uzvratiti. – Goran Tadić

Nikada nećeš razumeti tu prazninu u mom srcu. Nikada je nećeš znati zagrliti, ispuniti. Nikada nećeš znati razumeti tu maglu u mom pogledu. Kad odlutam, kad zastanem u pola reči, u pola koraka. Uvek ću ti ostati daleka. Uvek ću ti odgovoriti : „Nije mi ništa.“ A svašta mi je. – Ana Karanović

I znaš šta je najgore ? Najgore je to, što ja i dalje čekam tvoj poziv. Poruku. Izvinjenje. Nešto što će nas ponovo spojiti. (nepoznat autor)

Velika je sada tuga… otišla je istinska legenda ne samo ovog našeg područja, nego legenda svetskog kalibra… Arsene hvala za umjetnost! (nepoznat autor)

I uvek ostaje ona osoba koje ćeš ostati željan celog života i onaj strah dok brojiš pobede i poraze. Nekim pričama o ljubavi uvek fale poslednje stranice… (nepoznat autor)

Od milion žena ja bih opet birao tebe. Zašto? Jer si najglasnija, najgore se smeješ, najbrže se ljutiš i prvu bih te primetio. To si ti, takva. Dete u telu žene… – Aleksandar Petrović

Prošlo je deset godina, sretnem je nekad na ulici… Ja imam dve diplome, ona ima dvoje dece. Bogatija je od mene za dva života. (nepoznat autor)

Ako ništa,bar smo pod istim nebom. Večeras i zauvjek. (nepoznat autor)

Trebao sam samo da nađem jednu koja me neće podsećati na nju. Pogledao sam oko sebe i desilo se čudo. Ni jedna me nije podsecala na nju. Sve su glumile princeze i svetice. Verovatno svaka od njih bi tražila da prestanem cugat’, pušiti,da se ponašam pristojnije… Sve bi one tražile da ih držim kao kap vode na dlanu, da ne zbijam šale na njihov račun. Tražile da ih izvodim na neka fina mesta i slično… A ona… Ona je prihvatila svaki dio mene i nikada nije tražila da se mijenjam, a promijenila me. Jedina je kojoj sam uistinu rekao šta osjećam, nije tražila da je držim kao kap vode na dlanu, činjenica da ju volim bila joj je sasvim dovoljna. (nepoznat autor)

I ne volim princip „pamti – pa vrati“, to bi mi ukaljalo obraz. Nema lepše pobede od pogleda u nečije oči bez grižnje savesti, i znati da će tu osobu vlastito srce od srama izdati. – (nepoznat autor)

Ali ona se katkad tako lepo smeši. Pa mi pet minuta u njenom društvu bude kao da sam dobio na lotou. Hodam ulicom poput narodnog heroja, u trenutku narastem iznad svih zgrada, i u celom svemiru nema većeg i jačeg stvorenja od mene. I zato me one tri ne zanimaju. Ne bi me zanimale ni da ih je trista. Kad hoću tu jednu. (nepoznat autor)

Tih dana bila si najlepša na svetu. I sada si, al’ nema ko da primeti. (nepoznat autor)

Delio sam komplimente svakoj ženi koja mi se našla na putu. Svaka od njih se topila poput voska… I svaka od njih je bila pogrešna. Osim nje. A kako sam znao? Ona se jedina postidela. (nepoznat autor)

I pomislio sam tada: Ma biće još takvih kao što je ona u mom životu. Mlad sam, čemu vezivanje sada? I evo, posle pedeset godina, još uvek ne mogu da joj nađem sličnu, bar da ima delić nje. (nepoznat autor)

Valjda sam zaljubljen. I da jesam, ne mogu joj reći. Znam, rekla bi: Ti si svoju šansu imao. (nepoznat autor)

Nismo se tražili, samo smo se našli… A sada tako nađeni kao da se opet tražimo. Možda je to smisao ljubavi, ta lepota neizvesnosti… Čekanje na nedočekano, nadati se u beznađu, grliti se bez zagrljaja, ljubiti se bez poljubaca, prožimati se u mislima… I spoznaja da smo tu negde. Tako blizu a tako daleko… (nepoznat autor)

Čuvam je, sigurna je, a opet joj pružam mao slobode, a puno ljubavi i razumevanja. Znaš, jednog dana bih voleo da je moje dete zove mama. (nepoznat autor)

Jednog dana zastaćete negde na sred neke dobro poznate ulice, pogledaćete u nebo i razumećete zašto se sve baš tako desilo. Duboko ćete udahnuti novi život i hrabrim koracima krenuti dalje, i najzad shvatiti da je život previše kratak da biste bili nesretni. (nepoznat autor)

Takve su, znate, osetljive osobe. Osete duplo, čuju ranije. Zato što tačno jedan korak ispred njih hoda njihova duša. (nepoznat autor)

Znaš prijatelju, ja sam nju voleo. Ono mislim, baš voleo. Istinski, ludo i bez razmišljanja. Bila mi je jedina. Moja tajna, ona najveća. Sa mnogima sam bio, al’ sam nju nosio u srcu. Najviše mi je trebala, a eto baš njoj sam najviše boli nanosio. Nisam mogao da prihvatim činjenicu da volim, pa sam je terao od sebe. Stalno joj se vraćao, a ustvari bežao od nje. U jednom trenutku pokazao bih joj da mi je stalo, a u sledećem dokazao da sam đubre. (nepoznat autor)

A volela ga je puno, i previše ako mene pitate. Mislim da ni sama nije znala zašto i na koji način, ali volela ga je. Koketirala je sa drugima, da se razumemo, i ljubila je druge, puno njih. Ali nije imala tu iskru u očima i taj osmeh na licu kao kada bi pričala sa njim. (nepoznat autor)

I tako to ide prijatelju moj, prvo piješ sa njom, a onda piješ zbog nje…(nepoznat autor)

Tako mi je prirasla srcu, ne znam zašto, i ne znam kako, znam samo da mi je odjednom nakon toliko vremena srce brzo zakucalo, i to baš zbog nje. Ne viđam je često, nemam ništa njeno, osim onog osmeha koji mi je zapeo u glavi, i nikako da izađe. (nepoznat autor)

Znala je da će dio nje zauvijek ostati s njim. Tamo gdje su onoga dana stali, ostao je njegov ponos, njen inat, prokockana šansa i jedno obećanje. Imali su sve, a izabrali su ništa… (nepoznat autor)

Indigo NT
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 146
Joined: 16 Dec 2010, 17:48
Contact:
Status: Offline

Re: Prije nego na Fejs stavite još jedan dubokoumni citat, pročitajte ovaj tekst

Post by Indigo NT » 25 Jan 2018, 12:58

jea ovo je prilično česta pojava na netu, da se pogrešno pripisuju citati

mene zanima ta prva osoba koja svjesno namjerno pripiše nekome citat koji nije izgovorio, zašto jbt

ove druge što to šire nesvjesno razumijem, nemaju ljudi vremena da provjeravaju sve
“Ništa ne mijenja tvoje mišljenje o prijatelju tako sigurno kao uspjeh – tvoj ili njegov.”
http://www.plagijati.info/ | Bosanska imena | http://najboljicitati.com/

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Prije nego na Fejs stavite još jedan dubokoumni citat, pročitajte ovaj tekst

Post by damir5 » 25 Jan 2018, 13:04

:hihi

Image
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Prije nego na Fejs stavite još jedan dubokoumni citat, pročitajte ovaj tekst

Post by Krokodil Behko » 25 Jan 2018, 17:00

Ima ono, ne mogu da pronađem sliku, kad neka "učenica-intelektualka" radi Mešu za lektiru, pa zapanjeno javlja jaranici, kao je taj drznik svaku rečenicu prepisao sa fejsa :plavi
online

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Prije nego na Fejs stavite još jedan dubokoumni citat, pročitajte ovaj tekst

Post by ina » 25 Jan 2018, 17:35

Ne cita mi se sve ovo... A fb i dalje nemam tako da i ne znam sta se tamo desava.
Sto se tice citata... Lijepo je naglasiti ciji su, ako se u trenutku zna ili nekako naznaciti.
Meni se cesto cini da je sve vec nekako receno, i mogu se samo napisati/reci na malo drugaciji nacin, iste stvari.
Svijest ima sidrište.

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Prije nego na Fejs stavite još jedan dubokoumni citat, pročitajte ovaj tekst

Post by damir5 » 25 Jan 2018, 17:44

:pusi

Image
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Prije nego na Fejs stavite još jedan dubokoumni citat, pročitajte ovaj tekst

Post by Sheval » 25 Jan 2018, 23:10

Ima 14 godina i status-pijem da zaboravim.
Sta da zaboravi? Tablicu množenja? :cudi

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Maja » 23 Feb 2018, 00:08

Profil -
Voliša Mazić

:grana

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Krokodil Behko » 02 Mar 2018, 17:56

Neki zemljak mi poslo zahtjev, samo ne mogu da se sjetim imena :misli

Image
online

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20672 times
Contact:
Status: Online

Re: FACEBOOK

Post by Rum » 02 Mar 2018, 17:58

haha vidi mu cuke
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by greeneyes » 02 Mar 2018, 18:00

Pitaj Maju ili Zlocka. S koje su ono strane Mostara tamnoputiji
Samo sabura

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Krokodil Behko » 02 Mar 2018, 18:01

Rum wrote: 02 Mar 2018, 17:58haha vidi mu cuke

Pa slika i jeste- cijela zbog čuke :plavi
online

Post Reply

Return to “Internet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests