Mozda ce zatrebati...E , nece sigurno !

Sve o održavanju doma.

Moderator: spacebound

Trepavica
Status: Offline

Mozda ce zatrebati...E , nece sigurno !

Post by Trepavica » 06 Jul 2014, 13:01

Vjerovatno ste svi bili u situaciju, kada slazete i preslazete neke stvari u kuci u bilo kojoj prostoriji, naidete na nesto sto stoji vec nek vrijeme a nije se upotrebljavalo..

Jutros trazim nesto u kuhinji i vidjeh par tanjira, koji su raspar..stoje tako danima, mjesecima pa cini mi se i godinama, niti ih upotrebljavam, stoje samo tu da smetaju...ono " hajd mozda kad zatreba"...a ne treba, da treba koristilo bi se to vec...Odlucim se uzeti ih i ,staviti u jedan karton. :tamo via asocijacija..koja prodaje sve sto im se odnese i time pomazu siromasnim..

Isti slucaj i u ormaru...koliko odjece natrpano, stoji, ne oblacimo..za neku i zaboravimo vjerovatno jer gomilamo..obuca takoder... :grana



Nedavno sam spremala podrum...isto tako sklanjala ono sto je bilo " mozda ce zatrebati"... Toliko toga sklonjeno u njega sa nadom da ce mozda nekad trebati, a ustvari nikad nisam otisla potraziti nesto u potrumu jer mi bilo neophodno...Samo se zatrpavmo nepotrebnim...

Krenulo me bacanje..raspremanje , trebam prostora..u ormarima,kuhinjskim elementima ...plakarima... :oo

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Mozda ce zatrebati...E , nece sigurno !

Post by komsija » 06 Jul 2014, 13:04

Rjesenje....dati humanitarnim organizacijama
Meni je najbliza (preko puta) nekakva koja se zove Armija spasa" (ccccccc) te ja njime sve odnesem
Oni to poslije prodaju u svojoj prodavnici i naravno s tim novcem pomazu druge
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

Trepavica
Status: Offline

Re: Mozda ce zatrebati...E , nece sigurno !

Post by Trepavica » 06 Jul 2014, 13:05

A tako i radim..inace da ih nema...pogusili bi se u nepotrebnim stvarima...Neciji visak , usreci uvjek nekoga kome to neophodno...

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Mozda ce zatrebati...E , nece sigurno !

Post by laganini » 06 Jul 2014, 13:06

teško se nekad odvojit od neki stvari...žena baca ja vučem nazad... :hihi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Mozda ce zatrebati...E , nece sigurno !

Post by komsija » 06 Jul 2014, 13:08

I uvijek zovu da pitaju imamo li sta viska
Popakujes i ostavis pred vratima a oni dodju sa vozilom i kupe
Gledam ove amere koji u svojim garazama drz nke stvari godinama i ne mogu se nacuditi zasto to rade
Puna garaza kutija ali eto nece da se toga oslobodi a nicemu ne koristi
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Mozda ce zatrebati...E , nece sigurno !

Post by Julia-Klara » 06 Jul 2014, 13:12

Jednom davno mi prijatlejica rece "ono sto ne obuce/obujes/upotrijebis godinu dana baci/poklanjaj dalje"... Tako i radim.
Kao sto Trepavica rece stvari se samo gomilaju, skupljamo, i iz dana u dan sve vise licim na svoju majku (nenu) koja sve vuce, sve joj treba ili ce mozda zatrebati.
Sreca pa postoje selidbe :hihi kod preseljenja ovamo sam toliko stvari prodala i poklonila da sam se i rasteretila... Gdje bih sa svih onih silnih stvari?
Ovdje postoje kao kontejneri od crvenog krsta, svako naselje ih ima, i onda se stvari koje ne upotrebljavamo mogu tamo odnijeti (odjeca,obuca,tasne) i to mi je super. Svako par mjeseci pregledam stvari, sto ne nosim odnesem, i super. Neka koristi neko kome trebaju te stvari, meni svakako stoje
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Mozda ce zatrebati...E , nece sigurno !

Post by Zagorka » 06 Jul 2014, 18:29

Frtulja to zagorka redom.Nema nakupljanja,ni odjece,ni stvari.Sto valja dajem,sto ne valja bacam.Taman cu prati i brisati nesto sto ne trebam.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
POSAVLJAK
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2738
Joined: 24 Dec 2011, 13:53
Location: Wligorski okrug zapadno europskog centra na planini Arhipelagovog vrha
Contact:
Status: Offline

Re: Mozda ce zatrebati...E , nece sigurno !

Post by POSAVLJAK » 06 Jul 2014, 20:00

Velik sam humanitarac

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7762 times
Status: Offline

Re: Mozda ce zatrebati...E , nece sigurno !

Post by Krokodil Behko » 06 Jul 2014, 21:34

Ako kome zatrebaju dva-tri kamiona pokućstva, stare tehnike,
odjeće, obuće...namještaja... tu sam :)
online

Ciklama
Status: Offline

Re: Mozda ce zatrebati...E , nece sigurno !

Post by Ciklama » 06 Jul 2014, 23:40

Kad god pod ruku dođe nešto ne treba, ide dalje, bilo smeće bilo kud drugo. Nisam od žena koje imaju pune ormare odjeće, tako držim i dječije. Uvijek su polu-puni ... ama, uvijek se ima dojam da treba ići u kupovinu. :D.

Ruana
Status: Offline

Re: Mozda ce zatrebati...E , nece sigurno !

Post by Ruana » 06 Jul 2014, 23:47

Joj, bacim, posaljem u humanitarnu, odnesem u Crveni Krst, kazem necu vise nikad pa onda sve iz pocetka, ma ne volim bacat pa sta cu.

Ciklama
Status: Offline

Re: Mozda ce zatrebati...E , nece sigurno !

Post by Ciklama » 06 Jul 2014, 23:58

Ruana wrote:Joj, bacim, posaljem u humanitarnu, odnesem u Crveni Krst, kazem necu vise nikad pa onda sve iz pocetka, ma ne volim bacat pa sta cu.
Naravno, nećeš bacat ono što može nekom poslužiti. Kod nas to nije problem. Prima Crveni križ, a ima sirotinje na svakom koraku. Ja imam par porodica, tj, nekoliko djece koje obradujem, u ime sadake nabacimo para i nešto novo. I svi sretni. :)

Ruana
Status: Offline

Re: Mozda ce zatrebati...E , nece sigurno !

Post by Ruana » 07 Jul 2014, 00:02

Ciklama wrote:
Ruana wrote:Joj, bacim, posaljem u humanitarnu, odnesem u Crveni Krst, kazem necu vise nikad pa onda sve iz pocetka, ma ne volim bacat pa sta cu.
Naravno, nećeš bacat ono što može nekom poslužiti. Kod nas to nije problem. Prima Crveni križ, a ima sirotinje na svakom koraku. Ja imam par porodica, tj, nekoliko djece koje obradujem, u ime sadake nabacimo para i nešto novo. I svi sretni. :)
Ama ja sam ti teska za bacit gluho bilo :grana
Jedino bas kad vise nicemu ne sluzi a uvjek kad rascistim kazem necu vise skupljat a ne prodje malo ono opet.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7762 times
Status: Offline

Re: Mozda ce zatrebati...E , nece sigurno !

Post by Krokodil Behko » 17 May 2018, 10:37

U međuvremenu, pobacao sam iz kuće, dva šporeta, dva kauča, dvije fotelje, bar četiri tepiha (ima još u garaži), planiram izbaciti bojler, još jedan kauč, plakar komplet, odjeće, obuće, nekih starih hrka.
Kako samo brzo proizvodimo nepotrebne stvari .sok
online

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Mozda ce zatrebati...E , nece sigurno !

Post by Čupava » 17 May 2018, 11:50

E za to “možda će zatrebati “ sigurno neće... sve sto se odloži u podrum, tavan, šupu... gotovo sa upotrebom... sve sto se ne koristi vise od godinu dana, bolje odmah baciti / odnijeti na otpad...

Ne volim gomilanje nepotrebnog... i zatrpane plakare sa stvarima koje ne koristim i da se broji da ih samo imam..
.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Mozda ce zatrebati...E , nece sigurno !

Post by Nice try » 17 May 2018, 16:53

Baš sam htjela napisati, uvijek se držim pravila "godina dana".
Ne volim gomilanja nepotrebnih stvari, ni novih, a ne starih i davno iskoristenih.
Ako nekome treba poklonim, prodam ili bacim.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Mozda ce zatrebati...E , nece sigurno !

Post by navika » 17 May 2018, 17:25

Ja imam jednu veliku ostavu {5x4} vodi iz podruma. Ona mi sluzi i kao fitness room, i tu drzim stvari koje koristim jednom godisnje, kao - kuferi, satori i ostale stvari za kampovanje i za more, brasno i ostali visak hrane koja moze stajati. I tu odlazem tako te stvari koje ce mozda trebati.
Bila mi se nakrcala ta prostorija, kad se razbaca ostanem pola dana da smjestim.
I odlucim napraviti garaznu prodaju. Prije tri sedmice postavim oglase, i iznesem pred kucu. Pravo americki :hihi Prodala uglavnom elektroniku, i djecije patike, tri tepiha, nesto malo ukrasa. Uzela nekih $300. U Nedjelju poslije podne pozovem komsije i kazem da uzme sebi ko sta hoce, djaba. Ostatak odvezem u goodwill.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Mozda ce zatrebati...E , nece sigurno !

Post by Hurija » 20 Mar 2021, 08:23

Obicno šta od stvari iznesemo u šupu ili garažu,nikad to ne ide nazad u kuću ali čovjek gomila . Radimo remonte te naravno i bacamo stvari ,ne bile nam one vijeka .🌝
Ostalo je cutanje.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7762 times
Status: Offline

Re: Mozda ce zatrebati...E , nece sigurno !

Post by Krokodil Behko » 20 Mar 2021, 08:46

Hurija wrote: 20 Mar 2021, 08:23 Obicno šta od stvari iznesemo u šupu ili garažu,nikad to ne ide nazad u kuću ali čovjek gomila . Radimo remonte te naravno i bacamo stvari ,ne bile nam one vijeka .🌝

Tačno. Krcata mi šupa, a ima i po garaži. Ima za cijelu prikolicu.
online

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 36829
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 23131 times
Been thanked: 4503 times
Status: Online

Re: Mozda ce zatrebati...E , nece sigurno !

Post by ElTriconi » 20 Mar 2021, 08:47

Krokodil Behko wrote: 20 Mar 2021, 08:46
Hurija wrote: 20 Mar 2021, 08:23 Obicno šta od stvari iznesemo u šupu ili garažu,nikad to ne ide nazad u kuću ali čovjek gomila . Radimo remonte te naravno i bacamo stvari ,ne bile nam one vijeka .🌝

Tačno. Krcata mi šupa, a ima i po garaži. Ima za cijelu prikolicu.
Imas li stare elektrike? :valja
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

Post Reply

Return to “Dom”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests