Sami na putovanju

Predstavljanje gradova, naši putopisi, savjeti u vezi putovanja.

Moderator: Krokodil Behko

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by Username » 07 Dec 2018, 08:49

Ozbiljan sam putoholicar

Trenutni budzet mi preporucuje setnju oko zgrade

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28351
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1290 times
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by uvijek_kontra » 07 Dec 2018, 09:55

Dodji da setamo zajedno. :oo




Upsssss... ne, ne mjenjam. :p

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Sami na putovanju

Post by Sheval » 08 Dec 2018, 17:18

Mogao bih doktorat napisati:)
U zadnjih 10 dana skoro 6.000 km...od Kanade do Mexica, tako nekako ispadne usporedba.
Sto se tice samih putovanja, ici sam ili ne, zavisi od njegove namjene, duzine puta kao i od puno drugih faktora. Jesu li putovanja poslovna ili rekreativna.
Ova moja standardna putovanja, na sami sjever Evrope i obrnuto (3.000km+), volim putovati sam. Iz prostog razloga jer to nije turisticko putovanje, nema puno zaustavljanja i razgledavanja, samo voznja. Kada vozim te dionice, imam opak tempo koji nije za svakoga. Ili ne spavam nikako, ili tek par sati ukoliko za to dodje potreba. Isto tako, pauze su rijetke, kratke, jednostavno ne trebaju mi...imam strasnu kondiciju:) Ipak, gotovo u pravilu mi se ubace neki priljepci pa me usporavaju...de stani da idem u WC, de povraca mi se:)
Sto se tice same orijentacije, tu je navigacija ali nerijetko je ne poslusam, idem intuicijom i budem u pravu, uglavnom. A ta orijentacija je najbitnija kad upadnes u onu najvecu guzvu u Berlinu ili Kopenhagenu...jer fulas li, vjecnost ti treba za povratak na pravi put:)
Sto se tice ovih kracih ruta, do 1.000-1.500 km:), tu je vec i suputnicima lakse, lakse za podnijeti voznju sa minimalnim zaustavljanjima.
Kada je u pitanju turisticko putovanje, tu su stvari oprecno drugačije...suputnici pozeljni, lagana i neopterecena voznja.
Kralj cesta, od Neuma do Novog Mesta...i dalje:)
Ja necu putovati kad odem u penziju :hihi

Post Reply

Return to “Turizam”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests