Hrkanje

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Hrkanje

Post by Maja » 09 Oct 2010, 13:13

Hrčete li, hrču li vaši ukućani i ima li tome lijeka? Je li ko probao sprejeve, flastere i sve to što reklamišu?

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: HRKOSTOP

Post by merylin » 12 Oct 2010, 23:16

Ima neka spravica koju možeš nabaviti u apoteci,baš se zove "Hrkostop",pa raspitaj se.
A jest fakat nezgodno to hrkanje...
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: HRKOSTOP

Post by Maja » 15 Oct 2010, 13:07

ja se uvijek sjetim mog tetka koji hrčeeeeeeee gluho bilo

jednom davno kad se desio onaj incident u liska parku u mostaru tetak i teka koji inače žive na zapadnoj strani gdje su većina hrvati došli su u posjetu kod nas na istočnu. pošto se digao grad na noge, policije svukud, vojske, oni će ti prenoćiti kod nas. nas bilo sedmero a dvosoban stan. u jednoj sobi spavali roditelji, u drugoj dviije starije sestre, a u dnevnom ja i brat na jednom krevetu, a nena na drugom. tetka je legla sa sestrama na spužvu a tetak s nama u dnevni isto na spužvu.

zaspali smo.....a on još na leđima. kad je počeo hrkati aaaaaaaaaaa pa to je nešto NENORMALNO. ja i brat se prvo smijali, al prođe sat, dva, tri, mi i dalje budni. šta ćemo...... brat baci hemijsku na njega-on ništa, ja jastuk-on opet ništa. a nena cijelo vrijeme roji na nas kuuuuuuuku šta vam je. onda sam se sjetila velike kristalne pepeljare od 2 kg na stolu pa sam počela lupati njome od sto i tek poslije petog pokušaja okrenuo se na stranu.

sutri dan to pričam tetki, kaže tetka što ga nisi probudila? mi spavmo na odvojenim kaučima i ja imam uvijek kraj sebe jedno drvo. kad počne hrkati bocnem ga drvetom i on se okrene na stranu

:haha

User avatar
Sanjarko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2498
Joined: 25 Jun 2010, 16:03
Location: Wien-Dubrovnik
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: HRKOSTOP

Post by Sanjarko » 15 Oct 2010, 17:03

mandi polegni ju na stomak ili na bok samo nedaj joj na ledja leci ;)
da postoje flasteri i sprejovi,znam da se i operativno to moze otkloniti,mada neki kazu da se nakon kratkog vremena povrati...
pa nedaj joj da spava :D
Ne gledamo crte sa dlana netko zivi zivot a netko ga sanja

User avatar
Cici
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2732
Joined: 24 Oct 2010, 05:57
Location: Mostar
Status: Offline

Re: HRKOSTOP

Post by Cici » 05 Jan 2011, 05:07

hhahahahaahahahhaa i pored ove svoje muke moram da se nasmijem naravno madnijevim postovima i temama ...waoo mali stvarno si super mada je osmjeh blagi kez ali uspio si opet da me barem malo nasmijes :)
Onima koji su mi se smijali,hvala... Bez njih ne bih plakala... Onima koji me nisu mogli voljeti,hvala... Bez njih ne bih upoznala pravu ljubav... Onima koji su povrjedili moja osjecanja,hvala... Bez njih ne bih znala da ih imam... Onima koji su me ostavili,hvala... Bez njih ne bih otkrila sebe.... Ali onima koji su mislili da necu uspeti- Njima najvise zahvaljujem, jer bez njih ne bih ni pokusala....

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: HRKOSTOP

Post by gejsha » 04 May 2012, 10:28

Ja baš ne podnosim kada neko hrče, za 1. maj nisam oka sklopila zbog pojedinaca koji su hrkali.
To me toliko izludi, a što je najgore pomakneš ih, ali oni opet nastave za kratko vrijeme.
:help
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: HRKOSTOP

Post by Krokodil Behko » 04 May 2012, 10:34

Ni ja ne podnosim to.
Sam ne hrčem. Svega nekoliko puta. po izjavama svjedoka.
U svakom od tih, nekoliko puta, bio sam iscrpljen, fizički ili psihički.
online

Voljena
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1307
Joined: 23 Jul 2011, 09:37
Status: Offline

Re: HRKOSTOP

Post by Voljena » 04 May 2012, 12:06

Taj hrkostop nista ne pomaze,vjerujte,vec je isprobano..
mm hrce ..ma nemam rijeci..jednostavno ludim s njim. :D
lupnem ga gdje god stignem..okreni se covjece na stranu izludi od tebe ..on samo pomjeri glavu 2 cm :D.

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: HRKOSTOP

Post by gejsha » 04 May 2012, 12:57

Može li mi sad neko odgovoriti na pitanje zašto muškarci hrču, a žene nisu?Dobro, ima i žena koje hrču, ali rijetko.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

Blackhawk
Status: Offline

Re: HRKOSTOP

Post by Blackhawk » 04 May 2012, 14:21

Hrcu i zene isto... :)
Srecom pa ja ne...

Inace koliko sam ja primjetio, vecinom hrcu oni koji spavaju dubokim snom.. Ko ima laksi san on i ne hrce..

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80763
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 6780 times
Status: Offline

Re: HRKOSTOP

Post by Julia-Klara » 04 May 2012, 15:12

BlackHawk wrote:Hrcu i zene isto... :)
Srecom pa ja ne...

Inace koliko sam ja primjetio, vecinom hrcu oni koji spavaju dubokim snom.. Ko ima laksi san on i ne hrce..
Ja imam strasno lagan san,i hrcem opet :) I kad sam budna, kada se totalno umirim i ujednacim disanje pocnem "pustati te zvukove"...Imam osjecaj kao da se glasnice opuste i onda one vibriraju kako disem... POjma nemam :)
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: HRKOSTOP

Post by IM_ex » 04 May 2012, 15:32

uh, najgori je onaj "trostruki" hrk, sa najmanje 3 istovremene vokalne izvedbe iste osobe



"Pa celu noc testerises" :oo

[media]wn8YTKiMml0&feature=results_main&playnext=1&list=PLFD519C8F4647C741[/media]
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: HRKOSTOP

Post by Zagorka » 04 May 2012, 17:16

Ih,tata mi hrce da se u dvoriste cuje,srecom smo spavali na odvojenim spratovima :klanja
Ovaj moj iskljucivo kad se okrene na ledja....na strani tih ko bubica.....i ja nekad kad ne spavam govorim po nekoliko puta:"de sreco pomjeri se,de bolan okreni se na stranu.....(nakon par minuta).....hajde na stranu....nakon izvjesnog vremena-puknem........"na stranu iste sekunde" :vik izbacim ga iz koze :D. djeluje svaki put,voljena probaj ;) dok ne dreknes,nema nista :oo
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: HRKOSTOP

Post by Bahra » 05 May 2012, 10:15

Uhh citav zivot me prate ove hrkadzije (da ih tako nazovem).
Sin mi hrce jos od kad je bio bebica, nevjerovatno ali beba od par mjeseci hrce ko veliki, imam cak na mob snimljeno i ljudi ne vjeruju dok ne cuju.
Bivsi muz...e njegovo hrkanje se mjeri decibelima,jednom na moru je toliko u noci hrkao da su ujutro komsije pitale gazdaricu ko je onoliko pilao svu noc.
A ja na sve to...ma samo mi je bitno da zaspim prije koncerta,nema sanse da me to probudi
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

Harmony
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 106
Joined: 30 May 2012, 23:28
Location: INKOGNITO SAM
Status: Offline

Re: HRKOSTOP

Post by Harmony » 09 Jun 2012, 23:40

:) ma uzas ti je to ,meni svako hrche ,mislim pa i machka,stvarno hrche
KIBIDABI

Harmony
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 106
Joined: 30 May 2012, 23:28
Location: INKOGNITO SAM
Status: Offline

Re: HRKOSTOP

Post by Harmony » 09 Jun 2012, 23:45

prosle godine sam operirana i poslije sam bila na intenzivnoj,ali mi tlak pao,pa mi stalno kontroliralii davali infuzije ,tako da nisam spavala ,samo gledala u ekran koliki mi je tlak..kad sam prebacena u sobu normalnu,stavili mi onu ogradu i ja stuke mi donijeli da se namjestim ,tako sam zaspala,dosla jedna sestra i prica ,kako si samo hrkala nocas ,htjela sam te probuditi,ali bilo mi te zao,jer te je bolilo poslije operacije ..a nisam ni osjetila da sam hrkala ,,rekla sam tada,necu vise prigovarati i bacati jastuke na te sto hrcu
KIBIDABI

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: HRKOSTOP

Post by STrendzer » 09 Jun 2012, 23:49

pored toga sto hraknje smeta ljudima koji zive sa nekim ko hrce,hrkanje je jako opasno po zdravlje...ima mnogo simptoma koji su povezani sa hrkanjem..

adacta
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3500
Joined: 25 Mar 2010, 23:59
Status: Offline

Savjeti protiv hrkanja koje vrijedi isprobati

Post by adacta » 02 Nov 2012, 09:02

Image

Hrkanje je neugodna pojava koja osim što uznemirava vašeg partnera šteti i vašem snu. Kako bi spriječili hrkanje potrebno je prije svega pronaći uzrok. Evo nekoliko jednostavnih trikova koji brzo i efikasno mogu riješiti ovaj iritantni problem.


Jastuk
Kako bi spriječili hrkanje potrebno je osloboditi dišne kanale. To ćete najjednostavnije učiniti uz pomoć jastuka. Spavajte na vrlo tankom ili debelom, duplom jastuku. Obje pozicije omogućiti će da dišete nesmetano, a samim time prestanete hrkati, prenosi Zadovoljna.hr.

Izbjegavajte mlijeko
Mlijeko i mliječne proizvode poput probiotika, jogurta i kiselog mlijeka ne konzumirajte u poslijepodnevnim satima, odnosno prije spavanja jer oni djeluju na sluznicu i potiču stvaranje više sluzi koja može blokirati dišne kanale i izazvati hrkanje.

Smršavite
Činjenica je da deblji ljudi imaju više problema s hrkanjem. Gubitak kilograma dobar je za vaše zdravlje te će osloboditi protok zraka , olakšati vam disanje, a samim time i san.

Med
Žličica meda prije spavanja vrlo je zdrava za vaše grlo i sluznicu te ujedno može pomoći pri problemima s disanjem, kašljem, ali i hrkanjem.

Spavajte na boku
Spavanjem na leđima pritišćete dišne kanale što dovodi do hrkanja, dok položaj na lijevom ili desnom ramenu otvara kanale. Isto tako spavanje na prsima bez jastuka može vam olakšati disanje. Raspitajte se i o anatomskim jastucima koji su posebno dizajnirani protiv hrkanja.

Izbjegavajte alkohol i ljekove
Hrkanje možete spriječiti i izbjegavanjem alkohola i lijekova za smirenje. Iako ćete od oba sastojka vrlo čvrsto spavati, oni opuštaju mišiće grla što također može dovesti do hrkanja.

Stručna pomoć
Ne uspije li niti jedan od spomenutih trikova, pokušajte s flasterima protiv hrkanja koji su jednostavni za uporabu te u većini slučajeva učinkoviti. Ne uspiju li niti ovakve alternative, možda bi se trebali obratiti stručnjaku.

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Savjeti protiv hrkanja koje vrijedi isprobati

Post by Katja » 02 Nov 2012, 11:55

Ima još jedan trik s jastukom kako spriječiti nečije hrkanje.
Ali ako vas ulove, ne gine vam robija. :ooo

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Savjeti protiv hrkanja koje vrijedi isprobati

Post by Zagorka » 02 Nov 2012, 21:40

Onda nam lijepo objasni kako to izvesti,a da nas ne ulove :ooo
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests