Alija Izetbegović

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: INTERVJU: Ponosna sam što sam unuka Alije Izetbegovića

Post by Hannibal » 23 May 2019, 07:18

Fuddo wrote: 22 May 2019, 23:13 Hvala joj sto nas cuva da ne padnemo u ropstvo, kako politicki tako i kulturolosko.
La familia
da te nije nadja 😍
🐽

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: INTERVJU: Ponosna sam što sam unuka Alije Izetbegovića

Post by Chloe » 23 May 2019, 07:49

carobnjak N wrote: 23 May 2019, 03:14
Chloe wrote: 23 May 2019, 03:12

Naravno, u cilju da ih sklonim sa grudnjaka i da se muški hvataju za vratove a ne da nas forumašice zavadjaju..... :D. :D.... Ali upalih i neumornu Brigu... :lupa :valja
Alija još uvijek jači i od grudnjaka :oo
:hm ... pa i nije, Rethna je ostao na grudnjacima .. :D. :D.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: INTERVJU: Ponosna sam što sam unuka Alije Izetbegovića

Post by lejlamo » 23 May 2019, 07:56

jao još se drobi o aliji
pa šta ste zaključili, jel bi odobar? :D.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7762 times
Status: Offline

Re: INTERVJU: Ponosna sam što sam unuka Alije Izetbegovića

Post by Krokodil Behko » 23 May 2019, 10:32

Maja wrote: 23 May 2019, 01:24 Da se Bakir ne bavi politikom, puno vise Bosanaca bi Aliju smatralo pozitivnom licnoscu. Ovako ga svako gleda kroz Oksidiranog, pogotovo mladji koji nisu dovoljno upuceni u to ko je i sta je Alija bio.

A šta je bio?

Duminjo wrote: 23 May 2019, 01:30
Laser wrote: 23 May 2019, 01:24

Za silovanje i genocid se obrati na drugi šalter. Zna se ko je to činio.
"Rat" se trebao i morao izbjeci. Mogo ga je izbjeci da je htio. Nije mu bilo u interesu. Isto je mogo izbjeci i isto Nu bosnu, nije mu bilo u interesu. Ulaskom u Rat, svi su znali sta nas čeka. Zasto je alija uso u Rat, to zna samo on i njemu bliski. A mi Ostali znamo da je poslije rata obezbijedio sto slijedeci generacija..

Nije.
Bio bi rat s Hrvatima, a naši bi nosili četničke kokarde i opet bi BiH bila podijeljena.

Duminjo wrote: 23 May 2019, 02:27
Vrag wrote: 23 May 2019, 02:25

Ma kako je moglo doci do mirno rjesenja? Etnicki su pokusali(na nekim mjestima uspjeli) ocistiti jedan narod. Oni su vidjeli krnjavu jugoslaviju, ali bez nas.
Isto ko i crnogorci. Nista pametniji, samo da je umjesto alije bio neko normalniji

To je bilo vrijeme za izlazak, jer po Ustavu SFRJ, republike su imale pravo na to.
Ostanak bi implicirao novi ustav po kojem to pravo ne bi postojalo, pa bi bili nešto kao Katalonija.

Socrates wrote: 23 May 2019, 02:02 Pa ne bi ništa spriječilo rat, ali bi se barem ratovalo istovremeno u Hrvatskoj i Bosni da je referendum raspisan 1991.
Bio bi upitan ishod, jer dop Bošnjaka je do zadnjeg dana vjerovao u Jugoslaviju.
online

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55519
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5568 times
Status: Offline

Re: INTERVJU: Ponosna sam što sam unuka Alije Izetbegovića

Post by Duminjo » 23 May 2019, 12:02

Socrates wrote: 23 May 2019, 03:45 A gdje je bogati, Mute, iko rekao da "ako ti se ne sviđa Alija, sviđaju ti se Karadzic i Tudjman".

Ja obraćam pažnju na retoriku. Eto Čarobni ocrni Aliju, pa niko nema problem sa tim. Ocrni ga i Fuddo, pa niko nema problem sa tim.

Ali, kada kažeš da je Alija kriv za genocid, silovanja i ostalo, jer nije ostao u Jugoslaviji, sa tim svaki čovjek koji imalo razmislja treba imati problem.
Ma retoricar nisam te prepozno. Svaki jebeni Post iskrivis i protumacis kako tebi kurcu cejf. Besmisleno ti je ista i odgovoriti

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: INTERVJU: Ponosna sam što sam unuka Alije Izetbegovića

Post by Socrates » 23 May 2019, 12:17

Duminjo wrote: 23 May 2019, 12:02
Socrates wrote: 23 May 2019, 03:45 A gdje je bogati, Mute, iko rekao da "ako ti se ne sviđa Alija, sviđaju ti se Karadzic i Tudjman".

Ja obraćam pažnju na retoriku. Eto Čarobni ocrni Aliju, pa niko nema problem sa tim. Ocrni ga i Fuddo, pa niko nema problem sa tim.

Ali, kada kažeš da je Alija kriv za genocid, silovanja i ostalo, jer nije ostao u Jugoslaviji, sa tim svaki čovjek koji imalo razmislja treba imati problem.
Ma retoricar nisam te prepozno. Svaki jebeni Post iskrivis i protumacis kako tebi kurcu cejf. Besmisleno ti je ista i odgovoriti
Halo ba, napisao si minimum tri-četiri puta da je Alija izabrao rat umjesto mirnog rješenja. A i genocid si spomenuo kao njegovu krivicu.

Ko je nudio mirno rješenje? Milošević i Karadžić?

Ništa ja ne tumačim kako nije napisano, crno na bijelo. Sad možes mrsimuditi do Nove godine sta si mislio pod tim. Nisi bio dvosmislen.

Ispadose po tvom Milošević i Karadžić mirotvorci a Alija jedva dočekao da uđe u rat.
. . . . . . . . .

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55519
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5568 times
Status: Offline

Re: INTERVJU: Ponosna sam što sam unuka Alije Izetbegovića

Post by Duminjo » 23 May 2019, 12:27

Krokodil Behko wrote: 23 May 2019, 10:32
Duminjo wrote: 23 May 2019, 01:30

"Rat" se trebao i morao izbjeci. Mogo ga je izbjeci da je htio. Nije mu bilo u interesu. Isto je mogo izbjeci i isto Nu bosnu, nije mu bilo u interesu. Ulaskom u Rat, svi su znali sta nas čeka. Zasto je alija uso u Rat, to zna samo on i njemu bliski. A mi Ostali znamo da je poslije rata obezbijedio sto slijedeci generacija..

Nije.
Bio bi rat s Hrvatima, a naši bi nosili četničke kokarde i opet bi BiH bila podijeljena.

Duminjo wrote: 23 May 2019, 02:27

Isto ko i crnogorci. Nista pametniji, samo da je umjesto alije bio neko normalniji

To je bilo vrijeme za izlazak, jer po Ustavu SFRJ, republike su imale pravo na to.
Ostanak bi implicirao novi ustav po kojem to pravo ne bi postojalo, pa bi bili nešto kao Katalonija.

1.
Ako imas dvojicu koji te unistavaju, Zar nije bolje prislonuti se uz jednog i tuci ovog drugog nego se istovremeno protiv obojice udarati. Još znas da se nemaš cime udarati i jedni i drugi te mogu pojest. Nemaš podrsku svijeta, nemaš nista i ides grlom u jagode. Nije pošteno al takva je Politika. On je bio politicar i trebo je donijeti politicki pametnu odluku a ne biti sebican i corav/naivan. Nije on bio bezbrizni trgovac koji je mislio samo na platu i porodicu, bio je predsjednik, imao je Kontakte sa svima tada i znao je kako svi oni razmišljaju. U jednoj izjavi kaže fino da je znao, prije pocetka "rata" da ce doci Do krvoprolica al da nije mogo ni sanjati o genocidu. Karadjic mu javno prijeti da ce pobit Muslimane. Milosevic i Jovic mu daju Do znanja koliko ima srba u bosni i da srbija nece tako lahko dici ruke od bosne, al dzaba.. Pa kuces jadan u svatove bez kurca a znaš da ćeš najebat?
Tu je pogrijesio i Jos je cijelo to vrijeme lagao narod kako nece biti "rata" bla bla bla.. I Velikim nekim svojim bogom se kune da nećemo biti niciji robovi a dan danas smo robovi njegove vlastite porodice.
Pao je i kao politicar i kao covjek.

2. Šta bi bilo i kako bi bilo da smo Ostali ne znamo. Sigurno da nam ne bi bilo veselo al isto je sigurno da ne bi najebali ni blizu onoliko koliko jesmo. Odvojili bi se nekad. Moze crna gora, moze makedonija, moze kosovo.. A svuda ima pravoslavaca. Izabro je skroz pogresna trenutak i pogresno taktiku iz samo njemu poznat razloga. I zbog takvih kakav je bio kazu da je Rat nekome majka a nekome maceha.

Po meni, bitnije je bilo izbjeci ta krvoprolica nego se nazvati bosnjakom i potpisati drzavu koju pola stanovnistva ne priznaje i u kojoj nista ne funkcionise osim vlastitog trezora.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55519
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5568 times
Status: Offline

Re: INTERVJU: Ponosna sam što sam unuka Alije Izetbegovića

Post by Duminjo » 23 May 2019, 12:29

Socrates wrote: 23 May 2019, 12:17
Duminjo wrote: 23 May 2019, 12:02

Ma retoricar nisam te prepozno. Svaki jebeni Post iskrivis i protumacis kako tebi kurcu cejf. Besmisleno ti je ista i odgovoriti
Halo ba, napisao si minimum tri-četiri puta da je Alija izabrao rat umjesto mirnog rješenja. A i genocid si spomenuo kao njegovu krivicu.

Ko je nudio mirno rješenje? Milošević i Karadžić?

Ništa ja ne tumačim kako nije napisano, crno na bijelo. Sad možes mrsimuditi do Nove godine sta si mislio pod tim. Nisi bio dvosmislen.

Ispadose po tvom Milošević i Karadžić mirotvorci a Alija jedva dočekao da uđe u rat.
Idi zovi maju da ti brise postove a sa moga kurca sjaši. Mozel tako?

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: INTERVJU: Ponosna sam što sam unuka Alije Izetbegovića

Post by Socrates » 23 May 2019, 12:35

Duminjo wrote: 23 May 2019, 12:29
Socrates wrote: 23 May 2019, 12:17

Halo ba, napisao si minimum tri-četiri puta da je Alija izabrao rat umjesto mirnog rješenja. A i genocid si spomenuo kao njegovu krivicu.

Ko je nudio mirno rješenje? Milošević i Karadžić?

Ništa ja ne tumačim kako nije napisano, crno na bijelo. Sad možes mrsimuditi do Nove godine sta si mislio pod tim. Nisi bio dvosmislen.

Ispadose po tvom Milošević i Karadžić mirotvorci a Alija jedva dočekao da uđe u rat.
Idi zovi maju da ti brise postove a sa moga kurca sjaši. Mozel tako?
Ne može, sve dok prosipas ovakve notorne gluposti, a onda kmecis da te je neko protumačio pogrešno. Jel' može tako?
. . . . . . . . .

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55519
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5568 times
Status: Offline

Re: INTERVJU: Ponosna sam što sam unuka Alije Izetbegovića

Post by Duminjo » 23 May 2019, 12:46

Socrates wrote: 23 May 2019, 12:35
Duminjo wrote: 23 May 2019, 12:29

Idi zovi maju da ti brise postove a sa moga kurca sjaši. Mozel tako?
Ne može, sve dok prosipas ovakve notorne gluposti, a onda kmecis da te je neko protumačio pogrešno. Jel' može tako?
Tako se kuci svojoj ponasaj. Ja ću da iznosim svoje misljenje a ti nastavi lajat.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: INTERVJU: Ponosna sam što sam unuka Alije Izetbegovića

Post by Socrates » 23 May 2019, 12:50

A sad bogami vidim da po tvom više ni mirno rješenje nije bilo najbolja opcija, nego smo trebali zajedno sa Srbijom da tucemo Hrvatsku i Hrvate po Bosni.

Ma sta bi nam falilo da su i naši zlocinci malo i po Hagu dernecili sa srpskim djeneralima. :lud
. . . . . . . . .

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55519
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5568 times
Status: Offline

Re: INTERVJU: Ponosna sam što sam unuka Alije Izetbegovića

Post by Duminjo » 23 May 2019, 12:51

Socrates wrote: 23 May 2019, 12:50 A sad bogami vidim da po tvom više ni mirno rješenje nije bilo najbolja opcija, nego smo trebali zajedno sa Srbijom da tucemo Hrvatsku i Hrvate po Bosni.

Ma sta bi nam falilo da su i naši zlocinci malo i po Hagu dernecili sa srpskim djeneralima. :lud
Sve znaš :djed sjedi pet

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: INTERVJU: Ponosna sam što sam unuka Alije Izetbegovića

Post by Socrates » 23 May 2019, 12:56

I onda kaže neko ga krivo protumačio. :ccc

Napise gomilu stvari od kojih se normalnom čovjeku mora dignut kosa na glavi, a onda brže bolje zakmeci da ga svi pogrešno tumače. On jadan je samo htio reći da je bolje bilo da smo po Hagu dernecili :ccc
. . . . . . . . .

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55519
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5568 times
Status: Offline

Re: INTERVJU: Ponosna sam što sam unuka Alije Izetbegovića

Post by Duminjo » 23 May 2019, 13:01

Socrates wrote: 23 May 2019, 12:56 I onda kaže neko ga krivo protumačio. :ccc

Napise gomilu stvari od kojih se normalnom čovjeku mora dignut kosa na glavi, a onda brže bolje zakmeci da ga svi pogrešno tumače. On jadan je samo htio reći da je bolje bilo da smo po Hagu dernecili :ccc
Image

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: INTERVJU: Ponosna sam što sam unuka Alije Izetbegovića

Post by Socrates » 23 May 2019, 13:06

Ma možeš ti, brt, do ujutro takve dovitljivosti prosipati. Ono što si napisao je jasno.

Meni je jasno da imam posla sa polupismenim čovjekom.

Hajd' sto moram čitati 'djep', ali cim se upustis u neke analize, to ti je za :bua
. . . . . . . . .

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55519
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5568 times
Status: Offline

Re: INTERVJU: Ponosna sam što sam unuka Alije Izetbegovića

Post by Duminjo » 23 May 2019, 13:13

Socrates wrote: 23 May 2019, 13:06 Ma možeš ti, brt, do ujutro takve dovitljivosti prosipati. Ono što si napisao je jasno.

Meni je jasno da imam posla sa polupismenim čovjekom.

Hajd' sto moram čitati 'djep', ali cim se upustis u neke analize, to ti je za :bua

Ja stvarno ne želim tebe da vrijedjam jer ne vidim smisao u tome. Ne predstavlja mi zadovoljstvo nit se osjećam bolje ako nekoga ponizavam. A svaki tvoj Post je takav. Ti nastavi, ja necu.

Što se tice Alije, istetoviraj ga na celo a ja ću gdje ja hocu.

Bog ti pomogo i na dobro te uputio

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: INTERVJU: Ponosna sam što sam unuka Alije Izetbegovića

Post by Socrates » 23 May 2019, 13:21

Pa sta's da ti šutim na sve pokušaje razmišljanja na ovoj temi?

Ja sam bio pristojan dok nisi uveo u razgovor genocid, početak rata, itd. kao Alijinu krivicu.

To ne samo da je zlobno, nego je i faktički netacno.

A sad si dodao i ovo da smo trebali Hrvate tući zajedno sa Srbima, pa moram da se ibretim koliko polupismenost može čovjeka unazaditi civilizacijski.
. . . . . . . . .

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: INTERVJU: Ponosna sam što sam unuka Alije Izetbegovića

Post by Chloe » 23 May 2019, 13:27

Da mi aktiviramo temu grudnjaka i bradavica? :o :D. :D.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: INTERVJU: Ponosna sam što sam unuka Alije Izetbegovića

Post by Socrates » 23 May 2019, 13:29

Idite, brt, aktivirajte.

Tamo svi briljirate, a i ne nervirate me. :D.
. . . . . . . . .

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: INTERVJU: Ponosna sam što sam unuka Alije Izetbegovića

Post by Salko » 23 May 2019, 13:30

Chloe wrote: 23 May 2019, 13:27 Da mi aktiviramo temu grudnjaka i bradavica? :o :D. :D.
eno storm je pokrenuo na outfitu
free the nipples
:ooo
"ignorance is bliss"

Post Reply

Return to “Historijske ličnosti”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests