Kako liječite tugu?
Moderator: Krokodil Behko
- carobnjak N
- Forum [Bot]
![Forum [Bot] Forum [Bot]](./images/ranks/s.png)
- Posts: 12907
- Joined: 07 Oct 2010, 22:49
- Has thanked: 801 times
- Been thanked: 930 times
- Status: Offline
Re: Kako liječite tugu?
eto saznadosmo šta je last ... evo da izliječimo tugu sa Leylim ley
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)
-
nida
- Inventar foruma

- Posts: 9382
- Joined: 27 Mar 2019, 14:36
- Has thanked: 236 times
- Been thanked: 764 times
- Status: Offline
Re: Kako liječite tugu?
Suzama.
Ima tako dana kad bas budem tužna. Bez obzira koliko sam nasmijana, uvijek sam nekako u srcu tužna. Ne vjerujem da s tom tugom ću se ikad izboriti. A kad imam te tužne dane, borim se, borim i onda na kraju se pocijepam po šavovima. Isplačem se, iskmecim, budem ljuta na sebe, na cijeli svijet...i onda prodje.. ne kazu džabe da suze olakšaju bar malo.
I bude lakše.
Ima tako dana kad bas budem tužna. Bez obzira koliko sam nasmijana, uvijek sam nekako u srcu tužna. Ne vjerujem da s tom tugom ću se ikad izboriti. A kad imam te tužne dane, borim se, borim i onda na kraju se pocijepam po šavovima. Isplačem se, iskmecim, budem ljuta na sebe, na cijeli svijet...i onda prodje.. ne kazu džabe da suze olakšaju bar malo.
I bude lakše.
“the most beautiful thing you can wear is confidence”
- Divlja_u_srcu
- Forum [Bot]
![Forum [Bot] Forum [Bot]](./images/ranks/s.png)
- Posts: 18259
- Joined: 30 Jul 2014, 10:39
- Location: ``Home is where I`m with you``
- Mood:
- Been thanked: 1 time
- Status: Offline
Re: Kako liječite tugu?
iste smonida wrote: 24 May 2019, 11:02 Suzama.
Ima tako dana kad bas budem tužna. Bez obzira koliko sam nasmijana, uvijek sam nekako u srcu tužna. Ne vjerujem da s tom tugom ću se ikad izboriti. A kad imam te tužne dane, borim se, borim i onda na kraju se pocijepam po šavovima. Isplačem se, iskmecim, budem ljuta na sebe, na cijeli svijet...i onda prodje.. ne kazu džabe da suze olakšaju bar malo.![]()
I bude lakše.
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️
- lejlamo
- Forum [Bot]
![Forum [Bot] Forum [Bot]](./images/ranks/s.png)
- Posts: 12993
- Joined: 23 Feb 2018, 18:17
- Location: kamen i drača
- Mood:
- Been thanked: 2 times
- Status: Offline
Re: Kako liječite tugu?
Jer ja sam pravi baš, znam da znaš
Dodji da degustiraš
Pun separe i suze od dima
Biću ti kao doza kokaina
Budi sa mnom noćas tu
Da zajedno ubijemo požudu
- Mala_Mu
- atomica

- Posts: 63332
- Joined: 09 Feb 2014, 13:14
- Location: Dolina Mumijevih
- Mood:
- Has thanked: 551 times
- Been thanked: 1392 times
- Status: Offline
Re: Kako liječite tugu?
Kuliram je.. 
S Tugom jednostavno treba umeti... Tuga je kao starica koja prodaje karanfile po kafanama, samo se uporno moraš praviti da je ne primećuješ pa će se kad tad okrenuti i otići, iako ti se u prvi mah čini da će zauvek cvileti kraj stola... I, pazi... Pokloniš li joj samo mrvicu pažnje neće se smiriti dok ti ne uvali čitavu korpu... I onda si gotov... Jer Tuga nikada ne zaboravlja lica galantnih mušterija... I nikada te više neće zaobići..
S Tugom jednostavno treba umeti... Tuga je kao starica koja prodaje karanfile po kafanama, samo se uporno moraš praviti da je ne primećuješ pa će se kad tad okrenuti i otići, iako ti se u prvi mah čini da će zauvek cvileti kraj stola... I, pazi... Pokloniš li joj samo mrvicu pažnje neće se smiriti dok ti ne uvali čitavu korpu... I onda si gotov... Jer Tuga nikada ne zaboravlja lica galantnih mušterija... I nikada te više neće zaobići..
- Duminjo
- Urednik foruma

- Posts: 62810
- Joined: 17 Mar 2019, 21:52
- Has thanked: 2918 times
- Been thanked: 9217 times
- Status: Offline
Re: Kako liječite tugu?
Sjetim se gladnih, bolesnih i nemocnih. Opalim sebi šamar i Kazem "ne jedi govna pičko jedna"
Re: Kako liječite tugu?
Tačno.Mala_Mu wrote: 24 May 2019, 11:31 Kuliram je..
S Tugom jednostavno treba umeti... Tuga je kao starica koja prodaje karanfile po kafanama, samo se uporno moraš praviti da je ne primećuješ pa će se kad tad okrenuti i otići, iako ti se u prvi mah čini da će zauvek cvileti kraj stola... I, pazi... Pokloniš li joj samo mrvicu pažnje neće se smiriti dok ti ne uvali čitavu korpu... I onda si gotov... Jer Tuga nikada ne zaboravlja lica galantnih mušterija... I nikada te više neće zaobići..![]()
A otvorila sam temu da napišem,kako kaže moja tetka, premećem tugu,guram u zapećak uma,pravim se da ne postoji...i evo,ugledam ovaj post
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."
Balada o Bohoreti
Balada o Bohoreti
- ElTriconi
- Đulaga

- Posts: 51013
- Joined: 24 Mar 2019, 14:13
- Mood:
- Has thanked: 59993 times
- Been thanked: 10844 times
- Status: Offline
Re: Kako liječite tugu?
Tako sto pjevam srpske rok pjesme na bosanskom 
Da sam pcela zelja mi je pusta
pa da sletim curici na usta

pa da sletim curici na usta
Re: Kako liječite tugu?
PogodakMala_Mu wrote: 24 May 2019, 11:31 Kuliram je..
S Tugom jednostavno treba umeti... Tuga je kao starica koja prodaje karanfile po kafanama, samo se uporno moraš praviti da je ne primećuješ pa će se kad tad okrenuti i otići, iako ti se u prvi mah čini da će zauvek cvileti kraj stola... I, pazi... Pokloniš li joj samo mrvicu pažnje neće se smiriti dok ti ne uvali čitavu korpu... I onda si gotov... Jer Tuga nikada ne zaboravlja lica galantnih mušterija... I nikada te više neće zaobići..![]()
Ebala me galantnost
Habibti, ya nour el - ain... 
- Lanci
- Forum [Bot]
![Forum [Bot] Forum [Bot]](./images/ranks/s.png)
- Posts: 35715
- Joined: 05 Oct 2011, 18:59
- Location: Daleko
- Has thanked: 94 times
- Been thanked: 49 times
- Status: Offline
Re: Kako liječite tugu?
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.
You know what I allow you to know.
- Mutevelija
- Selonačelnik

- Posts: 91804
- Joined: 28 Nov 2015, 20:04
- Location: Plemićka
- Has thanked: 1781 times
- Been thanked: 3366 times
- Status: Offline
Re: Kako liječite tugu?
Tuga ode i prođe, sreća ode i prođe, sve je to prolazno 
Posmatraču mog posta.
Jednaki smo mi skoro oba.
Ja sam juče bio takav
Ti ćeš sutra biti ovakav.




https://bosanski-forum.com/viewtopic.php?t=411&start=4820
Jednaki smo mi skoro oba.
Ja sam juče bio takav
Ti ćeš sutra biti ovakav.
https://bosanski-forum.com/viewtopic.php?t=411&start=4820
Re: Kako liječite tugu?
Ma bitno da je emocija... Kad je nema... Ni tuge, ni sreće... Smatraj da si umro.
Mi balkanci posebno volimo tugu... Ta naša melanholija koliko razara u jednom trenutku, puni i dušu za buduću sreću...
Mi balkanci posebno volimo tugu... Ta naša melanholija koliko razara u jednom trenutku, puni i dušu za buduću sreću...
Habibti, ya nour el - ain... 
- greeneyes
- Hadžija

- Posts: 90762
- Joined: 19 Jan 2013, 21:17
- Location: Ispod šljive na sred njive.
- Has thanked: 6125 times
- Been thanked: 6712 times
- Status: Offline
- Chloe
- Žena za sva vremena

- Posts: 102969
- Joined: 18 Dec 2015, 11:40
- Has thanked: 3405 times
- Been thanked: 3490 times
- Status: Offline
Re: Kako liječite tugu?
Smijehom. Dok insana ne zgaze.
- Fazlija
- Osvježenje foruma

- Posts: 1646
- Joined: 29 Dec 2015, 00:34
- Location: Martin Brod
- Contact:
- Status: Offline
Re: Kako liječite tugu?
Da, dobro kazes. Ne samo sa tugom, nego sa svim sadrzajima svijesti treba jednostavno umjeti. Ali ovo sta savjetujes nije bas najumjesniji nacin. To sigurno nije nacin u prestanak tuge.Mala_Mu wrote: 24 May 2019, 11:31 S Tugom jednostavno treba umeti... Tuga je kao starica koja prodaje karanfile po kafanama, samo se uporno moraš praviti da je ne primećuješ pa će se kad tad okrenuti i otići, iako ti se u prvi mah čini da će zauvek cvileti kraj stola... I, pazi... Pokloniš li joj samo mrvicu pažnje neće se smiriti dok ti ne uvali čitavu korpu... I onda si gotov... Jer Tuga nikada ne zaboravlja lica galantnih mušterija... I nikada te više neće zaobići..![]()
Badava okrecete glavu, badava bjezite, ta starica ostaje tu sve dok na nju ne obrarite paznju. Sto vise okrecete glavu i bjezite, ona ce vas upornije slijediti.
A kada je jednom pogledate, imat cete samo 2 izbora pred sobom. Ili joj se potpuno prepustiti, dopustiti joj da vas prelije i preuzme. Ili posmatrati sva njezina ispoljenja sa potpunom mirnocom i ravnodusnoscu. Taj nacin je tezi, trazi odredjenu uvjezbanost i mnogi ljudi ga nisu svjesni. Ali je samo to jedini nacin da tugu potpuno iskorijenite iz sebe. Sve ostalo je jaca, sve ostalo joj daje samo jos vise snage.
http://forum.srednjiput.rs/
- Fazlija
- Osvježenje foruma

- Posts: 1646
- Joined: 29 Dec 2015, 00:34
- Location: Martin Brod
- Contact:
- Status: Offline
Re: Kako liječite tugu?
Eto, moj ucenik! Slao sam ga po budistickim seminarima. Zna covjek sta prica. Kada se svijest makar malo oslobodi poistovjecenosti sa svojim sadrzajima, javlja se neopisiv ushit i radost. A gdje je tada mjesto tuzi?
http://forum.srednjiput.rs/
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 2 guests
