Vodič za dobrog supruga/suprugu

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Vodič za dobrog supruga

Post by Hannibal » 30 Jun 2019, 12:26

iskljuci me zadnji post 😭
🐽

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Vodič za dobrog supruga

Post by Heidi » 30 Jun 2019, 12:27

Zato Zuki 4 zene ima, veci izbor :o
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3615 times
Status: Offline

Re: Vodič za dobrog supruga

Post by srculence7 » 30 Jun 2019, 20:02

Da ima dobar hobi kako bi odmarao od mene :oo
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Vodič za dobrog supruga

Post by rethna » 01 Jul 2019, 00:54

Cuuuj muz iz prirucnika. :hihi
Sta ocaj uradi od covjeka, tj. zene :hm
Question everything.

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Vodič za dobru suprugu iz 1955: Muža nemojte dočekivati zvocanjem i problemima

Post by rethna » 01 Jul 2019, 01:26

spacebound wrote: 28 Jun 2019, 12:11 Koji je ovo put da citamo isti tekst :misli
Ko vas tjera :hm
Ja vala nisam nijednom :ovaj
Question everything.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Vodič za dobru suprugu iz 1955: Muža nemojte dočekivati zvocanjem i problemima

Post by Nice try » 01 Jul 2019, 08:10

Zlatno pravilo:uvijek sačekaj dok muž ruča,pa onda zvocaj i pričaj o problemima :hihi
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80132
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7022 times
Been thanked: 11334 times
Status: Offline

Re: Vodič za dobru suprugu iz 1955: Muža nemojte dočekivati zvocanjem i problemima

Post by spacebound » 01 Jul 2019, 08:13

rethna wrote: 01 Jul 2019, 01:26
spacebound wrote: 28 Jun 2019, 12:11 Koji je ovo put da citamo isti tekst :misli
Ko vas tjera :hm
Ja vala nisam nijednom :ovaj
Ma citala prije par godina, od tad svaki put samo naslov :oo

orbit
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 446
Joined: 30 Jul 2018, 08:28
Location: Ze - Do kanton
Status: Offline

Re: Vodič za dobru suprugu iz 1955: Muža nemojte dočekivati zvocanjem i problemima

Post by orbit » 01 Jul 2019, 09:32

Vodic za dobru suprugu - 2019 : Nemojte mu traziti sifru od facebooka.


1. Podgrijete mu u mikrovalnoj njegovo omiljeno gotovo jelo.

2. Gladni su kad se vrate sa posla,obradujte ga gotovim jelom,time mu iskazujete postovanje.

3. Uredite se. Uzimite na internet neku ideju (15 minuta prije njegovog dolaska) kako se srediti da mu izgledate privlacno.Vas suprug je upravo proveo dosta vremena s ljudima iscrpljenima od posla.

4.Budite veseli i zanimljivo za njega.Postavite na svoj facebook profil neku saljivu sliku ili vic,pa mu pokazite kada dodje. Njegov dan je bio dosadan i mozda mu treba podizanje raspolozenja, i jedna od vasih duznosti je da se pobrinete za to.

5.Nadjite na internetu kako očistite sve što je neuredno za 15 minuta. Sredite nered prije nego stigne s posla. Pokupite školske knjige, igračke, papire i ostalo, a onda prebrišite prašinu sa svih stolova.

6.Kroz hladnije mjesece u godini pripremite i pojacajte radijatore do maximuma gdje se on može opustiti. Vaš suprug će se osjećati da je stigao u utočište odmora i reda, a to će i vama podići raspoloženje. Uostalom, briga za njegovu udobnost pružit će vam veliko zadovoljstvo.

7.Sredite djecu.Dajte im po tablet i pustite da igraju njihove omiljene igrice.

8. Djeca su blago i on želi da oni igraju tu ulogu. Smanjite svu buku. Kada dođe isključite zvuk tableta na off.. Potaknite i djecu da budu tiha.

9.Budite sretni što ga vidite. Dočekajte ga s osmijehom i pokažite iskrenost u svojoj želji da mu ugodite. Pustite mu golove njegovog omiljenog kluba na youtubu.

10.Možda imate desetak traceva (na forumu,instagramu,facebook,itd) koji mu zelite reci, ali trenutak njegovog dolaska nije vrijeme za to. Pustite ga da on prvi govori - zapamtite, njegove teme razgovora važnije su od vaših.

11. Nemojte mu prigovarati ako mu neka atraktivna osoba suprotnog pola salje zahtjev za prijateljestvo putem facebooka. Umjesto toga, pokušajte shvatiti njegov svijet napetosti i pritiska i njegovu stvarnu potrebu da bude kod kuće i opusti se.

12.Nemojte ga dočekivati sa zvocanjem ako na facebooku se dopisuje sa bivsim djevojkama.

13.Nemojte se žaliti ako ostane na drustvenim mrezama u svom krevetu cijelu noć i zapostavi bracne obaveze. Smatraj to nebitnim u poređenju s onim što je možda doživio tog dana.

14. Namjestite mu laptop i ponudite da mu skinete cipele. Govorite tihim, umirujućim i ugodnim glasom.

15.Ne postavljajte mu pitanja o komentarima koje postavlja na drustvenim mrezama i ne sumnjajte u njegov integritet. Zapamtite, on je gospodar kuće i kao takav uvijek će provoditi svoju volju pošteno i istinito. Nemate pravo preispitivati ga.

16.Dobra supruga uvijek zna gdje joj je mjesto.

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Vodič za dobru suprugu iz 1955: Muža nemojte dočekivati zvocanjem i problemima

Post by Femea » 03 Jul 2019, 21:08

Orbit svaka čast, baš si se potrudio :cool

Nego šta veli supruga :heidi
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Vodič za dobrog supruga

Post by Hannibal » 11 Jul 2019, 08:16

vodic za dobru suprugu 😍
FB_IMG_1562825672682.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
🐽

Coconuts
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 213
Joined: 17 Jan 2019, 06:20
Status: Offline

Re: Vodič za dobrog supruga

Post by Coconuts » 28 Jul 2019, 15:07

Julia-Klara wrote: 28 Jun 2019, 20:25 naravno da smije , ali i ja smijem komentirat dupeta njegovih jarana, bez da odmah kaze "mogli smo trojku" :rol
Ko je danas lud da kupuje Trojku ... :sok
Upeklo ...

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Vodič za dobrog supruga

Post by Julia-Klara » 28 Jul 2019, 15:10

:rug
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Coconuts
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 213
Joined: 17 Jan 2019, 06:20
Status: Offline

Re: Vodič za dobrog supruga

Post by Coconuts » 28 Jul 2019, 15:10

Jednom sam probao i cini mi se da nisam ja za supruga ... samo za zabavu valjam. :(
Upeklo ...

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Vodič za dobrog supruga

Post by navika » 28 Jul 2019, 15:27

Coconuts wrote: 28 Jul 2019, 15:10p
Jednom sam probao i cini mi se da nisam ja za supruga ... samo za zabavu valjam. :(
Kazu da je svaki muz bolji drugoj zeni. Navodno shvati da su one tu negdje, sve iste, te odustane od daljih pokusaja i pusti da ga ta kontrolise :D.

Salu na stranu, kakva ce zena biti zavisi dosta i od muza. Mozda i najvise.

Coconuts
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 213
Joined: 17 Jan 2019, 06:20
Status: Offline

Re: Vodič za dobrog supruga

Post by Coconuts » 28 Jul 2019, 15:35

navika wrote: 28 Jul 2019, 15:27
Coconuts wrote: 28 Jul 2019, 15:10p
Jednom sam probao i cini mi se da nisam ja za supruga ... samo za zabavu valjam. :(
Kazu da je svaki muz bolji drugoj zeni. Navodno shvati da su one tu negdje, sve iste, te odustane od daljih pokusaja i pusti da ga ta kontrolise :D.

Salu na stranu, kakva ce zena biti zavisi dosta i od muza. Mozda i najvise.
Ne slazem se sa ovim zadnjim.
Kad dvoje ulaze u brak, zena se nada da ce promijeniti muskarca ali se on nikad ne promijeni ... muskarac se nada da se zena nece promijeniti ali se ona promijeni.
Sa prvim se slazem, mene su zeljele prijateljice od moje zene i kad smo se razisli svaka se javila. Znam da joj je godilo sujeti sto su joj zavidile na muzu ali to nije pomoglo da ostane vjerna i da ne unisti porodicu. Udje nekad neko zlo u zenu i pored sveg dobrog sto joj pruzis.

Kazu takodjer da se najvise voli prvo dijete i druga zena.
Upeklo ...

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Vodič za dobrog supruga

Post by navika » 28 Jul 2019, 16:33

Svi se mijenjamo, tako i treba.

A ako se ne mijenjas, onda je to problem. Imamo prijatelja, nikad se nije mijenjao u zadnjih 30 god. Rijetki izuzetak. To izgleda otprilike ovako - zivot je cesta, limit je 70 mph, svi idu tu negdje po limitu, neko malo brze, neko malo sporije, a on ide 20 mph. Jer je njegov otac tim (zivotnim) putem iso 20. I ubjedjuje svoju zenu kako su vi drugi mahniti, i stradat ce. On dakle kroz zivot vozi onako kako on misli da je najbolje za nju, dok to nije ono sto ona treba i zeli.

Citala sam ti post i na drugoj temi, i dijelom se slazem, zene u svom nastojanju da bude moderne prelaze neke granice, ali one samo hoce biti ono sto su muskarci oduvijek.
I nije ovo nastalo samo u nasem vremenu, vec je posljedica zivota nasih oceva i djedova. Drugacije su se odgajala muska i zenska djeca. Sto je bio ponos za sina, za kcerku je bila sramota.
Logicno je bilo da ce doci vrijeme kad vise ni za nju nece biti nista sramota.

Kazu da covjek ne odustaje od zene koju ne moze zamijeniti ni jednom drugom. Isto je i sa zenom.

Biti dakle osoba koju nece moci zamijeniti. A ako me i takvu odluci odbaciti, pa shvatit cu to ko Boziju milost.

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vodič za dobrog supruga

Post by lejlamo » 28 Jul 2019, 16:36

kako čitam ove upise, tako stičem dojam da ljudi žive zbog drugih i za druge :hm

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Vodič za dobrog supruga

Post by Julia-Klara » 28 Jul 2019, 16:41

lejlamo wrote: 28 Jul 2019, 16:36 kako čitam ove upise, tako stičem dojam da ljudi žive zbog drugih i za druge :hm
To i jeste problem. Nisam se ja rodila da bih bilo kome bila sluga, i zivjela zivot onako kako drugima padne na pamet da trebam zivjeti.
Nametati bilo kome ista protiv volje je put raspadu svega, ne smao braka.

Jel ja to trebam ocekivati da ce se moj muz nekad promijeniti jer ja to zelim? Ili da se ja promijenim jer on tako hoce?
Vrlo malo vjerovatno, ali ne i nemoguce, no samo do zivjesne granice.
Ako covjeku prilazimo kao jedinki, onda moramo postovati njegovo bivstvovanje, kakvo god ono bilo.

Dobar suprug, dobar brak, je nesto sto se ne uzima zdravo za gotovo - eh, sad sam se udala, ozenio, sad je zivot gotov. NE, nije, tada pocinje zajednicka borba sa nedacama, a gubi onaj koji nije spreman na borbu.

Dobar suprug je onaj koji ce me uzeti za ruku, i zajedno krenuti u moju borbu, jednako kao i ja u njegovu.
Naravno, ja bih prije svega izanalizirala sve,ali nema povlacenja - zajedno do kraja. Ako tako ne moze, onda to nije to :cudi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Vodič za dobrog supruga

Post by Melek » 28 Jul 2019, 17:00

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
(Guía del autoestopista galáctico)
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests