Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
Post Reply
User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Lavlje_srce » 26 Jun 2012, 19:15

Major wrote:Dijelim tvoje misljenje, zaista ne vidim ni jedan jedini razlog zasto bi se zapadnjaci plasili, pak bilo cega.
Dali mi bilo ko moze objasniti, zasto i na osnovu cega da se plase bas Islama ?
Islama se oni ne plase, na zapadu vec odavno u mirnoj koegzistenciji zivi ca. 13 miliona Muslimana i niko nema straha od njih.
Zapad se bori protiv teroristickog pokreta i onih koji islam zloupotrebljavaju, koji u Ime islama cine zlocine.
Sintagma 'teroristicki pokret' je plast termin koji je koliko zapaljiv, toliko i relativan. Iz pozicije Anders Behring Breivik-a svi muslimani su teroristi, kao sto su iz pozicije prosjecnog Iracanina to svi Amerikanci. Cinjenica je da su ekstremni stavovi bilo kog predznaka losi, i tesko je to poreci. Uzgred, ovo je politicka a ne religijska tema (samo primjecujem).
Niko nema u Bozije ime ili ime Islama narusavati mir i unistavati zivote kao i imovinu drugih.
Striktno gledano, to niko nema pravo ni pod plastom demokratizacije. Niko nema pravo unistavati zivote i imovinu drugih pod bilo kojim izgovorom. Tacka.
Par njih sa zapada koji prelaze na Islam pa koliko god da ih je, mahom su osobe koje ne idu usporedbo sa drustvom,mahom isfrustrirane osobe, koje se u drustvu, zapadnom drustvu nisu mogle snaci.
I ovdje pravis negativnu generalizaciju. Mi to jednostavno ne znamo.
Kao sto "Lavlje _srce" konstatova.....Srednjoistocnjaci su od prvog do posljednjeg ciste diktature, stoga,kome bi moglo jedno diktarsko uredjenje imponirati ?
E ovdje dolazimo do pravog problema. Islam u svojoj biti propagira mir i toleranciju (ne onako kako to cini Budizam npr., ali u smislu da se sukob ne smije zapocinjati), medjutim u praksi zapinje i to dugo. U vecinski muslimanskim drzavama ima najvise krsenja ljudskih prava vlastitog stanovnistva, sto je zaista porazno. Voljela bih da nije tako, i da Zapadnjaci vise emigriraju u uredjene, pravedne i humanisticki nastrojene muslimanske drzave, ali znamo da izuzev u primjerima Dubai-ja i Kuvajta uglavnom nije tako. Zato se svi muslimani moraju prvo izboriti sa vlastitim demonima pohlepe, licemjerja i slicnog. Ako to uspiju Zapad im vise nece biti problem.
Da ponovim, nije mi poznato da zapad ima strah od Islama, sem da se bori protiv radikalnih Islamista-jednom rijecju terorista pa sa bilo koje religiozne kao i politicke strane dolazili.
Kao sto vidis, ja se s tvojim postom uglavnom ne slazem. Prepun je floskula i generalizacija. ;)

User avatar
Mic-Sokoli
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1012
Joined: 29 Jan 2012, 21:23
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Mic-Sokoli » 26 Jun 2012, 19:19

Nisam sve procito al preletio malo i skidam ti kapu bas imas lavlje srce :ok

respect mylady :zubi
http://www.youtube.com/watch?v=W2QmK8XszUM

Se shqiptari i fort si guri,
Jo s'lufton pa u mbështet për muri
Po kur t'pshtetët dije djallë
O zor asht turrin me ja ndalë!

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by nezaboravna » 26 Jun 2012, 20:00

Ma to vam je samo nagadjanja,zapadnjaci se boje islama jer je islam duboko usao u zemlje gdje nikad nisu ni sanjali.Poznato je da se radza veoma malo dok u islamskim fam. je to obaveza.
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by carobnjak N » 28 Jun 2012, 14:20

E ovdje dolazimo do pravog problema. Islam u svojoj biti propagira mir i toleranciju (ne onako kako to cini Budizam npr., ali u smislu da se sukob ne smije zapocinjati), medjutim u praksi zapinje i to dugo. U vecinski muslimanskim drzavama ima najvise krsenja ljudskih prava vlastitog stanovnistva, sto je zaista porazno. Voljela bih da nije tako, i da Zapadnjaci vise emigriraju u uredjene, pravedne i humanisticki nastrojene muslimanske drzave, ali znamo da izuzev u primjerima Dubai-ja i Kuvajta uglavnom nije tako. Zato se svi muslimani moraju prvo izboriti sa vlastitim demonima pohlepe, licemjerja i slicnog. Ako to uspiju Zapad im vise nece biti problem.
Potpuno se slažem s tobom u cijlom tvom zadnjem postu ali ovaj dio sam izdvojio ne zato što se ne slažem nego što je to srž i pitanje koje traži odgovor . Ja sam uvjeren da znam bar većinski dio odgovora ali ću samo ukratko (a jednom ću i nadugo aBd ,možda uz Ramazan):
vjerovali ili ne to je zbog odsutnosti prakse islama kakav je propagirao Muhamed a.s. ali to nikako nije bukvalistički pristup kao što rade u Saudiji recimo ili Afganistanu već je to duboko intelektualni pristup zaboravljenoj islamskoj praksi ,a ona je
-ilm (znanje ,nauka i to ne religijska već svjetovna potpuna )
-ahlak ( riječ koja označava i moral i bonton i kulturu )

Dakle to se dvoje stalno mora držati u balansu ,a muslimanske zemlje su taj balans pogubile prije par stoljeća .Zasigurno su izgubile "ilm" ,a onda su bez znanja počeli donositi neke odluke koje su sumnjivo moralne. Na primjer neko vijeće za fetve donosi fetvu o nečemu što se tiče medicine ,a u tom vijeću ne sjedi niti jedan doktor medicine ,što je totalno suprotstavljeno praksi Muhameda a.s. i naravno da za rezultat ima neku glupu odluku .
S druge strane imamo zapad koji je totalno pogubio ahlak
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Mic-Sokoli
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1012
Joined: 29 Jan 2012, 21:23
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Mic-Sokoli » 28 Jun 2012, 18:11

:D.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
http://www.youtube.com/watch?v=W2QmK8XszUM

Se shqiptari i fort si guri,
Jo s'lufton pa u mbështet për muri
Po kur t'pshtetët dije djallë
O zor asht turrin me ja ndalë!

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Lavlje_srce » 29 Jun 2012, 01:04

carobnjak Nurudin wrote:vjerovali ili ne to je zbog odsutnosti prakse islama kakav je propagirao Muhamed a.s. ali to nikako nije bukvalistički pristup kao što rade u Saudiji recimo ili Afganistanu
SA je klasicna rojalisticka diktatura, uz svu dekadenciju koja se radja iz iste. Bilo bi zanimljivo vidjeti do cega bi dovela lezernija i liberalnija vlast u toj zemlji. Politicki su sasvim korumpirani, malo kome osvijestenom uzor za bilo sto. Afganistan je nesto sasvim drugo; vibrirajuce, kompleksno i raznoliko drustvo koje je na koljenima samo zbog geopolitickog polozaja nazalost, u protivnom bi se mnogo sta dobrog iznjedrilo iz Afganistana. Ponosni su to, skromni i pametni ljudi. Tu naravno ne mislim na medijski eksponirane skupine tipa talibana i sirotih pastira, nego na gradjanski sloj Afganistanki i Afganistanaca koji su izuzetno zanimljivi ljudi.
već je to duboko intelektualni pristup zaboravljenoj islamskoj praksi ,a ona je
-ilm (znanje ,nauka i to ne religijska već svjetovna potpuna )
-ahlak ( riječ koja označava i moral i bonton i kulturu ) :zijeva
S ovim se slazem naravno.
Dakle to se dvoje stalno mora držati u balansu ,a muslimanske zemlje su taj balans pogubile prije par stoljeća.


Premalo mudrosti uz previse gramzivosti, obicno poluci takav rezultat.
Zasigurno su izgubile "ilm" ,a onda su bez znanja počeli donositi neke odluke koje su sumnjivo moralne. Na primjer neko vijeće za fetve donosi fetvu o nečemu što se tiče medicine ,a u tom vijeću ne sjedi niti jedan doktor medicine ,što je totalno suprotstavljeno praksi Muhameda a.s. i naravno da za rezultat ima neku glupu odluku.
Ovo je primjer malogradjanskog straha uleme. Nijedno drustvo ne moze napredovati bez saradnje intelektualaca i religijskih zvanicnika. Ne moraju biti u ljubavi, ali u miroljubivoj koegzistenciji moraju radi dobrobiti svojih gradjana. Uzgred, otvorio si temu o 'mudrom Bosnjaku'. Nije ta mudrost za podcjenjivanje, i ima svoje vrlo smislene razloge.
S druge strane imamo zapad koji je totalno pogubio ahlak
S ovim se apsolutno ne slazem. Na Zapadu su oni bez ahlaka samo vidljivi i cujni u javnosti, ali to ni slucajno ne znaci da ih je vise nego na Istoku. Upravo je suprotno.

User avatar
Mic-Sokoli
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1012
Joined: 29 Jan 2012, 21:23
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Mic-Sokoli » 29 Jun 2012, 02:24

S ovim se apsolutno ne slazem. Na Zapadu su oni bez ahlaka samo vidljivi i cujni u javnosti, ali to ni slucajno ne znaci da ih je vise nego na Istoku. Upravo je suprotno.
Argumenti ti nisu stereotipni kao vecini ovdje govore o dubljem znanju i precizirniju Analizu nego ovdasnji mediji.
Vec se plasim momenta kad sa tobom udjem u diskusiju,al smatram da nece bit svadje iz razoga sto Navodis ARGUMENTE.

Sto se citata tice,
oni bez Ahlaka jesu samo cujni i vidljivi u Javnosti,neko to gura,upoznao sam Njemackih Porodica iz viseg ili srednjeg sloja kod kojih vlada Hirarchija vrste
o kojoj Konzervativci Balkana i bliskog istoka mogu da sanjaju,vise ih je od nize klase bar za njemacku to vazi.
A gdje ih je vise ili manje sa Ahlakom je stvar interpretacije.
I Muslimani imaju odgovor na pitanje zasto su u situciji u kojoj i jesu,dok zapad jos sebe demokracijom smtra ,a dozvoljava mediskom propagandom za koju rekosmo da predstavlja manjinju,da ne predstavlja vecinu.
Ne negiram da ima situacija da vecina nekad i vecinom vodi u rat ili druge muke.
Zasto sute?
Al Funkcionisu.........
Ja imam sosptvenu theoriju na zapadu je 75%(da kazem budale) a 25 % Intiligencija,a ove budale koja su vecina slijede svoje 25 posto pametnih,koji se zalazu za svoje drustvi millione organizacija po d raznim pokroviteljstvima,u njemackoj se ne znam koliko sati radi na ehrenbasis(besplatno)da bi se drustvo razvilo,dok je kod nas odnos pametni budale fifti fifti pa ovaj vuce vamo onaj namo,ne smije bit il bos il Hadzija mora i nesto srednje,ohne fleiss kein preis.
http://www.youtube.com/watch?v=W2QmK8XszUM

Se shqiptari i fort si guri,
Jo s'lufton pa u mbështet për muri
Po kur t'pshtetët dije djallë
O zor asht turrin me ja ndalë!

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by carobnjak N » 29 Jun 2012, 15:41

Ovo je primjer malogradjanskog straha uleme. Nijedno drustvo ne moze napredovati bez saradnje intelektualaca i religijskih zvanicnika. Ne moraju biti u ljubavi, ali u miroljubivoj koegzistenciji moraju radi dobrobiti svojih gradjana. Uzgred, otvorio si temu o 'mudrom Bosnjaku'. Nije ta mudrost za podcjenjivanje, i ima svoje vrlo smislene razloge.
znam na šta misliš ...na mudrost flexibilnosti i prilagodbe okolini. Možda to donekle i stoji ali u onome o čemu video govori ,ne stoji ,jer se radi o extremnim primjerima kod kojih nema odstupanja (alkohol,svinjetina ) ,a kod nas su baš uočljivi.
Što se tiče nesaradnje uleme i naučnika ,isto se dešava kod nas u Evropi samo obrnuto ,naučnici ne žele saradnju sa religijskim naukom ali nije njima ni zamjeriti s obzirom da su se opekli u prošlosti ali doslovno kad je crkvena inkvizicija spaljivala naučnike.
S druge strane postojala je harmonija islamskog nauka i svjetovne nauke u vrijeme španjolskih muslimana Endelusa i mnogi pošteni istoričari priznaju danas da je odatle u Evropi krenulo doba renesanse . Na žalost nad tim je narodom počinjen genocid i danas im nema traga u Španiji.
S ovim se apsolutno ne slazem. Na Zapadu su oni bez ahlaka samo vidljivi i cujni u javnosti, ali to ni slucajno ne znaci da ih je vise nego na Istoku. Upravo je suprotno.
Ahlak je kao sam rekao ,moral ali iz njega proizlazi i bonton naravno. Bonton može biti pod utjecajem tradicije pa tako je kod arapa kulturno da se ljube u obraz muškarci ,dok kod nas nije . Hoću da kažem da sam bonton nije mjerilo moralnosti toliko ,već samo njen nusproizvod.
Salžem se to da su nemoralni glasniji (to je i Meša slično rekao jel da ) ali mislim da kad uporedimo istok i zapad ,da je zapadni nemoral puno štetniji.
Primjer : na istoku se čovjek opaše explozivom i pobije desetke civila i to je nemoralno i nema rasprave oko toga. On je to učinio jer je neobrazovan i onda mu može svako podvaljivati citate iz Kur'ana i njime ga nahuškati na tu glupost i zločin. To se vađenjem iz kontexta može napraviti i sa poveljom o ljudskim pravima recimo ,dakle Kur'an nema veze s tim.
S druge strane imamo 50 naučnika ,vrhunskih ,obrazovanih ,inteligentnih i šta oni rade ? Prave nuklearno oružje koje u sekundi spepeli pola milijuna ljudi ,žene ,djecu ,sve redom i apsolutno ne osjeća grižnju savjesti što to radi . Jeste ,on se ponaša kulturno ,svako jutro se lijepo pozdravi sa susjedom koja vodi malog štenca ,voli životinje itd ...ali pravi oružje koje smo spomenuli i usavršava ga čitav život. To je nepostojanje stvarnog morala ,džaba što su pametni ,ubice su i to milijunske
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Lavlje_srce » 30 Jun 2012, 00:42

carobnjak Nurudin wrote:znam na šta misliš ...na mudrost flexibilnosti i prilagodbe okolini. Možda to donekle i stoji ali u onome o čemu video govori ,ne stoji ,jer se radi o extremnim primjerima kod kojih nema odstupanja (alkohol,svinjetina ) ,a kod nas su baš uočljivi.
Ko god je pokusao otkloniti neku svoju manu, zna kako je to tezak put. Nije moje da kritikujem nego da pomognem ako mogu, a ako ne mogu bolje mi je da sutim i to sto duze to bolje. Boga mi ne znam hocu li i sebe spasiti, pa otkud mi pravo da kriticko oko usmjeravam prema drugom. Na stranu to sto je mozda bolji covjek/zena od mene.

Ima jedna poucna pricica o tome. 'Abu Jahl je vidio Muhameda (s.a.w.s.) i rekao: Kakav ruzan covjek!
Muhamed (s.a.w.s.) mu je odgovorio: Nepristojan si, ali si u pravu.
Abu Bekr je vidio Muhameda (s.a.w.s.) i rekao: Ti si lijepo sjajno sunce!
Muhamed (s.a.w.s.) mu je odgovorio: U pravu si prijatelju, ti vidis kroz mene.
Neko je ovo slusao i upitao: Kako obojica mogu biti u pravu kad su im izjave u kontradikciji? Muhamed (s.a.w.s.) mu je odgovorio: Ja sam ogledalo izglancano od Alaha. U meni svako vidi samog sebe'.
Što se tiče nesaradnje uleme i naučnika ,isto se dešava kod nas u Evropi samo obrnuto ,naučnici ne žele saradnju sa religijskim naukom ali nije njima ni zamjeriti s obzirom da su se opekli u prošlosti ali doslovno kad je crkvena inkvizicija spaljivala naučnike.
To je bilo u mracnom Srednjem vijeku, i nije relevantno za ovu diskusiju. Tada su palili i vjestice, a neki i danas kamenuju zene. Cudno je to kako ljudski duh ne evoluira u skladu s tehnoloskim dostignucima. Zene su cesto ugrozene na Zapadu, na Istoku, a Boga mi i u sredini. Mnogo problema proistice iz patrijarhata, i iz tog specificnog stanja uma diljem ove nase malene Planete.

Saradnja intelektualaca i vjerskih zvanicnika narocito u Islamu bi trebala biti prirodno stanje stvari. Jer kako si i sam rekao znanje je imperativ za muslimane i muslimanke, ali muslimani moraju umjesto kontrole uma svoje djece, zena i drustava, raditi na razvijanju tolerancije za razlicita misljenja i pojavnosti kako u vjeri tako i u zivotu uopste. Nismo svi rodjeni za sve, ali svi imamo svoju ulogu. A nisu svi ni vjernici, iz najrazlicitijih razloga. Valjda najveci paradoks u islamskim drustvima predstavlja manjak tolerancije za razlicitosti, kako unutar vjere, tako i u interreligijskom dijalogu. Svijet je globalno selu u kome muslimani kaskaju na vlastitu stetu.
S druge strane postojala je harmonija islamskog nauka i svjetovne nauke u vrijeme španjolskih muslimana Endelusa i mnogi pošteni istoričari priznaju danas da je odatle u Evropi krenulo doba renesanse . Na žalost nad tim je narodom počinjen genocid i danas im nema traga u Španiji.
To jeste tragicno, ali nas nabrajanje zrtava nece odvesti daleko. Niti su muslimani iz takvih i slicnih primjera naucili mnogo, sto je evidentno na svakom koraku. Refleksna reakcija je kriviti Zapad za sva zla, istovremeno drzeci vlastite narode u polusnu nepotistickih rezima. Pametni ljudi i narodi uce ne samo iz vlastitih, nego i iz tudjih primjera. Bojim se da to u muslimanskim drustvima cesto nije slucaj.
Ahlak je kao sam rekao ,moral ali iz njega proizlazi i bonton naravno. Bonton može biti pod utjecajem tradicije pa tako je kod arapa kulturno da se ljube u obraz muškarci ,dok kod nas nije . Hoću da kažem da sam bonton nije mjerilo moralnosti toliko ,već samo njen nusproizvod.
Salžem se to da su nemoralni glasniji (to je i Meša slično rekao jel da ) ali mislim da kad uporedimo istok i zapad ,da je zapadni nemoral puno štetniji.
Nije Zapad ni crn niti bijel, nego saren. Ista takva su i muslimanska drustva. Ali ono sto je bolje na Zapadu je da svaki covjek dok postuje zakone (uglavnom proistekle iz Biblije) ima slobodu misliti, govoriti i raditi po nahodjenju. To je u biti ispravan, humanisticki, na kraju krajeva i islamski princip. Licemjerje i kriminal nisu iskorijenjeni niti u jednom od ovih drustava, nigdje na svijetu - ne postoje idealna drustva. Ali blizu idealnim postoje, tamo gdje se ljudski integritet i sloboda postuju, bez obzira koliko se necije misljenje i stavovi razlikuju od stavova te osobe. Kriscani, muslimani, Zidovi, budisti, ateisti zive slobodno na Zapadu, ali su prava svih tih grupacija ugrozena u nekim muslimanskim zemljama, sto je jos jedan paradoks.

Zar nismo podijeljeni u etnicke skupine i narode da bismo ucili jedni od drugih?
Primjer : na istoku se čovjek opaše explozivom i pobije desetke civila i to je nemoralno i nema rasprave oko toga. On je to učinio jer je neobrazovan i onda mu može svako podvaljivati citate iz Kur'ana i njime ga nahuškati na tu glupost i zločin. To se vađenjem iz kontexta može napraviti i sa poveljom o ljudskim pravima recimo ,dakle Kur'an nema veze s tim.
S druge strane imamo 50 naučnika ,vrhunskih ,obrazovanih ,inteligentnih i šta oni rade ? Prave nuklearno oružje koje u sekundi spepeli pola milijuna ljudi ,žene ,djecu ,sve redom i apsolutno ne osjeća grižnju savjesti što to radi . Jeste ,on se ponaša kulturno ,svako jutro se lijepo pozdravi sa susjedom koja vodi malog štenca ,voli životinje itd ...ali pravi oružje koje smo spomenuli i usavršava ga čitav život. To je nepostojanje stvarnog morala ,džaba što su pametni ,ubice su i to milijunske
Navodis ekstremne primjere koji ne drze vodu, jer vecina ljudi nisu u toj zoni. Vecina ljudi nisu ni narocito losi, niti narocito dobri, imaju sasvim obicne nakane i potrebe i vode se njima. Ne zele pokoriti svijet, a pogotovo ga ne zele unistiti. Bez obzira na kojoj geografskoj sirini se nalaze. Niti je dobro prirodjeno muslimanima, niti nemuslimani lupaju glavu cijeli zivot kako da muslimanima podapnu nogu. Od Hirosime i Nagasakija niko nigdje nije bacio atomsku bombu, ali su milioni Zapadnjaka pokusali mirnim demonstracijama zaustaviti bezglave politicare kada su krenuli u istu takvu invaziju na Irak. Nisu ih zaustavili, cijeli milion ljudi je nestao s lica zemlje. Pitanje je sta su muslimani naucili iz te invazije. Ne moramo cak ici tako daleko; vrlo, vrlo je upitno sta su bosanski mocnici naucili iz tragedije BiH.

Dakle gdje i u kome je tacno problem?

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by carobnjak N » 30 Jun 2012, 13:23

Dakle gdje i u kome je tacno problem?
Nemam ja ništa protiv tvoje analize ,dapače ,ispravna .
Sažeto : problem je u svima i u istoku i u zapadu ,a uzrok problema je u nebalansu izneđu znanja i morala, mada je po islamskom učenju u krajnost kad bi išli (naglašavam) veći "šejtan" nemoralni intelektualac nego "moralni" glupan .Riješenje postoji ali samo u teoriji ,a ono je da svi budemo obrazovani i moralni .
Za sad toliko ,a nadam se da i ti imaš neki svoj odgovor na pitanje koje si postavila.

P.S. ta djevojka sa tvog avatara je žrtva sukoba civilizacija ,a ne žrtva islama .Nema prisile u vjeru
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Julia-Klara » 30 Jun 2012, 14:03

Lavlje srce :cvijece
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by carobnjak N » 02 Jul 2012, 12:56

:zeleni zar nije ovdje bilo još nekih postova? juče sam pročitao ali nisam stigao odgovoriti
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Mic-Sokoli
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1012
Joined: 29 Jan 2012, 21:23
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Mic-Sokoli » 02 Jul 2012, 13:00

carobnjak Nurudin wrote::zeleni zar nije ovdje bilo još nekih postova? juče sam pročitao ali nisam stigao odgovoriti
Jes bilo sjecam se odgovora na tvoj post od lavljeg srca i pitanje na kraju.
http://www.youtube.com/watch?v=W2QmK8XszUM

Se shqiptari i fort si guri,
Jo s'lufton pa u mbështet për muri
Po kur t'pshtetët dije djallë
O zor asht turrin me ja ndalë!

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by carobnjak N » 02 Jul 2012, 13:05

Mic-Sokoli wrote:
carobnjak Nurudin wrote::zeleni zar nije ovdje bilo još nekih postova? juče sam pročitao ali nisam stigao odgovoriti
Jes bilo sjecam se odgovora na tvoj post od lavljeg srca i pitanje na kraju.
Ne ,ne mojih postova ne fali ,mislim da nema njezin post ......možda ga je sama obrisla
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Islamofob pastor Terry Jones ismijan od njujorčana(video)

Post by carobnjak N » 19 Dec 2012, 07:51

Pastor Terry Jones sa Floride koji je javno spalio Kur'an prije nekoliko mjeseci, 10. septembra 2011. je na njujorškom Times Squareu pokušao ubjediti prolaznike kako je islam ništa drugo do terorizam.


Međutim, stvari se nisu odvijale onako kako je on zamislio. Jones se pojavio u majici na kojoj je pisalo: "Sve što sam ikada trebao znati o islamu naučio sam 11. septembra", aludirajući na teroristički napad na Svjetski trgovački centar. Potom je počeo pričati o islamu i muslimanima onako kako ih on vidi, da bi se okupljeni ljudi ubrzo počeli buniti neslažući se s njegovim riječima. Neki od njih su se počeli i prepirati s pastorom, a potom je jedan muškarac počeo pjevati "All You Need Is Love" (Sve što trebaš je ljubav) čuvenu pjesmu grupe The Beatles. Muškarac je pozvao i ostale da pjevaju s njim kazavši da je Amerika slobodna zemlja, a potom su okupljeni horski pjevali poručivši tako pastoru da je ljubav jača od mržnje.

Iako se sve odvijalo prije više od godinu dana, dirljvi snimak događaja koji govori da je ljubav jača od mržnje je tek u ponedjeljak objavio na svojoj internet stranici New York Times, u čijoj produkciji je i dorađen.

niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Islamofob pastor Terry Jones ismijan od njujorčana(video

Post by Peggy Sue » 19 Dec 2012, 09:02

Ovaj video ima baš jaku poruku..

Tako sam ponosna što sam iz New Yorka... Mislim.. Nisam.. Al sam opet ponosna...
Image

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Islamofob pastor Terry Jones ismijan od njujorčana(video

Post by carobnjak N » 19 Dec 2012, 09:20

nepodobna wrote:Ovaj video ima baš jaku poruku..

Tako sam ponosna što sam iz New Yorka... Mislim.. Nisam.. Al sam opet ponosna...
Jeste ,ljudi su osjetili da laže i da on u stvari propagira mržnju
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Islamofob pastor Terry Jones ismijan od njujorčana(video

Post by Bahra » 19 Dec 2012, 10:07

Ovaj covjek je jedan obicni oportunista, i lijepo je vidjeti da su ljudi prepoznali njegov idiotluk i da nije uspio u sijanju mrznje. Meni je dno dna, da ovaj kreten ne bira sredstva da skrene paznju na sebe.
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Islamofob pastor Terry Jones ismijan od njujorčana(video

Post by Zagorka » 19 Dec 2012, 13:12

Koliko je truda do sada uložio u pokušaje širenja mržnje,da je upola toliko truda uložio da malo iščita i sazna nešto više o toj religiji,bio bi pametniji i možda bi ga više ljudi slušalo,uostalom,nebi ga niko šprdao....ovako ispada komad stare budaletine :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Islamofob pastor Terry Jones ismijan od njujorčana(video

Post by Sheval » 19 Dec 2012, 22:17

Svi oni koji mrze i treba da budu ismijani.
Bilo da mrze neku od religija,bilo da mrze iz nekih drugih niskih pobuda.
Hejteri su očajna grupacija ljudi.
Luzeri.

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests