Teorije zavjere

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81297
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7104 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by Julia-Klara » 14 Feb 2020, 10:57

:ha jao maxoooooo nesreco :ha
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by Salko » 14 Feb 2020, 11:15

ako ufatim vremena poslije džume ću malo nešto našvrljati po pitanju ovih ancient izvansvemiraca, sa svojim ličnim osvrtom onoga što bi moglo biti tačno...
"ignorance is bliss"

User avatar
Bego
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3334
Joined: 11 May 2019, 05:16
Has thanked: 180 times
Been thanked: 1238 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by Bego » 14 Feb 2020, 11:30

Salko_dvominutaš wrote: 14 Feb 2020, 10:44
vila wrote: 14 Feb 2020, 10:39 Kad netko demistificira dzudzana onda cu se prebaciti na visi nivo demistifikacije izvanzemaljaca
:kafa
jeko džudžan
:ooo
Image

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15377
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 650 times
Been thanked: 2130 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by Laser » 14 Feb 2020, 11:37

Počnimo od ovog foruma.

Ko je Sanel Fetić? :oo
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
mentalist
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3948
Joined: 20 Mar 2013, 19:32
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by mentalist » 14 Feb 2020, 11:42

Ajmo ovdje ne okretat na zajebanciju ili nećemo pisat

Može li ijedna tema bez trolanja?
Molim moderaciju da briše trolanje, da možemo normalno diskutirat.

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by dadojović » 14 Feb 2020, 11:46

mentalist wrote: 14 Feb 2020, 11:42 Ajmo ovdje ne okretat na zajebanciju ili nećemo pisat

Može li ijedna tema bez trolanja?
Molim moderaciju da briše trolanje, da možemo normalno diskutirat.
Vjerujem da će prevladati pisanje na temu, uz poneku ovakvu duhovitu opasku o ovim "čudnim bićima".
Pa eto apeliram držite se teme.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14921
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by vila » 14 Feb 2020, 12:10

Oprostite :(

User avatar
mentalist
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3948
Joined: 20 Mar 2013, 19:32
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by mentalist » 14 Feb 2020, 12:18

Ma sve ok

I ja sam se valjao od smijeha kad sam prvi put čuo za drekavca i karakondžulu, ali eto kad sam poslušao malo što čovjek kaže o tome, to su te narodne predaje.
Ima nešto u njima, zašto se priče ponavljaju , kako ima u drugim kulturama jako sličnih priča, itd.

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by Salko » 14 Feb 2020, 13:24

Eh, da krenemo
Kako rekoh za temu ovih ancient vansvemiraca me zapravo zainteresovala knjiga Erincha Von Danikena koju pročitah krajem osamdesetih, čini mi se naslova "Bogovi su bili astronauti", iako malo škakljiva naslova baš me zainteresovala. U knjizi se govori o starim artefaktima koji svojim izgledom neizbježno podsjećaju na moderne uređaje izumljene hiljadama godina nakon nastanka tih artefakata. Ono što je interesantno i što me se najviše dojmilo kao jedan snažan argument možda čak i time travel mogućnosti jesu artefakti pronađeni u Kolumbiji nazvani "Quimbaya artifacts". Radi se o zlatnim "objektima" koji neodoljivo podsjećaju na današnje avione.
npr:
Image

Image

Iako ovo nije jedini ovakav primjer, ali je jedan od najpoznatijih i najobrađenijih u kontekstu ispitivanja aerodinamičnih svojstava jer nisu samo neki crtež ili hijeroglif kao što imamo slučajeva u Egipatskim piramidama.

Dugo vremena osporavana teorija od strane oficijelne nauke i dan danas se dosta polemika vodi o ovim artefaktima a uspješno je dokazano da isti bez nekih preinaka mogu i letjeti bez problema.

"ignorance is bliss"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by Socrates » 14 Feb 2020, 15:12

Space u tri dana moderiranja napisala više smislenih tema nego neko za 53 godine karijere.
. . . . . . . . .

User avatar
exampLe
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1343
Joined: 06 May 2019, 09:40
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by exampLe » 14 Feb 2020, 15:42

New World Order, masoni i Dedžal.
To je najzastupljenija teorija zavjere kod bošnjOka.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by Socrates » 14 Feb 2020, 15:43

Ja sam naravno učesnik zavjere o kojoj ni nemate teoriju. Zar vi stvarno mislite?

Biti mason je lahko. Jebes to. To dođe samo po sebi.

. . . . . . . . .

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15190
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 976 times
Been thanked: 962 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by Tokmak » 14 Feb 2020, 20:06

Salko_dvominutaš wrote: 14 Feb 2020, 13:24 Eh, da krenemo
Kako rekoh za temu ovih ancient vansvemiraca me zapravo zainteresovala knjiga Erincha Von Danikena koju pročitah krajem osamdesetih, čini mi se naslova "Bogovi su bili astronauti", iako malo škakljiva naslova baš me zainteresovala. U knjizi se govori o starim artefaktima koji svojim izgledom neizbježno podsjećaju na moderne uređaje izumljene hiljadama godina nakon nastanka tih artefakata. Ono što je interesantno i što me se najviše dojmilo kao jedan snažan argument možda čak i time travel mogućnosti jesu artefakti pronađeni u Kolumbiji nazvani "Quimbaya artifacts". Radi se o zlatnim "objektima" koji neodoljivo podsjećaju na današnje avione.
npr:
Image

Image

Iako ovo nije jedini ovakav primjer, ali je jedan od najpoznatijih i najobrađenijih u kontekstu ispitivanja aerodinamičnih svojstava jer nisu samo neki crtež ili hijeroglif kao što imamo slučajeva u Egipatskim piramidama.

Dugo vremena osporavana teorija od strane oficijelne nauke i dan danas se dosta polemika vodi o ovim artefaktima a uspješno je dokazano da isti bez nekih preinaka mogu i letjeti bez problema.

Cudi me da Venera jos nije napisala da je ove stvarcice vise podsjecaju na penis,a ne na zrakoplov... :ovaj
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by dadojović » 15 Feb 2020, 07:27

Vitezovi templari stoljećima su predmet raznih teorija zavjere. Neki su poimanje petka 13-og, kao dana u kojem će se nešto loše desiti, povezivali s činjenicom, da se crkva počela obračunavati s njima, upravo na taj datum.
I da ne zapostavimo ni omiljene teorije zavjere s ovih prostora: J.B. Tito je zapravo bio ruski agent.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80530
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7184 times
Been thanked: 11633 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by spacebound » 15 Feb 2020, 07:47

dadojović wrote: 15 Feb 2020, 07:27 Vitezovi templari stoljećima su predmet raznih teorija zavjere. Neki su poimanje petka 13-og, kao dana u kojem će se nešto loše desiti, povezivali s činjenicom, da se crkva počela obračunavati s njima, upravo na taj datum.
I da ne zapostavimo ni omiljene teorije zavjere s ovih prostora: J.B. Tito je zapravo bio ruski agent.
Sto se petka 13. tice, to sam jednom na taj dan rascistila na temi :D. A za Tita sam citala teoriju da je umro nekad 40ih i da je cijelo vrijeme njegov dvojnik u suradnji sa Titu bliskim ljudima, uspio obmanuti cijeli svijet.Bjese to na nekom srpskom portalu :hm :lupa
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by Heidi » 15 Feb 2020, 07:49

Osama bin Laden :kafa
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by arzuhal » 15 Feb 2020, 07:51

Salko_dvominutaš wrote: 14 Feb 2020, 13:24 Eh, da krenemo
Kako rekoh za temu ovih ancient vansvemiraca me zapravo zainteresovala knjiga Erincha Von Danikena koju pročitah krajem osamdesetih, čini mi se naslova "Bogovi su bili astronauti", iako malo škakljiva naslova baš me zainteresovala. U knjizi se govori o starim artefaktima koji svojim izgledom neizbježno podsjećaju na moderne uređaje izumljene hiljadama godina nakon nastanka tih artefakata. Ono što je interesantno i što me se najviše dojmilo kao jedan snažan argument možda čak i time travel mogućnosti jesu artefakti pronađeni u Kolumbiji nazvani "Quimbaya artifacts". Radi se o zlatnim "objektima" koji neodoljivo podsjećaju na današnje avione.
npr:
Image

Image

Iako ovo nije jedini ovakav primjer, ali je jedan od najpoznatijih i najobrađenijih u kontekstu ispitivanja aerodinamičnih svojstava jer nisu samo neki crtež ili hijeroglif kao što imamo slučajeva u Egipatskim piramidama.

Dugo vremena osporavana teorija od strane oficijelne nauke i dan danas se dosta polemika vodi o ovim artefaktima a uspješno je dokazano da isti bez nekih preinaka mogu i letjeti bez problema.

Image
Image
uzmi Lysobact

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by Heidi » 15 Feb 2020, 07:57

Ilegalni ratovi u Libiji, Iraku, itd.
UN rezolucije :bua

Svasta bih pisala al' ne smijem. :o
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by dadojović » 15 Feb 2020, 08:00

spacebound wrote: 15 Feb 2020, 07:47
dadojović wrote: 15 Feb 2020, 07:27 Vitezovi templari stoljećima su predmet raznih teorija zavjere. Neki su poimanje petka 13-og, kao dana u kojem će se nešto loše desiti, povezivali s činjenicom, da se crkva počela obračunavati s njima, upravo na taj datum.
I da ne zapostavimo ni omiljene teorije zavjere s ovih prostora: J.B. Tito je zapravo bio ruski agent.
Sto se petka 13. tice, to sam jednom na taj dan rascistila na temi :D. A za Tita sam citala teoriju da je umro nekad 40ih i da je cijelo vrijeme njegov dvojnik u suradnji sa Titu bliskim ljudima, uspio obmanuti cijeli svijet.Bjese to na nekom srpskom portalu :hm :lupa
Ovi templari su baš plodno tlo za razne zavjere. Svašta im se pripisuje, od spomenute poveznice s petkom trinaestim, što je besmislica, do toga da su čuvari svetog grala.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by arzuhal » 15 Feb 2020, 08:02

A, ustvari, bili obični dunjalučari, kamatari, zelenaši. Zato su i voljeli da raja o njima ima ta ublehaška mišljenja "čuvari Svetog grala". Samo lovu ne spominji...
uzmi Lysobact

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests