Željko Komšić / Demokratska fronta

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by KOMESAR » 07 Jan 2020, 17:50

Željko Komšić proglašen najdesnijim ljevičarem u Evropi
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by KOMESAR » 10 Jan 2020, 15:40

Željko Komšić je kujica Bakira Izetbegovića
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by KOMESAR » 11 Jan 2020, 11:49

Došao je vakat da o moralu u politici više ne govore bošnjački politički i vjerski prvaci, već te govore u Sarajevu spominju tek rijetki ateisti i nemuslimani. Bošnjački obraz nije okaljao samo Osmica koji je ponizio i sebe i Bošnjake odlazeći u Banju Luku da bi stekao akademsko zvanje, već i muftija koji od Milorada Dodika uzima novac za izgradnju džamije i nekakve medrese.

Jedan od nada sarajevske političke scene bio je i Željko Komšić koji se nije libio govoriti o časti i poštenju, jednostavno je govorio „obrazu“, dok nije učinio svoj „salto moratle“ i prešao na stranu onih koji nisu držali od obraza i koji su ogrezli u svakoj vrsti političkog nemorala i kriminala.

Informacija da je supruga Željka Komšića krenula Osmicinim stopama i da je završila pravni fakultet na Sokocu, što joj je omogućio Šemsudin Džeko, koji predaje na ovom fakultetu, a koji je uz to i funkcioner Komšićeve stranke (DF), može se shvatiti zbog čega je stao na stranu beskrupuloznih političkih bezobraza.

Neko je već rekao da je Komšić ovim svojim političkim prebjegom „ubio (društvenu) nadu“ Sarajlijama, što se može smatrati žalosno tačnom ocjenom!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by Krokodil Behko » 10 Mar 2020, 10:03

Adeze na aparatima.

Željko Komšić će se danas sastati sa premijerom Kanade Justinom Trudeauom
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by Krokodil Behko » 11 Mar 2020, 09:43

online

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by Mirelam » 08 Apr 2020, 20:58

Dze nam je Zelja, da nije sa onim......na sigurnom da brani drzavu. :ooo
A mozda je jos u karantinu, ne daj boze da ga sta zakaci, sta bi onda. :roll

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by storm » 08 Apr 2020, 20:59

Mirelam wrote: 08 Apr 2020, 20:58 Dze nam je Zelja, da nije sa onim......na sigurnom da brani drzavu. :ooo
A mozda je jos u karantinu, ne daj boze da ga sta zakaci, sta bi onda. :roll
Dezinficira, garant :ooo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by Mirelam » 08 Apr 2020, 21:00

storm wrote: 08 Apr 2020, 20:59
Mirelam wrote: 08 Apr 2020, 20:58 Dze nam je Zelja, da nije sa onim......na sigurnom da brani drzavu. :ooo
A mozda je jos u karantinu, ne daj boze da ga sta zakaci, sta bi onda. :roll
Dezinficira, garant :ooo
Ne znam moj Storme@, ne znam. :D.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by Pasaga » 08 Apr 2020, 21:01

i ja sam zabrinut .....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by Krokodil Behko » 08 Apr 2020, 21:02

Mirelam wrote: 08 Apr 2020, 20:58 Dze nam je Zelja, da nije sa onim......na sigurnom da brani drzavu. :ooo
A mozda je jos u karantinu, ne daj boze da ga sta zakaci, sta bi onda. :roll

Zaradiće on još jednog zlatnog ljiljana.
online

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31591
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7128 times
Been thanked: 3862 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by Mister No » 08 Apr 2020, 22:35

Najvece razocarenje.
High Hopes...

User avatar
Trafalgar Law
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1576
Joined: 08 Nov 2019, 08:43
Location: Shiroi Machi
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by Trafalgar Law » 09 Apr 2020, 09:21

Njega će se i storija stidjeti. Skroz labilna ličnost.

User avatar
hilbert
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 139
Joined: 06 Apr 2020, 12:41
Location: Austrija
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by hilbert » 10 Apr 2020, 12:36

Ivan Lovrenovic je jos 2006. godine pisao da ce ovo nametanje Komsica Hrvatima kod istih izazvati paranoju o ugrozenosti i produbljivanje nepovjerenja prema drzavi BiH i politickoj Vrhbosni. Tako je nazalost i doslo. Zeljko Komsic je mozda i najveci simbol trovanja odnosa izmedju Hrvata i Bosnjaka s jedne strane, te Hrvata i "glavnog grada" s druge. Taj sarlatan politickom scenom jase vec 14 godina i nanosi uglavnom stetu "gradjanskoj BiH" u koju se kao kune. Citava njegova karijera bazira na fori o Zlatnom ljiljanu, pravoj gradskoj raji i nacionalnom Bosancu, a pocela je kada ga je Zlatko Lagumdzija instalirao kao korisnu budalu. BiH je mnogo veca i kompleksnija od Marijin Dvora i ono sto posebno istice Komsica i "gradjane" je notorno ignoriranje i nerazumijevanje stvarnosti zemlje u ciju se cjelovitost kao kunu. Komsic je dvorska luda koja nema nikakvo uporiste u narodu nego samo medju svojom "rajom" na Marijin Dvoru, bosnjackim politickim establismentom i dijelom bosnjackih nacionalista.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by Krokodil Behko » 10 Apr 2020, 18:28

Sve je to lijepo, ali Čović je bio na čelu HDZ i te 2006. pa tako da je taj Lovrenovićev komentar samo okvirno dobar. Teoretski.

Lako zaboravljamo, da je on upravo u to doba, bio pred sudom i pravosnažno osuđen. Tek nakon Dodikovog pritiska iodlaska stranih sudija, tobože proces ponovljen i on oslobođen.

Ako je tako i EU podliježe pritiscima, šta se tu može? Super stvar što smo spriječili da Dodik i Čović sjede skupa u Predsjedništvu :ok
online

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26282
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14153 times
Been thanked: 3738 times
Status: Online

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by Veca » 11 Apr 2020, 14:56

...ijope mi je ovaj sarlatan miliji, nego i jedanhercegbosanski! ;)
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
hilbert
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 139
Joined: 06 Apr 2020, 12:41
Location: Austrija
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by hilbert » 12 Apr 2020, 16:01

Krokodil Behko wrote: 10 Apr 2020, 18:28 Sve je to lijepo, ali Čović je bio na čelu HDZ i te 2006. pa tako da je taj Lovrenovićev komentar samo okvirno dobar. Teoretski.

Lako zaboravljamo, da je on upravo u to doba, bio pred sudom i pravosnažno osuđen. Tek nakon Dodikovog pritiska iodlaska stranih sudija, tobože proces ponovljen i on oslobođen.

Ako je tako i EU podliježe pritiscima, šta se tu može? Super stvar što smo spriječili da Dodik i Čović sjede skupa u Predsjedništvu :ok
14 godina je puno i siguran sam bi Covic davno nestao sa scene da se bosnjacka politicka garnitura ne odnosi ovako arogantno prema Hrvatima. Umjesto toga su Hrvati jos dublje gurnuti u krilo HDZ-a dok separatisticke tendencije dozivljavaju pravu renesansu. Smije li taj predstavnik necega, gospodin Komsic, uopce otici u Livno, Capljinu ili susjedni Kiseljak? On navodno predstavlja narod koji je tamo vecinski. Politicko Sarajevo, koje je bosnjacko, se ponasa kao nekada Beograd, samo sto Sarajevo uzasno precjenjuje svoj uticaj i poziciju. Takva politika nikako ne moze biti u interesu BiH. Posto si spomenuo 2006. godinu, prisjetimo se jos rusenja Travanjskog paketa u reziji Harisa Silajdzica, sto je bio mozda posljedni pokusaj da BiH postane kakva-takva funkcionalna drzava. Od tada se situacija u BiH kontinuirano pogorsava, a siguran sam da se i u kabinetima Medjunarodne zajednice odavno vode rasprave o smislu daljneg postojanja BiH, jer u njoj ocigledno ne postoje razumne snage koje rade u interesu te zemlje i svih njenih gradjana i naroda. Ono sto vecina ljudi ocigledno ne razumije je da se u BiH mora poceti od nule. Pitanje je da li je zato vec kasno.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by Krokodil Behko » 12 Apr 2020, 18:23

hilbert wrote: 12 Apr 2020, 16:01 14 godina je puno i siguran sam bi Covic davno nestao sa scene da se bosnjacka politicka garnitura ne odnosi ovako arogantno prema Hrvatima. Umjesto toga su Hrvati jos dublje gurnuti u krilo HDZ-a dok separatisticke tendencije dozivljavaju pravu renesansu.
Da li je prije toga, bilo drugačije?
Za koga su glasali prije Komšića?
Ko je 1993. pokrenuo projekat zločinačke Herceg Bosne i da li su Bh Hrvati pristali na to?
U kojoj je stranic bio Jelavić?
Šta bi s mojom konstatacijom, da je Čović bio na čelu HDZ i prije Komšića

Politicko Sarajevo, koje je bosnjacko, se ponasa kao nekada Beograd, samo sto Sarajevo uzasno precjenjuje svoj uticaj i poziciju.


Svako poređenje BiH i YU smatram smiješnim, eventualno zlonamjernim.
BiH je hiljadugodišnja država, a YU tek savez država.

Živimo na evropskom kontinentu, gdje su nosioci suvereniteta država (kao teritorija) i građanin.
Naš ustav je presuđen pred ESLJP i tamošnji suci su fino rekli, da u kompletnoj pravnoj stečevini Evrope, počevši od Magna karte, pa sve do danas, nema nigdje takvog smiješnog temrina, kao što je "konstitutivnost naroda".


Takva politika nikako ne moze biti u interesu BiH.



A kakva jeste u interesu BiH?
Po mogućnosti sažeto?

1. to i to
2. to i to
3. to i to
4 itd.
Posto si spomenuo 2006. godinu, prisjetimo se jos rusenja Travanjskog paketa u reziji Harisa Silajdzica, sto je bio mozda posljedni pokusaj da BiH postane kakva-takva funkcionalna drzava.

To jeste bio auto gol i imam osjećaj da ga navodiš, samo kako bi dokazao pogrešnost politike "političkog Sarajeva", pošto nišpta drugo nema se za navesti.
Od tada se situacija u BiH kontinuirano pogorsava, a siguran sam da se i u kabinetima Medjunarodne zajednice odavno vode rasprave o smislu daljneg postojanja BiH, jer u njoj ocigledno ne postoje razumne snage koje rade u interesu te zemlje i svih njenih gradjana i naroda.
Ako može da mi malo linkuješ to što si rekao. Konkretni linkovi, na kojima se nalaze konkretne izjave nekih evropskih čelnika, ili juesej. Izjave žutih hominida i sibirskih divljakoidnih bića ne jebemo nizašta, pa tako da se tu ne moraš truditi. Eventualno nek nam se sagnu do mikrofona.

Još jednom da ponovim. Linkove do tih izjava

I nemoj slučajno da mi pišeš odgovor, koji neće sadržavati veoma konkretne odgovore na pitanja i naravno - linkove.
online

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by insomnia » 12 Apr 2020, 18:30

Krivac je zrtva
Standardno laprdanje majorizirane manjine
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by insomnia » 12 Apr 2020, 18:31

Ko je 1993. pokrenuo projekat zločinačke Herceg Bosne i da li su Bh Hrvati pristali na to?
Cuj ko. Pa Alija
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
hilbert
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 139
Joined: 06 Apr 2020, 12:41
Location: Austrija
Status: Offline

Re: Željko Komšić / Demokratska fronta

Post by hilbert » 13 Apr 2020, 01:55

Krokodil Behko wrote:
Da li je prije toga, bilo drugačije?
Za koga su glasali prije Komšića?
Ko je 1993. pokrenuo projekat zločinačke Herceg Bosne i da li su Bh Hrvati pristali na to?
U kojoj je stranic bio Jelavić?
Šta bi s mojom konstatacijom, da je Čović bio na čelu HDZ i prije Komšića
Jeste bilo drugacije. Makar je jos zivjela nada u neku bolju i slozeniju buducnost. Ja tebi kazem da se u BiH mora poceti od nule (kao sto je trebalo davno, za sto je i postojala prilika), a ti o ratu, 93oj, Herceg Bosni i tim zavrzlamama. U buducoj BiH, ako bude postojala, nema mjesta za pricu o Herceg Bosni, UZP-u, Jelavicu, Bobanu, Armiji BiH, Zlatnim ljiljanima, mudzahedinima, cetnicima, ustasama, Karadzicu itd. U Livnu nikoga ne zanima Armija BiH kao sto ni u Kaknju nikoga ne zanima HVO. Mora postojati neki kompromis, neka baza na kojoj ce se graditi hipoteticko zajednistvo. Do sada se nitko nije pojavio da ponudi takvo nesto. Od HDZ-a se to ni ne moze ocekivati. Srz ideologije te stranke je etnicki separatizam i podjela BiH. Njihova politika je najvecu stetu nanijela bosanskim Hrvatima koji su nestali sa podrucja gdje su stoljecima zivjeli. HDZ je takodjer leglo kriminala i korupcije kao i ostale stranke u strukturama vlasti i kao takva bi mozda davno potonula, ali onda na scenu izlaze Zeljko Komsic i njegova "gradjanska raja". Covjek koji za sebe kaze da je nacionalni Bosanac je postavljen za predstavnika naroda koji ga nije birao, niti on taj narod smatra svojim. To je i covjek koji je u interviewu za Vecernji list izjavio da u svom uredu, pored Titove, zeli i sliku Blaza Kraljevica. Vodja antifasistickog pokreta u Jugoslaviji i ustasa iz emigracije koji je dosao uspostavljati Hrvatsku do Drine su se eto borili za iste ideale ako pitate Komsica. Taj Blaz Kraljevic je inace neka vrsta ikone medju bosnjackim nacionalistima, ali i mnogim "gradjanima", iako je javno isticao svoje ustastvo. On je kao "dobri ustasa", jer je bio "sa nama".
Svako poređenje BiH i YU smatram smiješnim, eventualno zlonamjernim.
BiH je hiljadugodišnja država, a YU tek savez država.
Nije to nikakvo poredjenje. Govorim o ponasanju Beograda pred raspad Jugoslavije kojem ovo sarajevsko danas slici, ali u daleko manjoj i zalosnoj verziji. Sto se tice Jugoslavije, treba ustati kada se o njoj prica. Ona je u svojih cetrdesetak godina postojanja bila vise drzava nego BiH, Srbija i Hrvatska u citavoj svojoj povijesti. Ona nije bila "savez drzava" nego savezna drzava.
Živimo na evropskom kontinentu, gdje su nosioci suvereniteta država (kao teritorija) i građanin.
Naš ustav je presuđen pred ESLJP i tamošnji suci su fino rekli, da u kompletnoj pravnoj stečevini Evrope, počevši od Magna karte, pa sve do danas, nema nigdje takvog smiješnog temrina, kao što je "konstitutivnost naroda".
Nije valjda da poredis BiH sa velikim evropskim nacijama? Nosilac suvereniteta nije i ne moze biti drzava nego narod ili nacija. Pojam gradjani moze u tom kontekstu biti shvacen kao sinonim. Stvari su se u BiH mnogo drukcije odvijale. To je zemlja u kojoj je preko cetiri stoljeca vladao osmanski millet sistem koji je i stvorio danasnju etnokonfesionalnu sliku te zemlje. Podijeljenost BiH je nastala u tih cetiri stoljeca turske vladavine. U BiH nacija nije nastala kao u Francuskoj, Njemackoj ili Italiji. Tu su vjerske zajednice samo preimenovane u nacionalne, ali su daleko od bilo kakvog pojma moderne nacije i gradjanstva. To je bilo jasno i komunistima koji su se vodili sloganom da BiH nije ni srpska, ni hrvatska, ni muslimanska nego i jednih, i drugih i trecih. Konstitutivnost naroda je mozda jos jedino sto BiH odrzava na zivotu, ako izuzmemo cinjenicu da ionako samo prezivljava na aparatima kao protektorat MZ. Gradjanska nacija u zemlji sa historijom BiH mora izrasti, evoluirati. Ne mozes je dekretom nametnuti.

A kakva jeste u interesu BiH?
Po mogućnosti sažeto?


BiH bi se mogla ugledati na Svicarsku. Svicarci su tzv. Willensnation. Taj pojam je tesko prevesti, ali se u biti radi o naciji koja bazira na voluntarizmu i kompromisima umjesto na prici o porijeklu ili o tome tko je tu zivio prije. Nema nametanja, nema "ubjedjivanja" nego se postuje kulturna i jezicna autonomija razlicitih etnickih zajednica koje na bazi tog medjusobnog postenja cine svicarsku naciju. Takvo nesto se ne moze postici pricom o tome kako su bosanski muslimani Srbi ili Hrvati ili kada neki filozof Srbe i Hrvate pocne ubjedjivati da su oni zapravo Bosnjaci pravoslavci/katolici, a on sam je vjerojatno tek prije dvadesetak godina na internetu prvi put saznao za pojam Bosnjak.
To jeste bio auto gol i imam osjećaj da ga navodiš, samo kako bi dokazao pogrešnost politike "političkog Sarajeva", pošto nišpta drugo nema se za navesti.
Nisam direktno mislio na to, ali ona jeste bila pogresna tada kao i danas. Ti meni gore drzis predavanje o Covicu, Jelavicu i Herceg Bosni koji su postojali i prije Komsica, a u "gradjanskom" Sarajevu je na vlasti islamisticka, kriminalna i turkofilna SDA cije je predsjednika babo "sultanu Erdoganu Bosnu ostavio u amanet." SDA pripada mjesto nacelnika kako grada Sarajeva, tako i njegovih opcina izuzev Starog Grada gdje nacelnika cini Radoncicev covjek. Takozvani gradjanin Zeljko Komsic je nedavno ucinio svoju duznost da ih dovede i ucvrsti na vlasti. Ta gradjanska prica ne pije vode ni kod samih Bosnjaka sto valjda dovoljno dokazuje njihovo povjerenje stranci koja vazi za jednog od tri glavna grobara BiH.
Ako može da mi malo linkuješ to što si rekao. Konkretni linkovi, na kojima se nalaze konkretne izjave nekih evropskih čelnika, ili juesej. Izjave žutih hominida i sibirskih divljakoidnih bića ne jebemo nizašta, pa tako da se tu ne moraš truditi. Eventualno nek nam se sagnu do mikrofona.
Posto zadajes tako visoke standarde, predlazem da prvi ucinis korak u tom smjeru i postanes primjer za sve nas. :) Rekao sam ti da sam siguran da se o buducnosti BiH vode kriticne rasprave u kabinetima MZ. Bilo bi zaista cudno da ne vode, mada za to nemamo dokaza, jer takve rasprave nisu javne. Mogao bi ti mozda proslijediti po koji link ili audio snimak, ekskluzivno samo za tebe, da sam se kojim slucajem nasao u jednom od tih kabineta. Moram te ipak razocarati.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests