Gavrilo Princip

Moderator: Krokodil Behko

Gavrilo Princip je bio:

ubica
30
64%
patriota
8
17%
oboje
6
13%
ne znam
3
6%
 
Total votes: 47

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Gavrilo Princip

Post by Melek » 28 May 2020, 22:15

Niko ne tvrdi da je bolje biti pod ovim ili pod onim, ali od dva zla biraš ono manje. A nadam se da si dovoljno razborit da se prisjetiš šta to znači biti pod Srbijom. Biti pod srbijom znači genocid i biološki nestanak. Ni pod Otomanima ni pod Austrougarima to nikad nije bio plan i program.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Gavrilo Princip

Post by Melek » 28 May 2020, 22:21

Rockefeller wrote: I volio bih znati koliko puta je Srbija napala Bosnu? Ja znam za dva: prvi put car Dušan, drugi put u zadnjem ratu.
Preskočio si npr drugi svjetski kad su srbijanski četnici provodili etnička čišćenja po Bosni s ciljem biološkog istrebljenja.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Gavrilo Princip

Post by Melek » 28 May 2020, 22:31

Da se razumijemo, te da sva ljaga ne padne baš samo na Srbiju. U moderno doba se pokazalo da i Hrvatska ima slične planove i isto to je i Hrvatska pokušala realizovati, samo daleko podmuklije. U slučaju bilo kakvog koaliranja sa Srbijom ili Hrvatskom mora se ići na finte, tek toliko da se preživi. Eto, to su naše činjenice na terenu. I jedna i druga žele da BiH nestane, to im je plan i program. To nikad nije bio plan i program ni Otomana ni Habsburgovaca, uvijek je unutar tih tvorevina BiH bila cjelina.

Naša istorijska greška je medjutim bila što smo goloruki krenuli na sve ili ništa i imali ogromne žrtve, ali su se zato spriječili krajnji ciljevi i jednih i drugih.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: Gavrilo Princip

Post by Krokodil Behko » 29 May 2020, 00:37

Rockefeller wrote: 28 May 2020, 21:18 I volio bih znati koliko puta je Srbija napala Bosnu? Ja znam za dva: prvi put car Dušan, drugi put u zadnjem ratu.

U srednjem vijeku, mnogo više od jednog puta.
Najmanje 4 puta. Dva puta Dušan, a dva puta Đurađ Branković.
Tu ne računamo pogranične ratove za Zvornik i Srebrenicu koji su bili permanentni.
Takođe oko 1876, Milan Obrenović šalje vojsku preko Drine, s ciljem da okupira Semberiju i Majevicu, ali je poražen od Bosanske vojske, s Hifzi begom Đumišićem na čelu. Njemu su domaći vlasi postavili zasjedu, dok je s tuzlanskim, bataljonom prevozio logistiku iz Brčkog u Bijeljinu i ubili ga iz zasjede, kad su već izgubili bitku.

Na tom mjestu, podignuto je turbe u njegovu čast, nadživjelo je i onu gamad Karađorđeviće, ali čuvene srpske kozmopolite iz Drugarice partije, nije.
Na tom mjestu su bijeljinski begovi 1904. godine podigli Hifzi-begu lijepo turbe, koje je trajalo sve do 1961. godine, kad ga je bijeljinska vlast porušila. Mustafa Grabčanović je pisao : “ Turbe je bilo izgrađeno u osmorokutu, s prozorima i vratima sa željeznim demirima, koje su čistile i održavale bijeljinske djevojke. Stojan Tomić, rodom iz Trnove, koji je bio predsjednik Skupštine opštine Bijeljina, pokušao je nagovoriti potomka Hifzi-begova, Fehima Đumišića ( iz Sarajeva) da se turbe iz Trnjaka prenese u jedno od mezarja u gradu Bijeljini, što je odbor Islamske vjerske zajednice odbio. Tomić je između 1976. i 1980. (tačan datum nije poznat) dao porušiti turbe, a Jovan Miličević iz Trnjaka napravio je kuću od materijala porušenog turbeta.”

Image
online

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Gavrilo Princip

Post by Melek » 29 May 2020, 07:45

Nego, na stranu sve to, ali prezime Princip - odakle takva jedna prezimentalna konstrukcija u toj kategoriji? Pomalo odudara od mustre :hm
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

respo
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3931
Joined: 11 Sep 2019, 10:11
Status: Offline

Re: Gavrilo Princip

Post by respo » 29 May 2020, 08:17

zasto odudara?
pa mnoga prezimena prije druge jugoslavije se nisu zavrsavala na vic i ic
da nije on ubio franca nego neko drugi i prezivio prvi i drugi svjetski vjerovatno bi se prezivao principovic ili sl
licno moje prezime su promijenili pa su dodali ic
primjer samo bubalo a sad sam bubalic
odgovoran sam za ono sto kazem a ne za ono sto ti shvatis

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Gavrilo Princip

Post by carobnjak N » 29 May 2020, 08:34

pa momak izvršio atentat iz Principa
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Gavrilo Princip

Post by Melek » 29 May 2020, 11:44

Postoje izvori koji tvrde da mu je pravo prezime bilo Čeko a da mu je Princip bio samo nadimak.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31662
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7204 times
Been thanked: 3915 times
Status: Online

Re: Gavrilo Princip

Post by Mister No » 29 May 2020, 16:11

Ma super je on napravio, jer da nije, i da ne bi deratizacije od stane AU, danas bi tih prekodrinaca bilo 15 miliona.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Gavrilo Princip

Post by Rockefeller » 29 May 2020, 19:36

Melek wrote: 28 May 2020, 22:31 Da se razumijemo, te da sva ljaga ne padne baš samo na Srbiju. U moderno doba se pokazalo da i Hrvatska ima slične planove i isto to je i Hrvatska pokušala realizovati, samo daleko podmuklije. U slučaju bilo kakvog koaliranja sa Srbijom ili Hrvatskom mora se ići na finte, tek toliko da se preživi. Eto, to su naše činjenice na terenu. I jedna i druga žele da BiH nestane, to im je plan i program. To nikad nije bio plan i program ni Otomana ni Habsburgovaca, uvijek je unutar tih tvorevina BiH bila cjelina.

Naša istorijska greška je medjutim bila što smo goloruki krenuli na sve ili ništa i imali ogromne žrtve, ali su se zato spriječili krajnji ciljevi i jednih i drugih.
Otomana nije ali Habsburgovaca jeste. Oni su radili na promjeni "psihologije naroda" od prvog do zadnjeg dana. Važna stvar je razlikovati aneksiju od okupacije Bosne upravo jer treba razlikovati periode kad su Austrijci nešto mogli uraditi vs kad nisu mogli.

Oni su ti ukinuli bosanski jezik, ukinuli bošnjačko ime, izjednačila pojmove Bosna i Hercegovina pa tako imamo danas Bosna i Hercegovina. Od 1908. do početka prvog svjetskog rata 1914. je eto malo godina pa i nisu stigli napraviti sav zulum koji su kanili napraviti ali jesu dovoljno jer je poslije 1908. došla aneksijska kriza koja je trajala do 1910. pa su efektivno imali samo 4 godine za svoje spletke.

Postoje razni javni dokumenti koji govore o njihovoj namjeri pokatoličavanja Bosne. Oduzeli bi ti i zemlju kao što su i Srbi uradili ali nisu stigli jer bi oduzimanje zemlje bio odlučujući korak ka tome da se Bošnjaci priklone Srbima što bi značilo krah Austrougarske i gubitak Bosne.

Taj dio priče je jako bitan za drugi dio priče a to je da su u sukobu izmedju Bošnjaka i Srba uvijek profitirali drugi, nikad mi - nekad su to bili Austrijanci a danas je to Hrvatska. Sva hrvatska postignuća od nastanka 1941. naovamo su djelo i plod naših neslaganja a često ili najčešće na štetu Bosne i Bošnjaka.

Tako da danas imamo situaciju gdje mi moramo na ovaj ili onaj način za sve veze sa vanjskim svijetom tražiti hrvatsku propusnicu jer se Hrvatska nalazi na sjeveru, zapadu i jugu a na istok ne možemo. Prirodni poredak stvari na ovom poluotoku je da Republika Dubrovnik za potrebe Bosne uvozi i izvozi robu ali ni njega više nema. Pitanje je da li će se ikad više vratiti.

Za sada ali samo za sada imamo sreće da Hrvatsku pritišće regulativa Europske unije i prakse i uvjerenja zapadnog svijeta pa nam i ne mogu toliko otežavati koliko bi htjeli i željeli.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Gavrilo Princip

Post by Melek » 29 May 2020, 22:07

Rockefeller wrote: 29 May 2020, 19:36
Melek wrote: 28 May 2020, 22:31 Da se razumijemo, te da sva ljaga ne padne baš samo na Srbiju. U moderno doba se pokazalo da i Hrvatska ima slične planove i isto to je i Hrvatska pokušala realizovati, samo daleko podmuklije. U slučaju bilo kakvog koaliranja sa Srbijom ili Hrvatskom mora se ići na finte, tek toliko da se preživi. Eto, to su naše činjenice na terenu. I jedna i druga žele da BiH nestane, to im je plan i program. To nikad nije bio plan i program ni Otomana ni Habsburgovaca, uvijek je unutar tih tvorevina BiH bila cjelina.

Naša istorijska greška je medjutim bila što smo goloruki krenuli na sve ili ništa i imali ogromne žrtve, ali su se zato spriječili krajnji ciljevi i jednih i drugih.
Otomana nije ali Habsburgovaca jeste. Oni su radili na promjeni "psihologije naroda" od prvog do zadnjeg dana. Važna stvar je razlikovati aneksiju od okupacije Bosne upravo jer treba razlikovati periode kad su Austrijci nešto mogli uraditi vs kad nisu mogli.

Oni su ti ukinuli bosanski jezik, ukinuli bošnjačko ime, izjednačila pojmove Bosna i Hercegovina pa tako imamo danas Bosna i Hercegovina. Od 1908. do početka prvog svjetskog rata 1914. je eto malo godina pa i nisu stigli napraviti sav zulum koji su kanili napraviti ali jesu dovoljno jer je poslije 1908. došla aneksijska kriza koja je trajala do 1910. pa su efektivno imali samo 4 godine za svoje spletke.

Postoje razni javni dokumenti koji govore o njihovoj namjeri pokatoličavanja Bosne. Oduzeli bi ti i zemlju kao što su i Srbi uradili ali nisu stigli jer bi oduzimanje zemlje bio odlučujući korak ka tome da se Bošnjaci priklone Srbima što bi značilo krah Austrougarske i gubitak Bosne.

Taj dio priče je jako bitan za drugi dio priče a to je da su u sukobu izmedju Bošnjaka i Srba uvijek profitirali drugi, nikad mi - nekad su to bili Austrijanci a danas je to Hrvatska. Sva hrvatska postignuća od nastanka 1941. naovamo su djelo i plod naših neslaganja a često ili najčešće na štetu Bosne i Bošnjaka.

Tako da danas imamo situaciju gdje mi moramo na ovaj ili onaj način za sve veze sa vanjskim svijetom tražiti hrvatsku propusnicu jer se Hrvatska nalazi na sjeveru, zapadu i jugu a na istok ne možemo. Prirodni poredak stvari na ovom poluotoku je da Republika Dubrovnik za potrebe Bosne uvozi i izvozi robu ali ni njega više nema. Pitanje je da li će se ikad više vratiti.

Za sada ali samo za sada imamo sreće da Hrvatsku pritišće regulativa Europske unije i prakse i uvjerenja zapadnog svijeta pa nam i ne mogu toliko otežavati koliko bi htjeli i željeli.
Grdne rane moje :grana

Meni koliko je poznato, upravo su Habsburgovci najviše napora i uložili u stvaranje bosanske nacije, što je samim tim i najbolja potvrda njihovim težnjama na jačanju BiH kao jedinice unutar monarhije. Benjamin Kalaj je radio na tom projektu pa je pravoslavni živalj to opisivao sa “Kalaj Bosnu kalajiše”. Toliko o tome.

Isto tako, vrlo dobro da si pomenuo te sukobe izmedju Bošnjaka i Srba plus stranog faktora sa strane. A zašto? Pa jednistavno zato što je i to sastavni dio četničke doktrine i mantre. Da se prisjetimo, prvi dio te njihove doktrine je da vode “odbrambeni rat” kad čine ratne zločine, osvajaju tudje i etnički čiste. Drugi dio te doktrine, te mantre, je da oni uvijek potenciraju da je “strani faktor” kriv za sve. To obično govore brišući svježu krv sa noževa, odnosno najčešće nakon počinjenog zuluma.

Opet, ti isto tako mantraš obje te stvari iz te njihove doktrine, ne valja ti to.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Gavrilo Princip

Post by Socrates » 29 May 2020, 22:10

I ja kažem grdne rane moje.

Jel' to krajiska izreka?
. . . . . . . . .

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Gavrilo Princip

Post by Rockefeller » 29 May 2020, 22:30

Melek wrote: 29 May 2020, 22:07
Grdne rane moje :grana

Meni koliko je poznato, upravo su Habsburgovci najviše napora i uložili u stvaranje bosanske nacije, što je samim tim i najbolja potvrda njihovim težnjama na jačanju BiH kao jedinice unutar monarhije. Benjamin Kalaj je radio na tom projektu pa je pravoslavni živalj to opisivao sa “Kalaj Bosnu kalajiše”. Toliko o tome.

Isto tako, vrlo dobro da si pomenuo te sukobe izmedju Bošnjaka i Srba plus stranog faktora sa strane. A zašto? Pa jednistavno zato što je i to sastavni dio četničke doktrine i mantre. Da se prisjetimo, prvi dio te njihove doktrine je da vode “odbrambeni rat” kad čine ratne zločine, osvajaju tudje i etnički čiste. Drugi dio te doktrine, te mantre, je da oni uvijek potenciraju da je “strani faktor” kriv za sve. To obično govore brišući svježu krv sa noževa, odnosno najčešće nakon počinjenog zuluma.

Opet, ti isto tako mantraš obje te stvari iz te njihove doktrine, ne valja ti to.
Ja se više ne mogu napisati da kronologija dogadjaja u BiH ide:

1878. Berlinski kongres: Austrougarska dobija mogućnost ulaska u BiH. Osmanlije vlasnici, Austrougarska upravlja
1908. Austrougarska protupravno aneksira Bosnu - nasilno je pripaja Austrougarskoj, nasilno je otima Osmanskom carstvu
1908. - 1910. aneksijska kriza - vrijeme kada je svijet već bio na ivici prvog svjetskog rata zbog aneksije Bosne
1914. Počinje prvi svjetski rat

Historija one-o-one.

Benjamin Kalaj je u BiH došao 1882. u doba kada je Bosna bila osmanska pokrajna. Normalno da je razvijao integralno bosanstvo. I ja bih. Tako je nastojao Bošnjake odaljiti od Turaka i Osmanskog carstva.

Vi sve pomješate, zbućkurišite, pa kako ispadne. 1909. Austrougarska ukida bosanski jezik, Bosanci od tada govore srpsko-hrvatskim jezikom. Iste godine ukida se časopis Preporod. Ne znam kad je tačno promijenjen zvanični naziv zemlje Bosna u Bosna i Hercegovina ali je to bilo za vrijeme njihove vladavine. Da se provjeriti na internetu. Nisam siguran ni za godinu ukidanja imena Bošnjak ali mislim da je ili isto 1909. ili 1906.

Ti meni govoriš historiju kako je tebi kazana a ne kako se tačno zbila. Jeste eto, Benjamin lijepo bošnjačko-muslimansko ime. Sto posto je volio muslimane.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Gavrilo Princip

Post by Melek » 29 May 2020, 22:55

Rockefeller wrote: 29 May 2020, 22:30
Melek wrote: 29 May 2020, 22:07
Grdne rane moje :grana

Meni koliko je poznato, upravo su Habsburgovci najviše napora i uložili u stvaranje bosanske nacije, što je samim tim i najbolja potvrda njihovim težnjama na jačanju BiH kao jedinice unutar monarhije. Benjamin Kalaj je radio na tom projektu pa je pravoslavni živalj to opisivao sa “Kalaj Bosnu kalajiše”. Toliko o tome.

Isto tako, vrlo dobro da si pomenuo te sukobe izmedju Bošnjaka i Srba plus stranog faktora sa strane. A zašto? Pa jednistavno zato što je i to sastavni dio četničke doktrine i mantre. Da se prisjetimo, prvi dio te njihove doktrine je da vode “odbrambeni rat” kad čine ratne zločine, osvajaju tudje i etnički čiste. Drugi dio te doktrine, te mantre, je da oni uvijek potenciraju da je “strani faktor” kriv za sve. To obično govore brišući svježu krv sa noževa, odnosno najčešće nakon počinjenog zuluma.

Opet, ti isto tako mantraš obje te stvari iz te njihove doktrine, ne valja ti to.
Ja se više ne mogu napisati da kronologija dogadjaja u BiH ide:

1878. Berlinski kongres: Austrougarska dobija mogućnost ulaska u BiH. Osmanlije vlasnici, Austrougarska upravlja
1908. Austrougarska protupravno aneksira Bosnu - nasilno je pripaja Austrougarskoj, nasilno je otima Osmanskom carstvu
1908. - 1910. aneksijska kriza - vrijeme kada je svijet već bio na ivici prvog svjetskog rata zbog aneksije Bosne
1914. Počinje prvi svjetski rat

Historija one-o-one.

Benjamin Kalaj je u BiH došao 1882. u doba kada je Bosna bila osmanska pokrajna. Normalno da je razvijao integralno bosanstvo. I ja bih. Tako je nastojao Bošnjake odaljiti od Turaka i Osmanskog carstva.

Vi sve pomješate, zbućkurišite, pa kako ispadne. 1909. Austrougarska ukida bosanski jezik, Bosanci od tada govore srpsko-hrvatskim jezikom. Iste godine ukida se časopis Preporod. Ne znam kad je tačno promijenjen zvanični naziv zemlje Bosna u Bosna i Hercegovina ali je to bilo za vrijeme njihove vladavine. Da se provjeriti na internetu. Nisam siguran ni za godinu ukidanja imena Bošnjak ali mislim da je ili isto 1909. ili 1906.

Ti meni govoriš historiju kako je tebi kazana a ne kako se tačno zbila. Jeste eto, Benjamin lijepo bošnjačko-muslimansko ime. Sto posto je volio muslimane.
Pa zar nije srpskohrvatski jezik stvoren u Novom Sadu 1954.? Pa upravo je Kalaj uveo pojam bosanskog jezika za vrijeme svoje uprave..
No bilo kako bilo, pusti hronologije, mene iritira ta četnička mantra, ništa drugo. Eh, da, i ova moderna historija koje sam i sam sudionik. Tako da manje prodaji muda pod bubrege, gubimo energiju i vrijeme na glupe stvari.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Gavrilo Princip

Post by Socrates » 29 May 2020, 23:07

Počeo i da laže da bi dokazao poentu koju niko i ne razumije osim njega.
. . . . . . . . .

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Gavrilo Princip

Post by Rockefeller » 29 May 2020, 23:20

Socrates wrote: 29 May 2020, 23:07 Počeo i da laže da bi dokazao poentu koju niko i ne razumije osim njega.
Maaali... nauči se kulturi. Tata ti laže, a ti skrati jezičinu. Rekao sam ti već to jednom ti ionako ništa ne kontaš. Sve se nećkam da ti ne povrijedim krhko samopouzdanje al' moram te pitati jesi se ti kad zapitao da si možda poglup jer em ništa ne znaš, em ništa ne kapiraš?
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Gavrilo Princip

Post by Mutevelija » 29 May 2020, 23:46

Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84424
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16592 times
Status: Offline

Re: Gavrilo Princip

Post by Fuddo » 29 May 2020, 23:54

Mutevelija wrote: 29 May 2020, 23:46
Pa da zakljucimo,
Jebo vas gavro usta.




A vidi nas sto smo zajebani, ima nas i kalesijskih zvukova, ima nas i urbanih, a mooda ko roki cetvrti dio.
Behko, sve porokaj, i zakljucaj.
Pisaj ovo.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Gavrilo Princip

Post by Mutevelija » 30 May 2020, 00:06

Fuddo wrote: 29 May 2020, 23:54
Mutevelija wrote: 29 May 2020, 23:46
Pa da zakljucimo,
Jebo vas gavro usta.




A vidi nas sto smo zajebani, ima nas i kalesijskih zvukova, ima nas i urbanih, a mooda ko roki cetvrti dio.
Behko, sve porokaj, i zakljucaj.
Pisaj ovo.
evo ga tvoj stil
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84424
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16592 times
Status: Offline

Re: Gavrilo Princip

Post by Fuddo » 30 May 2020, 00:09

Mutevelija wrote: 30 May 2020, 00:06
Fuddo wrote: 29 May 2020, 23:54

Pa da zakljucimo,
Jebo vas gavro usta.




A vidi nas sto smo zajebani, ima nas i kalesijskih zvukova, ima nas i urbanih, a mooda ko roki cetvrti dio.
Behko, sve porokaj, i zakljucaj.
Pisaj ovo.
evo ga tvoj stil
Nema pjesma o slaufu da ti ga surduknem.
Dozvolite da se obratimo

Post Reply

Return to “Historijske ličnosti”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests