Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by Hurija » 05 Oct 2020, 10:34

Tipične egzikucije, za iste nema nikakvih opravdanja , trebalo bi jedino ispitati pravu pozadinu tih ubojstava
Ostalo je cutanje.

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by Odraz » 06 Oct 2020, 08:53

Najvjerovatnije iz koristoljublja. Tipicno za kriminalce. Prijatelj mi je bio pripadnik VP, jedan od dvojice koje su Cacini izmasakrirali i poubijali kad su poslani od komande da pregovaraju sa tim kriminalcem o predaji. Kazu da su otisli nenaoruzani, da bi ih vezali, rezali usi i vadili oci. Admir je imao svega dvadesetak godina i docekao je da ga likvidiraju oni koji su nosili istu uniformu, u gradu koji je volio i koji je branio.
Drugi, moj i njegov prijatelj je prvi Cacin rodjak, ista generacija ... za njega je Caco ostao heroj bez pogovora. Kad mu kazem pa ubio ti je druga, znas ga, ne samo ubio nego i mucio vezanog, kaze - Pa nije trebao tamo biti.
Za mene to nisu nikad bili heroji, juke, cace, cele, zuke ... i ne moze mi biti jasan neciji poriv i potreba da ih toliko velica i pravi od njih neke legende. Juka je recimo bio idiot, sitni kriminalac. Nije bio ni jak, bio je smarac. Sitniji kriminalci od njega su ga "postovali" jer kako kazu kad ga prebijes, on opet ustane za jos batina, opet ga prebijes - on ustane, i tako dok ti ne dodije da ga bijes pa sam odes. Ja se ne sjecam da je Juka ikad ikoga prebio , uvijek je neko njega mlavio. A kakav je komandant bio govori kako je slao djecu na juris na kasarnu u Nedzaricima, izginu preko stotinu momaka nizasta, i on ih sa sigurnog mjesta opet posalje, i da li je odgovarao? Nije. I neko kaze da nije bilo kriminalaca grad bi pao. Ja bih rekao mnogi nasi djecaci bi ostali zivi. Ali izgleda postoji nesto jace u njima sto ih tjera da se pridruze takvim propalicama, da kazu "Ja sam Celin" ili "Cacin", kao sad su i oni postali neke face.
I nagledaju se "Vidimo se u cituljama", dive se tim likovima, a ne shvate smisao filma - takvi rano zavrse u cituljama.

Iskreno nikada nisam vidjeo smisao postojanja tih privatnih jedinica.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53185
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1875 times
Been thanked: 14876 times
Status: Online

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by HAVANA » 06 Oct 2020, 09:11

Ma dobro imali su oni svoju svrhu i bilo je koristi od njih u samom pocetku.Poslije su pobudalili.Ako cemo o mudima,celo je celo.Juka ludjak klasicni.Nako generalno,budale sve redom.Kazani=zlocin.Nema se tu sta pricat i slusat necije gluposti i pravdanja.Za to ne postoji opravdanje.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by Odraz » 06 Oct 2020, 09:15

HAVANA wrote: 06 Oct 2020, 09:11 Ma dobro imali su oni svoju svrhu i bilo je koristi od njih u samom pocetku.Poslije su pobudalili.Ako cemo o mudima,celo je celo.Juka ludjak klasicni.Nako generalno,budale sve redom.Kazani=zlocin.Nema se tu sta pricat i slusat necije gluposti i pravdanja.Za to ne postoji opravdanje.
Ma znas i sam ljudi sa vecim mudima od njih a iza kojih ne stoji dvadesetak kretena, nego su normalni i pristojni. :kafa

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by Krokodil Behko » 06 Oct 2020, 10:00

HAVANA wrote: 06 Oct 2020, 09:11 Ma dobro imali su oni svoju svrhu i bilo je koristi od njih u samom pocetku.Poslije su pobudalili.Ako cemo o mudima,celo je celo.Juka ludjak klasicni.Nako generalno,budale sve redom.Kazani=zlocin.Nema se tu sta pricat i slusat necije gluposti i pravdanja.Za to ne postoji opravdanje.

Zar ne reče Grunf, da je sarajevski duh, sve sama fina raja?
Ok, čini mi se da je Juka Sandžaklija.

Oni su krivi za zločin, ali nisu krivi što su na početku rata, postali to što jesu. Nije to slučaj samo sa Sarajevom, nego općenito. Širom BiH, FGR odmahuje rukom i viče: ma kako rato, nema ništa od toga.
Oni su bili najspremniji i zauzeli su te pozicije.
online

User avatar
grunf
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 599
Joined: 11 Jan 2020, 10:01
Status: Offline

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by grunf » 06 Oct 2020, 23:06

Batko i Caco su odvodili Sarajlije iz njihovih kuca, potom ih zvjerski mucili, ubijali, bacali u jame i zakopavali po okolnim brdima i dvoristima. Prvi je ordinirao na Grbavici, drugi u Starom Gradu. Prvi je osudjen na 45 godina robije, drugi je imao filmsku sahranu - koje se ni Tito ne bi postidio, kojoj je prisutvovao i Bakir Izetbegovic zajedno sa nekoliko desetina hiljada ‘Sarajlija’.

Image

Ljubopitljiv sam da saznam kako bi ti isti gradjani Sarajeva reagovali da na nekadasnjoj osnovnoj skoli Bane Surbat na Grbavici osvane spomen ploca sa Batkovim imenom na njoj.

Caco, ubica Sarajlija i vojnih policajaca Republike BiH, svoju spomen plocu je dobio na osnovnoj skoli Edhem Mulabdic na Bistriku, nekoliko trolejbuskih stanica istocnije od Kovacica.
Glup sam!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by Krokodil Behko » 06 Oct 2020, 23:17

grunf wrote: 06 Oct 2020, 23:06 Prvi je osudjen na 45 godina robije, drugi je imao filmsku sahranu - koje se ni Tito ne bi postidio

E prećera ga.

Što ne kažeš, da je Batko ostao na slobodi, do kraja rata, krili ga državni i paradržavni srpski organi, zapalio u Španiju i izručen nam je tek oko 2010 godine, a do dana današnjeg, za njegove zločine, niko se nije izvinjavao, niti ponudio bilo kakvu naknadu porodicama ubijenih.

S druge strane, Caco i njegovi su hapšeni u sred rata i sred opsade i suđeno im je, a nakon rata suđeno im je opet i izvinjavlai se trista puta zbog toga. Slučaj riješen.
online

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31179
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 5000 times
Status: Online

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by Matan » 06 Oct 2020, 23:27

Mora se gledati drugacije..
Saveznici su bombardirali Drezden..
pobili stotine hiljada nevini..
i to nije zlocin bio..+Rusi su u Njemackoj silovali sve redom i to nije bio zlocin..
Nijemci su protjerani iz jugoslavije svi i to nije bio zlocin..
e sad napravite paralelu...
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31179
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 5000 times
Status: Online

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by Matan » 06 Oct 2020, 23:29

Ako ti i dan danas pustis ratnog zlocinaca Seselja na sve televizije sa nacionalnom frenkvencijom, onda si
jos uvije fasisticka drzava..
nema poboljsanja..
i nemoj se cuditi sto te nitko ne voli u okruzenju..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31179
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 5000 times
Status: Online

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by Matan » 06 Oct 2020, 23:32

Kukaju za Oluju..
a ne priznaju sta se desilo sa Nijemcima u Vojvodini..
isti slucaj..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by Krokodil Behko » 06 Oct 2020, 23:35

animals wrote: 06 Oct 2020, 23:32 Kukaju za Oluju..
a ne priznaju sta se desilo sa Nijemcima u Vojvodini..
isti slucaj..

De, drži se teme, pusti Vojvodinu
online

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31179
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 5000 times
Status: Online

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by Matan » 06 Oct 2020, 23:38

Krokodil Behko wrote: 06 Oct 2020, 23:35
animals wrote: 06 Oct 2020, 23:32 Kukaju za Oluju..
a ne priznaju sta se desilo sa Nijemcima u Vojvodini..
isti slucaj..

De, drži se teme, pusti Vojvodinu
Pa treba gledati uzroke..
rat je, i tu budale prosperisu..
ako ti pocnes rat, onda znaj da ce ti budale pokucati na vrata, kad tad..
zlocini se desavaju svuda u ratu..
i sta sam sad ja krivo rekao..
ko da nema budala i u Bosnjaka..
mislim, bolje da se ne uplicem u te gluposti..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by Hurija » 13 Jan 2021, 10:15

Ubijani su ne možemo dato ni negirati .
Ostalo je cutanje.

User avatar
edo_79
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7127
Joined: 30 Aug 2019, 12:13
Mood:
Has thanked: 369 times
Been thanked: 983 times
Status: Offline

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by edo_79 » 13 Jan 2021, 10:23

spacebound wrote: 13 Jun 2016, 18:45 Dodje mi da se samoranim.Sta, ne moze se zalit za svim nevinim, izgubljenim zivotima?Zar se mora zaliti ili-ili?
Kono moja izgleda da su neke žrtve više žrtve od ostalih žrtava .... koji mentalni sklop jbmti :lupa
"Znaš li šta je najlepše u životu? Želja, prijatelju."

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11821
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2918 times
Been thanked: 2593 times
Status: Offline

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by Naseef Mushroom » 13 Jan 2021, 10:39

Nole wrote: 13 Jun 2016, 19:08 Svi sunarodnici koji su počinili zločin prema drugima moraju to imati, u prvom redu, u svojim užbenicima i tako vaspitavati decu da se nikada visee mi ovde ne bi ubijali...klali su jedni druge na ovim našim prostorima svi, i Srbi i Hrvati i Bošnjaci....uzmite naš forum...niko nikog i ne pita ko je i šta je, ko kome paše taj je sa tim dobar....
Kakav hinjski komentar
"Svi su klali jedni druge na ovim prostorima, sve tri strane su ubijale i moramo imati to u udžbenicima i tako odgajati djecu da se više ne ubijaju".
Malo morgen će se to ikako učiti.
Istina je da su hvo i vrs vodili zločinačku agresorsku politiku velike srbije i hrvatske dok je ARBiH jedina bila antifašistička koja je se obračunala sa zločinima u našim redovima.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by Hurija » 06 Feb 2021, 14:08

Isčitala sam sve ovo, mi Bosnjaci smo čudni,imali smo snage da se u ratu obračunamo sa kriminalcima u vlastitim redovima ali je istovremeno i pucao brat na brata recimo u Krajini i autonomiji .

🌝
Ostalo je cutanje.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by insomnia » 06 Feb 2021, 14:18

grunf wrote: 06 Oct 2020, 23:06 Batko i Caco su odvodili Sarajlije iz njihovih kuca, potom ih zvjerski mucili, ubijali, bacali u jame i zakopavali po okolnim brdima i dvoristima. Prvi je ordinirao na Grbavici, drugi u Starom Gradu. Prvi je osudjen na 45 godina robije, drugi je imao filmsku sahranu - koje se ni Tito ne bi postidio, kojoj je prisutvovao i Bakir Izetbegovic zajedno sa nekoliko desetina hiljada ‘Sarajlija’.

Image

Ljubopitljiv sam da saznam kako bi ti isti gradjani Sarajeva reagovali da na nekadasnjoj osnovnoj skoli Bane Surbat na Grbavici osvane spomen ploca sa Batkovim imenom na njoj.

Caco, ubica Sarajlija i vojnih policajaca Republike BiH, svoju spomen plocu je dobio na osnovnoj skoli Edhem Mulabdic na Bistriku, nekoliko trolejbuskih stanica istocnije od Kovacica.
Lazeš vlašino. Nema Caco svoju ploču nego mu se ime nalazi na ploči zajedno sa ostalim
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by Hurija » 06 Feb 2021, 14:20

:D.

Pusti ga na Beharu je , eno ga prosipa demagogiju ,zna da ovdje nije imao prođu.
Ostalo je cutanje.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11821
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2918 times
Been thanked: 2593 times
Status: Offline

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by Naseef Mushroom » 06 Feb 2021, 14:45

insomnia wrote: 06 Feb 2021, 14:18
grunf wrote: 06 Oct 2020, 23:06 Batko i Caco su odvodili Sarajlije iz njihovih kuca, potom ih zvjerski mucili, ubijali, bacali u jame i zakopavali po okolnim brdima i dvoristima. Prvi je ordinirao na Grbavici, drugi u Starom Gradu. Prvi je osudjen na 45 godina robije, drugi je imao filmsku sahranu - koje se ni Tito ne bi postidio, kojoj je prisutvovao i Bakir Izetbegovic zajedno sa nekoliko desetina hiljada ‘Sarajlija’.

Image

Ljubopitljiv sam da saznam kako bi ti isti gradjani Sarajeva reagovali da na nekadasnjoj osnovnoj skoli Bane Surbat na Grbavici osvane spomen ploca sa Batkovim imenom na njoj.

Caco, ubica Sarajlija i vojnih policajaca Republike BiH, svoju spomen plocu je dobio na osnovnoj skoli Edhem Mulabdic na Bistriku, nekoliko trolejbuskih stanica istocnije od Kovacica.
Lazeš vlašino. Nema Caco svoju ploču nego mu se ime nalazi na ploči zajedno sa ostalim
Sarajlije ponosno postavili spomen ploču Caci i Bošnjaci izmišljeni 1993.
Šta je ovo danas? Dan otvorenih vrata?
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Totem
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2035
Joined: 16 Feb 2021, 12:51
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Kako su ubijani Srbi na Kazanima

Post by Totem » 07 Mar 2021, 12:30

Odraz wrote: 06 Oct 2020, 08:53 Najvjerovatnije iz koristoljublja. Tipicno za kriminalce. Prijatelj mi je bio pripadnik VP, jedan od dvojice koje su Cacini izmasakrirali i poubijali kad su poslani od komande da pregovaraju sa tim kriminalcem o predaji. Kazu da su otisli nenaoruzani, da bi ih vezali, rezali usi i vadili oci. Admir je imao svega dvadesetak godina i docekao je da ga likvidiraju oni koji su nosili istu uniformu, u gradu koji je volio i koji je branio.
Drugi, moj i njegov prijatelj je prvi Cacin rodjak, ista generacija ... za njega je Caco ostao heroj bez pogovora. Kad mu kazem pa ubio ti je druga, znas ga, ne samo ubio nego i mucio vezanog, kaze - Pa nije trebao tamo biti.
Za mene to nisu nikad bili heroji, juke, cace, cele, zuke ... i ne moze mi biti jasan neciji poriv i potreba da ih toliko velica i pravi od njih neke legende. Juka je recimo bio idiot, sitni kriminalac. Nije bio ni jak, bio je smarac. Sitniji kriminalci od njega su ga "postovali" jer kako kazu kad ga prebijes, on opet ustane za jos batina, opet ga prebijes - on ustane, i tako dok ti ne dodije da ga bijes pa sam odes. Ja se ne sjecam da je Juka ikad ikoga prebio , uvijek je neko njega mlavio. A kakav je komandant bio govori kako je slao djecu na juris na kasarnu u Nedzaricima, izginu preko stotinu momaka nizasta, i on ih sa sigurnog mjesta opet posalje, i da li je odgovarao? Nije. I neko kaze da nije bilo kriminalaca grad bi pao. Ja bih rekao mnogi nasi djecaci bi ostali zivi. Ali izgleda postoji nesto jace u njima sto ih tjera da se pridruze takvim propalicama, da kazu "Ja sam Celin" ili "Cacin", kao sad su i oni postali neke face.
I nagledaju se "Vidimo se u cituljama", dive se tim likovima, a ne shvate smisao filma - takvi rano zavrse u cituljama.

Iskreno nikada nisam vidjeo smisao postojanja tih privatnih jedinica.



Odrubljivane su glave...iskaz u policiji dali svedoci Bosnjaci. I tela na obdukcijama....bez glava.
Ne slici da je iz koristoljublja bas...lopov dofje, pokrade, upuca i ode.
Jedna lasta....men'scini prolijece

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests