Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Moderator: Krokodil Behko

Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

da
11
31%
ne
9
26%
treba uvesti OHR u svakoj opštini
0
No votes
ja sam za američki OHR
4
11%
da, trebamo ratovati
3
9%
puno poz iz Svecke
8
23%
 
Total votes: 35

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Čupava » 19 Jun 2018, 14:59

Jesam.. :zubi
.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Krokodil Behko » 24 Jun 2019, 10:01

Valentin Incko za "Nezavisne": BiH je primjer paralizovane države


Image

BANJALUKA - OHR nema ulogu u istražnom procesu u predmetima "Dragičević" i "Memić", ali tragedija koja se desila nije mogla ostati prećutana, rekao je Valentin Incko, visoki predstavnik u BiH.

"Kao čovjek i kao roditelj, smatram da niko ne može mirno stajati po strani i ne činiti ništa. Prisustvovao sam sahrani u Austriji, gdje sam izrazio najdublje saučešće roditeljima pokojnog Davida", rekao je Incko i dodao da mu je žao što su vlasti odlučile da pojačaju kontrolu nad civilnim društvom umjesto da odgovorne privedu pravdi.

NN: Kako komentarišete sjednicu Savjeta za sprovođenje mira i ponovna neslaganja među zemljama članicama?

INCKO: Sve članice PIC-a, osim Ruske Federacije, izrazile su zajedničko viđenje situacije u BiH i mislim da tekst kominikea to odražava. Kasnija izjava ruske ambasade daje njihove razloge neslaganja s tekstom kominikea. To je stav Ruske Federacije i kao takav je primljen k znanju.

NN: Čini se da je međunarodna zajednica ipak razjedinjena kad je u pitanju dalje djelovanje OHR-a...

INCKO: Mislim da je suprotno, i to je jasno rečeno u kominikeu. Naš sastanak prošle sedmice pokazao je sve veći konsenzus u Upravnom odboru PIC-a kada je riječ o potrebi da se sačuva mandat visokog predstavnika. Razlog koji stoji iza toga je nepredvidivost situacije u BiH. Institucije na državnom nivou blokirane su već godinama, postoje pokušaji da se promijene postojeći aranžmani u FBiH, ima očitih problema u oblasti vladavine prava i tako dalje. Gotovo svakodnevno čujemo negativnu retoriku i svjedoci smo novih inicijativa koje imaju destabilizirajući ili potencijalno destabilizirajući učinak na situaciju u zemlji. I dok fokus treba da bude na sprovođenju pozitivnih reformi, neki su i dalje usredotočeni na negativne politike, što rezultira stagnacijom i odlascima ljudi iz zemlje. Kao što ćete vidjeti u kominikeu, Upravni odbor PIC-a ponovio je svoju punu podršku mojim nastojanjima da osiguram puno poštivanje Opšteg okvirnog sporazuma za mir i vršenju mog mandata u skladu s Aneksom 10. i relevantnim rezolucijama Vijeća bezbjednosti UN-a. To se nije promijenilo. Takođe su naglasili da međunarodna zajednica želi da zadrži neophodne instrumente kako bi se obezbijedilo poštivanje Dejtonskog sporazuma. Što se tiče zatvaranja OHR-a, Upravni odbor PIC-a je ponovio preduslov koji nam je već dugo poznat, a to je puna sprovođenje programa "5+2". I to je pitanje koje treba postaviti lokalnim liderima: da li su spremni ispuniti taj program?


NN: Šta je, po Vama, trenutno najkritičnija tema u BiH - neformiranje vlasti, rezervna policija, zastoj na evropskom putu, stanje u VSTS-u...

INCKO: Sve su to kritična pitanja. Ona pokazuju nevoljkost da se prepozna šta je to što je neophodno kako bi zemlja krenula naprijed, kako bi se poboljšao život građana BiH. Imajte na umu da je BiH jedna od najsiromašnijih zemalja u Evropi i da je RS siromašnija od FBiH! Ta pitanja pokazuju da politička elita ne razumije da je međunarodna zajednica ovdje da bi pomogla ovoj zemlji. Svi mi želimo pomoći ovoj zemlji da postane funkcionalnija i prosperitetnija. Umjesto toga, članove međunarodne zajednice kritikuju u svrhu postizanja internih političkih ciljeva. Pogledajmo, na primjer, teme koja ste pomenuli u svojim pitanjima. Poruke međunarodne zajednice u vezi s njima su bile pozitivne: formirajte organe vlasti; sprovedite neophodne reforme kako biste krenuli dalje na putu ka EU; poboljšajte situaciju u oblasti vladavine prava i ojačajte borbu protiv korupcije; nemojte ići dalje s rezervnim sastavom policije jer to stvara nepotrebne tenzije i nepovjerenje, umjesto toga radite zajedno kako biste efikasno riješili izazove kao što su migracije i terorizam, koji se ne zaustavljaju na međuentitetskoj liniji razgraničenja.

NN: Stanje u pravosuđu je stvarno neizdrživo, a da li ćete se složiti sa mnom da je dijelom za to stanje odgovorna i međunarodna zajednica?

INCKO: Vladavina prava je pitanje koje traži stalni angažman. To se odnosi i na međunarodnu zajednicu, ali još više na domaće aktere. Priroda angažmana međunarodne zajednice se vremenom promijenila i danas je jasno da reforme moraju doći od organa vlasti. Vladavina prava zauzima značajno mjesto u mišljenju Evropske komisije, što pokazuje koliko je hitno da se tom pitanju posveti pažnja. Međunarodna zajednica i dalje pomaže razvoj pravosuđa, finansijski i na druge načine. Ali znamo da situacija u pravosuđu istovremeno odražava i situaciju u cijeloj zemlji, te da vladavina prava uključuje i druge grane vlasti. Zato je Upravni odbor PIC-a pozvao političke i institucionalne lidere da podrže vladavinu prava, posebno kada je riječ o jačanju institucija odgovornih za borbu protiv korupcije, te sprečavanje i borbu protiv terorizma. Očekujemo od nadležnih institucija da ove preporuke shvate krajnje ozbiljno.

NN: Vi ste prvi diplomata koji je svjetskoj javnosti skrenuo pažnju na okupljanja "Pravda za Davida" i "Pravda za Dženana". Da li je to, po Vama, pomoglo pronalaženju istine, i ako nije, zašto?

INCKO: Iako ja kao visoki predstavnik ili OHR kao organizacija nemamo nikakvu ulogu u istražnom procesu, nismo to mogli prećutati. Kao čovjek i kao roditelj, smatram da niko ne može mirno stajati po strani i ne činiti ništa kada se suoči s tako velikom ličnom tragedijom. Prisustvovao sam sahrani u Austriji, gdje sam izrazio svoje najdublje saučešće roditeljima pokojnog Davida. Drago mi je što je moja zainteresovanost za taj slučaj pomogla da se još više skrene pažnja na njega, ali mi je žao što su organi vlasti odlučili da pojačaju kontrolu nad civilnim društvom umjesto da odgovorne privedu pravdi. Gospodin Dragičević, gospodin Memić i svi građani BiH imaju pravo na temeljne, profesionalne i objektivne istrage, uz poštivanje najviših standarda vladavine prava. Uvjeren sam da će istina i pravda uvijek naći put, te da će tako biti i u Davidovom i Dženanovom slučaju.


NN: Često se govori o ustavnim reformama u BiH, reformama policije, pravosuđa... Da li bi te promjene trebalo da dovedu do promjene Dejtonskog sporazuma?

INCKO: Implementacija Dejtonskog sporazuma donijela je pozitivne rezultate ovoj zemlji i njenim građanima. Pojedini političari, a vjerovatno znate koji, bili su predvodnici reformi u prvih deset godina nakon Dejtona. Treba da budu ponosni na svoj tadašnji rad. Međutim, jasno je da Dejton predstavlja temelje, a ne krov. Neke od tih reformi Evropska komisija je navela u svom nedavnom mišljenju. One su odgovornost bh. političara. U suštini, izbor pred kojim se BiH nalazi je sasvim jasan: ukoliko zemlja sprovede reforme, napredovaće na putu ka EU. Istovremeno, osporavanja postojećih državnih institucija moraju prestati. BiH je očit primjer paralizovane države. Sve institucije su u rukama političkih stranaka, koje na taj način faktički drže ljude i njihove odluke pod kontrolom. Ta situacija se mora promijeniti kroz jačanje vladavine prava i borbu protiv korupcije. Takođe, nikada ne smijemo zaboraviti moć naroda, koji može promijeniti stvari kroz aktivno građansko djelovanje.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Krokodil Behko » 05 Nov 2020, 22:26

Inzko sa zabrinutosti, prešao na zabrinutost Dodika


Visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini Valentin Inzko danas je izjavio da bi član Predsjedništva BiH Milorad Dodik do majskog zasjedanja Savjeta bezbjednosti UN-a trebalo da bude suočen sa zabranom putovanja u sve zemlje Evropske unije, kao i sve zemlje UN-a, ako u međuvremenu ne preimenuje naziv Studentskog doma na Palama, koji nosi ime ratnog zločinca Radovana Karadžića.

online

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11828
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2922 times
Been thanked: 2596 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Naseef Mushroom » 05 Nov 2020, 23:08

Nisam za ukidanje. Pogotovo kada vidim Dodik-Čović orgijanje skupa sa jaranima iz Srbije i Hrvatske ali OHR treba biti aktivniji i da nemamo uspavanog zabrinutog visokog predstavnika. To čak nije kritika Inzka lično, jer on radi šta mu drugi narede. Najsmješnije je kada kažu da je bogdom Paddy Ashdown živ pa da zamjeni Inzka. Paddy je bio najbolji ali i Paddy i Inzko su samo radili šta im velike sile narede.
OHR neka ostane, samo da bude aktivniji kao prije 20-25 godina.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by amidza idriz » 05 Nov 2020, 23:45

5+2
pa kud koji mili moji
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Krokodil Behko » 07 Nov 2020, 10:22

Čovićevi kerberi, razjareni novim izvještajem iz OHR, pred vijećem sigurnosti, pustili spin da OHR finansira Saudijska Arabija, kako bi im pomogao da BiH nasele raznim migrantima iz muslimanskih zemalja.

Zapravo, ovo bi bila istina

Budzet OHR- za 2020/21. god. 5.327.627.EUR-a. Finansiraju EU 54,37%, SAD 22 %, Japan 10%, Kanada 3,03%, OIC 2,5%, Rusija 1,2%, Ostali 6,9 %,
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Krokodil Behko » 27 Dec 2020, 10:11

NAJAVA VALENTINA INZKA ODJEKNULA U HRVATSKOJ: „Doći će do velike intervencije u BiH, predvodit će je Njemačka“


"Mislim da će sada doći do preokreta i većeg angažmana Njemačke i to će biti na dobrobit i BiH i Balkana", kazao je Inzko u intervjuu za TV Federacije BiH (FTV).

On je ovo izjavio nakon što su se pojavila nagađanja da će ga na mjestu visokog predstavnika početkom naredne godine naslijediti konzervativni njemački političar Christian Schmidt a on bi trebao predvoditi pojačane napore da se uklone blokade koje već godinama priječe svaki napredak u BiH, javlja HINA.

Inzko nije izravno potvrdio kako će ga naslijediti Schmidt no kazao je kako definitivno potrebna "robusna politika" međunarodne zajednice u BiH. Optimističan je kako će se to dogoditi i zbog činjenice da dužnost predsjednika SAD uskoro preuzima Joe Biden a on i njemačka kancelarka Angela Merkel dijele slično viđenje stanja u BiH.

"Sada imamo novu konstelaciju: Biden odlično poznaje Balkan, bio je u BiH tijekom rata a Angela Merkel s njim ima jako dobre odnose i to bi mogla biti dobitna kombinacija", kazao je Inzko.



Ocijenio je i kako je njegovo nastojanje da se stvari u BiH počnu mijenjati već dalo rezultate jer je nakon ultimatuma kojega je dao Miloradu Dodiku uklonjena ploča s imenom osuđenog ratng zločinca Radovana Karadžića ranije postavljena na ulazu u studentski dom na Palama a ostavku je dao i kompromitirani predsjednik Visokog sudskog i tužiteljskog vijeća (VSTV) Milan Tegeltija blizak Dodiku, prenose hrvatski mediji.

"Ta se faza treba nastaviti, sa mnom ili s novim visokim predstavnikom no to je odluka Vijeća za provedbu mira (PIC)", kazao je austrijski diplomat.

Kazao je i kako je već pripremio prijedlog zakona kojim bi se u BiH zabranilo nijekanje genocida počinjenog nad Bošnjacima Srebrenice. Prijedlog je sačinjen po uzora na onaj kojega ima Austrija i koja strogo sankcionira nijekanje holokausta.

Taj će prijedlog biti proslijeđen na razmatranje i usvajanje parlamentu BiH početom siječnja. Ne bude li to moguće, Inzko je najavio kako će se nakon toga "razmišljati o daljim koracima" čime je naznačio kako postoji mogućnost da on takav zakon nametne koristeći svoje ovlasti.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Pasaga » 27 Dec 2020, 10:13

svaki put dosad,kad smo se nadali boljem,novim facama ....
za Drzavu je bilo .... :pusi
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Hurija » 27 Dec 2020, 10:16

Prvo bi trebalo zamjeniti Inzka . Priznali ili ne i Rusija još ima velili upliv na kompletna dešavanja u vezi nas.
Ostalo je cutanje.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11828
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2922 times
Been thanked: 2596 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Naseef Mushroom » 27 Dec 2020, 10:58

Sinoć komentari na klix portalu na članku o Inzku piše kako trebamo otjerati Inzka i komplet OHR i mi Bosanci i Hercegovci se dogovoriti.
Kada vidim Draška i kako Rus i Plenković dolaze u Mostar, Istočno Sarajevo i Banjaluku stvarno je vrijeme za tjeranje i dogovaranje :grana
I ja sam za normalniju državu ali nisu mogli izabrati gori momenat
Rekao bih da su trolovi koji se po društvenim predstavljaju kao Bošnjaci ali znam dosta Bošnjaka koji tako naivno razmišljaju.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Melek » 27 Dec 2020, 11:37

Ma 3 entiteta zakon :oo
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by harlekin » 27 Dec 2020, 11:55

Ma jab to ocero i to stapom kakvim,interes BiH vise stite oni sta se svadjaju kak burek moze bit samo s mesom nego otaj ohr :auf

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11828
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2922 times
Been thanked: 2596 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Naseef Mushroom » 27 Dec 2020, 12:00

harlekin wrote: 27 Dec 2020, 11:55 Ma jab to ocero i to stapom kakvim,interes BiH vise stite oni sta se svadjaju kak burek moze bit samo s mesom nego otaj ohr :auf
Jelde pa da se sa Jovanom sa Pala i Franjom iz Širokom dogovorimo pa da gradimo zajedničku nam BiH?
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by harlekin » 27 Dec 2020, 12:13

Naseef Mushroom wrote: 27 Dec 2020, 12:00
harlekin wrote: 27 Dec 2020, 11:55 Ma jab to ocero i to stapom kakvim,interes BiH vise stite oni sta se svadjaju kak burek moze bit samo s mesom nego otaj ohr :auf
Jelde pa da se sa Jovanom sa Pala i Franjom iz Širokom dogovorimo pa da gradimo zajedničku nam BiH?
Kad ljudi kao ti skontaju kakve gluposti govore onda cemo i imat drzavu,ne nije uvreda nego vi zbilja ne kontate,vi pricate o gradjenju drzave 25g,ne moze vam kliknut u glavi da su dobri momci izgradili drzavu prije 25g,granice,ustav,zakone,zivotima platili za to,i opet ne zelim te vridjat ali s tim razmisljanjem o gradjenju neceg ti si isti taj jovan i franjo.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Taare » 27 Dec 2020, 13:14

Jesam, i to direktno nakon ukidanja rs.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11828
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2922 times
Been thanked: 2596 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Naseef Mushroom » 27 Dec 2020, 14:19

harlekin wrote: 27 Dec 2020, 12:13
Naseef Mushroom wrote: 27 Dec 2020, 12:00
Jelde pa da se sa Jovanom sa Pala i Franjom iz Širokom dogovorimo pa da gradimo zajedničku nam BiH?
Kad ljudi kao ti skontaju kakve gluposti govore onda cemo i imat drzavu,ne nije uvreda nego vi zbilja ne kontate,vi pricate o gradjenju drzave 25g,ne moze vam kliknut u glavi da su dobri momci izgradili drzavu prije 25g,granice,ustav,zakone,zivotima platili za to,i opet ne zelim te vridjat ali s tim razmisljanjem o gradjenju neceg ti si isti taj jovan i franjo.
Shvatas li ti da su Jovanu i Franji dobri momci bili oni koji su razbijali državu i stvarali rs i hb? Kako je onda moguće sa takvim dogovarati se?
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Pasaga » 27 Dec 2020, 14:36

de,dogovorite se
pa da vam kazem stacete ...
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
tuzlak1212
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3792
Joined: 16 Nov 2019, 04:04
Has thanked: 213 times
Been thanked: 224 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by tuzlak1212 » 27 Dec 2020, 14:40

Taare wrote: 27 Dec 2020, 13:14 Jesam, i to direktno nakon ukidanja rs.
Nakon ukidanja entiteta i distrikta, trojnog predsjednistva, ujedinjavanja u jednu vladu, jedan parlament... Zamjene konstitutivnog ustava u gradjanski ustav.

Pristat cu podjelu drzave na 4-5 regija cisto zbog boljeg upravljanja okruznih jedinica

Nakon toga, na isti dan nek se OHR ukine

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11828
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2922 times
Been thanked: 2596 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Naseef Mushroom » 27 Dec 2020, 14:51

tuzlak1212 wrote: 27 Dec 2020, 14:40
Taare wrote: 27 Dec 2020, 13:14 Jesam, i to direktno nakon ukidanja rs.
Nakon ukidanja entiteta i distrikta, trojnog predsjednistva, ujedinjavanja u jednu vladu, jedan parlament... Zamjene konstitutivnog ustava u gradjanski ustav.

Pristat cu podjelu drzave na 4-5 regija cisto zbog boljeg upravljanja okruznih jedinica

Nakon toga, na isti dan nek se OHR ukine
I to ne da gradovi i mjesta danasnje genocidne tvorevine svi budu u jednoj regiji pa da to zovu i dalje rs kao ili sve gradove sa hrvatskom većinom u jedan pa da lažu sebe da su dobili entitet nego npr. Tuzla, Brčko i Bijeljina u jednu regiju a Doboj, Tešanj i Maglaj zajedno.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Pasaga » 27 Dec 2020, 14:54

Naseef Mushroom wrote: 27 Dec 2020, 14:51
tuzlak1212 wrote: 27 Dec 2020, 14:40

Nakon ukidanja entiteta i distrikta, trojnog predsjednistva, ujedinjavanja u jednu vladu, jedan parlament... Zamjene konstitutivnog ustava u gradjanski ustav.

Pristat cu podjelu drzave na 4-5 regija cisto zbog boljeg upravljanja okruznih jedinica

Nakon toga, na isti dan nek se OHR ukine
I to ne da gradovi i mjesta danasnje genocidne tvorevine svi budu u jednoj regiji pa da to zovu i dalje rs kao ili sve gradove sa hrvatskom većinom u jedan pa da lažu sebe da su dobili entitet nego npr. Tuzla, Brčko i Bijeljina u jednu regiju a Doboj, Tešanj i Maglaj zajedno.
tih predloga je bilo
Bihac i B.Luka u jednu...itd
Ko to osporava,minira
Jesu li prijatelji BH
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Post Reply

Return to “Stare ankete”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests