Zbog čega muslimani protestvuju protiv ovog filma?

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Na pomolu novi film koji vrijeđa muslimane i Muhameda a.

Post by carobnjak N » 10 Dec 2012, 08:00

ali gledaj Major ,te karikature i film koji je bio prije par mjeseci nisu uopće smiješni niti imaju trunku humora u sebi niti im je cilj da budu smiješne.
U njima se Muhamed a.s. predstavlja kao ubica ,u turbanu mu je ogromna bomba ,zakrvavljene oči ,nož u zubima itd
Predstavljaju ga kao agresivnog zločinca čije "ideologije" se svijet treba da boji .
To je već problem jer se tako islam kao vjera milijarde ljudi predstavlja kao zlo .
Sloboda medija je shvaćena kao totalna sloboda iako je po definiciji svaka sloboda prestaje tamo gdje njome napadaš i ugrožavaš drugog ,a oni upravo to rade
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Tempy
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3927
Joined: 05 Nov 2012, 18:36
Status: Offline

Re: Na pomolu novi film koji vrijeđa muslimane i Muhameda a.

Post by Tempy » 10 Dec 2012, 08:29

tako je čarobni, svašta pokušavaju podvaliti pod "slobodu govora", ali kad neko pokuša "holokaust", imperijalistički ratovi...onda nema slobode. Zatvorimo Asanža neka ne priča. Dvostruki aršini. Nepravda.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Na pomolu novi film koji vrijeđa muslimane i Muhameda a.

Post by carobnjak N » 10 Dec 2012, 08:49

Tempy wrote:tako je čarobni, svašta pokušavaju podvaliti pod "slobodu govora", ali kad neko pokuša "holokaust", imperijalistički ratovi...onda nema slobode. Zatvorimo Asanža neka ne priča. Dvostruki aršini. Nepravda.
Nije to samo nepravda prema muslimanima to je nepravda prema svim ljudima jer im se putem medija nameće mišljenje .
Mediji ne prenose vijesti nego ih stvaraju tako što ih predstavljaju kao zaključak ,ne kao vijest pa da onda gledaoc sam stvori svoje mišljenje o tome . Ne ,ljudi nemaju pravo na to jer oni već "misle" za tebe i govore ti šta je dobro šta je zlo .
Možda to izgleda kao čudno ali nije jer čovjek je jako podložan sugestiji ,svojevrsnoj dresuri mozga ,pa ako ti stalno ponavlja jedno te isto ti ćeš to jednom uzeti zdravo za gotovo ,pogotovu američka nacija kojoj stalno ispiru mozak sa CNN-a ili iz Holivuda sa svojim filmovima u kojima je redovno svako onaj protiv koga SAD ratuje ,negativac .
Recimo i kod nas se svake godine kad je ašura prikazuju iranci koji se bičuju u nekim njihovim tradicijskim povorkama i naravno obavezno se kaže da je to vjerska islamska ceremonija .
Recimo isto to rade katolici na Filipinima ali nikad to nećete vidjeti ,evo ovdje recimo ima video o tome ali se naglašava da to nije dio vjere već tradicije
http://balkans.aljazeera.net/video/kato ... kuju-uskrs
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Major
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1775
Joined: 24 Dec 2011, 23:30
Status: Offline

Re: Na pomolu novi film koji vrijeđa muslimane i Muhameda a.

Post by Major » 10 Dec 2012, 12:30

carobnjak Nurudin wrote:ali gledaj Major ,te karikature i film koji je bio prije par mjeseci nisu uopće smiješni niti imaju trunku humora u sebi niti im je cilj da budu smiješne.
U njima se Muhamed a.s. predstavlja kao ubica ,u turbanu mu je ogromna bomba ,zakrvavljene oči ,nož u zubima itd
Predstavljaju ga kao agresivnog zločinca čije "ideologije" se svijet treba da boji .
To je već problem jer se tako islam kao vjera milijarde ljudi predstavlja kao zlo .
Sloboda medija je shvaćena kao totalna sloboda iako je po definiciji svaka sloboda prestaje tamo gdje njome napadaš i ugrožavaš drugog ,a oni upravo to rade
Slazem se sa tobom, ali vjeruj mi, zivim vec dugo u jednoj krscanskoj zemlji, krscanskom drustvu.
Htjeli mi to ili ne, oni Islam zaista na slican nacin posmatraju, malo ih je koji to trezvenim ocima posmatraju, koji su ipak obavjesteniji
i poznaju prave svrhe Islama.
Nije ni cudo da oni sve te provokativne karikaturu sa mahom skrivenim odusevljenjem odobravaju.

Ali, nije ni za opravdati da se Arapi pale i na najmanju provokaciju, sta su sa time uspjeli,kakav ucinak su postigli, apsolutno nista.
Na suprot, kada su se smirili stize nova provokacija, ponovo ce Arapi da ruse i pale imanja svojih najblizih i pojedinog zapadnjaka
da likvidiraju, nema od tog Nuredine nikakvog hajra.
Mozes li mi ti objasniti, zasto u Bosni i Hercegovini nema slicnih razaranja na ulicama ?
Ja bih rekao da mi ipak ne nasijedamo na te podle provokacije, i dobro da je to tako kako jeste.
"In dem Augenblick, in dem ein Mensch den Sinn und den
Wert des Lebens bezweifelt, ist er krank"....Sigmund Freud

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Na pomolu novi film koji vrijeđa muslimane i Muhameda a.

Post by paparaci » 11 Dec 2012, 02:18

ma tu gamad treba javno vjesati. hoces po guz'ci?! evo ti po guz'ci!!
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Na pomolu novi film koji vrijeđa muslimane i Muhameda a.

Post by Zagorka » 11 Dec 2012, 13:07

A šta sam ja napravila ako se ja raznesem u znak protesta,to nikako ne kužim? :cudi
Što neko ne nađe ljude koji šire te nemire,pa raznese lijepo njih,i da fin primjer,da niko nikoga ne treba vrijeđati i izrugivati,ni Isusa,ni Muhammeda....
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Na pomolu novi film koji vrijeđa muslimane i Muhameda a.

Post by Heidi » 11 Dec 2012, 16:53

nek se nose k vragu, tamo ce ih docekati licno ogledalo!
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Na pomolu novi film koji vrijeđa muslimane i Muhameda a.

Post by Lebowski » 12 Jan 2015, 11:50

Zagorka wrote:A šta sam ja napravila ako se ja raznesem u znak protesta,to nikako ne kužim? :cudi
Što neko ne nađe ljude koji šire te nemire,pa raznese lijepo njih,i da fin primjer,da niko nikoga ne treba vrijeđati i izrugivati,ni Isusa,ni Muhammeda....
Poslušali su te. :oo
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Zbog čega muslimani protestvuju protiv ovog filma?

Post by Krokodil Behko » 12 Jan 2015, 16:10

Zagorka bi definitivno, trebala paziti šta piše.
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Zbog čega muslimani protestvuju protiv ovog filma?

Post by Zagorka » 12 Jan 2015, 16:46

:D. stojim ja iza svakog slova,i ne mijenjam stavove niti mišljenja........

Najviše na svijetu mrzim dežurne provokatore,to su ljigavi kompleksaši koji nalaze satisfakciju u izrugivanju,opravdavajući to svojim skretanjem i upućivanjem na nešto.

Biva sve radi nas.Nemoj ti meni ukazivati na ništa,ja znam dobro šta je crno a šta bijelo, i koliko su dva i dva,ne trebaš ti biti pametan da to glasno uzvikuješ.
Samo ćeš sebi naći posla,otresće te neko s kratkim fitiljom i eto nam posla svima.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Zbog čega muslimani protestvuju protiv ovog filma?

Post by Krokodil Behko » 25 Dec 2017, 22:13

Bosanski :jupi


online

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests