Svi potelemahnitali !

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55909
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1944 times
Been thanked: 5746 times
Status: Offline

Re: Svi potelemahnitali !

Post by Duminjo » 02 Jan 2021, 11:56

Beni wrote: 02 Jan 2021, 11:54
Duminjo wrote: 02 Jan 2021, 11:52

Hajde.. Valjda nam dodje iz guzice u glavu.

Zamisli cirkusa, glavni sponzor domaće lige m-tel 😂

Ma bizi..
j... ga Telemach i BHtelecom dali ponudu oko 7-8 miliona za prenos.

A m-tel 20 :haha
A znam..

I djesu tih 20 milki? 😂 😂

Al skroz druga tema. Elem, ljudi su nas poklopili. Valja se cupat

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26384
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1862 times
Been thanked: 4072 times
Status: Online

Re: Svi potelemahnitali !

Post by Beni » 02 Jan 2021, 12:17

Duminjo wrote: 02 Jan 2021, 11:56
Beni wrote: 02 Jan 2021, 11:54

j... ga Telemach i BHtelecom dali ponudu oko 7-8 miliona za prenos.

A m-tel 20 :haha
A znam..

I djesu tih 20 milki? 😂 😂

Al skroz druga tema. Elem, ljudi su nas poklopili. Valja se cupat
Ja sam davno preso na Logosoft :oo
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26384
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1862 times
Been thanked: 4072 times
Status: Online

Re: Svi potelemahnitali !

Post by Beni » 02 Jan 2021, 12:23

tuzlak1212 wrote: 02 Jan 2021, 11:56 M-tel je trenutno ionako apsolutni broj 1 operater u drzavi, ko to ne zna kasni sa informisanjem :oo

S tom titulom im dolaze i pare, ako ne prokockaju i nepolitiziraju se ko BHTelecom, svi cemo na mtel preci prije il poslije
C/P

Situacija je takva da je ugovor između United Media (vlasnik Totala i Telemacha sa jedne strane) i Telekoma Srbija (vlasnik mtela) istekao zaključno sa danom 31.12.2020.godine. I jedni i drugi su htjeli da produže ugovor, ali tu dolazimo do kvake.
Elem, mtel je tražio da u okviru novog ugovora pored SK kanala, dio ponude bude i Nova BH i Nova Sport, te da iste te kanale ponudi i ostalim kablovskim operaterima koji su vlasništvu Telekoma (Elta-Kabel, Blic, Telerad itd.). Taj prijedlog od strane UM je odbijen, tako da se i mtel povukao iz pregovora. Šta se tačno vodilo sa druge strane kada su u pitanju Arena Sport kanali na Telemachu ne znam. Predpostavljam da je Telekom podigao cijenu u ugovoru i da se UM povukla iz priče. To će sada pravdati i jedni i drugi sa pričom kako imaju vrhunske sportske sadržaje na svojim platformama, SK sa Premier Ligom, NFL, Euroligom, EuroCupom, F1, Tenis itd. Arena sa domaćim šampionatima, ABA, LŠ, LE, NBA, EHF LŠ, Seria A, Primera (od avgusta) itd...
Iza pozadine svega ovoga krije se politički rat između Vučića (država vlasnik Telekoma i Arena Sport) i Đilasa (dojučerašnji suvlasnik UG i blizak prijatelj Šolaka, vlasnika UM).

Elem, na kraju najviše ispaštaju sami korisnici i Telemacha i Mtel-a.
Što se alternativa tiče, postoji Arena Cloud app sa svim Arenama, koji su free do marta. Naravno tu je i opcija BH Telecom, ali i to je pitanje da li će i do kada AS biti na BHT. Tu su i razne IPTV liste itd.
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7871 times
Status: Offline

Re: Svi potelemahnitali !

Post by Krokodil Behko » 04 Jan 2021, 18:30

Jebo nas telemach dobro, kako mi se čini



Arena Sport: Telemach nije odlučio produžiti ugovor iako cijena nije promijenjena


Povodom novonastale situacije i određenih promjena na kablovskim operaterima zbog čega su ljubitelji sporta uskraćeni gledanja omiljenih sportskih događaja zvaničnim saopćenjem oglasila se kompanija Arena Channels Group.
Telemach BH je prethodno saopćio da od 1. januara neće više emitovati kanale Arena Sport u okviru svoje kablovske i Total TV satelitske ponude, a iz Arene tvrde da jedino Telemach nije odlučio produžiti ugovor za distribuciju kanala Arena Sporta.

"Arena Sport kao lider među sportskim kanalima u proteklom periodu na tržištu kako kompletne regije, tako i Bosne i Hercegovine, a posebno u posljednje dvije godine, investirala je značajna finansijska sredstva u poboljšanje kvalitete sadržaja koji emituje u svom programu.

Program je tako obogaćen kupovinom najjače košarkaške lige na svijetu NBA te produžavanjem ugovora za najpopularnija domaća nogometna takmičenja u regiji – M:tel Premijer liga BiH, Superligu Srbije i Hrvatsku nogometnu ligu koje će gledaoci moći pratiti i u narednim sezonama na kanalima Arena Sport.

Kao kruna ovih investicija produženi su i ugovori sa UEFA-om za najelitnije nogometno takmičenje svijeta – Ligu prvaka, kao i Evropsku ligu te novo takmičenje – Konferencijsku ligu koja počinje sljedeće sezone. Sve tri navedene lige zajedno, Arena Sport će prenositi i u naredne tri sezone.

Šlag na tortu kada su akvizicije u pitanju, jeste i španska La Liga koju je Arena Sport otkupila na naredne tri godine, počevši od sljedeće sezone koja starta u septembru 2021.

Sa svim ovim novim sadržajima Arena Sport je željela da zadrži lidersku poziciju među sportskim kanalima te da bude još interesantnija gledaocima u cijeloj regiji.

Usprkos ovim ozbiljnim investicijama, distributivne cijene Arena Sporta nisu se mijenjale i ostale su prihvatljive svim našim partnerima, odnosno operaterima, posebno u Bosni i Hercegovini. Dokaz tome je i što su ugovori sa svim operaterima u Bosni i Hercegovini, izuzev Telemacha, produženi i na naredni dugogodišnji period. Jedino Telemach nije odlučio produžiti ugovor za distribuciju kanala Arena Sporta, iako cijena u odnosu na prethodni period nije promijenjena.

Uprkos ovakvoj situaciji Arena Sport i dalje ostaje dostupna korisnicima na većem dijelu tržišta Bosni Hercegovine, što nam daje za pravo da vjerujemo da korisnici u svakom trenutku kroz druge operatere, kao što su Moja TV BH Telecoma, Home TV HT Eroneta i IPTV M:tela, te kablovske operatere sirom BiH, mogu se pretplatiti na naše kanale. Na ovaj način, uprkos iznenađujućem potezu Telemacha, Arena Sport kanali su i dalje ostali lako dostupni svim gledaocima na cijelom teritoriju Bosne i Hercegovine", navodi se u saopćenju.
online

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26384
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1862 times
Been thanked: 4072 times
Status: Online

Re: Svi potelemahnitali !

Post by Beni » 04 Jan 2021, 18:50

Krokodil Behko wrote: 04 Jan 2021, 18:30 Jebo nas telemach dobro, kako mi se čini
I to bez vazeLJin
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Mrak na Arenama: Korisnici pozivaju na bojkot Telemacha, pokrenuta i FB grupa, već broji više od 10 hiljada članova

Post by Mala_Mu » 08 Jan 2021, 21:17

Image
Arena Sport više nije sastavni dio ponude Telemacha, što je naišlo na brojna negodovanja korisnika usluga ove kompanije.

Iz Telemacha su 1. januara 2021. godine "zatamnili sliku" i poslali korisnicima šturu obavijest da kanali Arena Sport više neće biti emitovani u sklopu kablovske i Total TV satelitske ponude.

Mnogi klijenti Telemacha već se raspituju na koji način mogu bez plaćanja penala prekinuti saradnju jer je paket Arena Sport kanala uglavnom bio sastavni dio ponude kod potpisivanja ugovora.

Tako je na Facebooku pokrenuta grupa "Bojkot Telemacha", koja je za kratko vrijeme okupila više od 10.000 članova.

- Cilj je okupiti sve pretplatnike Telemacha i Total TV-a kako bismo izvršili pritisak na dotične operatere da pronađu rješenje i vrate Arenu Sport u svoju ponudu - piše u opisu stranice.

U međuvremenu su se oglasili iz Arene Sport uz poruku da se distributivne cijene nisu mijenjale i da su ostale prihvatljive partnerima.

- Dokaz tome je i što su ugovori sa svim operaterima u Bosni i Hercegovini, izuzev Telemacha, produženi i na naredni dugogodišnji period. Jedino Telemach nije odlučio produžiti ugovor za distribuciju kanala Arena Sporta, iako cijena u odnosu na prethodni period nije promijenjena - saopćeno je iz Arene Sport.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Mrak na Arenama: Korisnici pozivaju na bojkot Telemacha, pokrenuta i FB grupa, već broji više od 10 hiljada članova

Post by Hurija » 08 Jan 2021, 21:40

Ne znam pod kojim okolnostima korisnici mogu raskinuti ugovor . MIslim da je svsishoinije da su pripremili kolektivnu tužbu protiv tog operatera.
Ostalo je cutanje.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Mrak na Arenama: Korisnici pozivaju na bojkot Telemacha, pokrenuta i FB grupa, već broji više od 10 hiljada članova

Post by Mala_Mu » 08 Jan 2021, 21:43

Korisnici u skladu sa općim uvjetima poslovanja koji je javni dokument objavljen na stranicama Telemacha imaju pravo na umanjenje cijene usluge.
Izmjena uvjeta

“Članak 2.16. U slučaju izmjene uvjeta, opisa i cijena usluga, koji su u potpunosti nepovoljniji za pretplatnika, postojeći pretplatnik na kojeg se izmjene odnose ima pravo na drugi paket usluga ili drugu uslugu, ukoliko je to primjenjivo,

Može i raskinuti ugovor odnosno ima pravo na povrat neiskorištenog, a uplaćenog novčanog iznosa od strane pretplatnika, u roku od 30 dana od dana objave tih izmjena”, odgovorili su iz Institucije.

“Potrošač ima pravo na umanjenje iznosa mjesečnog računa na isti način i prema istim pravilima gore navedenih članaka – naglasili su.

Na kraju bitan Članak 5.1.
Rok za podnošenje prigovora ili reklamacije je 30 dana računajući od dana nastanka problema s kvalitetom pruženih usluga, odnosno od dana povrede obaveza iz pretplatničkog ugovora od strane Telemacha i 7 dana od dana prijema računa za pružene usluge.

I Članak 5.4.

Ako se utvrdi da je Telemach izvršio povredu ugovornih obaveza iz ugovora ili neopravdano obustavio pružanje usluge, pretplatnik koji je podnio prigovor ili reklamaciju na način opisan u ovim uvjetima, ima pravo raskinuti ugovor,


Ima i pravo na povrat neopravdano naplaćenih novčanih iznosa i naknadu eventualne štete prema pozitivnopravnim propisima koji se primjenjuju u Bosni i Hercegovini – zaključili su.
Po ovome imamo pravo i raskinuti ugovor.. :ovaj

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Mrak na Arenama: Korisnici pozivaju na bojkot Telemacha, pokrenuta i FB grupa, već broji više od 10 hiljada članova

Post by Mutevelija » 08 Jan 2021, 22:11

Hurija wrote: 08 Jan 2021, 21:40 Ne znam pod kojim okolnostima korisnici mogu raskinuti ugovor . MIslim da je svsishoinije da su pripremili kolektivnu tužbu protiv tog operatera.
A cek sad nemas para nagomila ti dugove a nemas pravo raskinuti jesu jaki :D.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55909
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1944 times
Been thanked: 5746 times
Status: Offline

Re: Mrak na Arenama: Korisnici pozivaju na bojkot Telemacha, pokrenuta i FB grupa, već broji više od 10 hiljada članova

Post by Duminjo » 08 Jan 2021, 22:16

Samo noga u dupe 😍

User avatar
MrH
22 bez glave
22 bez glave
Posts: 22425
Joined: 07 Oct 2019, 21:24
Has thanked: 1653 times
Been thanked: 1354 times
Status: Offline

Re: Mrak na Arenama: Korisnici pozivaju na bojkot Telemacha, pokrenuta i FB grupa, već broji više od 10 hiljada članova

Post by MrH » 08 Jan 2021, 22:19

Telemach MRS!!!
11/11/22

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96363
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34342 times
Been thanked: 21067 times
Contact:
Status: Online

Re: Mrak na Arenama: Korisnici pozivaju na bojkot Telemacha, pokrenuta i FB grupa, već broji više od 10 hiljada članova

Post by Rum » 08 Jan 2021, 22:19

Ima arena na sve strane meni smanjili racun za cenera lajkam
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119606
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5624 times
Been thanked: 12126 times
Contact:
Status: Offline

Re: Mrak na Arenama: Korisnici pozivaju na bojkot Telemacha, pokrenuta i FB grupa, već broji više od 10 hiljada članova

Post by Maja » 09 Jan 2021, 00:29

Bas glup potez. A ima li u ugovoru navedeno da zadrzavaju pravo izmjene (kanala) paketa.
Kod nas na Home Tv stalno nesto ukidaju a nesto ubacuju. Prije bih gledala filmove na Tv 1000 i Divi, sad tih kanala nema.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11831
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2924 times
Been thanked: 2597 times
Status: Offline

Re: Mrak na Arenama: Korisnici pozivaju na bojkot Telemacha, pokrenuta i FB grupa, već broji više od 10 hiljada članova

Post by Naseef Mushroom » 09 Jan 2021, 10:46

Maja wrote: 09 Jan 2021, 00:29 Bas glup potez. A ima li u ugovoru navedeno da zadrzavaju pravo izmjene (kanala) paketa.
Kod nas na Home Tv stalno nesto ukidaju a nesto ubacuju. Prije bih gledala filmove na Tv 1000 i Divi, sad tih kanala nema.
I ja se pitam isto. Imam Moja TV, ne znam koliko je kanala dodato i koliko je oduzeto zadnjih godina.
Bilo je dosta kanala koji su bili besplatni a onda odjednom zaključani pa moraš plaćati 1,5 ili 4,5 km mjesečno.
Imao Nova BH i CMC jedno vrijeme pa nestali skroz pa kasnije se pojavi njemački RTL i Sevdah TV i tako u krug.
Sad ne znam da li bi mogao tužiti zbog toga (naravno ne planiram nego me samo zanima).
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7871 times
Status: Offline

Re: Mrak na Arenama: Korisnici pozivaju na bojkot Telemacha, pokrenuta i FB grupa, već broji više od 10 hiljada članova

Post by Krokodil Behko » 09 Jan 2021, 10:53

Telemach je i ovakav osakaćen, bolji od Moja TV, Mtel, home tv, i ostali.

Cinestar kanali, oni standardni, samo njih ima deset, plus cinestar premiere koje par mjeseci godišnje, mogu gledati besplatno, skupa s Cinemaxom i HBO. TV 1000, Cinema, Diva, pinkovi, to mi nije ni potrebno, ali imam ih
online

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26384
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1862 times
Been thanked: 4072 times
Status: Online

Re: Mrak na Arenama: Korisnici pozivaju na bojkot Telemacha, pokrenuta i FB grupa, već broji više od 10 hiljada članova

Post by Beni » 09 Jan 2021, 16:12

Hurija wrote: 08 Jan 2021, 21:40 Ne znam pod kojim okolnostima korisnici mogu raskinuti ugovor . MIslim da je svsishoinije da su pripremili kolektivnu tužbu protiv tog operatera.
Telemach opci uslovi poslovanja


9.3. U slučaju da Telemach za vrijeme trajanja pretplatničkog odnosa izmjeni Cjenovnik i/Ugovor i/ili neke njegove sastavne dijelove i /ili ove Uslove poslovanja na način da su izmjene u potpunosti nepovoljnije za Pretplatnika, Pretplatnik ima pravo raskinuti pretplatnički ugovor bez obaveze poštivanja otkaznog roka i bez naknade za prijevremeni raskid u roku od 30 (trideset) dana, računajući od dana objave izmjene/izmjena, a kod raskida Pretplatniku će biti omogućen povrat prethodno uplaćenog novčanog iznosa za period u kojem zbog prijevremenog raskida neće koristiti uslugu , ukoliko je isti unaprijed uplaćen. Pretplatnik je dužan nadoknaditi Telemachu sva dugovanja nastala do dana prijevremenog raskida ugovora, odnosno završetka korištenja usluge.
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: Mrak na Arenama: Korisnici pozivaju na bojkot Telemacha, pokrenuta i FB grupa, već broji više od 10 hiljada članova

Post by Vrag » 09 Jan 2021, 16:22

kako glup narod

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Mrak na Arenama: Korisnici pozivaju na bojkot Telemacha, pokrenuta i FB grupa, već broji više od 10 hiljada članova

Post by Mala_Mu » 09 Jan 2021, 16:24

FB_IMG_1610203518656.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26384
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1862 times
Been thanked: 4072 times
Status: Online

Re: Mrak na Arenama: Korisnici pozivaju na bojkot Telemacha, pokrenuta i FB grupa, već broji više od 10 hiljada članova

Post by Beni » 09 Jan 2021, 16:57

Krokodil Behko wrote: 09 Jan 2021, 10:53 Telemach je i ovakav osakaćen, bolji od Moja TV, Mtel, home tv, i ostali.

Cinestar kanali, oni standardni, samo njih ima deset, plus cinestar premiere koje par mjeseci godišnje, mogu gledati besplatno, skupa s Cinemaxom i HBO. TV 1000, Cinema, Diva, pinkovi, to mi nije ni potrebno, ali imam ih
Ali nemas arene
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26384
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1862 times
Been thanked: 4072 times
Status: Online

Re: Mrak na Arenama: Korisnici pozivaju na bojkot Telemacha, pokrenuta i FB grupa, već broji više od 10 hiljada članova

Post by Beni » 09 Jan 2021, 16:57

Vrag wrote: 09 Jan 2021, 16:22kako glup narod
Blago receno
Fuck you a friendly note to start the day

Post Reply

Return to “Antene, kablovska, resiveri, TV oprema”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests