Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Predložite ankete koje želite vidjeti na portalu

Moderator: Krokodil Behko

Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Ne
43
41%
Da
24
23%
Jos razmisljam
6
6%
Vec sam se vakcinisao
33
31%
 
Total votes: 106

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53904
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15228 times
Status: Online

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by HAVANA » 13 Jan 2021, 22:26

insomnia wrote: 13 Jan 2021, 22:24
MunDzi wrote: 13 Jan 2021, 22:20

Pa zapitam se.
A onda se opet zapitam kome je u cilju da sjebe ekonomiju globalno?
Pa da unisti generacije i generacije drustvu potrebne grupe ljudi kao sto su medicinari, ljekari, hirurzi, policakci,....? vatrogasci.
Pa nije bas da svi rade iz namjere. Od pocetka je jasno da vlade lutaju sa mjerama.
Ma meni se cini da svi ovde lutaju i u hodu ko biva nesta odlucuju. A veze niko nema.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Lavlje_srce » 13 Jan 2021, 22:27

HAVANA wrote: 13 Jan 2021, 22:22Pa na pola lijekova ti je upozorenje da ti se zamanta. Ja sam se i operiso i lijecio svasta. 3 puta u zivotu sam potpisao papir saglasan blablabla moguce komplikacije blablabla. Evo me ko lampa. Procitaj sta je sve moguce sa lijecenjem virusa hepatitisa c ribivarinom i interferonom.
A ti lijekovi su prosli sva predklinicka-klinicka i postklinicka ispitivanja. Ove vakcine su se testirale na zdravim volonterima i nije dokazana niti efikasnost niti sigurnost. Jedino sto su provjerili je da li su nakon 7 dana oboljeli od korone.

Mislim, vakcinisi se, mada sam ti neki dan rekla da ne zuris. Tvoja stvar. :ok

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by MunDzi » 13 Jan 2021, 22:29

insomnia wrote: 13 Jan 2021, 22:24
MunDzi wrote: 13 Jan 2021, 22:20

Pa zapitam se.
A onda se opet zapitam kome je u cilju da sjebe ekonomiju globalno?
Pa da unisti generacije i generacije drustvu potrebne grupe ljudi kao sto su medicinari, ljekari, hirurzi, policakci,....? vatrogasci.
Pa nije bas da svi rade iz namjere. Od pocetka je jasno da vlade lutaju sa mjerama.
Pa lutaju.
A sta ocekivati u situaciji koja je ipak vanredna.
Ne znam.
Mozda smo previse kriticni prema svemu i svacemu, mozda vlade samo pokusavaju da sto bolje zastite svoj narod, najbolje sto mogu u datom trenutku.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53904
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15228 times
Status: Online

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by HAVANA » 13 Jan 2021, 22:33

Lavlje_srce wrote: 13 Jan 2021, 22:27
HAVANA wrote: 13 Jan 2021, 22:22Pa na pola lijekova ti je upozorenje da ti se zamanta. Ja sam se i operiso i lijecio svasta. 3 puta u zivotu sam potpisao papir saglasan blablabla moguce komplikacije blablabla. Evo me ko lampa. Procitaj sta je sve moguce sa lijecenjem virusa hepatitisa c ribivarinom i interferonom.
A ti lijekovi su prosli sva predklinicka-klinicka i postklinicka ispitivanja. Ove vakcine su se testirale na zdravim volonterima i nije dokazana niti efikasnost niti sigurnost. Jedino sto su provjerili je da li su nakon 7 dana oboljeli od korone.

Mislim, vakcinisi se, mada sam ti neki dan rekla da ne zuris. Tvoja stvar. :ok
Nas 24 smo dobili odobrenje i finansiranje od drzave. To je tad jako skupo bilo. Preko 120000 km terapija. Od nas 24 ja i jos troje smo bili negativni. 8 nisu uspjeli, pozitivni. Ostali odustali. Sto nisu mogli izdrzati nus pojave, sto zbog pada krvne slike i svega... Tek sad imas terapiju sa 90% pozitivnim ishodom lijecenja i sa malim nus pojavama. Poslije 42 godine...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by insomnia » 13 Jan 2021, 22:34

Da ali cesto izazivaju kontraefekat. Slusaju se savjeti ljudi koji mescini i nemaju puno veze sa realnoscu i toga se drze kao svetog slova
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Lavlje_srce » 13 Jan 2021, 22:35

MunDzi wrote: 13 Jan 2021, 22:29Pa lutaju.
A sta ocekivati u situaciji koja je ipak vanredna.
Ne znam.
Mozda smo previse kriticni prema svemu i svacemu, mozda vlade samo pokusavaju da sto bolje zastite svoj narod, najbolje sto mogu u datom trenutku.
Pa zasto bi vlade vodile nesto sto je striktno medicinska sfera? Zasto se ne cuju glasovi strucnjaka koji su protiv ove vakcine? Zasto ne postoje otvorene, javne debate? Zasto je na snazi globalna cenzura? Smrtnost od ovog virusa je 0.1% ako ti je ispod 70 godina i relativno si zdrava. Cak su promijenili i definiciju pandemije, koja je prije bila da smrtnost od XY bolesti treba biti 7% da bi uopce bila proglasena pandemija.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by insomnia » 13 Jan 2021, 22:36

HAVANA wrote: 13 Jan 2021, 22:33
Lavlje_srce wrote: 13 Jan 2021, 22:27

A ti lijekovi su prosli sva predklinicka-klinicka i postklinicka ispitivanja. Ove vakcine su se testirale na zdravim volonterima i nije dokazana niti efikasnost niti sigurnost. Jedino sto su provjerili je da li su nakon 7 dana oboljeli od korone.

Mislim, vakcinisi se, mada sam ti neki dan rekla da ne zuris. Tvoja stvar. :ok
Nas 24 smo dobili odobrenje i finansiranje od drzave. To je tad jako skupo bilo. Preko 120000 km terapija. Od nas 24 ja i jos troje smo bili negativni. 8 nisu uspjeli, pozitivni. Ostali odustali. Sto nisu mogli izdrzati nus pojave, sto zbog pada krvne slike i svega... Tek sad imas terapiju sa 90% pozitivnim ishodom lijecenja i sa malim nus pojavama. Poslije 42 godine...
Nisi to skonto sta ona zeli reci. Taj lijek se ispitivi godinama prije je iko uopste dobio odobrenje
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Lavlje_srce » 13 Jan 2021, 22:37

HAVANA wrote: 13 Jan 2021, 22:33Nas 24 smo dobili odobrenje i finansiranje od drzave. To je tad jako skupo bilo. Preko 120000 km terapija. Od nas 24 ja i jos troje smo bili negativni. 8 nisu uspjeli, pozitivni. Ostali odustali. Sto nisu mogli izdrzati nus pojave, sto zbog pada krvne slike i svega... Tek sad imas terapiju sa 90% pozitivnim ishodom lijecenja i sa malim nus pojavama. Poslije 42 godine...
Da, i sta ti to govori?

Sam si sebi odgovorio na sva pitanja.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81304
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7107 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Julia-Klara » 13 Jan 2021, 22:39

Meni je malo cudno da ocekujete da se lijekovi prave istim nacinom i istom brzinom uz ovakav napredak nauke i tehnologije.
Ali to je do mene
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53904
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15228 times
Status: Online

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by HAVANA » 13 Jan 2021, 22:40

Lavlje_srce wrote: 13 Jan 2021, 22:35
MunDzi wrote: 13 Jan 2021, 22:29Pa lutaju.
A sta ocekivati u situaciji koja je ipak vanredna.
Ne znam.
Mozda smo previse kriticni prema svemu i svacemu, mozda vlade samo pokusavaju da sto bolje zastite svoj narod, najbolje sto mogu u datom trenutku.
Pa zasto bi vlade vodile nesto sto je striktno medicinska sfera? Zasto se ne cuju glasovi strucnjaka koji su protiv ove vakcine? Zasto ne postoje otvorene, javne debate? Zasto je na snazi globalna cenzura? Smrtnost od ovog virusa je 0.1% ako ti je ispod 70 godina i relativno si zdrava. Cak su promijenili i definiciju pandemije, koja je prije bila da smrtnost od XY bolesti treba biti 7% da bi uopce bila proglasena pandemija.
Zato sto divlja, nekontrolisano se siri ako pustis, mutira, svasta nesta moze biti... Nema logike da ovo nekom odgovara i da moze neko svijet zaustaviti zbog svog interesa. Ima milion drugih nacina... Jednostavno belaj na koji jos ne moze niko adekvatno odgovoriti niti zna... Svi lutaju i nesta pokusavaju...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55974
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5774 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Duminjo » 13 Jan 2021, 22:40

MunDzi wrote: 13 Jan 2021, 21:40 Svaki ebeni dan na TV snimaju ili clana rodbine kojoj je neko u umro od covida ili medicinsko osoblje koje place ili pacijente po bolnici kako boluju od covida i sa dovodom kisika prikopcan na maske.
Ali bukvalno svaki dan, na svakom kanalu bombarduju sa tim snimcima.
Pa osoba prica citav edej o kakovoj se osobi radi, male ne opisu zivot od osobe od djetinjstva pa do velike starosti, onda ide plac i zavrsnica kako je covid prerano odnio dedu ili nenu.......

Eto meni to forsiranje tih prica ide na zivce i utice na razvijanje teorije konspiracije.

I tamn su me ubjedili da budem za vakcinu.

I evo sad sam opet ljuta i vuce me sve protiv vakcine.
Sad zamisli da si stvarno u tom sistemu i da to ne gledas samo na tvu, ako mozes zamisliti.
Svaki dan, iz dana u dan, evo vec punu godinu dana sa oko hiljadu tih ljudi i Sa 30-ak kolega. Cuvaj, gledaj, provjeravaj da nije nedo bog ušo.. Pa svaka hebena sitnica, odmah prva "jel corona". Pa ti ugovor sadrzi jednu stavkicu koja kaze da u svakom momentu moras biti dostupan a ni u jednom trenutku, bez obzira jesil na godisnjem ili imas slobodan dan, ne smijes biti udaljen od firme vise od sat vremena vožnje.

To sve plus jos 20 ostalih kolega koji rade isto i u istim uslovima samo u drugim firmama. Znaci mojih hiljadu plus njih 20 po hiljadu. Svaki dan cujes ili gledaš jednu takvu pricu al ne na tvu vec uzivo i od nekoga s kim si u stalnom kontaktu..

Odusto sam davno pisati o koroni jer sam umoran. Gadi mi se. Većina kolega i medicinskih radnika je toliko umorna da se često cuje "nek ide vise u pizdu materinu sve, nek sve pomre". Nije vise ni pitanje virusa, pitanje je ovog zatvora zbog kojeg ljudi lude.
Znas kako je prosle godine bilo mucno gledati u junu kad ljudi idu na godisnje.. Mjesecima u nazad sve zivo po kucama sjedilo i bilo u karantinu, mi svako bozije jutro na praznim ulicama ko idioti. Kazu, aplauz.. Dobro im je jedna iz Berlina napisala "nabijte si taj aplauz u guzice". Ja u martu i aprilu napravio 400 prekovremenih sati, dodjem kuci da odspavam koji sat i na radiu slusam kako je ljudima teško jer su u karantinu. Citam havanu kako hoce da poludi od dosade, jebemga u usta 😂.. I pazi situacije, ti sto su sjedili kucama mjesecima, isli opet normalno na godišnje a vecini med radnika je bila rampa.
Ako ovo ljeto opet budu zabrane za putovanja i ako većina kolega opet budu robijali, otici ce sve u neku stvar.
Imo bih pet dana pisati sta svaki dan gledam i cujem. Sta kazu kolege, sta iz škole, sta pacijenti, sta doktori, sta ministri. Kakvih tu ludih i nelogicnih odluka ima da se covjek ubandaci na mjestu al mi stvarno muka od svega, ne da mi se.. Ne da mi se ni raspravljati jer se uvijek neki Internet magistar javi kako to nije tako... Nije da nismo vec imali doktora koji su u sred pandemije mjesecima visili 24h na Internetu i bili najpametniji 😂




Neka nas bodu sve redom i neka slazu kasnije sta hoce pa makar u dozama bio ruski gas. Samo da se svi ljudi vrate svojim svakodnevnim obavezama i životu. Pored finansijskog kraha, svijetom ce mahom hodati izgubljeni ljudi..

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53904
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15228 times
Status: Online

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by HAVANA » 13 Jan 2021, 22:41

Lavlje_srce wrote: 13 Jan 2021, 22:37
HAVANA wrote: 13 Jan 2021, 22:33Nas 24 smo dobili odobrenje i finansiranje od drzave. To je tad jako skupo bilo. Preko 120000 km terapija. Od nas 24 ja i jos troje smo bili negativni. 8 nisu uspjeli, pozitivni. Ostali odustali. Sto nisu mogli izdrzati nus pojave, sto zbog pada krvne slike i svega... Tek sad imas terapiju sa 90% pozitivnim ishodom lijecenja i sa malim nus pojavama. Poslije 42 godine...
Da, i sta ti to govori?

Sam si sebi odgovorio na sva pitanja.
Pa sta da rade, citav svijet se uprego? Trazi se brzi put, druge nema. :cudi
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Lavlje_srce » 13 Jan 2021, 22:42

Julia-Klara wrote: 13 Jan 2021, 22:39 Meni je malo cudno da ocekujete da se lijekovi prave istim nacinom i istom brzinom uz ovakav napredak nauke i tehnologije.
Ali to je do mene
Daj nam dokaze da je ijedna od ovih vakcina sigurna.

U medjuvremenu razmisli zbog cega je struka u visokom procentu odbija - bice da su zatucani teoreticari zavjere.
Last edited by Lavlje_srce on 13 Jan 2021, 22:43, edited 1 time in total.

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by MunDzi » 13 Jan 2021, 22:43

Lavlje_srce wrote: 13 Jan 2021, 22:35
MunDzi wrote: 13 Jan 2021, 22:29Pa lutaju.
A sta ocekivati u situaciji koja je ipak vanredna.
Ne znam.
Mozda smo previse kriticni prema svemu i svacemu, mozda vlade samo pokusavaju da sto bolje zastite svoj narod, najbolje sto mogu u datom trenutku.
Pa zasto bi vlade vodile nesto sto je striktno medicinska sfera? Zasto se ne cuju glasovi strucnjaka koji su protiv ove vakcine? Zasto ne postoje otvorene, javne debate? Zasto je na snazi globalna cenzura? Smrtnost od ovog virusa je 0.1% ako ti je ispod 70 godina i relativno si zdrava. Cak su promijenili i definiciju pandemije, koja je prije bila da smrtnost od XY bolesti treba biti 7% da bi uopce bila proglasena pandemija.
Ne znam.
Nemam odgovore na sve to.
Ali znam da mi je rodica ljekar u bolnici u jednom od vecih gradova u HR rekla prije neki dan da im u zadnje vrijeme svaki dan umre bar 10 ljudi od covida i da uopste nisu stari ljudi.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53904
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15228 times
Status: Online

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by HAVANA » 13 Jan 2021, 22:44

Duminjo wrote: 13 Jan 2021, 22:40
MunDzi wrote: 13 Jan 2021, 21:40 Svaki ebeni dan na TV snimaju ili clana rodbine kojoj je neko u umro od covida ili medicinsko osoblje koje place ili pacijente po bolnici kako boluju od covida i sa dovodom kisika prikopcan na maske.
Ali bukvalno svaki dan, na svakom kanalu bombarduju sa tim snimcima.
Pa osoba prica citav edej o kakovoj se osobi radi, male ne opisu zivot od osobe od djetinjstva pa do velike starosti, onda ide plac i zavrsnica kako je covid prerano odnio dedu ili nenu.......

Eto meni to forsiranje tih prica ide na zivce i utice na razvijanje teorije konspiracije.

I tamn su me ubjedili da budem za vakcinu.

I evo sad sam opet ljuta i vuce me sve protiv vakcine.
Sad zamisli da si stvarno u tom sistemu i da to ne gledas samo na tvu, ako mozes zamisliti.
Svaki dan, iz dana u dan, evo vec punu godinu dana sa oko hiljadu tih ljudi i Sa 30-ak kolega. Cuvaj, gledaj, provjeravaj da nije nedo bog ušo.. Pa svaka hebena sitnica, odmah prva "jel corona". Pa ti ugovor sadrzi jednu stavkicu koja kaze da u svakom momentu moras biti dostupan a ni u jednom trenutku, bez obzira jesil na godisnjem ili imas slobodan dan, ne smijes biti udaljen od firme vise od sat vremena vožnje.

To sve plus jos 20 ostalih kolega koji rade isto i u istim uslovima samo u drugim firmama. Znaci mojih hiljadu plus njih 20 po hiljadu. Svaki dan cujes ili gledaš jednu takvu pricu al ne na tvu vec uzivo i od nekoga s kim si u stalnom kontaktu..

Odusto sam davno pisati o koroni jer sam umoran. Gadi mi se. Većina kolega i medicinskih radnika je toliko umorna da se često cuje "nek ide vise u pizdu materinu sve, nek sve pomre". Nije vise ni pitanje virusa, pitanje je ovog zatvora zbog kojeg ljudi lude.
Znas kako je prosle godine bilo mucno gledati u junu kad ljudi idu na godisnje.. Mjesecima u nazad sve zivo po kucama sjedilo i bilo u karantinu, mi svako bozije jutro na praznim ulicama ko idioti. Kazu, aplauz.. Dobro im je jedna iz Berlina napisala "nabijte si taj aplauz u guzice". Ja u martu i aprilu napravio 400 prekovremenih sati, dodjem kuci da odspavam koji sat i na radiu slusam kako je ljudima teško jer su u karantinu. Citam havanu kako hoce da poludi od dosade, jebemga u usta 😂.. I pazi situacije, ti sto su sjedili kucama mjesecima, isli opet normalno na godišnje a vecini med radnika je bila rampa.
Ako ovo ljeto opet budu zabrane za putovanja i ako većina kolega opet budu robijali, otici ce sve u neku stvar.
Imo bih pet dana pisati sta svaki dan gledam i cujem. Sta kazu kolege, sta iz škole, sta pacijenti, sta doktori, sta ministri. Kakvih tu ludih i nelogicnih odluka ima da se covjek ubandaci na mjestu al mi stvarno muka od svega, ne da mi se.. Ne da mi se ni raspravljati jer se uvijek neki Internet magistar javi kako to nije tako... Nije da nismo vec imali doktora koji su u sred pandemije mjesecima visili 24h na Internetu i bili najpametniji 😂




Neka nas bodu sve redom i neka slazu kasnije sta hoce pa makar u dozama bio ruski gas. Samo da se svi ljudi vrate svojim svakodnevnim obavezama i životu. Pored finansijskog kraha, svijetom ce mahom hodati izgubljeni ljudi..
Moje je da radim, odem na more, primim vakcinu... :haha Cuj jebemgausta :haha Sta cu ti ja bolan pomoc? Svak ima svoje devere, rizike i obaveze.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81304
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7107 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Julia-Klara » 13 Jan 2021, 22:45

@Duminjo :pusa
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81304
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7107 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Julia-Klara » 13 Jan 2021, 22:51

Lavlje_srce wrote: 13 Jan 2021, 22:42
Julia-Klara wrote: 13 Jan 2021, 22:39 Meni je malo cudno da ocekujete da se lijekovi prave istim nacinom i istom brzinom uz ovakav napredak nauke i tehnologije.
Ali to je do mene
Daj nam dokaze da je ijedna od ovih vakcina sigurna.

U medjuvremenu razmisli zbog cega je struka u visokom procentu odbija - bice da su zatucani teoreticari zavjere.
NI JEDNA VAKCINA niti lijek nije sigurna, i ne znam vise kakve dokaze hoces od mene, niti sta pokusavas dokazati?

Imas svoje misljenje ok, neces se vakcinisati i to ok, ali mi se ne da natezati ni sa tobom ni sa drugima presipajuci iz supljeg u prazno, jer je upravo to ono sto radimo.

Da, ja jesam u farmaceutakoj induatriji. Da, imam uvid u dokumentaciju o kojoj ne smijem pricati (niti zelim). Da, znam kako sve funkcionira. Ne, ne radi se SAMO o profitu jer zamisli(te) i u farmaceutskoj industriji postoje LJUDI kojima nije stalo do profita, ali sta da vam kazem i pricam kada ne vjerujete.

Imate svoje bubble, zivite ga, i mirna Bosna :cudi

Fakat nemam volje za natezanje i palamudjenje :mah
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55974
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5774 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Duminjo » 13 Jan 2021, 22:51

HAVANA wrote: 13 Jan 2021, 22:44
Moje je da radim, odem na more, primim vakcinu... :haha Cuj jebemgausta :haha Sta cu ti ja bolan pomoc? Svak ima svoje devere, rizike i obaveze.
Shvatam ja to sve, sve ok.. Neka si. I ja bih da sam mogo
Samo mi bude lakše kad vako osujem :D.

Jbg 😂

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by MunDzi » 13 Jan 2021, 22:52

Duminjo wrote: 13 Jan 2021, 22:40

Sad zamisli da si stvarno u tom sistemu i da to ne gledas samo na tvu, ako mozes zamisliti.
Svaki dan, iz dana u dan, evo vec punu godinu dana sa oko hiljadu tih ljudi i Sa 30-ak kolega. Cuvaj, gledaj, provjeravaj da nije nedo bog ušo.. Pa svaka hebena sitnica, odmah prva "jel corona". Pa ti ugovor sadrzi jednu stavkicu koja kaze da u svakom momentu moras biti dostupan a ni u jednom trenutku, bez obzira jesil na godisnjem ili imas slobodan dan, ne smijes biti udaljen od firme vise od sat vremena vožnje.

To sve plus jos 20 ostalih kolega koji rade isto i u istim uslovima samo u drugim firmama. Znaci mojih hiljadu plus njih 20 po hiljadu. Svaki dan cujes ili gledaš jednu takvu pricu al ne na tvu vec uzivo i od nekoga s kim si u stalnom kontaktu..

Odusto sam davno pisati o koroni jer sam umoran. Gadi mi se. Većina kolega i medicinskih radnika je toliko umorna da se često cuje "nek ide vise u pizdu materinu sve, nek sve pomre". Nije vise ni pitanje virusa, pitanje je ovog zatvora zbog kojeg ljudi lude.
Znas kako je prosle godine bilo mucno gledati u junu kad ljudi idu na godisnje.. Mjesecima u nazad sve zivo po kucama sjedilo i bilo u karantinu, mi svako bozije jutro na praznim ulicama ko idioti. Kazu, aplauz.. Dobro im je jedna iz Berlina napisala "nabijte si taj aplauz u guzice". Ja u martu i aprilu napravio 400 prekovremenih sati, dodjem kuci da odspavam koji sat i na radiu slusam kako je ljudima teško jer su u karantinu. Citam havanu kako hoce da poludi od dosade, jebemga u usta 😂.. I pazi situacije, ti sto su sjedili kucama mjesecima, isli opet normalno na godišnje a vecini med radnika je bila rampa.
Ako ovo ljeto opet budu zabrane za putovanja i ako većina kolega opet budu robijali, otici ce sve u neku stvar.
Imo bih pet dana pisati sta svaki dan gledam i cujem. Sta kazu kolege, sta iz škole, sta pacijenti, sta doktori, sta ministri. Kakvih tu ludih i nelogicnih odluka ima da se covjek ubandaci na mjestu al mi stvarno muka od svega, ne da mi se.. Ne da mi se ni raspravljati jer se uvijek neki Internet magistar javi kako to nije tako... Nije da nismo vec imali doktora koji su u sred pandemije mjesecima visili 24h na Internetu i bili najpametniji 😂




Neka nas bodu sve redom i neka slazu kasnije sta hoce pa makar u dozama bio ruski gas. Samo da se svi ljudi vrate svojim svakodnevnim obavezama i životu. Pored finansijskog kraha, svijetom ce mahom hodati izgubljeni ljudi..
Pa to i ja kazem.
Poludicime svi.
Posle nam nece biti potrebna vakcina nego psihoterapija.

Eeeee zato si ti kupio nove skije, obucu, kacigu, itd.....naradio 400 sahata. :D.

I suti, bar imas zimovanje.

Ja nisam nigdje isla.
Ni ljetovanje, ni zimovanje.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81304
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7107 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Julia-Klara » 13 Jan 2021, 22:53

MunDzi wrote: 13 Jan 2021, 22:43
Lavlje_srce wrote: 13 Jan 2021, 22:35

Pa zasto bi vlade vodile nesto sto je striktno medicinska sfera? Zasto se ne cuju glasovi strucnjaka koji su protiv ove vakcine? Zasto ne postoje otvorene, javne debate? Zasto je na snazi globalna cenzura? Smrtnost od ovog virusa je 0.1% ako ti je ispod 70 godina i relativno si zdrava. Cak su promijenili i definiciju pandemije, koja je prije bila da smrtnost od XY bolesti treba biti 7% da bi uopce bila proglasena pandemija.
Ne znam.
Nemam odgovore na sve to.
Ali znam da mi je rodica ljekar u bolnici u jednom od vecih gradova u HR rekla prije neki dan da im u zadnje vrijeme svaki dan umre bar 10 ljudi od covida i da uopste nisu stari ljudi.
Ono sto mene zbunjuje je sto umiru ZDRAVI ljudi, a znam ih nekoliko. Hajd i da se covjek pomiri sa smrcu jako starih i bolestima “nacetih” ljudi, ali kad ti umre neko koga znas, zdrav, prav, i ostavi jos dijete od 2 godine iza sebe, e to mi nije normalno.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Post Reply

Return to “Ankete”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests