Dodjele filmskih nagrada

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Dodjele filmskih nagrada

Post by Socrates » 10 Feb 2020, 13:58

Oblak wrote: 10 Feb 2020, 10:40
Socrates wrote: 10 Feb 2020, 05:38

Joker - kao sto sam napisao već jednom, to je Phoenix i taj lik, sve drugo je podređeno tome, posuđuje od drugih, previše podsjeća na druge filmove.
Sad kad je akademija rekla da i nije najbolji film, i tebi postaje takav :lupa A sjećam se tvojih hvalospjeva o ovom filmu, maltene da bolji nije napravljen do sad. Nije se smjelo reći riječ protiv tog filma jer su svi rekli da je najbolji na svijetu. Pa i ti za njima :hihi

Ja bih uveo oskara za marketing, jer evo klasičnog pobjednika u toj kategoriji - Joker. Film je mnogima bio najbolji na svijetu i prije nego su ga pogledali :hihi
Evo sta sam tacno napisao.
Joker

Nema spoilera. Šta god da napišem ovdje, neće vam pokvariti gledanje filma niti vas pripremiti za Phoenixa. Nemoguće je spoilati ovaj film, jer je karakterna studija sa ubjedjivoscu malo kad vidjenom na filmu. Hajde, ima nasilja, ali to nije ni najstrašniji ni najupečatljivi dio filma. Bar meni nije bio. Kad vam Phoenix izadje iz ekrana, sjedne pored vas, naidje na razumijevanje u vasem pogledu, iskezi se (place ili smije se?) i kaže "Ovo je ko sam ja. Da li ti se dopada sta vidiš? ", to je najbolji dio filma. 

Reditelj je vise nego solidno odradio svoj posao. Međutim, bez obzira ko je reditelj, ovaj film nikad neće biti zapamcen po njemu, nego po Phoenixu, koji je film napravio samo svojim u svakom pogledu. Fizicki, prepolovio se, jbt, jel' ono izgubio 50 kila za ulogu? Jedna od najbolje odrađenih uloga u istoriji kinematografije. Uradio je Phoenix još fantastičnih uloga (The Master, You Were Never Really Here, sta ja znam), i ova za koji stepen nadmasuje ulogu u The Master, možda jedino zbog toga sto je ovaj film pristupačniji prosječnom filmskom gledaocu. A možda i zato što The Master, na kraju, ipak nudi kakvu-takvu nadu. Ovdje toga nema. 

Iznenađujuće je, možda čak i deprimirajuce, koliko je film politički relevantan za današnje vrijeme. Smještena na početak osamdesetih u urusavajucem New Yorku (Gotham), radnja je vremenski locirana, nimalo slučajno, na početak demokratskog građanskog rata bez oruzanih snaga u Americi, kada je Reagan poderao Rooseveltov The New Deal. Ovo bi zauzelo malo duže objašnjavanje, pa neću. 

Reditelj neskriveno daje priznanje Scorseseu za inspiraciju (Taksista, Kralj Komedije), ali film, svjesno ili nesvjesno, vuče inspiraciju i iz Fight Club, 7even, A Clockwork Orange. Možda i iz ovog razloga, reditelj ne moze nositi titulu glavnog autora ovog filma. Uradio je on to sa svojim stilom, ali ne može se čovjek oteti utisku da je u sjeni onih od kojih vuče inspiraciju, pogotovo Scorsesea. Phoenix nije ni u čijoj sjeni. On je na vrhu.

Da se osvrnem na kontroverzu. Može li ovaj film potaknuti nasilne cinove? Mada mi je ovakve diskusije oko raznih vidova popularne kulture preko glave, jasno i glasno, može. Sasvim je evidentno da neki crazy jebeni incel (involuntary celibate), neki mentalno poremećeni lik koji smatra da mu svijet duguje njegovih 15 minuta slave i aplauza, neki društveni izopcenik koji ne uspijeva da pronađe put u lavirintu modernog svijeta, može film protumačiti kao manifesto, kao poziv na nasilje. Nije isključeno da film djeluje kao okidač u glavi čovjeka koji je već razmišljao o nasilju nad random ljudima.

Profil publike, vecinski bijeli muškarci, 18-34 godine. Gledao sam sa još četvoro prijatelja, i baš smo komentirali zašto je to tako.  

Ovaj film vas neće ostaviti oduševljenim, ili, barem ne bi trebao. Ovo je stvarno film za razmišljanje, o mentalnoj bolesti, prije svega. Možda čak i o kolektivnoj mentalnoj bolesti. 

Gledajte u kinu.

Dakle, remek-djelo. Ali nokautira. Nihilisticki manifesto, I guess. Za one koji su skloni tako ga tumačiti. 
Jedino gdje možeš zamjeriti da sam pretjerao pa sad mjenjam misljenje je sto sam prije napisao da je film remek-djelo. Ali ni tu ne mjenjam mišljenje jer u svakom slučaju, isključivo zbog Joaquina, film to i jeste. Čak sam i napisao da je Joaquin glavni autor filma, a ne reditelj.

Sa druge strane, ti si ismijavao i njegovu glumu. :cudi

Usputno, negdje griješim sa ovim boldanjem a ne znam gdje.
. . . . . . . . .

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Dodjele filmskih nagrada

Post by Vjetar » 10 Feb 2020, 14:47

Socrates wrote: 10 Feb 2020, 13:58
Oblak wrote: 10 Feb 2020, 10:40

Sad kad je akademija rekla da i nije najbolji film, i tebi postaje takav :lupa A sjećam se tvojih hvalospjeva o ovom filmu, maltene da bolji nije napravljen do sad. Nije se smjelo reći riječ protiv tog filma jer su svi rekli da je najbolji na svijetu. Pa i ti za njima :hihi

Ja bih uveo oskara za marketing, jer evo klasičnog pobjednika u toj kategoriji - Joker. Film je mnogima bio najbolji na svijetu i prije nego su ga pogledali :hihi
Evo sta sam tacno napisao.
Joker

Nema spoilera. Šta god da napišem ovdje, neće vam pokvariti gledanje filma niti vas pripremiti za Phoenixa. Nemoguće je spoilati ovaj film, jer je karakterna studija sa ubjedjivoscu malo kad vidjenom na filmu. Hajde, ima nasilja, ali to nije ni najstrašniji ni najupečatljivi dio filma. Bar meni nije bio. Kad vam Phoenix izadje iz ekrana, sjedne pored vas, naidje na razumijevanje u vasem pogledu, iskezi se (place ili smije se?) i kaže "Ovo je ko sam ja. Da li ti se dopada sta vidiš? ", to je najbolji dio filma. 

Reditelj je vise nego solidno odradio svoj posao. Međutim, bez obzira ko je reditelj, ovaj film nikad neće biti zapamcen po njemu, nego po Phoenixu, koji je film napravio samo svojim u svakom pogledu. Fizicki, prepolovio se, jbt, jel' ono izgubio 50 kila za ulogu? Jedna od najbolje odrađenih uloga u istoriji kinematografije. Uradio je Phoenix još fantastičnih uloga (The Master, You Were Never Really Here, sta ja znam), i ova za koji stepen nadmasuje ulogu u The Master, možda jedino zbog toga sto je ovaj film pristupačniji prosječnom filmskom gledaocu. A možda i zato što The Master, na kraju, ipak nudi kakvu-takvu nadu. Ovdje toga nema. 

Iznenađujuće je, možda čak i deprimirajuce, koliko je film politički relevantan za današnje vrijeme. Smještena na početak osamdesetih u urusavajucem New Yorku (Gotham), radnja je vremenski locirana, nimalo slučajno, na početak demokratskog građanskog rata bez oruzanih snaga u Americi, kada je Reagan poderao Rooseveltov The New Deal. Ovo bi zauzelo malo duže objašnjavanje, pa neću. 

Reditelj neskriveno daje priznanje Scorseseu za inspiraciju (Taksista, Kralj Komedije), ali film, svjesno ili nesvjesno, vuče inspiraciju i iz Fight Club, 7even, A Clockwork Orange. Možda i iz ovog razloga, reditelj ne moze nositi titulu glavnog autora ovog filma. Uradio je on to sa svojim stilom, ali ne može se čovjek oteti utisku da je u sjeni onih od kojih vuče inspiraciju, pogotovo Scorsesea. Phoenix nije ni u čijoj sjeni. On je na vrhu.

Da se osvrnem na kontroverzu. Može li ovaj film potaknuti nasilne cinove? Mada mi je ovakve diskusije oko raznih vidova popularne kulture preko glave, jasno i glasno, može. Sasvim je evidentno da neki crazy jebeni incel (involuntary celibate), neki mentalno poremećeni lik koji smatra da mu svijet duguje njegovih 15 minuta slave i aplauza, neki društveni izopcenik koji ne uspijeva da pronađe put u lavirintu modernog svijeta, može film protumačiti kao manifesto, kao poziv na nasilje. Nije isključeno da film djeluje kao okidač u glavi čovjeka koji je već razmišljao o nasilju nad random ljudima.

Profil publike, vecinski bijeli muškarci, 18-34 godine. Gledao sam sa još četvoro prijatelja, i baš smo komentirali zašto je to tako.  

Ovaj film vas neće ostaviti oduševljenim, ili, barem ne bi trebao. Ovo je stvarno film za razmišljanje, o mentalnoj bolesti, prije svega. Možda čak i o kolektivnoj mentalnoj bolesti. 

Gledajte u kinu.

Dakle, remek-djelo. Ali nokautira. Nihilisticki manifesto, I guess. Za one koji su skloni tako ga tumačiti. 
Jedino gdje možeš zamjeriti da sam pretjerao pa sad mjenjam misljenje je sto sam prije napisao da je film remek-djelo. Ali ni tu ne mjenjam mišljenje jer u svakom slučaju, isključivo zbog Joaquina, film to i jeste. Čak sam i napisao da je Joaquin glavni autor filma, a ne reditelj.

Sa druge strane, ti si ismijavao i njegovu glumu. :cudi

Usputno, negdje griješim sa ovim boldanjem a ne znam gdje.

Ja i dalje ne mislim da je Joaquinova uloga za oskara :cudi
Boldirao si rečenicu, šta nije u redu?

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Dodjele filmskih nagrada

Post by Socrates » 10 Feb 2020, 14:53

Htio sam boldirati još jednu ili dvije rečenice, ali onda mi je čitav tekst ispod, uključujući moj dodatni komentar, ispadao boldiran.

Pa sam obrisao to drugo boldiranje. :lupa

Al' sam ostavio komentar o tome. :D.
. . . . . . . . .

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Dodjele filmskih nagrada

Post by Vjetar » 10 Feb 2020, 14:59

Socrates wrote: 10 Feb 2020, 13:58
Oblak wrote: 10 Feb 2020, 10:40

Sad kad je akademija rekla da i nije najbolji film, i tebi postaje takav :lupa A sjećam se tvojih hvalospjeva o ovom filmu, maltene da bolji nije napravljen do sad. Nije se smjelo reći riječ protiv tog filma jer su svi rekli da je najbolji na svijetu. Pa i ti za njima :hihi

Ja bih uveo oskara za marketing, jer evo klasičnog pobjednika u toj kategoriji - Joker. Film je mnogima bio najbolji na svijetu i prije nego su ga pogledali :hihi
Evo sta sam tacno napisao.
Joker

Nema spoilera. Šta god da napišem ovdje, neće vam pokvariti gledanje filma niti vas pripremiti za Phoenixa. Nemoguće je spoilati ovaj film, jer je karakterna studija sa ubjedjivoscu malo kad vidjenom na filmu. Hajde, ima nasilja, ali to nije ni najstrašniji ni najupečatljivi dio filma. Bar meni nije bio. Kad vam Phoenix izadje iz ekrana, sjedne pored vas, naidje na razumijevanje u vasem pogledu, iskezi se (place ili smije se?) i kaže "Ovo je ko sam ja. Da li ti se dopada sta vidiš? ", to je najbolji dio filma. 

Reditelj je vise nego solidno odradio svoj posao. Međutim, bez obzira ko je reditelj, ovaj film nikad neće biti zapamcen po njemu, nego po Phoenixu, koji je film napravio samo svojim u svakom pogledu. Fizicki, prepolovio se, jbt, jel' ono izgubio 50 kila za ulogu? Jedna od najbolje odrađenih uloga u istoriji kinematografije. Uradio je Phoenix još fantastičnih uloga (The Master, You Were Never Really Here, sta ja znam), i ova za koji stepen nadmasuje ulogu u The Master, možda jedino zbog toga sto je ovaj film pristupačniji prosječnom filmskom gledaocu. A možda i zato što The Master, na kraju, ipak nudi kakvu-takvu nadu. Ovdje toga nema. 

Iznenađujuće je, možda čak i deprimirajuce, koliko je film politički relevantan za današnje vrijeme. Smještena na početak osamdesetih u urusavajucem New Yorku (Gotham), radnja je vremenski locirana, nimalo slučajno, na početak demokratskog građanskog rata bez oruzanih snaga u Americi, kada je Reagan poderao Rooseveltov The New Deal. Ovo bi zauzelo malo duže objašnjavanje, pa neću. 

Reditelj neskriveno daje priznanje Scorseseu za inspiraciju (Taksista, Kralj Komedije), ali film, svjesno ili nesvjesno, vuče inspiraciju i iz Fight Club, 7even, A Clockwork Orange. Možda i iz ovog razloga, reditelj ne moze nositi titulu glavnog autora ovog filma. Uradio je on to sa svojim stilom, ali ne može se čovjek oteti utisku da je u sjeni onih od kojih vuče inspiraciju, pogotovo Scorsesea. Phoenix nije ni u čijoj sjeni. On je na vrhu.

Da se osvrnem na kontroverzu. Može li ovaj film potaknuti nasilne cinove? Mada mi je ovakve diskusije oko raznih vidova popularne kulture preko glave, jasno i glasno, može. Sasvim je evidentno da neki crazy jebeni incel (involuntary celibate), neki mentalno poremećeni lik koji smatra da mu svijet duguje njegovih 15 minuta slave i aplauza, neki društveni izopcenik koji ne uspijeva da pronađe put u lavirintu modernog svijeta, može film protumačiti kao manifesto, kao poziv na nasilje. Nije isključeno da film djeluje kao okidač u glavi čovjeka koji je već razmišljao o nasilju nad random ljudima.

Profil publike, vecinski bijeli muškarci, 18-34 godine. Gledao sam sa još četvoro prijatelja, i baš smo komentirali zašto je to tako.  

Ovaj film vas neće ostaviti oduševljenim, ili, barem ne bi trebao. Ovo je stvarno film za razmišljanje, o mentalnoj bolesti, prije svega. Možda čak i o kolektivnoj mentalnoj bolesti. 

Gledajte u kinu.

Dakle, remek-djelo. Ali nokautira. Nihilisticki manifesto, I guess. Za one koji su skloni tako ga tumačiti. 
Jedino gdje možeš zamjeriti da sam pretjerao pa sad mjenjam misljenje je sto sam prije napisao da je film remek-djelo. Ali ni tu ne mjenjam mišljenje jer u svakom slučaju, isključivo zbog Joaquina, film to i jeste. Čak sam i napisao da je Joaquin glavni autor filma, a ne reditelj.

Sa druge strane, ti si ismijavao i njegovu glumu. :cudi

Usputno, negdje griješim sa ovim boldanjem a ne znam gdje.
Kako bemu?

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Dodjele filmskih nagrada

Post by Socrates » 10 Feb 2020, 15:01

Ne znam, brt.

Zato sam i rekao da nešto pogrešno radim.
. . . . . . . . .

User avatar
220volt
Na probnom
Na probnom
Posts: 93
Joined: 13 Apr 2018, 19:55
Location: Meat Community (Mesna Zajednica)
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Dodjele filmskih nagrada

Post by 220volt » 10 Feb 2020, 16:51

Joaquin Phoenix zasluzeno. Samo izgleda da on jos nije izaso iz karaktera.

Jest da Brie Larson izgleda ko komandant Gestapoa ali je bobma.
"Najbolje mi je tamo gdje nisam" - moj dedo

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Dodjela Oscara u aprilu: Ovo su neki od favorita za zlatni kipić

Post by Maja » 28 Jan 2021, 10:08



Dodjela nagrada Oscar zakazana je za 25. april 2021. godine. Iako se do tada mnogo toga može promijeniti, sastavljena je preliminarna lista koja prikazuje favorite za ovo prestižno priznanje.

Ovogodišnje 93. izdanje dodjele Oscara pomjereno je za april, a u konkurenciji za zlatni kipić trenutno je veliki broj sjajnih filmskih ostvarenja.

Većinu ovih ostvarenja moguće je pogledati na streaming platformama, a filmovi koji još uvijek nisu predstavljeni javnosti prikazani su pred vrhunskim kritičarima koji su iznijeli svoj sud i već objavili recenzije.


U utrci za Oscara za najbolji film trenutno prednjače:

1. The Trial of The Chicago 7
2. One Night In Miami
3. Judas and The Black Messiah
4. Nomadland
5. Mank
6. Malcolm and Marie
7. News of The World
8. The Father
9. Minari
10. Ma Rainey’s Black Bottom

No tu su i Da 5 Bloods, Promising Young Woman, Soul, Cherry, The Mauritanian, Hillbilly Elegy, The United States vs. Billie Holiday, The Sound of Metal, Land i Pieces of A Woman.

Zlatni kipić za najboljeg glumca mogli bi dobiti:

1. Anthony Hopkins (The Father)
2. Chadwick Boseman (Ma Rainey’s Black Bottom)
3. Riz Ahmed (Sound of Metal)
4. Delroy Lindo (Da 5 Bloods)
5. John David Washington (Malcolm & Marie)
6. Gary Oldman (Mank)
7. Lakeith Stanfield (Judas and The Black Messiah)
8. Kingley Ben-Adir (One Night In Miami)
9. Steven Yeun (Minari)
10. Tom Holland (Cherry)

U utrci su i Tom Hanks (News of The World) i Tahar Rahim (The Mauritanian).


S druge strane, Oscar za najbolju glumicu mogao bi pripasti:

1. Vanessa Kirby (Pieces of A Woman)
2. Viola Davis (Ma Rainey’s Black Bottom)
3. Frances McDormand (Nomadland)
4. Zendaya (Malcolm & Marie)
5. Carey Mulligan (Promising Young Woman)
6. Amy Adams (Hillbilly Elegy)
7. Sophia Loren (The Life Ahead)
8. Andra Day (United States vs Billie Holliday)
9. Kate Winselt (Ammonite)

Nagrada Oscar za najbolju žensku sporednu ulogu:

1. Ellen Burstyn (Pieces of A Woman)
2. Amanda Seyfried (Mank)
3. Olivia Colman (The Father)
4. Glenn Close (Hillbilly Elegy)
5. Jodie Foster (The Mauritanian)
6. Maria Bakalova (Borat: Subsequent Moviefilm)
7. Saorise Ronan (Ammonite)
8. Dominique Fishback (Judas And The Black Messiah)
9. Yuh Jung-Youn (Minari)
10. Ciara Bravo (Cherry)


A za najbolju mušku sporednu ulogu:

1. Daniel Kayuula (Judas And The Black Messiah)
2. Sacha Baron Cohen (The Trial of The Chicago 7)
3. Leslie Odom Jr. (One Night In Miami)
4. Chadwick Boseman (Da 5 Bloods)
5. Mark Rylance (The Trial of The Chicago 7)
6. Paul Raci (Sound of Metal)
7. Frank Langella (The Trial of The Chicago 7)
8. Bill Murray (On The Rocks)
9. Yahya Abdul-Mateen II (The Trial of The Chicago 7)
10. Stanley Tucci (Supernova)


Oscar za najboljeg reditelja:

1. David Fincher (Mank)
2. Chloe Zhao (Nomadland)
3. Aaron Sorkin (The Trial of The Chicago 7)
4. Regina King (One Night In Miami)
5. Spike Lee (Da 5 Bloods)
6. George C. Wolfe (Ma Rainey’s Black Bottom)
7. Paul Greengrass (News of The World)
8. Florian Zeller (The Father)
9. Shaka King (Judas And The Black Messiah)
10. Emerald Fennell (Promising Young Woman)
11. Lee Issac Chung (Minari)
12. Sam Levinson (Malcolm & Marie)
13. Christopher Nolan (Tenet)

Najbolji scenarij:

1. The Trial Of The Chicago 7
2. Mank
3. Promising Young Woman
4. Judas And The Black Messiah
5. Malcolm & Marie

Najbolji animirani film:

1. Soul
2. Wolfwalkers
3. Over The Moon
4. Onward
5. The Croods: A New Age


Najbolji dokumentarni film:

1. Time
2. Totally Under Control
3. All In: The Fight For Democracy
4. Collective
5. Dick Johnson Is Dead

Najbolja originalna pjesma:

1. Speak Now (One Night In Miami)
2. Hear My Voice (The Trial Of The Chicago 7)
3. Husavik (Eurovision)
4. Just Sing (Trolls: World Tour)
5. Rocket To The Moon (Over The Moon)

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Dodjela Oscara u aprilu: Ovo su neki od favorita za zlatni kipić

Post by Maja » 28 Jan 2021, 10:10

Meni nije jasno gdje su svi ovi filmovi.
Jeste li vi ijedan gledali?
Zasto nijednog jedinog nema u kinu, cak ni u najavi za ubuduce.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80130
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7021 times
Been thanked: 11332 times
Status: Offline

Re: Dodjela Oscara u aprilu: Ovo su neki od favorita za zlatni kipić

Post by spacebound » 28 Jan 2021, 10:11

Niti jedan od ovih filmova nisam pogledala :sok

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Dodjela Oscara u aprilu: Ovo su neki od favorita za zlatni kipić

Post by Maja » 28 Jan 2021, 10:14

Vec 2 mjeseca nikad gori filmovi u kinu. Nemas sta gledati.
Evo im ponude

https://www.blitz-cinestar-bh.ba/cinestar-mostar

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80130
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7021 times
Been thanked: 11332 times
Status: Offline

Re: Dodjela Oscara u aprilu: Ovo su neki od favorita za zlatni kipić

Post by spacebound » 28 Jan 2021, 10:16

Kod nas nema nista, ni losih filmova.
Slutim da ce Chadwick bar jednog dobit. Mislim "dobit" :hm

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26358
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1848 times
Been thanked: 4036 times
Status: Offline

Re: Dodjela Oscara u aprilu: Ovo su neki od favorita za zlatni kipić

Post by Beni » 28 Jan 2021, 10:24

Maja wrote: 28 Jan 2021, 10:10 Meni nije jasno gdje su svi ovi filmovi.
Jeste li vi ijedan gledali?
Zasto nijednog jedinog nema u kinu, cak ni u najavi za ubuduce.
Mank sam gledao i odlican je, The Trial of the Chicago 7 mi je na Watchlist vec neko vrijeme ali nikako da se nakanim, a bas me interesuje kakav je Sacha Baron Cohen u ozbiljnoj ulozi.
A za boldano mislim da je focus sad na online platforme tipa Netflix, Hulu, HBOmax.... radi korone.
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26358
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1848 times
Been thanked: 4036 times
Status: Offline

Re: Dodjela Oscara u aprilu: Ovo su neki od favorita za zlatni kipić

Post by Beni » 28 Jan 2021, 10:27

Da 5 Bloods, Tenet isto dobri
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 50851
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 18896 times
Been thanked: 21415 times
Status: Offline

Re: Dodjela Oscara u aprilu: Ovo su neki od favorita za zlatni kipić

Post by Zanki » 28 Jan 2021, 10:28

The Trial of the Chicago 7 je odlican film i kako vidin jedan od favorita, ovo drugo nisan cini mi se, al pogledat cu opet, samo sam nako bacila oko sad, svidja mi se da je Sacha Baron Cohen nominiran za sporednu ulogu
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 50851
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 18896 times
Been thanked: 21415 times
Status: Offline

Re: Dodjela Oscara u aprilu: Ovo su neki od favorita za zlatni kipić

Post by Zanki » 28 Jan 2021, 10:30

Beni wrote: 28 Jan 2021, 10:24
Maja wrote: 28 Jan 2021, 10:10 Meni nije jasno gdje su svi ovi filmovi.
Jeste li vi ijedan gledali?
Zasto nijednog jedinog nema u kinu, cak ni u najavi za ubuduce.
Mank sam gledao i odlican je, The Trial of the Chicago 7 mi je na Watchlist vec neko vrijeme ali nikako da se nakanim, a bas me interesuje kakav je Sacha Baron Cohen u ozbiljnoj ulozi.
A za boldano mislim da je focus sad na online platforme tipa Netflix, Hulu, HBOmax.... radi korone.
iz ovog filma to bas i neces vidit, ali zato pogledaj seriju The Spy ako te vec zanima kakav je u ozbiljnoj ulozi jel
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26358
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1848 times
Been thanked: 4036 times
Status: Offline

Re: Dodjela Oscara u aprilu: Ovo su neki od favorita za zlatni kipić

Post by Beni » 28 Jan 2021, 10:32

Zanki wrote: 28 Jan 2021, 10:30
Beni wrote: 28 Jan 2021, 10:24

Mank sam gledao i odlican je, The Trial of the Chicago 7 mi je na Watchlist vec neko vrijeme ali nikako da se nakanim, a bas me interesuje kakav je Sacha Baron Cohen u ozbiljnoj ulozi.
A za boldano mislim da je focus sad na online platforme tipa Netflix, Hulu, HBOmax.... radi korone.
iz ovog filma to bas i neces vidit, ali zato pogledaj seriju The Spy ako te vec zanima kakav je u ozbiljnoj ulozi jel
Precudno kao Adam Sandler u Uncut Gems gdje je prekuco :oo
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 50851
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 18896 times
Been thanked: 21415 times
Status: Offline

Re: Dodjela Oscara u aprilu: Ovo su neki od favorita za zlatni kipić

Post by Zanki » 28 Jan 2021, 10:36

Odgledala sam i Hillbilly Elegy, pisala sam ja o ovim fimovima vec na temi
isto odlican film, odlicne Amy i Glenn, a vidin imaju i nominacije
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 50851
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 18896 times
Been thanked: 21415 times
Status: Offline

Re: Dodjela Oscara u aprilu: Ovo su neki od favorita za zlatni kipić

Post by Zanki » 28 Jan 2021, 10:37

Beni wrote: 28 Jan 2021, 10:32
Zanki wrote: 28 Jan 2021, 10:30

iz ovog filma to bas i neces vidit, ali zato pogledaj seriju The Spy ako te vec zanima kakav je u ozbiljnoj ulozi jel
Precudno kao Adam Sandler u Uncut Gems gdje je prekuco :oo
bome sinko je totalni freak :oo :oo :oo
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Dodjela Oscara u aprilu: Ovo su neki od favorita za zlatni kipić

Post by greeneyes » 28 Jan 2021, 11:18

Nisam nijedan gledao, ali nadam se da ce Hopkins osvojiti oskara
Samo sabura

Ariel
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11761
Joined: 14 Sep 2019, 02:25
Status: Offline

Re: Dodjela Oscara u aprilu: Ovo su neki od favorita za zlatni kipić

Post by Ariel » 28 Jan 2021, 12:12

Ovaj animirani Over the moon ima na Netflixu, a onaj Malcom and Marie stize 5.02. isto na netflix..

Edit: 8 filmova ima da se gleda na netflixu od ovih nominiranih za oskara
Last edited by Ariel on 28 Jan 2021, 12:27, edited 1 time in total.

Post Reply

Return to “Filmovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests