Dara iz Jasenovca

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Dara iz Jasenovca

Post by insomnia » 23 Feb 2021, 12:40

Najmanji zajednicki sadrzilac reko bi grof Predrag
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80130
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7021 times
Been thanked: 11332 times
Status: Offline

Re: Dara iz Jasenovca

Post by spacebound » 23 Feb 2021, 12:42

Marić: Ali to je bilo otvoreno, oni su mogli da izađu iz tog logora kad god hoće. To je bio neki sabirni logor da se sklone da ih neko ne ubije. I oni su njega posle nahranili, odveli su onog mršavog i prikazivali su ga u cirkusu po Evropi. Eto to je njihova propaganda. I sada, u isto vrijeme konkuriše „Quo vadis, Aida“ i „Dara iz Jasenovca“. Ovdje je priča da je Srebrenica genocid i oni tu priču hoće da čuju, a ovu priču srpsku o Jasenovcu neće.

Pa Arzo hebo te on, a i ja sto procitah :bua

Kud ne proskocih cim sam ime tog stahora procitala :bua

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80130
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7021 times
Been thanked: 11332 times
Status: Offline

Re: Dara iz Jasenovca

Post by spacebound » 23 Feb 2021, 12:44

Dao Bog da on zavrsi u takvom sabirnom logoru, mrs, stahoru jedan odvratni !

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42147
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12330 times
Status: Offline

Re: Dara iz Jasenovca

Post by Masamune » 23 Feb 2021, 13:03

Maric je klasicni rezimski novinar, a i smece od Happy TV mu i odgovara da siri bljuvotine i da poziva goste poput Seselja bar jednom mjesecno u emisije. Tu TV kucu zajedno sa pinkom treba minirati. Sami ljudski sljam od gostiju osim par izuzetaka povremeno.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1074 times
Status: Offline

Re: Dara iz Jasenovca

Post by bagra » 23 Feb 2021, 13:05

spacebound wrote: 02 Feb 2021, 20:12 Od danas više nije moguće ocjeniti film "Dara iz Jasenovca" na stranici IMDb, a uzrok ove promjene jeste nadmetanje državljana Srbije i Hrvatske - odnosno davanje najviših i najnižih ocjena ovom ostvarenju.
Za razliku od drugih ostvarenja, ocjenu filma "Dara iz Jasenovca" reditelja Predraga Antonijevića na IMDb-u više nije moguće ni vidjeti.
Umjesto toga možete pogledati samo 506 recenzija, odnosno komentara na film. Prije nego je uklonjena ova opcija film je bio ocijenjen sa 9,4 od mogućih deset.



Još uvijek nije poznato da li će opcija ocjenjivanja eventualno biti vraćena.
haman je vraceno ja glaso evo :cudi
al ne pitajte za ocjenu, danas sam u
nekom darezljivom modu, nije kečina bas
Quo Vadis Aida 7.0 ovo bubamara njesra 8.4 :plavi :aplauzz :ruke

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Dara iz Jasenovca

Post by arzuhal » 23 Feb 2021, 13:08

spacebound wrote: 23 Feb 2021, 12:44 Dao Bog da on zavrsi u takvom sabirnom logoru, mrs, stahoru jedan odvratni !
Znamo mi stavove i moralni kredibilitet Milomira Marića, nego da čujemo kako se s njim slaže i režiser "Dare", filma koji poziva na saosjećanje, nije propaganda, i sl.
uzmi Lysobact

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42147
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12330 times
Status: Offline

Re: Dara iz Jasenovca

Post by Masamune » 23 Feb 2021, 13:16

Ma moglo se tako nesto i ocekivati cim je film sklepan na brzinu samo da bude konkurentan Aidi. Kao da bi govorio nesto drugo.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Dara iz Jasenovca

Post by arzuhal » 23 Feb 2021, 13:19

Ukrali scenario Arsenu Dikliću i Lordanu Zafranoviću za film o Jasenovcu iz 1986. "Djeca Kozare", u kojem glavnu ulogu ima djevojčica Rada :grana


Pa ima li dna i kraja četničkoj otimačini i krađama, čak su i to morali ukrast...
uzmi Lysobact

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Dara iz Jasenovca

Post by dadojović » 23 Feb 2021, 13:24

Ubrzo nakon premijere filma "Dara iz Jasenovca" režiser filma Predrag Antonijević najavio je skoro snimanje filma na temu vojne operacije "Oluja".
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Dara iz Jasenovca

Post by arzuhal » 23 Feb 2021, 13:26

Odbili Lordana i uzeli Lejdi Gagin ukradeni scenario da bi pokupili državne pare za snimanje. Na tome se temelji srpska istina i na tome će i propasti...

uzmi Lysobact

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Dara iz Jasenovca

Post by arzuhal » 23 Feb 2021, 13:27

dadojović wrote: 23 Feb 2021, 13:24 Ubrzo nakon premijere filma "Dara iz Jasenovca" režiser filma Predrag Antonijević najavio je skoro snimanje filma na temu vojne operacije "Oluja".
I film o Žutoj kući. Al' opet će neko optužiti Srbe za nacionalističku propagandu...
uzmi Lysobact

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11828
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2921 times
Been thanked: 2596 times
Status: Online

Re: Dara iz Jasenovca

Post by Naseef Mushroom » 23 Feb 2021, 14:26

spacebound wrote: 23 Feb 2021, 12:42 Marić: Ali to je bilo otvoreno, oni su mogli da izađu iz tog logora kad god hoće. To je bio neki sabirni logor da se sklone da ih neko ne ubije. I oni su njega posle nahranili, odveli su onog mršavog i prikazivali su ga u cirkusu po Evropi. Eto to je njihova propaganda. I sada, u isto vrijeme konkuriše „Quo vadis, Aida“ i „Dara iz Jasenovca“. Ovdje je priča da je Srebrenica genocid i oni tu priču hoće da čuju, a ovu priču srpsku o Jasenovcu neće.

Pa Arzo hebo te on, a i ja sto procitah :bua

Kud ne proskocih cim sam ime tog stahora procitala :bua
Svima nam je jasno da su ovo bljuvotine međutim zašto se skoro pa identične izjave praštaju Svetlani Cenić?
Svetlana Cenić je rekla da Trnopolje nije bilo logor nego “sabirni centar”, u kojem se okupljalo uglavnom muslimansko stanovništvo koje će, kako je navela, “biti transferisano gdje ko hoće”. Ponovila je da je ulaz i izlaz u “sabirni centar” bio slobodan i da je ona vidjela ljude koji su odlazili svojim kućama “da pokupe stvari koje su zaboravili” i vraćali se u Trnopolje.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Dara iz Jasenovca

Post by Krokodil Behko » 23 Feb 2021, 15:47

A sve je počelo s Jasmilinom objavom, snima film o Srebrenici. Nije još ni kasting završila, a Vučić je gordo poručio, kao je to lažni film o lažnoj Srebrenici, pa će Srbija snimiti pravi film o Srebrenici.

Međutim, prije par godina, dobili su po ušima, zbog negiranja genocida, pa se nisu usudili ići tako daleko, da banaliziraju događaje u Srebrenici, te je tad donešena odluka, da se snima film o Jasenovcu, kao svojevrsna kontra.
online

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83788
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10909 times
Been thanked: 16210 times
Status: Offline

Re: Dara iz Jasenovca

Post by Fuddo » 23 Feb 2021, 15:51

Krokodil Behko wrote: 23 Feb 2021, 15:47 A sve je počelo s Jasmilinom objavom, snima film o Srebrenici. Nije još ni kasting završila, a Vučić je gordo poručio, kao je to lažni film o lažnoj Srebrenici, pa će Srbija snimiti pravi film o Srebrenici.

Međutim, prije par godina, dobili su po ušima, zbog negiranja genocida, pa se nisu usudili ići tako daleko, da banaliziraju događaje u Srebrenici, te je tad donešena odluka, da se snima film o Jasenovcu, kao svojevrsna kontra.
To je jasno i onima u americkoj filmskoj akademiji, pa su im to vratili i rekli, et, fala sto ste dosli, nosTe to i pusCajte po pinkovima.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Dara iz Jasenovca

Post by Julia-Klara » 23 Feb 2021, 16:00

arzuhal wrote: 23 Feb 2021, 13:19 Ukrali scenario Arsenu Dikliću i Lordanu Zafranoviću za film o Jasenovcu iz 1986. "Djeca Kozare", u kojem glavnu ulogu ima djevojčica Rada :grana


Pa ima li dna i kraja četničkoj otimačini i krađama, čak su i to morali ukrast...
Biljana Srbljanović:

Gledala sam "Daru iz Jasenovca" i pročitala scenario "Djeca Kozare" kojim je Lordan Zafranović godinama konkurisao za sredstva da bi snimio film o genocidu u Jasenovcu. Ovaj strahovit zločin, genocid na Srbima u NDH, zaista je morao već odavno biti tema umetničkog igranog filma najviših dometa.
Lordan je zato i decenijama pokušavao, scenarijem koji je napisao veliki Arsen Diklić, pisac i scenarista posebno nadaren za pisanje filmova o deci i ratu ( "Salaš u Malom Ritu", "Zimovanje u Jakobsfeldu", ali i "Marš na Drinu, na primer.)
U svom romanu i scenariju filma "Ne okreći se sine", Arsen Diklić već bavio sličnom pričom - sudbinom čoveka koji beži iz transporta za Jasenovac, pre smrti ipak uspeva da spasi jedinog preživelog sina iz ustaškog internata u Zagrebu, namenjenog pokrštavanju i prevaspitavanju srpskih dečaka otetitih od roditelja iz logora smrti. Lordan Zafranović jedan je od najvećih jugoslovenskih reditelja svih vremena, u svom vanvremenom opusu ima mnoštvo važnih i velikih filmova koji se bave upravo ustaškim zločinima nad Srbima i ostalim nevinim dušama.
Scenario "Djeca Kozare" napisan je, dakle, 1986. godine.
U njemu je glavna junakinja devojčica RADA, koja ima dva brata, jednog u naručju koga nosa, nakon što im majka strada, i jednog nešto starijeg, koga ustaše iz logora odvode u internat sličan ovome koji sam spominjala, sa planom da ga pokrste i preobrate u svojevrstan Hitler Jungend NDH.
DARA iz "Dare iz Jasenovca" isto ima takva dva brata.
Scenario Rade počinje zbegom žena i dece iz kozarskog kraja, gde ih ustaše presreću i sprovode na železničku stanicu, razdvajaju i guraju u teretne vagone za transport u logor Jasenovac, a da žrtve ni ne znaju gde idu.
Isto tako počinje i Dara.
Prvi zločin kome Rada prisustvuje dogodi se već na peronu. Isto se desi i Dari.
U filmu o Radi, žedne žene sa decom zatrčavaju se ka jedinoj česmi, otimajući se o svaku kap vode, naprave nerede, te ustaše odluče da ih rafalima "smire".
U Dari je ova otimačina ide nešto kasnije i nije oko vode, nego oko hrane, rafali i gaženje mrtvih su, naprotiv, tu.
Rada u trenutku shvata da mora imati nagon za samoodržanjem i grabi preko gomile da napuni lonac vodom za sebe i brata, bez obzira na užas kojem svedoči.
Dara, dočim, grabi činiju da napuni hranom za sebe i brata, bez obzira na užas kome je prisustvovala.
Rada, devojčica sa maramom, u Lordanovom filmu ostaje sa svojim dvogodišnjim bratom sama, jer joj ovog drugog odvedu u decu-ustaše.
I Dari se dogodi ista stvar.
U logoru Rada prvi put vidi Dijanu Budisavljević i sazna za spiskove i brojeve, vidi i autobus Crvenog križa, kojima deca mogu da se spasu pakla.
Isto vidi i Dara.
Radi jedan od dečaka-logoraša ispriča kako se spasao sigurne smrti tako što je, kad su odvajali muške, na glavu stavio žensku maramu i pretvarao se da je curica, pa ga ustaše nisu likvidirale.
Dara svoga brata spasava tako što mu stavlja žensku maramu na glavu, pretvarajući se da je curica, pa ga ustaše nisu likvidirale.
U stravičnoj sceni masakra, Rada vidi kako ustaša kreće da ubije starinu, a ovaj mu odgovara "Ništa dijete, samo ti delaj svoj posao".
U stravičnoj sceni masakra, Dara vidi kako ustaša kreće da ubije starinu, a ovaj mu odgovara: "Samo ti sine radi svoj posao".
Rada svedoči najvećem i najopasnijem paklu - dečijoj bolnici iz koje malena mrtva tela lopatama iznose i tovare na kola, i kojoj niko ne sme prići.
Dara svedoči najvećem i najopasnijem paklu - dečijoj bolnici iz koje niko živ nikada ne izlazi, a sama će kasnije i shvatiti zašto.
I tako.
Da ne dužim: Diklićev i Zafranovičev scenario o Radi iz jasenovačkog logora, napisan je, dakle, 1986. godine. On je mestimično glomazan, jednim delom opterećen ideologijom tog vremena, drugi i treći čin se dešavaju kad Rada uspešno pobegne iz Logora, samo da bi se u njega ubrzo i nažalost vratila, a nakon što je kratko lutala tražeči brata smeštenog kod ustaške porodice u Zagrebu. Na kraju filma o Radi, ustaški "poočim" njenog brata biva ubijen, a Rada dečačića, nakon 4 pune godine nevidjanja, silom vuče nazad ka Kozari, ne znajući ni sama ni gde ide, ni kako će od sada uopšte živeti.
Dečak, sada pokršten, "prevaspitan", za malog ustašu spreman, oplakuje smrt jedinog oca koga poznaje i za koga ne zna da je dželat, pa urla da se ne zove Gojko, nego Fran! FRAAAN.
Arsen Diklić, zapravo, beleži da dete viče "Ja sam Flan, Flaaaan!" jer još uvek nije dovoljno veliki da ume da izgovori glas R, ali jeste da bi umeo da mrzi i da njega mrze.
To je velika umešnost vanvremenskog pisca, a i velika tragedija ove priče, Rada i njen mali brat prežive i ostaju da žive zajedno, a bratoubilačka mržnja medju njima tek pomalja svoju čeljust.
Dara nema takav kraj, ona nagoveštava jedan sasvim suprotan put, sve dalje od poetski istinitog, a sve bliže ideološki ispranom, iscedjenom, procedjenom, premetanom kroz sto voda, pa opet pranom i cedjenom, dok i zadnja para iz svega ne kapne.
Šteta, velika šteta.
PS:: zaboravila sam da pomenem: luburić, ekipa ustaških psihopata i njihovih zena što ubijaju logorašice iz zabave, kolju srbosekom i slično, postoji u oba filma. isto je i sa časnom sestrom, evidencijom za pokrštavanje, zenama koje pomazu oko bolnice, ulogom katolićke crkve i svim identićnim likovima poimence medju ustašama u logoru.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Dara iz Jasenovca

Post by Krokodil Behko » 23 Feb 2021, 16:18

Sad čitam, reditelj Dare, Antonijević, sjedio je u komisiji koja je odbila Zafranovića sa scenarijem Arsena Diklića. Može li luđe?

Može, Emir Hadžihafizbegović je prije nekih desetak dana, tvrdio da je ovaj Antonijević njegov frend i da je super lik.

https://www.danas.rs/kultura/hadzihafiz ... e-spinove/
online

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18781
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 663 times
Been thanked: 914 times
Status: Offline

Re: Dara iz Jasenovca

Post by Nora Ibsenova » 23 Feb 2021, 16:21

Krokodil Behko wrote: 23 Feb 2021, 16:18 Sad čitam, reditelj Dare, Antonijević, sjedio je u komisiji koja je odbila Zafranovića sa scenarijem Arsena Diklića. Može li luđe?

Može, Emir Hadžihafizbegović je prije nekih desetak dana, tvrdio da je ovaj Antonijević njegov frend i da je super lik.

https://www.danas.rs/kultura/hadzihafiz ... e-spinove/
Otkad Emir priča ekavicom :D.

Mene ovo nimalo ne čudi od našeg "Glumca". Nimalo.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Dara iz Jasenovca

Post by Krokodil Behko » 23 Feb 2021, 16:25

Nora Ibsenova wrote: 23 Feb 2021, 16:21
Krokodil Behko wrote: 23 Feb 2021, 16:18 Sad čitam, reditelj Dare, Antonijević, sjedio je u komisiji koja je odbila Zafranovića sa scenarijem Arsena Diklića. Može li luđe?

Može, Emir Hadžihafizbegović je prije nekih desetak dana, tvrdio da je ovaj Antonijević njegov frend i da je super lik.

https://www.danas.rs/kultura/hadzihafiz ... e-spinove/
Otkad Emir priča ekavicom :D.

Mene ovo nimalo ne čudi od našeg "Glumca". Nimalo.

Pa čovjek je glumac, glumi na sve strane, po potrebi i u zavisnosti od situacije :oo
online

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18781
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 663 times
Been thanked: 914 times
Status: Offline

Re: Dara iz Jasenovca

Post by Nora Ibsenova » 23 Feb 2021, 16:28

Evo na N1 emisija o Dari. Hejbet nekakvih gostiju.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31210
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 5010 times
Status: Offline

Re: Dara iz Jasenovca

Post by Matan » 23 Feb 2021, 16:35

Po citav dan boziji, vec nekoliko dana na Srpskim televizijama ide propaganda sa ovim filmom..
sve iste smrdljive face..nekakvi analiticari, koji samo gostuju na pinku i Hapy..
ne zna se ko su veci smradovi, voditelji ko Sarapa,Maric ili ti analiticari..
cisto upregnuta Vuciceva pascad..
vecina normalni Srbski analiticara smatra ovaj film klasicnom propagandom, i pogorsavanjem odnosa sa Hrvatskom i sirenju mrznje
prema stim..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

Post Reply

Return to “Filmovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests