Srbija

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Milena Radulovic na meti kritika zbog podrske filmu "Quo Vadis, Aida"

Post by insomnia » 16 Mar 2021, 20:26

A i film mu je ko karina
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Milena Radulovic na meti kritika zbog podrske filmu "Quo Vadis, Aida"

Post by Melek » 16 Mar 2021, 20:26

Maja wrote: 16 Mar 2021, 20:24 Blago se Tanovicu. On dobi Oscara bez puno pompe. Tad jos internet, portali, drustvene mreze i forumi nisu ispunjavali svaku poru nasih zivota.
To sa forumima je tvoja krivica.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31687
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7224 times
Been thanked: 3933 times
Status: Offline

Re: Milena Radulovic na meti kritika zbog podrske filmu "Quo Vadis, Aida"

Post by Mister No » 16 Mar 2021, 20:44

insomnia wrote: 16 Mar 2021, 20:26 A i film mu je ko karina
Srbina iz rova iznad Sarajeva prikazao kao ljudsko bice.
Niđe veze.
Ako je htio snimat SF imao je Rat Zvijezda 88.nastavak.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81332
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10248 times
Been thanked: 7130 times
Status: Offline

Re: Milena Radulovic na meti kritika zbog podrske filmu "Quo Vadis, Aida"

Post by Julia-Klara » 16 Mar 2021, 20:56

Nicija zemlja je odlican film
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Milena Radulovic na meti kritika zbog podrske filmu "Quo Vadis, Aida"

Post by insomnia » 16 Mar 2021, 20:58

Jes. Vama jutelovcima
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119808
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5695 times
Been thanked: 12253 times
Contact:
Status: Offline

Kako je Srbija vakcinacijom komšiluka napravila mudar geopolitički i ekonomski potez

Post by Maja » 28 Mar 2021, 19:10

Image

Potez Srbije da omogući vakcinaciju i državljanima zemalja regiona, bez obzira na mjesto prebavališta, izazvao je brojne pozitivne reakcije kako na Balkanu, tako i šire. No, zasigurno su se mnogi zapitali zašto sve to radi Srbija i koje benefite ima od toga.

Hiljade građana BiH, Sjeverne Makedonije i Crne Gore proteklih dana odlaze u glavni grad Srbije iz razloga jer im njihove zemlje nisu osigurale vakcine.

Dok kritiuju vladajuće strukture svojih zemalja istovremeno se zahvaljuju Srbiji i predsjedniku Aleksandru Vučiću koji se, željeli to priznati ili ne, nametnuo kao lider cijelog regiona tokom pandemije, a Srbija kao zaštitnica zdravlja.

No, pored tog političkog aspekta, ako pogledamo s druge tačke gledišta možemo uvidjeti i ekonomske benefite koje ostvaruje Srbija. Putovanje za Beograd košta, kao i boravak u tom gradu bilo da traje nekoliko sati ili dan-dva. Tu je trošak goriva, hrane, pića, eventualno noćenja i shoppinga.

Ekonomski analitičar Admir Čavalić u razgovoru za Klix.ba kazao je da ukoliko se posmatraju ukupni troškovi odlaska i boravka u Srbiji, koji može podrazumijevati i vikend noćenje, vjerovatno da onda besplatno vakcinisanje stranih državljana i nije trošak za Srbiju.

"Tu podrazumijevamo da su te vakcine ili donirane ili nabavljane po nekoliko dolara. U tom smislu ne može se govoriti o trošku Srbije. Tu je i niz drugih faktora, poput tzv. soft powera koji isijava Srbija i činjenice da vakcinama ističe rok, što nipošto ne umanjuje odluku Beograda da vakciniše i građane drugih zemalja", kazao je.

Što se tiče ekonomskog aspekta, važno je pogledati i odluku tamošnjih vlasti da se pozicionira Beograd kao destinacija dolaska stranaca na imunizaciju.

"To je ciljano, a ne u pograničnim mjestima. Usput će potrošiti novac, kao i dolaskom u Beograd. To nisu neki ekstra profiti, ali dovoljno da se otplati vakcina. To je zaista dobar potez Srbije, i u geopolitičkom i u ekonomskom smislu", mišljenja je Čavalić.

U subotu je više od 7.000 privrednika iz cijelog regiona na poziv Privredne komore Srbije došlo u Beograd kako bi primili prvu dozu vakcine, a pretpostavit ćemo da je veliki broj njih rezervisao i smještaj u brojnim hotelima, te ručao ili večerao u restoranima.

"Srbija ima još jedan razlog zašto ovo radi. Ako pogledate istraživanja, oni imaju najveći stepen nepovjerenja građana prema vakcinama i najveći broj antivakserskih pokreta u regionu. Iako Srbija ima najbrži tempo vakcinacije mislim da će prva stići do tog zida antivakser pokreta. I već sada ostaje višaka, što se plasira prema drugim državljanima. Ipak, region je region i dobro je da se svi što više vakcinišu jer virus ne poznaje granice", kaže naš sagovornik.

Za kraj naglašava da je odluka zvaničnog Beograda o imunizaciji građana iz regiona zaista genijalan geopolitički potez.

Klix.ba

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Kako je Srbija vakcinacijom komšiluka napravila mudar geopolitički i ekonomski potez

Post by Sheval » 28 Mar 2021, 19:13

Tu u medijima, svaki dan hvalospjevi.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Kako je Srbija vakcinacijom komšiluka napravila mudar geopolitički i ekonomski potez

Post by insomnia » 28 Mar 2021, 19:17

Svi zanemaruju okupljanje ovoliko ljudi iz razlicitih gradova na istom mjestu. Odjednom to vise i nije toliko opasno?
Image
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37395
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24816 times
Been thanked: 4701 times
Status: Offline

Re: Kako je Srbija vakcinacijom komšiluka napravila mudar geopolitički i ekonomski potez

Post by ElTriconi » 28 Mar 2021, 19:18

insomnia wrote: 28 Mar 2021, 19:17 Svi zanemaruju okupljanje ovoliko ljudi iz razlicitih gradova na istom mjestu. Odjednom to vise i nije toliko opasno?
Image
Sto bi bilo, sta je tri tisce oboljelih za zemlju ko nasu? :jutarnja
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Offline

Re: Kako je Srbija vakcinacijom komšiluka napravila mudar geopolitički i ekonomski potez

Post by Krokodil Behko » 28 Mar 2021, 19:25

No, pored tog političkog aspekta, ako pogledamo s druge tačke gledišta možemo uvidjeti i ekonomske benefite koje ostvaruje Srbija. Putovanje za Beograd košta, kao i boravak u tom gradu bilo da traje nekoliko sati ili dan-dva. Tu je trošak goriva, hrane, pića, eventualno noćenja i shoppinga.

Ovo je Vučić platio, da se objavi na klixu. Ovo zdrav mozak, ne može napisati.
Koji šoping, koji q?
Plaćeno u novcu Šimićima, da prikriju realni razlog, a to je kakva-takva popularizacija Srbije u regiji, mada mislim da je trud uzaludan.
online

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Kako je Srbija vakcinacijom komšiluka napravila mudar geopolitički i ekonomski potez

Post by insomnia » 28 Mar 2021, 19:27

Pa da. Soping iako je Srbija u drustvostaju i sve je zatvoreno.
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman


User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Kako je Srbija vakcinacijom komšiluka napravila mudar geopolitički i ekonomski potez

Post by Chloe » 28 Mar 2021, 19:29

Tek sad vidim da građani iz BiH idu u Srbiju vakcinisati se.

Baš sam zatečena da prvo moram info obraditi, mada me ovako na prvu, jeza uzela, nevjerica.... :grana
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Kako je Srbija vakcinacijom komšiluka napravila mudar geopolitički i ekonomski potez

Post by insomnia » 28 Mar 2021, 19:30

Poznavajuci islamizirane srbe sumnjam da je koji i pregrizo sta u strahu da munne podmetnu krmetinu
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Offline

Re: Kako je Srbija vakcinacijom komšiluka napravila mudar geopolitički i ekonomski potez

Post by Krokodil Behko » 28 Mar 2021, 19:30

Chloe wrote: 28 Mar 2021, 19:29 Tek sad vidim da građani iz BiH idu u Srbiju vakcinisati se.

Baš sam zatečena da prvo moram info obraditi, mada me ovako na prvu, jeza uzela, nevjerica.... :grana

Zabranjene kritike i tako to hejtanje nedužnih i zabrinutih dobrih Bošnjana :djed
online

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26410
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 4100 times
Status: Offline

Re: Kako je Srbija vakcinacijom komšiluka napravila mudar geopolitički i ekonomski potez

Post by Beni » 28 Mar 2021, 19:31

insomnia wrote: 28 Mar 2021, 19:30 Poznavajuci islamizirane srbe sumnjam da je koji i pregrizo sta u strahu da munne podmetnu krmetinu
To nije haram :valja
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Kako je Srbija vakcinacijom komšiluka napravila mudar geopolitički i ekonomski potez

Post by insomnia » 28 Mar 2021, 19:34

Beni wrote: 28 Mar 2021, 19:31
insomnia wrote: 28 Mar 2021, 19:30 Poznavajuci islamizirane srbe sumnjam da je koji i pregrizo sta u strahu da munne podmetnu krmetinu
To nije haram :valja
Bolje ne rizikovati
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Kako je Srbija vakcinacijom komšiluka napravila mudar geopolitički i ekonomski potez

Post by Chloe » 28 Mar 2021, 19:38

Krokodil Behko wrote: 28 Mar 2021, 19:30
Chloe wrote: 28 Mar 2021, 19:29 Tek sad vidim da građani iz BiH idu u Srbiju vakcinisati se.

Baš sam zatečena da prvo moram info obraditi, mada me ovako na prvu, jeza uzela, nevjerica.... :grana

Zabranjene kritike i tako to hejtanje nedužnih i zabrinutih dobrih Bošnjana :djed
Vala Vučić kad je dopremio one vakcine u BiH, obzirom na svu politiku i odnos prema BiH a posebno Bošnjacima, meni je to prizvalo onu scenu kad Mladić našoj dječici iz Srebrenice dijeli čokolade. :grana
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27248
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14261 times
Been thanked: 14596 times
Status: Offline

Re: Kako je Srbija vakcinacijom komšiluka napravila mudar geopolitički i ekonomski potez

Post by ironman » 28 Mar 2021, 19:44

Srbijanci nece da se vakcinisu astra zenecom ,svi hoce ili sputnik ili kinesku.
Ovima bi propala cijela tura jer je njihovi gradjani ne zele i onda se dosjete da vakcinisu susjede koji zele doci ,nisu samo nasi isli idu i iz Albanije,Makedonije ,CG a citam i iz Hrvatske..
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96636
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34573 times
Been thanked: 21246 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kako je Srbija vakcinacijom komšiluka napravila mudar geopolitički i ekonomski potez

Post by Rum » 28 Mar 2021, 19:46

Beni wrote: 28 Mar 2021, 19:31
insomnia wrote: 28 Mar 2021, 19:30 Poznavajuci islamizirane srbe sumnjam da je koji i pregrizo sta u strahu da munne podmetnu krmetinu
To nije haram :valja
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests