Kosovo

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81201
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10192 times
Been thanked: 7051 times
Status: Offline

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by Julia-Klara » 04 May 2021, 11:48

oko :kokice ovo ce biti zestoko
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55944
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1949 times
Been thanked: 5761 times
Status: Offline

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by Duminjo » 04 May 2021, 13:56

Za razliku od Srbije, Kosovu - koje je priznao veliki broj zemalja, preko stotinu - potrebno je da postane član međunarodnih organizacija. To se u ogromnom broju slučajevima ne može postići bez članstva u Ujedinjenim nacijama. A za to članstvo potrebna je saglasnost i Rusije i Kine s obzirom da te dve velike sile, koje imaju pravo veta u Savetu bezbednosti, to mogu onemogućiti. Sve se svodi na to da li će se dostići takav nivo sporazuma koji će omogućiti da Kosovo uđe u Ujedinjene nacije. U tom pogledu Rusija i Kina imaju čak i određenu slobodu u odnosu na Srbiju. Oni su, istina, rekli da ne žele biti veći Srbi od Srba i da neće raditi ono što sama Srbija ne radi. Ali, ako bi se nastavilo pogoršanje odnosa između Zapada i Rusije, mislim da bi se veto mogao koristiti kao jedno od oružja suprodstavljanja Zapadu pošto bez njihove saglasnosti nije moguće da Kosovo postane član Ujedinjenih nacija.


Moze li država, koja nije članica ujedinjenih nacija, tuziti drugu državu, za bilo sta, na medjunarodnom sudu?

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by Hurija » 04 May 2021, 14:00

Izgubiće proces kao i Bosna sto je.
Ostalo je cutanje.

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5838
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 166 times
Been thanked: 290 times
Status: Offline

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by bosnjakinja » 04 May 2021, 14:04

ma Bosnjaci su nesposobni ko malo ko,kao sto kazah skoro ..eno afganci istjerase najjacu silu svijeta,BBC im porucuje "jel vrijedilo ?" :oo

kosovo realno nepravedno dobi drzavu,ipak je to Srbija,kako god okrenes.

samo se bosnjo kofrci,jer nas merhmatluk ubi.Jedino sto zamjerim Aliji je sto nije sve komunjare,multikulti fgr-ovce otjerao..ne ,ostavio ih ,dao im prava i sad se to nakotilo uzelo obraza

sta ce bosnjo uspjet kad ga prvi sprijecava "mirza" koji se nafurao da je on uvijek lijepo zivio s ostalima,i da njemu to ne treba :oo kao sto rece onaj jedan na klixu "sta nam smeta crkva u fatinom dvoristu ako cemo njenim rusenjem porusiti i odnose sa srbima"? :oo

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42793
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14077 times
Been thanked: 12675 times
Status: Online

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by Masamune » 04 May 2021, 14:09

paja patak wrote: 04 May 2021, 13:56 Za razliku od Srbije, Kosovu - koje je priznao veliki broj zemalja, preko stotinu - potrebno je da postane član međunarodnih organizacija. To se u ogromnom broju slučajevima ne može postići bez članstva u Ujedinjenim nacijama. A za to članstvo potrebna je saglasnost i Rusije i Kine s obzirom da te dve velike sile, koje imaju pravo veta u Savetu bezbednosti, to mogu onemogućiti. Sve se svodi na to da li će se dostići takav nivo sporazuma koji će omogućiti da Kosovo uđe u Ujedinjene nacije. U tom pogledu Rusija i Kina imaju čak i određenu slobodu u odnosu na Srbiju. Oni su, istina, rekli da ne žele biti veći Srbi od Srba i da neće raditi ono što sama Srbija ne radi. Ali, ako bi se nastavilo pogoršanje odnosa između Zapada i Rusije, mislim da bi se veto mogao koristiti kao jedno od oružja suprodstavljanja Zapadu pošto bez njihove saglasnosti nije moguće da Kosovo postane član Ujedinjenih nacija.


Moze li država, koja nije članica ujedinjenih nacija, tuziti drugu državu, za bilo sta, na medjunarodnom sudu?
Mora biti i članica statuta međunarodnog suda pravde. Tu su sve članice UN, ali i ne moraju biti. Kosovo nije ni u tome.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by Calla » 04 May 2021, 14:18

:oo Klixaski soj se I ovdje razmnozio, E ova bosnjakinja se treba kazniti zbog govora mrznje prema Bošnjacima prema kojima kaze da su nesposobni,I lijeni a za sve ostale da su okrutni multikulti I komunisti pa cak joj I crkva u Fatinom dvoristu smeta :oo
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55944
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1949 times
Been thanked: 5761 times
Status: Offline

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by Duminjo » 04 May 2021, 14:24

bosnjakinja wrote: 04 May 2021, 14:04 ma Bosnjaci su nesposobni ko malo ko,kao sto kazah skoro ..eno afganci istjerase najjacu silu svijeta,BBC im porucuje "jel vrijedilo ?" :oo

kosovo realno nepravedno dobi drzavu,ipak je to Srbija,kako god okrenes.

samo se bosnjo kofrci,jer nas merhmatluk ubi.Jedino sto zamjerim Aliji je sto nije sve komunjare,multikulti fgr-ovce otjerao..ne ,ostavio ih ,dao im prava i sad se to nakotilo uzelo obraza

sta ce bosnjo uspjet kad ga prvi sprijecava "mirza" koji se nafurao da je on uvijek lijepo zivio s ostalima,i da njemu to ne treba :oo kao sto rece onaj jedan na klixu "sta nam smeta crkva u fatinom dvoristu ako cemo njenim rusenjem porusiti i odnose sa srbima"? :oo

24h

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55944
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1949 times
Been thanked: 5761 times
Status: Offline

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by Duminjo » 04 May 2021, 14:26

MarlboroGold wrote: 04 May 2021, 14:09
paja patak wrote: 04 May 2021, 13:56 Za razliku od Srbije, Kosovu - koje je priznao veliki broj zemalja, preko stotinu - potrebno je da postane član međunarodnih organizacija. To se u ogromnom broju slučajevima ne može postići bez članstva u Ujedinjenim nacijama. A za to članstvo potrebna je saglasnost i Rusije i Kine s obzirom da te dve velike sile, koje imaju pravo veta u Savetu bezbednosti, to mogu onemogućiti. Sve se svodi na to da li će se dostići takav nivo sporazuma koji će omogućiti da Kosovo uđe u Ujedinjene nacije. U tom pogledu Rusija i Kina imaju čak i određenu slobodu u odnosu na Srbiju. Oni su, istina, rekli da ne žele biti veći Srbi od Srba i da neće raditi ono što sama Srbija ne radi. Ali, ako bi se nastavilo pogoršanje odnosa između Zapada i Rusije, mislim da bi se veto mogao koristiti kao jedno od oružja suprodstavljanja Zapadu pošto bez njihove saglasnosti nije moguće da Kosovo postane član Ujedinjenih nacija.


Moze li država, koja nije članica ujedinjenih nacija, tuziti drugu državu, za bilo sta, na medjunarodnom sudu?
Mora biti i članica statuta međunarodnog suda pravde. Tu su sve članice UN, ali i ne moraju biti. Kosovo nije ni u tome.

Kontam da nece ni doci do tuzbe.
Prave pritisak i bolju poziciju za ove pregovare Beograd - Pristina

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by Odraz » 04 May 2021, 14:56

bosnjakinja wrote: 04 May 2021, 14:04 ma Bosnjaci su nesposobni ko malo ko,kao sto kazah skoro ..eno afganci istjerase najjacu silu svijeta,BBC im porucuje "jel vrijedilo ?" :oo

kosovo realno nepravedno dobi drzavu,ipak je to Srbija,kako god okrenes.

samo se bosnjo kofrci,jer nas merhmatluk ubi.Jedino sto zamjerim Aliji je sto nije sve komunjare,multikulti fgr-ovce otjerao..ne ,ostavio ih ,dao im prava i sad se to nakotilo uzelo obraza

sta ce bosnjo uspjet kad ga prvi sprijecava "mirza" koji se nafurao da je on uvijek lijepo zivio s ostalima,i da njemu to ne treba :oo kao sto rece onaj jedan na klixu "sta nam smeta crkva u fatinom dvoristu ako cemo njenim rusenjem porusiti i odnose sa srbima"? :oo
Nesposobni smo jer nas ti tvoji merhametlije zastupaju. :kafa

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by amidza idriz » 04 May 2021, 15:07

Kosovari su podmukli od samog pocetka.
Cekali su da se zavrsi rat u BiH pa da krenu u otvorenu secesiju umjesto da su uporedo isli sa bosanskim ratom.
Sve su analizirali gdje smo mi grijesili u tuzbi za genocid i nastojat ce to izbjeci.
Kako ih meze sa ZSO jer su Srbi podmukli pa pokusavaju kroz to napraviti jos jedan genocidni brlog.
Kod njih ''svi za jednog'' a kod nas moras djikana pitati da ti da saglasnost da ga tuzis. Da nije zalosno covjek bi se smijao sta su nam uvalili kao oktroisani ustav.

U svakom slucaju Kosovu zelim da uspiju u svojoj namjeri.

Kod nas je sve bilo ocito ali domaci NASI djikani namjerno propustise priliku da se ne bi zamjerili upravo ovima koji nastoje rasturiti BiH.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42793
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14077 times
Been thanked: 12675 times
Status: Online

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by Masamune » 04 May 2021, 15:18

paja patak wrote: 04 May 2021, 14:26
MarlboroGold wrote: 04 May 2021, 14:09
Mora biti i članica statuta međunarodnog suda pravde. Tu su sve članice UN, ali i ne moraju biti. Kosovo nije ni u tome.

Kontam da nece ni doci do tuzbe.
Prave pritisak i bolju poziciju za ove pregovare Beograd - Pristina
Moze biti.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42793
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14077 times
Been thanked: 12675 times
Status: Online

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by Masamune » 04 May 2021, 15:19

Kaze mi neko jednom a sta ti je to turbo bosnjastvo sto spominjes... eh eno gore post od bosnjakinje. Crno na bijelo.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11835
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2928 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by Naseef Mushroom » 04 May 2021, 16:38

MarlboroGold wrote: 04 May 2021, 15:19 Kaze mi neko jednom a sta ti je to turbo bosnjastvo sto spominjes... eh eno gore post od bosnjakinje. Crno na bijelo.
To turbo bošnjastvo što se kritikuje i pokušava se suzbiti, taj mentalitet postoji već kod Albanaca i to se podržava kod njih. Zato su oni tu gdje jesu a mi ne.

Na albanskim forumima kada neko napiše komentar sličan kao kod Bošnjakinkje gdje se na surov ali iskren način pokušava probuditi narod ili da spriječi od zaborava tog forumaša odmah imenuju za forumaša mjeseca, kod nas ga banuju 24 sata. Zato su oni ti gdje jesu a mi ne.

Ima epizoda LZN gdje Mentor Albanac mora spasiti život Čombetu Srbinu i kuka "Joj spasio sam život Srbinu, šta ću kada čuju moji dole na Kosovu". Znači i u komedijama se zna da se Srbi i Albanci ne mogu ali zato se predstavlja Bošnjak i dalje kao komunjara i naivni multi-kulti jugonostalgičar u toj istoj seriji Bošnjaka FGRovca Isovića, zato su Albanci tu gdje jesu a mi ne
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42793
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14077 times
Been thanked: 12675 times
Status: Online

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by Masamune » 04 May 2021, 17:08

:D.

niĐe veze
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120399
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7897 times
Status: Offline

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by Krokodil Behko » 04 May 2021, 17:14

amidza idriz wrote: 04 May 2021, 15:07 Kosovari su podmukli od samog pocetka.
Cekali su da se zavrsi rat u BiH pa da krenu u otvorenu secesiju umjesto da su uporedo isli sa bosanskim ratom.

Realno, i mi smo čekali i gledali kako ih mlate po Kosovu, punih deset godina, pa čak smo i pripomogli braći Srbima. Čak, pomažu balije još uvijek. Na stranicama ovog foruma, ni dan danas se ne smije napisati, da je JNA 81. pobila hiljade albanskih civila, na Kosovu, a fkt je istina. Roćko tvrdio da je sirota i goloruka JNA bila napadana, od strane dobro naoružanih i surovih albanskih komandosa.

Ko bi nam normalan pomogo?

Plus, trebali bi prethodno biti upoznati s nekim osnovama kretanja u rat. Mora se biti spreman i vojno i diplomatski. Mi nismo imali ni jedno ni drugo, Srbi su imali sve. Albanci su imali još manje od nas. Morao je rat stati u BiH, da bi svijet istinski spoznao šta se zbiva, a nije stao prije nego će mnogobroje Srbima savezničke metropole u Evropi, shvatiti da Srbi neće dobiti rat.

Jednostavno, Njemačka se namirila u Sloveniji i Hrvatskoj, pa su pustili Frenčere i britance, da se namire u BiH. Naravno da je i ta pogana Njemačka, učestvovala u bosanskom holokaustu. Učestvovala je Italija, Poljska, Mađarska, Rumunija, Grčka, Rusija, Nizozemska, Norveška, a izvan Evrope, pola muslimanskih zemalja, Japan, Kina, itd, itd..

Bosanskom je krvlju, plaćena nezavisnost Kosova, Crne Gore i Makedonije, to jeste, ali to nije Albanski izbor, nego izbor drugih.

Pa mi sami sebi nismo htjeli pomoći. Do zadnjeg dana, nosale se Titine slike, po TZ hapšeni pripadnici PL, a u Podrinju je već uveliko pokolj, ko god se izvukao, nije se vratio da se bori, abdićevci, itd,itd..
online

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11835
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2928 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by Naseef Mushroom » 04 May 2021, 17:14

MarlboroGold wrote: 04 May 2021, 17:08 :D.

niĐe veze
Pa niđe veze više ni Mirnes Ajanović, Emir Suljagić, Sejfudin Tokić i Reuf Bajrović u politici, popušili na izborima, Bošnji bili previše ekstremni. Hoće Bošnjo radije Srđana Mandića i Peđu Kojovića.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42793
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14077 times
Been thanked: 12675 times
Status: Online

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by Masamune » 04 May 2021, 17:15

Opet iste mantre. Čudi me da nisi spomenuo Damira Nikšića. Njega nikad ne izostavljaš.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11835
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2928 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by Naseef Mushroom » 04 May 2021, 17:23

MarlboroGold wrote: 04 May 2021, 17:15 Opet iste mantre. Čudi me da nisi spomenuo Damira Nikšića. Njega nikad ne izostavljaš.
Damir Nikšić je sad irelevantan. Čovjek puko i svađa se sa ljudima preko društvenih mreža koje zove SDP botovima, posvađao se sa svima, kada mu istekne mandat neće više niko znati za njega u politici. Samo su još ova dvojica relevantni, jest da je dobra vijest što su ostala još samo dva relevantna FGRovca (prije nekoliko godina bilo ih je 50-100) ali ne treba ni ovu dvojicu potcjeniti.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18932
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 769 times
Been thanked: 996 times
Status: Offline

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by Nora Ibsenova » 04 May 2021, 17:35

Danas mi sve lijepe neke vijesti. 🥰
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by Taare » 04 May 2021, 17:36

MarlboroGold wrote: 04 May 2021, 17:15 Opet iste mantre. Čudi me da nisi spomenuo Damira Nikšića. Njega nikad ne izostavljaš.
Kakav pokvarenjački spin. Ono, kad nemaš argumenata, ubaciš spin i kao odgovorio si :bua
Naseef Mushroom wrote: 04 May 2021, 17:14 Pa niđe veze više ni Mirnes Ajanović, Emir Suljagić, Sejfudin Tokić i Reuf Bajrović u politici, popušili na izborima, Bošnji bili previše ekstremni. Hoće Bošnjo radije Srđana Mandića i Peđu Kojovića.
Hajmo još jednom. Je li ovo što je napisao činjenica ili nije?
Svi mi se morete obratit

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests