Kosovo

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42708
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14036 times
Been thanked: 12624 times
Status: Offline

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by Masamune » 04 May 2021, 17:40

Napisao sam jednom i napisaću opet. Albanci su daleko ispred Bošnjaka, jer identitet ne traže isključivo kroz religiju za razliku od turbo Bošnjaka niti se identificiraju sa tamo nekim ostavštinama bivših carstava kao bitan faktor vlastite nacije.

I to je poenta svega.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by Taare » 04 May 2021, 17:42

MarlboroGold wrote: 04 May 2021, 17:40 Napisao sam jednom i napisaću opet. Albanci su daleko ispred Bošnjaka, jer identitet ne traže isključivo kroz religiju za razliku od turbo Bošnjaka niti se identificiraju sa tamo nekim ostavštinama bivših carstava kao bitan faktor vlastite nacije.

I to je poenta svega.
Opet spin. Hajmo još jednom. Je li čovjek u pravu ili nije?
Naseef Mushroom wrote: 04 May 2021, 17:14 Pa niđe veze više ni Mirnes Ajanović, Emir Suljagić, Sejfudin Tokić i Reuf Bajrović u politici, popušili na izborima, Bošnji bili previše ekstremni. Hoće Bošnjo radije Srđana Mandića i Peđu Kojovića.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42708
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14036 times
Been thanked: 12624 times
Status: Offline

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by Masamune » 04 May 2021, 17:44

Pa šta imam na to reći? Kakav bolan Mirnes Ajanović... taj ne zna gdje je krenuo. Čovjek obični prevarant i ljigavac. Ponudite Bošnjacima bolje ljude pa će za njih i glasati.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84340
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11032 times
Been thanked: 16548 times
Status: Offline

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by Fuddo » 04 May 2021, 18:02

Drugaciji su to ljudi, odgovorniji, ponosniji, i zajebaniji.
Albanac kad krene iz Minhena sa prikupljenim donacijama za Kosovo, on ih i donese, inace glava leti.
Bosnjo kad krene, dok dodje vise od pola je opuho, ono sto je ostalo podijeli amidzicima.
I niko nista, pojeo vuk magare.
Kasnije napravi hajr cesmu, i svi mu vicu aJaaa dobrog mumina, Allah ga nagradio.
Pa ja
Dozvolite da se obratimo

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by arzuhal » 04 May 2021, 19:04

O čemu pričate, Albanci su zadnjih 500 godina kakvi-takvi subjketi politike (što znači da se pitaju za nešto ili da hoće da se pitaju, voljeli bi da se pitaju, makar imali lažnu predstavu o sebi i svojoj bitnosti), a Bošnjaci - objekti (narod kojeg su vodali i s kojim su se potkusurivali Osmanlije, Švabe, Srbi, Hrvati...). Tek zadnjih 50 godina se učimo voditi politiku, fol imati neki plan, neku ideju koju često ne znamo ostvariti ni u realnom vremenu a kamoli da imamo plan za narednih 100 godina...

Nemojte, ba, po mazlumima, grehota je, nego gledajte šta ima pozitivno u Bošnjaka pa to, pomalo, ističite... Hoću reći: nemojte praviti komparacije takve vrste, nemaju smisla džaba je.

Dosta tajne leži u ovoj rečenici (pročitajte cijeli tekst):

"Vratimo se na početak teksta. Biće Bosne, možda i zbog toga što nema te gadosti koju vi Bošnjaci niste kadri da progutate/oprostite."

https://balkans.aljazeera.net/opinions/ ... biti-mirna
uzmi Lysobact

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11831
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2924 times
Been thanked: 2597 times
Status: Offline

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by Naseef Mushroom » 04 May 2021, 19:17

MarlboroGold wrote: 04 May 2021, 17:40 Napisao sam jednom i napisaću opet. Albanci su daleko ispred Bošnjaka, jer identitet ne traže isključivo kroz religiju za razliku od turbo Bošnjaka niti se identificiraju sa tamo nekim ostavštinama bivših carstava kao bitan faktor vlastite nacije.

I to je poenta svega.
Znači Mirnes, Emir, Sejfudin i Reuf stavljali religiju ispred nacije? Jesi li bar jednom slučajno naletio na neku njihovu izjavu? Pa baš su oni perfektan primjer kako treba biti Bošnjak o kojem ti pišeš pa opet ne valjaju.
A Mirnes zna veoma dobro gdje udara, bolje je poentirao u razotkrivanju Njihove Stranke i onog bivšeg predsjednika Bojana Bajića nego iko drugi kada je pred kamerama priložio izjave tog srpskog nacionaliste.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42708
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14036 times
Been thanked: 12624 times
Status: Offline

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by Masamune » 04 May 2021, 19:20

Skontaćeš jednog dana zašto to govorim. Suvišno je dalje obrazlagati.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37844
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2931 times
Been thanked: 2273 times
Status: Offline

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by Pasaga » 04 May 2021, 19:20

Fuddo wrote: 04 May 2021, 18:02 Drugaciji su to ljudi, odgovorniji, ponosniji, i zajebaniji.
Albanac kad krene iz Minhena sa prikupljenim donacijama za Kosovo, on ih i donese, inace glava leti.
Bosnjo kad krene, dok dodje vise od pola je opuho, ono sto je ostalo podijeli amidzicima.
I niko nista, pojeo vuk magare.
Kasnije napravi hajr cesmu, i svi mu vicu aJaaa dobrog mumina, Allah ga nagradio.
Pa ja
:D. :D.
jbte,kad smo ovde prikuljali lovu za BH ....za ovo-ono
i uvjek,bas uvjek,a desilo se bar 4-5 X
uvjek se radilo bar o vreci love
ljudi nisu ni makli iz swed. a vec se lafo vratili
bili opuhani na kojekakvim punktovoma,carinama
kad se zatrazio pasos,da se vidi jel bio bar u SLO.... e,tu je bio haos....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42708
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14036 times
Been thanked: 12624 times
Status: Offline

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by Masamune » 04 May 2021, 19:23

arzuhal wrote: 04 May 2021, 19:04 O čemu pričate, Albanci su zadnjih 500 godina kakvi-takvi subjketi politike (što znači da se pitaju za nešto ili da hoće da se pitaju, voljeli bi da se pitaju, makar imali lažnu predstavu o sebi i svojoj bitnosti), a Bošnjaci - objekti (narod kojeg su vodali i s kojim su se potkusurivali Osmanlije, Švabe, Srbi, Hrvati...). Tek zadnjih 50 godina se učimo voditi politiku, fol imati neki plan, neku ideju koju često ne znamo ostvariti ni u realnom vremenu a kamoli da imamo plan za narednih 100 godina...

Nemojte, ba, po mazlumima, grehota je, nego gledajte šta ima pozitivno u Bošnjaka pa to, pomalo, ističite... Hoću reći: nemojte praviti komparacije takve vrste, nemaju smisla džaba je.

Dosta tajne leži u ovoj rečenici (pročitajte cijeli tekst):

"Vratimo se na početak teksta. Biće Bosne, možda i zbog toga što nema te gadosti koju vi Bošnjaci niste kadri da progutate/oprostite."

https://balkans.aljazeera.net/opinions/ ... biti-mirna
Odličan tekst. Banjac svakako već dugo godina kritikuje Srbiju i njenu velikosrpsku politiku prema susjedima. Mislim da su mu jednom i prijetili da će ga ubiti.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by amidza idriz » 04 May 2021, 19:29

Krokodil Behko wrote: 04 May 2021, 17:14
amidza idriz wrote: 04 May 2021, 15:07 Kosovari su podmukli od samog pocetka.
Cekali su da se zavrsi rat u BiH pa da krenu u otvorenu secesiju umjesto da su uporedo isli sa bosanskim ratom.

Realno, i mi smo čekali i gledali kako ih mlate po Kosovu, punih deset godina, pa čak smo i pripomogli braći Srbima. Čak, pomažu balije još uvijek. Na stranicama ovog foruma, ni dan danas se ne smije napisati, da je JNA 81. pobila hiljade albanskih civila, na Kosovu, a fkt je istina. Roćko tvrdio da je sirota i goloruka JNA bila napadana, od strane dobro naoružanih i surovih albanskih komandosa.

....................

Pa mi sami sebi nismo htjeli pomoći. Do zadnjeg dana, nosale se Titine slike, po TZ hapšeni pripadnici PL, a u Podrinju je već uveliko pokolj, ko god se izvukao, nije se vratio da se bori, abdićevci, itd,itd..
Prvo, 80-tih mi nismo pripomagali Srbima nego smo smirivali nemire i pokusaje osamostaljivanja tog dijela Kosova. To sto je Srbima islo u korist je problem Kosovara.
Isto bi se postupilo i danas da se Drvar zeli prikljuciti genocidnom brlogu. Oni bi dobili po nosu a Hrvati bi profitirali.

Ovo drugo, tacno tako samo me interesuje sta se moglo uraditi u to vrijeme u BiH.
Kao sudionik svega toga mogu samo reci da smo jedino fulali sto nismo blokirali sto vise kasarni i magacina. Znam da bi se sukobi otvorili ranije ali bi bar dosli do bilo kakvog oruzja. Mi nismo imali sanse dopremiti kamion naoruzanja kada je JNA i policija sve puteve kontrolisali. Lahko je bilo Sloveniji, Hrvatskoj isto tako jer su se naslanjali na druge zemlje. Sta nam je preostalo, nosaj slike i moli medjunarodnu zajednicu da sprijeci pokolj nenaoruzanog naroda KOJI NE ZELI RAT.
Mi da smo planirali rat, nezavisnost uz zrtve mi bi se drugacije ponasali pa bi preko prijatelja trazili naoruzanje ali nama je rat nametnut.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37844
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2931 times
Been thanked: 2273 times
Status: Offline

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by Pasaga » 04 May 2021, 19:35

Da je BH imala iza ledja i Albaniju,bolje bi prosla
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by insomnia » 04 May 2021, 19:42

Pa u tome i jeste glavnina problema. Bosnjo nikad nista ne planira. Njemu samo Mitar bahne u avliju da ga vodi na razgovor
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84340
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11032 times
Been thanked: 16548 times
Status: Offline

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by Fuddo » 04 May 2021, 19:43

arzuhal wrote: 04 May 2021, 19:04 O čemu pričate, Albanci su zadnjih 500 godina kakvi-takvi subjketi politike (što znači da se pitaju za nešto ili da hoće da se pitaju, voljeli bi da se pitaju, makar imali lažnu predstavu o sebi i svojoj bitnosti), a Bošnjaci - objekti (narod kojeg su vodali i s kojim su se potkusurivali Osmanlije, Švabe, Srbi, Hrvati...). Tek zadnjih 50 godina se učimo voditi politiku, fol imati neki plan, neku ideju koju često ne znamo ostvariti ni u realnom vremenu a kamoli da imamo plan za narednih 100 godina...

Nemojte, ba, po mazlumima, grehota je, nego gledajte šta ima pozitivno u Bošnjaka pa to, pomalo, ističite... Hoću reći: nemojte praviti komparacije takve vrste, nemaju smisla džaba je.

Dosta tajne leži u ovoj rečenici (pročitajte cijeli tekst):

"Vratimo se na početak teksta. Biće Bosne, možda i zbog toga što nema te gadosti koju vi Bošnjaci niste kadri da progutate/oprostite."

https://balkans.aljazeera.net/opinions/ ... biti-mirna
Pa u nas je pozitivno sto smo vazda, et, pozitivni.
Sto bi reko Muhamed Konjic,
Hajmo biti pozitivni,
A tamo 3-0 za njih.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42708
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14036 times
Been thanked: 12624 times
Status: Offline

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by Masamune » 04 May 2021, 19:49

Jedino se Denis Bećirović pokazao da bi mogao biti pravi lider kod Bošnjaka u posljednje vrijeme. Liderstvo u kombinaciji sa intelektom kojeg ima, a nije zaluđen nijednom ideologijom. Treba samo pogledati inicijative i pitanja koja pokreće unazad godinama, kao i retorike i replike u domu naroda i dr. protiv onih koji ne žele dobro BiH.

Problem je samo što je u smrdljivom SDP-u. Vole ga ljudi bez obzira na to.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by amidza idriz » 04 May 2021, 20:02

MarlboroGold wrote: 04 May 2021, 19:49 Jedino se Denis Bećirović pokazao da bi mogao biti pravi lider kod Bošnjaka u posljednje vrijeme. Liderstvo u kombinaciji sa intelektom kojeg ima, a nije zaluđen nijednom ideologijom. Treba samo pogledati inicijative i pitanja koja pokreće unazad godinama, kao i retorike i replike u domu naroda i dr. protiv onih koji ne žele dobro BiH.

Problem je samo što je u smrdljivom SDP-u. Vole ga ljudi bez obzira na to.
Koliko je on gore?
Koliko je to sve naplatio?
Pa pisam mu se na sve te inicijative. Da ima dosljednosti ja bih izasao i rekao, ovako vise ne ide, naveo krivce i dao ostavku.
Populista kao i svi drugi. Naravno da je inteligentan a najvise za sebe.
Slazem se da on odudara od drugih glupih koji isto naplacuju kao i on.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42708
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14036 times
Been thanked: 12624 times
Status: Offline

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by Masamune » 04 May 2021, 20:10

amidza idriz wrote: 04 May 2021, 20:02
MarlboroGold wrote: 04 May 2021, 19:49 Jedino se Denis Bećirović pokazao da bi mogao biti pravi lider kod Bošnjaka u posljednje vrijeme. Liderstvo u kombinaciji sa intelektom kojeg ima, a nije zaluđen nijednom ideologijom. Treba samo pogledati inicijative i pitanja koja pokreće unazad godinama, kao i retorike i replike u domu naroda i dr. protiv onih koji ne žele dobro BiH.

Problem je samo što je u smrdljivom SDP-u. Vole ga ljudi bez obzira na to.
Koliko je on gore?
Koliko je to sve naplatio?
Pa pisam mu se na sve te inicijative. Da ima dosljednosti ja bih izasao i rekao, ovako vise ne ide, naveo krivce i dao ostavku.
Populista kao i svi drugi. Naravno da je inteligentan a najvise za sebe.
Slazem se da on odudara od drugih glupih koji isto naplacuju kao i on.
Pa po tome onda ne valja niko jbg. Mora neko ipak biti manje loš u odnosu na ostale, pa njega progurati.
A da ima kvalitet ima i to je nebrojeno puta dokazao, ali ga SDP koči i može puno više. Nema čovjek viletine i ostalo poput mnogih drugih. Ima stan u Tuzli od 120 kvadrata, voza oktaviju od 20-30k i ima neke kredite koje plaća. Normalan insan i veliki vjernik. To tvrde i oni koji ga bolje poznaju, a i ja znam jednog lično koji tako govori o njemu.

Ne mora biti to što obnaša, a da glumi fukaru zbog naroda jbg... normalno je da će sebi i porodici obezbijediti normalan život. Ali ne treba biti ni poput Čovića itd.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by amidza idriz » 04 May 2021, 20:16

Ne moras ti pisati sta on ima, to matematika sama kaze.
I kao covjek nije los ali sta mi od toga imamo.
Neka trazi sebi srodne duse pa nova stranka i nova svjezina. Ipak mislim da je ovako lagodnije. Poneku prozboriti a 12 mjeseci samo u jednoj godini.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42708
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14036 times
Been thanked: 12624 times
Status: Offline

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by Masamune » 04 May 2021, 20:17

Tu se slažem. Da mu je stalo do naroda davnih dana bi napustio SDP i pokrenuo nešto svoje i slično. Očigledno nema muda za to, a ovo mu je comfort zona iz koje ne želi izaći.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7870 times
Status: Offline

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by Krokodil Behko » 04 May 2021, 21:12

amidza idriz wrote: 04 May 2021, 19:29
Krokodil Behko wrote: 04 May 2021, 17:14


Realno, i mi smo čekali i gledali kako ih mlate po Kosovu, punih deset godina, pa čak smo i pripomogli braći Srbima. Čak, pomažu balije još uvijek. Na stranicama ovog foruma, ni dan danas se ne smije napisati, da je JNA 81. pobila hiljade albanskih civila, na Kosovu, a fkt je istina. Roćko tvrdio da je sirota i goloruka JNA bila napadana, od strane dobro naoružanih i surovih albanskih komandosa.

....................

Pa mi sami sebi nismo htjeli pomoći. Do zadnjeg dana, nosale se Titine slike, po TZ hapšeni pripadnici PL, a u Podrinju je već uveliko pokolj, ko god se izvukao, nije se vratio da se bori, abdićevci, itd,itd..
Prvo, 80-tih mi nismo pripomagali Srbima nego smo smirivali nemire i pokusaje osamostaljivanja tog dijela Kosova. To sto je Srbima islo u korist je problem Kosovara.
Isto bi se postupilo i danas da se Drvar zeli prikljuciti genocidnom brlogu. Oni bi dobili po nosu a Hrvati bi profitirali.

Jesil siguran, da si dobro skonto albanske ciljeve, početkom osamdesetih?
Šta ako su ljudi samo željeli da se maknu ispod srpske čizme? NIKO od njih, nikada ni u ludilu, basr ne u tom periodu, nije pomenuo niti odvajanje od Jugoslavije niti pripajanje Albaniji.
To veze nema s jebenim mozgom.

Sve je samo srpska i boljševička propaganda. Ljudi su max tražili republiku i imali su pravo na nju.
Trebaš si približiti moderna poimanja lokalnih autonomija i na kojim principima to funkckioniše. Vidim da si nageo srpskom, plemenskom poimanju.
online

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Kosovo će tužiti Srbiju za genocid, u toku su velike pripreme

Post by Hurija » 04 May 2021, 21:19

;)
Ma i napravili su Srbi babaroge od Kosovara-Albanaca . Pričao mi suprug da je gledao neke vojne evidencije od JNA i ocjenjivanje Albanaca , sve loše ocjene od vojnika , kaže da čisto sumnja da su Albanci bili toliko nesposobni, sve je to bila propaganda .
Ostalo je cutanje.

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests