Parada ponosa u Sarajevu

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

Da li ste za održavanje gay pride u Sarajevu?

Da
53
43%
Ne
61
50%
Da ali strah me od posljedica
2
2%
Ne znam
6
5%
 
Total votes: 122

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80472
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7153 times
Been thanked: 11595 times
Status: Offline

Re: Nova Parada ponosa u Sarajevu 14. 08. 2021. g.

Post by spacebound » 22 Jul 2021, 07:51

The 51st State wrote: 22 Jul 2021, 07:44
spacebound wrote: 22 Jul 2021, 07:19

Ma kakvi. Ali su toboze zabrinuti za djecu koju bi mogli usvojiti, pa im upropastit djetinjstvo, zabrinuti sto ce ih sresti na ulici, sjesti u njihovu blizinu negdje, skupa cekati zeleno na semaforu, moras priznati da je to zaista strasno 😱
Hoce pederi stipat za gujcu :obrve
Sta fali madjarima i polijacima sto su civilizovano pristupili tom drustvenom fenomenu?
A sta fali da vi postupite civilizovano, metete svoje avlije i ne vodite brigu o tome ko se s kim dobrovoljno seksa i ko koga voli?
Exchan ❌️

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Nova Parada ponosa u Sarajevu 14. 08. 2021. g.

Post by arzuhal » 22 Jul 2021, 07:58

MarlboroGold wrote: 21 Jul 2021, 23:09
arzuhal wrote: 21 Jul 2021, 21:16

Islam i ne negira da to postoji odavno,
i da je bilo prisutno u raznim civilizacijama,
kao i neke druge stvari koje islam zabranjuje ili naziva grijehom.

I nije stvar - barem ne uvijek i kod svih učesnika ovakvih rasprava - u tome da je moguće "pobijediti u borbi s vjetrenjačama", ako se pod tim misli na zabranu nečega, nego se radi o iznošenju stavova. Musliman se danas može - a i to u veoma ograničenim uvjetima i s dosta ograničenim uspjehom - boriti samo sam sa sobom, da sam što manje griješi, u svojoj vlastitoj koži. A da ukine kamatu, pivare, kocku, itd. - malo sutra. Ali, to i dalje ne znači da mora prihvatiti prisutnost zabranjenog kao nešto normalno i prihvatljivo, da mora odbaciti svoju vjeru i njen sistem vrijednosti da bi, tobože, bio normalan i savremen.

Razlika između posljednjeg, Muhammedovog ummeta i svih ostalih ranijih ummeta u hijeropovijesti, u tome je što su raniji ummeti bili "odlikovani" nekim pojedinačnim oblikom griješenja po kojem su bili karakteristični: narod Ad se svojom snagom i civilizacijskim progresom tog doba silio nad drugim narodima i činio im nasilje; Semud je usavršio pljačkanje i zakidanje u trgovačkim poslovima; Lutov narod je poznat po homoseksualizmu koji je uokviravao njihovo društveno ćudređe, itd.

Ovaj ummet, koji će se, prema islamu, suočiti sa Posljednjim danom i nestati, sabrao je sve te prijašnje posebne vrste griješenja i od njih sačinio sistem vrijednosti koji želi sve one koji ga odbacuju, recimo muslimane, proglasiti za nazadne, budale, luđake, opasne, primitivce, itd.

Da ponovimo učenje islama: griješiti, činiti bilo koji grijeh koji postoji, sasvim je ljudski - negirati postojanje grijeha, odbacivati zlo griješenja, ohalaliti grijeh, reklamirati ga, podsticati druge na to - ovo je đavolje.

Odatle brojni otpori muslimana spram reklamiranja homoseksualnosti kao vrijednosti, u bilo kojem smislu, i zahtjeva da se toprihvati kao normalno i ok.

Ja ne znam kako razumni ljudi TO ne mogu da shvate, odakle otpor muslimana.

Ono za što ja u ovakvim slučajevima priupitam su ostali grijesi i harami na koje smo već navikli, ali ne obični narod i sirotinju, nego ponajviše naše uzorite lidere, zaštitnike Bosne i islama, političare koji, bajagi, brane društveni moral muslimana a sjede u izvršnim odborima banaka, pivara, govana, nepotizma, korupcije, laži, varanja i zloupotrebe pozicija moći na sve strane... pa im, valjda, najlakše snažiti iman i ahlak na dreci protiv parade i pedera.
Trošite ba energiju na nešto što vama direktno ne čini zlo umjesto da je fokus nešto skroz drugo koje čini zlo. Ako Allah postoji ostavite njemu da se pozabavi njima. Isto važi i za ostale religije. Bosna je evropska demokratska zemlja, sekularna (bar nastoji biti iako se o praksi može diskutovati) i ovdje će biti mjesta i za njih. Onaj spominje socijalni inženjering... zar socijalni inženjering ne dolazi i od strane dogme? To je zapravo jedan od najstarijih primjera socijalnog inženjeringa koji je aktivan i dan danas.

Umjesto da se mi svi ostali ugledamo na njih što izlaze na ulice i traže svoja prava da i mi to isto radimo zbog gorućih problema u državi krajnji domet su kontraskupovi na kojima su uglavnom bili prisutni kratkopantolaši i ultrasi. Gdje su takvi skupovi protiv toga što si nabrojao? Ili recimo socijalnog inženjeringa koji dolazi iz Srbije preko reality emisija? Nema naravno. To očigledno ne smeta nikome. Kako onda da parada ponosa baš toliko smeta da ljudi dižu guzicu i idu u kontraskup?

Da se razumijemo kad sam se ja jednom prilikom našao u situaciji da me lik u diskoteci u Zagrebu uhvati za guzicu malo je falilo da ga nabijem bokserom, ali bi nas obezbjeđenje izbacilo tako da sam se uspio kontrolisati. Međutim, to opet ne znači da sam protiv njih, njihovih potreba, prava itd. Samo neka mene lično ne diraju i sve ok.

Ja muslimane ne smatram nazadnim i slično. To je ipak nešto što zapad konstantno servira, ali određeni postupci muslimana idu u prilog takvim retorikama.
Izvini ali najgluplja rečenica koju neko može iskoristiti u razgovoru s muslimanom (alternativa je mudro izbjeći uopće takvu rečenicu, ne mijenjajući svoj stav) je: ako postoji Allah, neka se On pozabavi/ostavimo Njemu... Za muslimana, ovo je, hajde da budem blag, neprihvatljivo na više nivoa...

Naravno da nastojimo biti demokratska zemlja. Već sam napomenuo na ovoj temi: vlada FBiH, predvođena SDA i Fadilom (kao i katoličkim, uzoritim HDZ-om) podržala je zakon o istospolnom braku, nekad pred koronu. SDA je, slijedeći zapadne vjetrove, prije svih nekakvih FGR-ovaca, junački krenula, avangardno, u zaštitu i osiguravanje prava homoseksualcima. Ne bi LGBT-ijevci trebali zaboraviti SDA-u to, kada dođu izbori. Svaki glas je bitan.

Parada nije stvar zahtijevanja prava, ili je najmanje to, nego je to reklamiranje jednog stila života, i zato ljudi reaguju. Zašto ima kontraskupova na to, a nema na druge pojave? Pa možda baš zbog toga što druge pojave ne organiziraju invazivne skupove na ulicama grada, s porukama koji upućuju da su svi koji se njima protive haman pa fašisti, pjeva se Aj Karmela, Bandierra Rossa, lupa u bubnjeve, drž-ne daj, prd. A svaki narod ili uvijek ima neka rupa koja reaguje na to.

Zapad je skontao bolji, neinvazivni način reklamiranja pederluka: kroz sladunjave sitkome, filmove, pjesme, pa čak i crtane filmove. A to prate zakonska rješenja. I to je to: uspiješ ljudima odomaćiti homoseksualizam da barem nemaju poriva da skaču,a na drugoj strani im osiguraš prava koja imaju i muško-ženski parovi. A parade su nešto drugo, jer iskustvo pokazuje u šta se pretvaraju parade u zenmljama i društvima u kojima su LGBT zajednice odavno prihvaćene i gdje su odavno završena zakonska rješenja odnosno u društvima u kojima su prajdovi potpuno suvišni kada je riječ o traženju prava, prava su osigurana.

Da su stavrno ili isključivo u pitanju prava, oni bi protestirali svaki mjesec, a ne paradirali jednom godišnje, haman pa uvijek u isti datum...

Jel onda neshvatljivo zašto neki ljudi, jednom u godini, baš kao i prajdovci, izorganiziraju neki kontraskup? Nije neshvatljivo i nije ništa neobično i zabremedet, jbg...
uzmi Lysobact

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: Nova Parada ponosa u Sarajevu 14. 08. 2021. g.

Post by Vrag » 22 Jul 2021, 08:09

Dvije lijepe lezbejke su meni ok

User avatar
sherman_ll
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 575
Joined: 06 Dec 2018, 18:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Nova Parada ponosa u Sarajevu 14. 08. 2021. g.

Post by sherman_ll » 22 Jul 2021, 08:47

Vatrene lopte s neba je sve sto Nam treba...
Sherman

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11835
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2928 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Nova Parada ponosa u Sarajevu 14. 08. 2021. g.

Post by Naseef Mushroom » 22 Jul 2021, 08:49

MarlboroGold wrote: 22 Jul 2021, 01:02
Naseef Mushroom wrote: 22 Jul 2021, 00:17
Pa i krađe i ubistva su starije od zakona, sudova i policije pa se ne kaže da je to borba protiv vjetrenjača.
Pa to je uglavnom poenta mnogih grijehova i kazni u očima religije, da se nešto zabrani što je starije od te religije jer religija ukazuje na to da mnoge stvari koje su se činile prije toga su grijeh.
Pa mnoge stvari koje se smatraju negativnom, ne samo u religiji već i po ovozemaljskim zakonima, zakonima države u kojoj se živi su stvari koje su se prije mogle nekažnjeno raditi, koje su i sada teoretski moguće ali se treba protiv tog nagona boriti.
Image
Pa tom reakcijom nisi ništa drugo nego potvrdio da ti je šuplja logika kod tvog "homoseksualnost je starija od religije pa je zato to borba protiv vetrenjača".
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Nova Parada ponosa u Sarajevu 14. 08. 2021. g.

Post by greeneyes » 22 Jul 2021, 09:00

Dori wrote: 22 Jul 2021, 07:15 Razmišljate li Vi dok pisete da ovdje isto tako ima gay forumaša koji Vas čitaju? :hm
Gluho i daleko bilo!
Samo sabura

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11835
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2928 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Nova Parada ponosa u Sarajevu 14. 08. 2021. g.

Post by Naseef Mushroom » 22 Jul 2021, 09:01

brckobanovici wrote: 22 Jul 2021, 06:00 Primjetio sam da se bosnje/srbi/hrvati uvijek ujedine kad je pederluk u pitanju :-)
Vise bih volio da se ujedine u Visegradu kad ona olos paradira.

Pozz iz Iowa-e
Jao jao Amerikanac se čudi zašto se Srbi ne ujedine sa Bošnjacima protiv četnika u Višegradu i pita why :D.



Ali će naravno napisati uredno Srbi i Hrvati ali Bošnjaka će nazvati Bošnjom. To su ti što nam drže lekicje o poštovanju i toleranciji
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26392
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1864 times
Been thanked: 4081 times
Status: Online

Re: Nova Parada ponosa u Sarajevu 14. 08. 2021. g.

Post by Beni » 22 Jul 2021, 09:06

Vrag wrote: 22 Jul 2021, 08:09 Dvije lijepe lezbejke su meni ok
al samo s velikim sisama
Fuck you a friendly note to start the day

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Nova Parada ponosa u Sarajevu 14. 08. 2021. g.

Post by The 51st State » 22 Jul 2021, 09:07

spacebound wrote: 22 Jul 2021, 07:51
The 51st State wrote: 22 Jul 2021, 07:44

Sta fali madjarima i polijacima sto su civilizovano pristupili tom drustvenom fenomenu?
A sta fali da vi postupite civilizovano, metete svoje avlije i ne vodite brigu o tome ko se s kim dobrovoljno seksa i ko koga voli?
to niko ni ne radi.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Nova Parada ponosa u Sarajevu 14. 08. 2021. g.

Post by greeneyes » 22 Jul 2021, 09:13

Kod mene mati i sestra sve pomele pred Bajram
Samo sabura

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42794
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14079 times
Been thanked: 12675 times
Status: Offline

Re: Nova Parada ponosa u Sarajevu 14. 08. 2021. g.

Post by Masamune » 22 Jul 2021, 09:20

arzuhal wrote: 22 Jul 2021, 07:58
MarlboroGold wrote: 21 Jul 2021, 23:09
Trošite ba energiju na nešto što vama direktno ne čini zlo umjesto da je fokus nešto skroz drugo koje čini zlo. Ako Allah postoji ostavite njemu da se pozabavi njima. Isto važi i za ostale religije. Bosna je evropska demokratska zemlja, sekularna (bar nastoji biti iako se o praksi može diskutovati) i ovdje će biti mjesta i za njih. Onaj spominje socijalni inženjering... zar socijalni inženjering ne dolazi i od strane dogme? To je zapravo jedan od najstarijih primjera socijalnog inženjeringa koji je aktivan i dan danas.

Umjesto da se mi svi ostali ugledamo na njih što izlaze na ulice i traže svoja prava da i mi to isto radimo zbog gorućih problema u državi krajnji domet su kontraskupovi na kojima su uglavnom bili prisutni kratkopantolaši i ultrasi. Gdje su takvi skupovi protiv toga što si nabrojao? Ili recimo socijalnog inženjeringa koji dolazi iz Srbije preko reality emisija? Nema naravno. To očigledno ne smeta nikome. Kako onda da parada ponosa baš toliko smeta da ljudi dižu guzicu i idu u kontraskup?

Da se razumijemo kad sam se ja jednom prilikom našao u situaciji da me lik u diskoteci u Zagrebu uhvati za guzicu malo je falilo da ga nabijem bokserom, ali bi nas obezbjeđenje izbacilo tako da sam se uspio kontrolisati. Međutim, to opet ne znači da sam protiv njih, njihovih potreba, prava itd. Samo neka mene lično ne diraju i sve ok.

Ja muslimane ne smatram nazadnim i slično. To je ipak nešto što zapad konstantno servira, ali određeni postupci muslimana idu u prilog takvim retorikama.
Izvini ali najgluplja rečenica koju neko može iskoristiti u razgovoru s muslimanom (alternativa je mudro izbjeći uopće takvu rečenicu, ne mijenjajući svoj stav) je: ako postoji Allah, neka se On pozabavi/ostavimo Njemu... Za muslimana, ovo je, hajde da budem blag, neprihvatljivo na više nivoa...

Naravno da nastojimo biti demokratska zemlja. Već sam napomenuo na ovoj temi: vlada FBiH, predvođena SDA i Fadilom (kao i katoličkim, uzoritim HDZ-om) podržala je zakon o istospolnom braku, nekad pred koronu. SDA je, slijedeći zapadne vjetrove, prije svih nekakvih FGR-ovaca, junački krenula, avangardno, u zaštitu i osiguravanje prava homoseksualcima. Ne bi LGBT-ijevci trebali zaboraviti SDA-u to, kada dođu izbori. Svaki glas je bitan.

Parada nije stvar zahtijevanja prava, ili je najmanje to, nego je to reklamiranje jednog stila života, i zato ljudi reaguju. Zašto ima kontraskupova na to, a nema na druge pojave? Pa možda baš zbog toga što druge pojave ne organiziraju invazivne skupove na ulicama grada, s porukama koji upućuju da su svi koji se njima protive haman pa fašisti, pjeva se Aj Karmela, Bandierra Rossa, lupa u bubnjeve, drž-ne daj, prd. A svaki narod ili uvijek ima neka rupa koja reaguje na to.

Zapad je skontao bolji, neinvazivni način reklamiranja pederluka: kroz sladunjave sitkome, filmove, pjesme, pa čak i crtane filmove. A to prate zakonska rješenja. I to je to: uspiješ ljudima odomaćiti homoseksualizam da barem nemaju poriva da skaču,a na drugoj strani im osiguraš prava koja imaju i muško-ženski parovi. A parade su nešto drugo, jer iskustvo pokazuje u šta se pretvaraju parade u zenmljama i društvima u kojima su LGBT zajednice odavno prihvaćene i gdje su odavno završena zakonska rješenja odnosno u društvima u kojima su prajdovi potpuno suvišni kada je riječ o traženju prava, prava su osigurana.

Da su stavrno ili isključivo u pitanju prava, oni bi protestirali svaki mjesec, a ne paradirali jednom godišnje, haman pa uvijek u isti datum...

Jel onda neshvatljivo zašto neki ljudi, jednom u godini, baš kao i prajdovci, izorganiziraju neki kontraskup? Nije neshvatljivo i nije ništa neobično i zabremedet, jbg...
Nemaš invazivne skupove na ulicama gradova, ali zato uredno imaš reklamiranje određenih stilova života i ubijanje u pojam putem medija i ostalog. Kristijan Golubović i slične mrake postaju idoli momcima, a djevojkama kojekakve plastične Stanije, Tijane Ajfonke i slične u najosjetljivim periodima njihovih života kada formiraju vlastite stavove, poglede na život itd. U Srbiji svaka druga cura ima bar napumpane usne što polako postaje norma, a to se i kod nas polako širi. Imaš na desetine drugih problema koji loše utiču na živote ljudi i pogotovo omladine, a trn u oku je manjina koja se okuplja jednom godišnje i uopšte ne utiče na društvo loše onako kako se predstavlja i izvan parada gledaju svoj posao.

Izvini, ali meni je to nepojmljivo. Mi smo društvo koje je još uvijek u tranziciji iako veoma sporoj, ali će oni postati dio društva i u konačnici dobiti svoja prava kad tad sviđalo se to ljudima ili ne, a pojedinačni stavovi o ovim godišnjim paradama su irelevantni. Tako je kako je.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5838
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 166 times
Been thanked: 290 times
Status: Online

Re: Nova Parada ponosa u Sarajevu 14. 08. 2021. g.

Post by bosnjakinja » 22 Jul 2021, 09:21

Koji homofobi a kada je prica o islamu lafo liberali :ooo

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Nova Parada ponosa u Sarajevu 14. 08. 2021. g.

Post by arzuhal » 22 Jul 2021, 09:51

MarlboroGold wrote: 22 Jul 2021, 09:20
arzuhal wrote: 22 Jul 2021, 07:58

Izvini ali najgluplja rečenica koju neko može iskoristiti u razgovoru s muslimanom (alternativa je mudro izbjeći uopće takvu rečenicu, ne mijenjajući svoj stav) je: ako postoji Allah, neka se On pozabavi/ostavimo Njemu... Za muslimana, ovo je, hajde da budem blag, neprihvatljivo na više nivoa...

Naravno da nastojimo biti demokratska zemlja. Već sam napomenuo na ovoj temi: vlada FBiH, predvođena SDA i Fadilom (kao i katoličkim, uzoritim HDZ-om) podržala je zakon o istospolnom braku, nekad pred koronu. SDA je, slijedeći zapadne vjetrove, prije svih nekakvih FGR-ovaca, junački krenula, avangardno, u zaštitu i osiguravanje prava homoseksualcima. Ne bi LGBT-ijevci trebali zaboraviti SDA-u to, kada dođu izbori. Svaki glas je bitan.

Parada nije stvar zahtijevanja prava, ili je najmanje to, nego je to reklamiranje jednog stila života, i zato ljudi reaguju. Zašto ima kontraskupova na to, a nema na druge pojave? Pa možda baš zbog toga što druge pojave ne organiziraju invazivne skupove na ulicama grada, s porukama koji upućuju da su svi koji se njima protive haman pa fašisti, pjeva se Aj Karmela, Bandierra Rossa, lupa u bubnjeve, drž-ne daj, prd. A svaki narod ili uvijek ima neka rupa koja reaguje na to.

Zapad je skontao bolji, neinvazivni način reklamiranja pederluka: kroz sladunjave sitkome, filmove, pjesme, pa čak i crtane filmove. A to prate zakonska rješenja. I to je to: uspiješ ljudima odomaćiti homoseksualizam da barem nemaju poriva da skaču,a na drugoj strani im osiguraš prava koja imaju i muško-ženski parovi. A parade su nešto drugo, jer iskustvo pokazuje u šta se pretvaraju parade u zenmljama i društvima u kojima su LGBT zajednice odavno prihvaćene i gdje su odavno završena zakonska rješenja odnosno u društvima u kojima su prajdovi potpuno suvišni kada je riječ o traženju prava, prava su osigurana.

Da su stavrno ili isključivo u pitanju prava, oni bi protestirali svaki mjesec, a ne paradirali jednom godišnje, haman pa uvijek u isti datum...

Jel onda neshvatljivo zašto neki ljudi, jednom u godini, baš kao i prajdovci, izorganiziraju neki kontraskup? Nije neshvatljivo i nije ništa neobično i zabremedet, jbg...
Nemaš invazivne skupove na ulicama gradova, ali zato uredno imaš reklamiranje određenih stilova života i ubijanje u pojam putem medija i ostalog. Kristijan Golubović i slične mrake postaju idoli momcima, a djevojkama kojekakve plastične Stanije, Tijane Ajfonke i slične u najosjetljivim periodima njihovih života kada formiraju vlastite stavove, poglede na život itd. U Srbiji svaka druga cura ima bar napumpane usne što polako postaje norma, a to se i kod nas polako širi. Imaš na desetine drugih problema koji loše utiču na živote ljudi i pogotovo omladine, a trn u oku je manjina koja se okuplja jednom godišnje i uopšte ne utiče na društvo loše onako kako se predstavlja i izvan parada gledaju svoj posao.

Izvini, ali meni je to nepojmljivo. Mi smo društvo koje je još uvijek u tranziciji iako veoma sporoj, ali će oni postati dio društva i u konačnici dobiti svoja prava kad tad sviđalo se to ljudima ili ne, a pojedinačni stavovi o ovim godišnjim paradama su irelevantni. Tako je kako je.
Ni u jednoj normalnoj, bosanskohercegovačkoj, muslimanskoj porodici koju ja poznajem i s kojima se družim, Kristijan i ajfonke nisu nikakav uzor nizašta. Ljudi normalno odgojeni, vole vjeru, ne diraju druge, tamam. I svojim islamskim načinom života žive potpuno suprotno od tih kristijana i ajfonki, eto njihovog doprinosa. Kužiš? Izvini, ali jel ti to pojmoljivo?
uzmi Lysobact

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Nova Parada ponosa u Sarajevu 14. 08. 2021. g.

Post by Taare » 22 Jul 2021, 10:05

bosnjakinja wrote: 22 Jul 2021, 07:48
Fuddo wrote: 22 Jul 2021, 07:40
Image
Zasto da ne :jupi
Davno ja napisah da je ovo ustvari božo, a ne bošnjakinja.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81201
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10192 times
Been thanked: 7051 times
Status: Offline

Re: Nova Parada ponosa u Sarajevu 14. 08. 2021. g.

Post by Julia-Klara » 22 Jul 2021, 10:11

Ne mogu vjerovati da uporedjujes parade u BiH sa onima u razvijenim zemljama.
Mislim, slazem se sa svim sto si rekao, ali drustvo kao takvo u razlicitim sredinama, te razvoj tolerancije, ne mozes porediti.
Ovo sto se desava kod nas je jos uvijek "doba mracnjastva", gdje ti ljudi jos uvijek nerado izlaze iz "ormara" upravo radi reagije sredine.

Jer, nije mi normalno da se roditelj odrekne djeteta jer je homoseksualac, jer drugi "beri brigu" s kim se seksa.

Homoseksualizam nije zarazan, nije prijetnja drustvu, nema nikakve veze sa reprodukcijom i produzenjem vrste, jer hetero ne moze "postati" homo, vrlo jednostavno. Kako to nije jasno?
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Nova Parada ponosa u Sarajevu 14. 08. 2021. g.

Post by Odraz » 22 Jul 2021, 10:12

SDA podrzala paradu, ja samo slijedim stranacku direktivu ... :cudi

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Nova Parada ponosa u Sarajevu 14. 08. 2021. g.

Post by Mutevelija » 22 Jul 2021, 10:12

bosnjakinja wrote: 21 Jul 2021, 22:39
Mutevelija wrote: 21 Jul 2021, 20:47
Jest doduse Alaj je satrao narod sto.je pio.alcohol I muslimani su zalazili u homo veze prije xabrane jel.

Nidje veze alkohol je bio halal nekad muslimanima.
Gdje Allah kaze da ih je satrao radi homosexualizma? Nidje veze oni su imali million drugih gresaka I nemorala na koji su mogli Uticati(npr mnogobostvo ?) da ih unisti radi homosexualizma bi bilo izuzetno nepravedno uzmemo li u obzir da na to ne mozes uticat
Jel to volis pedere da si spremna iskriviti Kuran I proglasiti se kjafirom, ako mislis da homoseksualnost nike haram nisi vise muslimanka.


Luta – kad reče narodu svom: ‘Zašto činite razvrat koji niko prije vas na svijetu nije činio? Vi sa strašću prilazite muškarcima umjesto ženama. Ta vi ste narod koji sve granice zla prelazi!’ A odgovor naroda njegova glasio je: ‘Istjerajte ih iz grada vašeg, oni su ljudi čistunci!’ I Mi smo njega i porodicu njegovu spasili, osim žene njegove – ona je ostala s onima koji su kaznu iskusili. I na njih smo kišu spustili, pa pogledaj kako su razvratnici skončali.” (el-A’raf, 80–84)

“I kad izaslanici dođoše Lutu, on reče: ‘Vi ste, doista, ljudi neznani!’ ‘Ne!’, oni rekoše. ‘Donosimo ti ono u šta ovi stalno sumnjaju, donosimo ti ono što će se, sigurno, dogoditi, a mi zaista istinu govorimo. Izvedi čeljad svoju u gluho doba noći, a ti budi na začelju njihovu, i neka se niko od vas ne osvrće, već produžite u pravcu kuda vam se naređuje!’ I Mi smo mu objavili ono što će se zbiti: da će oni, svi do posljednjeg, u svitanje uništeni biti. U to dođoše stanovnici grada, veseli. ‘Ovo su gosti moji’, on reče, ‘pa me ne sramotite, i bojte se Allaha, i mene ne ponizujte!’ ‘A zar ti nismo zabranili da ikog primaš?’, oni povikaše. ‘Ako već hoćete nešto činiti, eto kćeri mojih!’, on reče. Tako Mi života tvog, oni su u pijanstvu svom lutali. I njih je zadesio strašan glas kad je Sunce izlazilo, i Mi smo učinili da ono što je gore bude dolje, i na njih smo kao kišu grumenja od skamenjene gline sručili – to su, zaista, pouke za one koji posmatraju – on je pored puta, i sad postoji; to je doista pouka za one koji vjeruju.” (el-Hidžr, 61–76)

“I Lutov narod u opomene nije vjerovao. Na njih vjetar, pun pijeska, poslasmo – samo ne na Lutovu porodicu, nju u svitanje spasismo, iz milosti Naše. Eto, tako Mi nagrađujemo one koji zahvaljuju. A on im je bio prijetio silom Našom, ali su oni u prijetnje sumnjali. Oni su od njega goste njegove tražili, pa smo ih Mi oslijepili: ‘Iskusite kaznu Moju i prijetnje Moje!’ A rano izjutra stiže ih kazna koju će neprestano osjećati. ‘Iskusite kaznu Moju i prijetnje Moje!’” (el-Kamer, 33–39)"


Cak sta vise sto su homoseksualci bili htjeli su da stupe u odnos I sa dva.meleka koja su dosla Lutu u posjetu sto se vidi iz ajeta


"Ovo su gosti moji’, on reče, ‘pa me ne sramotite, i bojte se Allaha, i mene ne ponizujte!’ ‘A zar ti nismo zabranili da ikog primaš?’, oni povikaše. ‘Ako već hoćete nešto činiti, eto kćeri mojih!’,
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81201
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10192 times
Been thanked: 7051 times
Status: Offline

Re: Nova Parada ponosa u Sarajevu 14. 08. 2021. g.

Post by Julia-Klara » 22 Jul 2021, 10:13

:grana
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5838
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 166 times
Been thanked: 290 times
Status: Online

Re: Nova Parada ponosa u Sarajevu 14. 08. 2021. g.

Post by bosnjakinja » 22 Jul 2021, 10:14

Taare wrote: 22 Jul 2021, 10:05
bosnjakinja wrote: 22 Jul 2021, 07:48

Zasto da ne :jupi
Davno ja napisah da je ovo ustvari božo, a ne bošnjakinja.
Nisi svjestan svoje nesvijesti :roll

Takvi kao ti me I otjerase od mainstream islama,na temi o zenskim atributima si redovan a smeta ti cura koja voli curu

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Nova Parada ponosa u Sarajevu 14. 08. 2021. g.

Post by Mutevelija » 22 Jul 2021, 10:14

I nije fasista onaj ko ih mrzi jer ih ne mozes odnaroditi iz naroda npr bosnjackog, to je hlupo I reci fasista se bude prema drugacijoj naciji vjeri necem sto ima neku lokaciju I strukturu a pederi su inkognito isprepleteni sa sbim narodima.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests