Zakon o zabrani negiranja genocida i ostalih zločina u BiH

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55974
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5774 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Duminjo » 26 Jul 2021, 12:58

Melek wrote: 26 Jul 2021, 07:14
Laser wrote: 26 Jul 2021, 00:11

Daleko je on od retarda. On sada udara glavom o zid kud god da krene, zato što mu je bitno sužen manevarski prostor.

Frajeri, koji stoje iza Inckove odluke, vrlo dobro su znali kakva če bit njegova reakcija. Sad će ga prepustit narodu. A narod će, vrlo moguće, dovesti na vlast opoziciju koju čine pravi četnici, što Dodik i njegova ekipa nisu. Oni su obični kriminalci i salonski četnici.

Eh, kad pravi ideološki četnici ponovo zajašu, tek tad slijedi seks.
Pa ne znam baš, to sa ”pravi ideološki četnik” vs “velikosrpski kriminalac”. Činjenica je da je njegova, i ničija druga, retorika bila i još uvijek je strahovito pogubna za sve živo. I za državu i za sve entitete u njoj i za sve narode. Sa klasičnim četnikom se zna, pa čak šta više možda se i da dogovoriti ponešto. Dok sa ovim majmunom, koji je nevjerovatan parazit i lopov, koji svoju egzistenciju bazira na notornom haosu koji stvara i koji ga održava tu gdje jeste - dogovora nema i ne može biti. Šta je tu gore? Kome odgovara sve ovo šta se ima na terenu danas?
Hoces se prije dogovoriti sa kriminalcem kojeg su svi stisli sa svih strana i koji ce pristati na skoro svaki potpis samo da izvuce vlastito dupe iz govana ili sa novim cetnicima na vlasti, koji do sada nemaju neke mrlje i koji bi, dolaskom na vlast, predstavljali osvježenje i novo radjanje državetine Srpske?
Ako mastamo nekad o nekom ukidanju manjeg entiteta, Mile je naš igrač.

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3112
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 319 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by CikCikCikPogodi » 26 Jul 2021, 13:27

Naseef Mushroom wrote: 26 Jul 2021, 10:03
CikCikCikPogodi wrote: 26 Jul 2021, 09:48
Nasa greska sto se takva retorika uzgaja kod nas. Mene boli briga ko je na cijoj strani se borio u ratu, boli me briga jel snajperiso, granatiro, boli me briga. Proslo je skoro 30 godina od toga, hajmo raditi, zaradit para. Ja sjedim sa covjekom koji se borio na Hrvatskoj strani, kojem su predci bili u Drugom Svjetskom Ratu u SS Franz Ferdinand diviziji. Nisam nikad rekao ni a protiv toga niti kritikovo, nit pitao zašto.
Ne znam šta to uopšte ima veze sa ovim šta sam napisao? I kakve veze ima patetika "Hajmo teške teme na stranu i gledati u budućnost" nekoliko dana nakon što je Inzko nametnuo zakon i još ne znamo zvaničnu reakciju srpskih politicara i srpskog naroda? Kakav je to uopšte tajming da se baš u ovoj presudnoj sedmici to napiše?

Jesmo li svi čekali taj zakon o zabrani negiranja genocida? Jesmo i to više od 20 godina.
Je li kazna adekvatna za takav anticivilizacijski čin 3-5 zatvorska kazna? I te kako jer da je kazna samo novčana mnogi političari ne bi žalili od svog miliona i para građana izdvojiti par hljada da jednom od srca negiraju genocid.
Je li to znači da ako Dodik nastavi negirati genocid da bi ga to skinulo sa vlasti jer neće zbog toga biti na slobodi? Znači.

Znači političar koji je svojim provokacijama najzaslužniji što je se nametnuo ovaj zakon koji treba služiti kao primjer drugima ako negiraju a mi ne damo da ga uhapse iz bilo kojeg razloga. Kakvu poruku mi šaljemo svijetu sa tim?
Ja za razliku od mnogih, ne prosipam mrznju i ljutnju na nekoga ko negira na primjer genocid. Kod nas je problem sto ljudi nemaju karaktera ni morala, to je najvećim dijelom uzrokovao rat, mnoga djeca su izgubila figuru na koju će se ugledati, a to je otac. Danas to radi ekonomija, tako sto otac ide raditi vani. I to nisu političari krivi, nego obični ljudi, političari se samo kriju iza ljudi.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Naseef Mushroom » 26 Jul 2021, 14:05

Duminjo wrote: 26 Jul 2021, 12:49
Naseef Mushroom wrote: 25 Jul 2021, 20:58
Sve to stoji ali toliko smo dugo čekali taj zakon i onda se trebamo nadati i navijati da ne uhapse najglasnijeg negatora jer su drugi gori?
Negiranje genocida nema opravdanje bio neko bolji, gori, važan, nevažan, sve hapsit.
To ne smije imati opravdanje a za ovu bagru koja je gora za njih moramo naći rješenje na drugačiji način ali kod hapšenja kod negiranja genocida ne smije postojati "ali".
U politici nema emocija. Iskljuci ih i gledaj malo dalje.
Gledaj kakava je trenutno situacija u entitetu. Svi, najveci cetnici, su se udruzili da skinu Mileta.
Sabura malo, pa haldne glave vidjeti sta dalje. Inzko je, ovim zakonom, ubacio medju njih kost i neka se oni kolju. Samo pustiti da se medjusobno ujedaju a nikako pomagati jednoj strani da ojaca.
Pa bas zato što nema emocija treba hladno svakoga hapsiti ko negira.
Šta predlažete? Da halalimo i ignorišemo Dodikovo negiranje genocida da ne bi gori došli na vlast?
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Naseef Mushroom » 26 Jul 2021, 14:10

CikCikCikPogodi wrote: 26 Jul 2021, 13:27
Naseef Mushroom wrote: 26 Jul 2021, 10:03
Ne znam šta to uopšte ima veze sa ovim šta sam napisao? I kakve veze ima patetika "Hajmo teške teme na stranu i gledati u budućnost" nekoliko dana nakon što je Inzko nametnuo zakon i još ne znamo zvaničnu reakciju srpskih politicara i srpskog naroda? Kakav je to uopšte tajming da se baš u ovoj presudnoj sedmici to napiše?

Jesmo li svi čekali taj zakon o zabrani negiranja genocida? Jesmo i to više od 20 godina.
Je li kazna adekvatna za takav anticivilizacijski čin 3-5 zatvorska kazna? I te kako jer da je kazna samo novčana mnogi političari ne bi žalili od svog miliona i para građana izdvojiti par hljada da jednom od srca negiraju genocid.
Je li to znači da ako Dodik nastavi negirati genocid da bi ga to skinulo sa vlasti jer neće zbog toga biti na slobodi? Znači.

Znači političar koji je svojim provokacijama najzaslužniji što je se nametnuo ovaj zakon koji treba služiti kao primjer drugima ako negiraju a mi ne damo da ga uhapse iz bilo kojeg razloga. Kakvu poruku mi šaljemo svijetu sa tim?
Ja za razliku od mnogih, ne prosipam mrznju i ljutnju na nekoga ko negira na primjer genocid. Kod nas je problem sto ljudi nemaju karaktera ni morala, to je najvećim dijelom uzrokovao rat, mnoga djeca su izgubila figuru na koju će se ugledati, a to je otac. Danas to radi ekonomija, tako sto otac ide raditi vani. I to nisu političari krivi, nego obični ljudi, političari se samo kriju iza ljudi.
Opet, kako se to uklapa priču da treba Dodika kazniti zbog negiranja genocida?
Ovdje se ne radi koga mrziš ili ne i sa kim bi gradio budućnost ili ekonomija već da se kazne negatori genocida po novom nametnutom zakonu visokog predstavnika
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3112
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 319 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by CikCikCikPogodi » 26 Jul 2021, 14:16

Naseef Mushroom wrote: 26 Jul 2021, 14:10
CikCikCikPogodi wrote: 26 Jul 2021, 13:27
Ja za razliku od mnogih, ne prosipam mrznju i ljutnju na nekoga ko negira na primjer genocid. Kod nas je problem sto ljudi nemaju karaktera ni morala, to je najvećim dijelom uzrokovao rat, mnoga djeca su izgubila figuru na koju će se ugledati, a to je otac. Danas to radi ekonomija, tako sto otac ide raditi vani. I to nisu političari krivi, nego obični ljudi, političari se samo kriju iza ljudi.
Opet, kako se to uklapa priču da treba Dodika kazniti zbog negiranja genocida?
Ovdje se ne radi koga mrziš ili ne i sa kim bi gradio budućnost ili ekonomija već da se kazne negatori genocida po novom nametnutom zakonu visokog predstavnika
Pustis samo da zivi u padajucem stanju. Kazna ce se samo koristiti za izgovor kako je neko majoriziran, ugrožen i ostale varijante vadenja.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Naseef Mushroom » 26 Jul 2021, 14:32

CikCikCikPogodi wrote: 26 Jul 2021, 14:16
Naseef Mushroom wrote: 26 Jul 2021, 14:10
Opet, kako se to uklapa priču da treba Dodika kazniti zbog negiranja genocida?
Ovdje se ne radi koga mrziš ili ne i sa kim bi gradio budućnost ili ekonomija već da se kazne negatori genocida po novom nametnutom zakonu visokog predstavnika
Pustis samo da zivi u padajucem stanju. Kazna ce se samo koristiti za izgovor kako je neko majoriziran, ugrožen i ostale varijante vadenja.
Aha, znači nije zakon još ni stupio zvanično na snagu a mi bi već halalili negiranje, ne dopustili da zakon zaživi da ga ne bi ko koristio kao vađenje, malo ekonomija "svi smo gladni na sva tri jezika", i na kraju " Ako sam ja sjedio sa unukom SSovca možemo i mi svi sjediti sa Mitrom".
Sreća pa se takvi kao ti ništa ne pitaju sa tim FGR bljuvotinama

Nije ovaj veliki zakon za Bošnju. Bošnjo treba javiti Inzku da povuče zakon i pusti Bošnju da kazni negatore onako kako je navikao. Da ih pozove da dođu i ponašanjem im daju do znanja da oni neće nikada biti raja već fukare i oni se kao zastide.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55974
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5774 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Duminjo » 26 Jul 2021, 14:38

Naseef Mushroom wrote: 26 Jul 2021, 14:05
Duminjo wrote: 26 Jul 2021, 12:49

U politici nema emocija. Iskljuci ih i gledaj malo dalje.
Gledaj kakava je trenutno situacija u entitetu. Svi, najveci cetnici, su se udruzili da skinu Mileta.
Sabura malo, pa haldne glave vidjeti sta dalje. Inzko je, ovim zakonom, ubacio medju njih kost i neka se oni kolju. Samo pustiti da se medjusobno ujedaju a nikako pomagati jednoj strani da ojaca.
Pa bas zato što nema emocija treba hladno svakoga hapsiti ko negira.
Šta predlažete? Da halalimo i ignorišemo Dodikovo negiranje genocida da ne bi gori došli na vlast?
Treba

A ti zaboravio gdje i sa kim živimo

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Mirelam » 26 Jul 2021, 15:02

Duminjo wrote: 26 Jul 2021, 14:38
Naseef Mushroom wrote: 26 Jul 2021, 14:05
Pa bas zato što nema emocija treba hladno svakoga hapsiti ko negira.
Šta predlažete? Da halalimo i ignorišemo Dodikovo negiranje genocida da ne bi gori došli na vlast?
Treba

A ti zaboravio gdje i sa kim živimo
Koliko znam obojica sa Švabama. :ooo

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Naseef Mushroom » 26 Jul 2021, 15:02

Duminjo wrote: 26 Jul 2021, 14:38
Naseef Mushroom wrote: 26 Jul 2021, 14:05
Pa bas zato što nema emocija treba hladno svakoga hapsiti ko negira.
Šta predlažete? Da halalimo i ignorišemo Dodikovo negiranje genocida da ne bi gori došli na vlast?
Treba

A ti zaboravio gdje i sa kim živimo
Pa kako ćemo onda postupiti?
Kazna za negiranje genocida je zatvor, znači koji god političar negira genocid podrazumjeva se da neće obnašati više tu funkciju jer neće vise biti na slobodi.
Kako ćemo onda postupiti ako Dodik nastavi negirati genocid? Pustiti ga da negira da ne bi umjesto njega došli četnici iz uvjerenja Draško i Nešić?
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Naseef Mushroom » 26 Jul 2021, 15:10

Mirelam wrote: 26 Jul 2021, 15:02
Duminjo wrote: 26 Jul 2021, 14:38

Treba

A ti zaboravio gdje i sa kim živimo
Koliko znam obojica sa Švabama. :ooo
Meni je važno da sam u duši i srcu bliži sa bratom muslimanom iz Nigerije a kamoli sa svojim Bošnjacima pa makar bio na drugom kraju svijeta nego sa tobom pa makar živio preko puta mene.

Živio je i Davor Dragičević sa Talijanima pa je se vratio kada su ga trebali. Problem mnogih je što misle da je Bošnjak i dalje onaj sa Titinim slikama.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Melek » 26 Jul 2021, 15:35

Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Krokodil Behko » 26 Jul 2021, 15:49

BOJKOT IZ REPUBLIKE SRPSKE: Niko od članova iz ovog entiteta nije došao na sjednicu Komisije za finansije i budžet
online

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Mutevelija » 26 Jul 2021, 15:54

Nije trebalo zakon nametati, samo se produbljuju losi odnosi.

Kad ce negirat negirat ce ga za inat sad.

Nista nije postignuto.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84424
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16592 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Fuddo » 26 Jul 2021, 15:54

“Deep State” tare nemilosrdno.
Opasan je Joe, sve fino, kulturno, bez velike pompe.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81304
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7107 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Julia-Klara » 26 Jul 2021, 15:57

Krokodil Behko wrote: 26 Jul 2021, 15:49 BOJKOT IZ REPUBLIKE SRPSKE: Niko od članova iz ovog entiteta nije došao na sjednicu Komisije za finansije i budžet
Svaki dan koji ne dodju samo odbit od plate, jednostavno.
Ako ne dodju pola mjeseca - cijelu platu blokirat.

Hoces bojkovat drzavu - i drzava ce tebe!
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Nice try » 26 Jul 2021, 17:53

Mutevelija wrote: 26 Jul 2021, 15:54 Nije trebalo zakon nametati, samo se produbljuju losi odnosi.

Kad ce negirat negirat ce ga za inat sad.

Nista nije postignuto.
Tačno.
Niti će išta dobro biti postignuto. Davno je vuk pojeo kenjca.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Nice try » 26 Jul 2021, 17:56

Julia-Klara wrote: 26 Jul 2021, 15:57
Krokodil Behko wrote: 26 Jul 2021, 15:49 BOJKOT IZ REPUBLIKE SRPSKE: Niko od članova iz ovog entiteta nije došao na sjednicu Komisije za finansije i budžet
Svaki dan koji ne dodju samo odbit od plate, jednostavno.
Ako ne dodju pola mjeseca - cijelu platu blokirat.

Hoces bojkovat drzavu - i drzava ce tebe!
Nije im ovo prva blokada zbog ovog ili onog.
A plata nije nikad bila upitna.
Mogao je Inzko i štogod korisnije nametnuti, a ne samo baciti kost da se glođemo.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18947
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 778 times
Been thanked: 1001 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Nora Ibsenova » 26 Jul 2021, 18:44

Nice try wrote: 26 Jul 2021, 17:56
Julia-Klara wrote: 26 Jul 2021, 15:57

Svaki dan koji ne dodju samo odbit od plate, jednostavno.
Ako ne dodju pola mjeseca - cijelu platu blokirat.

Hoces bojkovat drzavu - i drzava ce tebe!
Nije im ovo prva blokada zbog ovog ili onog.
A plata nije nikad bila upitna.
Mogao je Inzko i štogod korisnije nametnuti, a ne samo baciti kost da se glođemo.


e čuj
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53903
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15228 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by HAVANA » 26 Jul 2021, 18:52

Al fakat. Nema te na poslu, nema ni plate.Poslije odredjenog vremena otkaz. Tako ide u normalnom svijetu. Nece im valjda isplatiti?
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Krokodil Behko » 26 Jul 2021, 19:00

Nice try wrote: 26 Jul 2021, 17:56
Julia-Klara wrote: 26 Jul 2021, 15:57

Svaki dan koji ne dodju samo odbit od plate, jednostavno.
Ako ne dodju pola mjeseca - cijelu platu blokirat.

Hoces bojkovat drzavu - i drzava ce tebe!
Nije im ovo prva blokada zbog ovog ili onog.
A plata nije nikad bila upitna.
Mogao je Inzko i štogod korisnije nametnuti, a ne samo baciti kost da se glođemo.

De, prvo pročitaj i pogledaj, šta četnička bagra govori, pa razmisli još jednom.
Šta ćeš korisnije nametnuti, od ovog zakona? S kim da državu praviš?

Vulić je tom prilikom, između ostalog, izjavila i da bi se, zarad “istine”, trebali otvoriti grobovi žrtava genocida u Srebrenici kako bi se ponovo uradila DNK analiza jer, prema njenim riječima, identifikaciju su dosad vršili “OHR, Valentin Inzko i njemu slični”:

"Ako zaista želimo istinu i ako zaista želimo da živimo zajedno, pa hajte, onda, evo, otvorićemo sve grobove na Zejtinliku, otvorićemo sve grobove na Srebrenici, u Srebrenici, i neka se urade DNK analize. Neka to urade forenzičari, neka to urade patolozi, neka to urade ljudi od struke, a ne da to radi OHR, Valentin Inzko i njemu slični".



online

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: bosnjakinja and 27 guests