Sve je više prelazaka u Islam

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Sve je više prelazaka u Islam

Post by MorningStar » 04 Oct 2021, 17:43

U komunizmu drzava ne postoji - just sayi'n :oo

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Sve je više prelazaka u Islam

Post by Šabović Adis » 04 Oct 2021, 17:45

MarlboroGold wrote: 04 Oct 2021, 17:43
Šabović Adis wrote: 04 Oct 2021, 17:42

Jesi ti komunist?
Zar moraš nešto biti da bi razumio bar djelomično ili osnovne temelje? Ne moraš.
Pa da razumiješ bilo bi ti jasno da dok je komunista i komunizma će bit, bez komunista ga nema.
Ne mereeee 👉👌

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Sve je više prelazaka u Islam

Post by The 51st State » 04 Oct 2021, 17:45

MarlboroGold wrote: 04 Oct 2021, 17:43
The 51st State wrote: 04 Oct 2021, 17:43

Izmedj ostalih sekti i ta.
Hajd dobro :D.
Pa ja sta si ti mislio, da samo vi mozete tu igricu lejbelovanja igrati. :D.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42833
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14105 times
Been thanked: 12692 times
Status: Online

Re: Sve je više prelazaka u Islam

Post by Masamune » 04 Oct 2021, 17:48

The 51st State wrote: 04 Oct 2021, 17:45
MarlboroGold wrote: 04 Oct 2021, 17:43
Hajd dobro :D.
Pa ja sta si ti mislio, da samo vi mozete tu igricu lejbelovanja igrati. :D.
Super. Tu mozemo i zavrsiti, jer dalje je komedija 😁
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Black Stallion
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 806
Joined: 07 Apr 2021, 11:22
Has thanked: 28 times
Been thanked: 111 times
Status: Offline

Re: Sve je više prelazaka u Islam

Post by Black Stallion » 12 Oct 2021, 23:18

Mutevelija wrote: 04 Oct 2021, 15:27
Black Velvet wrote: 04 Oct 2021, 15:09

Meni se baš kršćanstvo čini realno, ali morao bih malo bolje proučiti Kuran, možda si u pravu da je islam najrealniji, ne znam.
Kako moze kad Big zrtvuje Sina koji je On sam zbog Adamovog grijeha a taj grijeh mogao sprijeciti.

To je sustina trojstva I ironije.
Naravno da je mogao spriječiti Adamov grijeh. Ali budući da je čovjeka stvorio na svoju sliku i dao mu razum, mudrost, savjest, sposobnost da razlučuje, slobodu da odlučuje, nije želio remetiti čovjekovu slobodu. Kada bi Bog intervenirao kod naših svakodnevnih odluka, onda mi više ne bismo bili slobodni ljudi već njegovi robovi. Sloboda koju imamo dopušta nam da biramo, pa tako se našom slobodom dogodi pokolj u Vukovaru, pokolj u Srebrenici, atentat u New Yorku, terorizam u Parizu, za koje mi često okrivljujemo Boga kako je to dopustio.

Isus ga opisuje kao našeg "Oca", pa stoga ga možemo zamišljati kao lika koji je žalostan zbog naših krivih odluka i radostan zbog naših dobrih odluka i naših uspjeha. Za naše krive odluke i loše poteze nas kažnjava ali je istodobno i milosrdan prema nama jer smo Mu djeca pa nam i oprašta. U kojoj mjeri će nas kazniti a u kojoj mjeri oprostiti to nikada ne možemo znati.

Žrtvovanjem vlastitog sina poziva i nas na žrtvu. Također se često krivo tumači da Biblija poručuje kako je grijeh biti bogat (materijalno), a kako je dobro biti paćenik i isposnik. Isus ne poručuje da je grijeh biti bogat, već poručuje da nas materijalno bogatstvo lakše vodi u grijeh. Poručuje nam da ne zaboravimo na Boga ako se obogatimo, da nam ne postane materijalno važnije od duhovnog, da nas situacija u kojoj možemo sebi sve priuštiti ne dovodi do lažnih užitaka. Iz tog razloga Bog od nas traži post, molitvu i žrtvu kako bi teže upali u grijeh. Iako ponavljam, nije paćeništvo samo po sebi dobro, jer ima ljudi koji živeći na rubu egzistencije ispoljavaju srditost i baš zbog toga su stalno ogorčeni i psuju i okrivljuju Boga. Najčešće ipak asketski način života vodi do duševnog mira i ljubavi prema Bogu. Mučenje i smrt koje je Bog namjenio vlastitom Sinu samo su trenutak naspram onozemaljskog života koji je nakon toga uslijedio.
Kontra mraku, kontra sili.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Sve je više prelazaka u Islam

Post by Melek » 12 Oct 2021, 23:22

Pa mi smo i stvoreni radi eksperimenta. Naši tvorci (od mila za tvora) vrlo vjerovatno isto kao i mi odgonetaju zagonetku postojanja pa emulacijom u kojoj se mi patimo, pokušavaju da sve odgonetnu. A mi handrimo bijele miševe zarad istog :hm
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Sve je više prelazaka u Islam

Post by Mutevelija » 12 Oct 2021, 23:22

Black Velvet wrote: 12 Oct 2021, 23:18
Mutevelija wrote: 04 Oct 2021, 15:27

Kako moze kad Big zrtvuje Sina koji je On sam zbog Adamovog grijeha a taj grijeh mogao sprijeciti.

To je sustina trojstva I ironije.
Naravno da je mogao spriječiti Adamov grijeh. Ali budući da je čovjeka stvorio na svoju sliku i dao mu razum, mudrost, savjest, sposobnost da razlučuje, slobodu da odlučuje, nije želio remetiti čovjekovu slobodu. Kada bi Bog intervenirao kod naših svakodnevnih odluka, onda mi više ne bismo bili slobodni ljudi već njegovi robovi. Sloboda koju imamo dopušta nam da biramo, pa tako se našom slobodom dogodi pokolj u Vukovaru, pokolj u Srebrenici, atentat u New Yorku, terorizam u Parizu, za koje mi često okrivljujemo Boga kako je to dopustio.

Isus ga opisuje kao našeg "Oca", pa stoga ga možemo zamišljati kao lika koji je žalostan zbog naših krivih odluka i radostan zbog naših dobrih odluka i naših uspjeha. Za naše krive odluke i loše poteze nas kažnjava ali je istodobno i milosrdan prema nama jer smo Mu djeca pa nam i oprašta. U kojoj mjeri će nas kazniti a u kojoj mjeri oprostiti to nikada ne možemo znati.

Žrtvovanjem vlastitog sina poziva i nas na žrtvu. Također se često krivo tumači da Biblija poručuje kako je grijeh biti bogat (materijalno), a kako je dobro biti paćenik i isposnik. Isus ne poručuje da je grijeh biti bogat, već poručuje da nas materijalno bogatstvo lakše vodi u grijeh. Poručuje nam da ne zaboravimo na Boga ako se obogatimo, da nam ne postane materijalno važnije od duhovnog, da nas situacija u kojoj možemo sebi sve priuštiti ne dovodi do lažnih užitaka. Iz tog razloga Bog od nas traži post, molitvu i žrtvu kako bi teže upali u grijeh. Iako ponavljam, nije paćeništvo samo po sebi dobro, jer ima ljudi koji živeći na rubu egzistencije ispoljavaju srditost i baš zbog toga su stalno ogorčeni i psuju i okrivljuju Boga. Najčešće ipak asketski način života vodi do duševnog mira i ljubavi prema Bogu. Mučenje i smrt koje je Bog namjenio vlastitom Sinu samo su trenutak naspram onozemaljskog života koji je nakon toga uslijedio.
Jel Bog Sin?
Jel Otac Bog?

Jel Bog razapet na križu, ako je Bog razapet koga je Bog dozivao onda "Oče zašto si me napustio".
To je ovaj citat o bogatstvu

Nijedan sluga ne može služiti dvojici gospodara. Ili će jednoga mrziti, a drugoga ljubiti; ili će uz jednoga prianjati, a drugoga prezirati. Ne možete služiti Bogu i bogatstvu."

Sve su to slušali farizeji, srebroljupci, i rugali mu se. Isus im reče: "Vi se pravite pravedni pred ljudima, ali zna Bog srca vaša. Jer što je ljudima uzvišeno, odvratnost je pred Bogom."

Lk 16,9-15
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42833
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14105 times
Been thanked: 12692 times
Status: Online

Re: Sve je više prelazaka u Islam

Post by Masamune » 12 Oct 2021, 23:23

A prirodno zlo tipa smrtno bolesna djeca koja se rađaju?
Jasno je za moralno, jer je ljudski produkt.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Sve je više prelazaka u Islam

Post by Mutevelija » 12 Oct 2021, 23:24

MarlboroGold wrote: 12 Oct 2021, 23:23 A prirodno zlo tipa smrtno bolesne djece koja se rađaju?
Jasno je za moralno, jer je ljudski produkt.
Isti će ti odgovor sigurno dati kao i ja to je Božija mudrost i ne možemo dosegnuti toliki nivo shvatanja
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42833
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14105 times
Been thanked: 12692 times
Status: Online

Re: Sve je više prelazaka u Islam

Post by Masamune » 12 Oct 2021, 23:24

To je sadizam s njegove strane, a vi kako hoćete.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Sve je više prelazaka u Islam

Post by Mutevelija » 12 Oct 2021, 23:25

MarlboroGold wrote: 12 Oct 2021, 23:24 To je sadizam s njegove strane, a vi kako hoćete.
A da bi bio sadizam On mora uživati u tome?
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Sve je više prelazaka u Islam

Post by Šabović Adis » 12 Oct 2021, 23:26

Black Velvet wrote: 12 Oct 2021, 23:18
Mutevelija wrote: 04 Oct 2021, 15:27

Kako moze kad Big zrtvuje Sina koji je On sam zbog Adamovog grijeha a taj grijeh mogao sprijeciti.

To je sustina trojstva I ironije.
Naravno da je mogao spriječiti Adamov grijeh. Ali budući da je čovjeka stvorio na svoju sliku i dao mu razum, mudrost, savjest, sposobnost da razlučuje, slobodu da odlučuje, nije želio remetiti čovjekovu slobodu. Kada bi Bog intervenirao kod naših svakodnevnih odluka, onda mi više ne bismo bili slobodni ljudi već njegovi robovi. Sloboda koju imamo dopušta nam da biramo, pa tako se našom slobodom dogodi pokolj u Vukovaru, pokolj u Srebrenici, atentat u New Yorku, terorizam u Parizu, za koje mi često okrivljujemo Boga kako je to dopustio.

Isus ga opisuje kao našeg "Oca", pa stoga ga možemo zamišljati kao lika koji je žalostan zbog naših krivih odluka i radostan zbog naših dobrih odluka i naših uspjeha. Za naše krive odluke i loše poteze nas kažnjava ali je istodobno i milosrdan prema nama jer smo Mu djeca pa nam i oprašta. U kojoj mjeri će nas kazniti a u kojoj mjeri oprostiti to nikada ne možemo znati.

Žrtvovanjem vlastitog sina poziva i nas na žrtvu. Također se često krivo tumači da Biblija poručuje kako je grijeh biti bogat (materijalno), a kako je dobro biti paćenik i isposnik. Isus ne poručuje da je grijeh biti bogat, već poručuje da nas materijalno bogatstvo lakše vodi u grijeh. Poručuje nam da ne zaboravimo na Boga ako se obogatimo, da nam ne postane materijalno važnije od duhovnog, da nas situacija u kojoj možemo sebi sve priuštiti ne dovodi do lažnih užitaka. Iz tog razloga Bog od nas traži post, molitvu i žrtvu kako bi teže upali u grijeh. Iako ponavljam, nije paćeništvo samo po sebi dobro, jer ima ljudi koji živeći na rubu egzistencije ispoljavaju srditost i baš zbog toga su stalno ogorčeni i psuju i okrivljuju Boga. Najčešće ipak asketski način života vodi do duševnog mira i ljubavi prema Bogu. Mučenje i smrt koje je Bog namjenio vlastitom Sinu samo su trenutak naspram onozemaljskog života koji je nakon toga uslijedio.
Gnjus bi za svoje propuste i posljedice istih da kažnjava nekog drugog umjesto da se u ogledalo pogleda.
A i da se pogleda ne bi se vidio jer je nevidljiv...
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Sve je više prelazaka u Islam

Post by Šabović Adis » 12 Oct 2021, 23:27

Obraza nema, guzici se ne boji...
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42833
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14105 times
Been thanked: 12692 times
Status: Online

Re: Sve je više prelazaka u Islam

Post by Masamune » 12 Oct 2021, 23:29

Mutevelija wrote: 12 Oct 2021, 23:25
MarlboroGold wrote: 12 Oct 2021, 23:24 To je sadizam s njegove strane, a vi kako hoćete.
A da bi bio sadizam On mora uživati u tome?
Ako kažemo da je svemoćan i postavimo pitanje može li kreirati kamen koji je toliko težak da ga ni on sam ne može podići ako je odgovor da, onda nije svemoćan. Ako je odgovor ne onda postoji granica njegove moći.

Ako kažemo da je sveznajući i da vidi svu budućnost to se kosi sa slobodnom voljom, odnosno voljom da svjesno učinimo nešto drugačije.

Ako kažemo da je dobroćudan, da je svemoćan i uporedimo sa realnošću vraćamo se na primjer prirodnog zla koje dopušta da se događa u vidu djece koja se rode smrtno bolesna. Kako je onda svemoćno, a pogotovo dobroćudno biće? Ako je svemoćan i dobroćudan odakle onda zlo? Bilo bi jasno da zlo ne postoji, ali postoji.

To je što se tiče abrahamskog Boga.

Bar deistički Bog nema ona 4 O - omnipotent, omnipresent, omnibenevolent i omniscient, pa njegovo postojanje i ne možeš negirati i sve što kažeš nema nikakvo značenje.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42833
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14105 times
Been thanked: 12692 times
Status: Online

Re: Sve je više prelazaka u Islam

Post by Masamune » 12 Oct 2021, 23:32

Eh sad možemo se mi baviti ontološkim pitanjima i argumentima za postojanje, tj. metafizikom itd... ali zna se kud sve to vodi.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Black Stallion
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 806
Joined: 07 Apr 2021, 11:22
Has thanked: 28 times
Been thanked: 111 times
Status: Offline

Re: Sve je više prelazaka u Islam

Post by Black Stallion » 12 Oct 2021, 23:36

MarlboroGold wrote: 04 Oct 2021, 15:45
Black Velvet wrote: 04 Oct 2021, 15:06 Ti dakle smatraš, kada bi učili djecu od malena da ubojstvo nije ništa loše, da krađa nije ništa loše itd itd, ta generacija ljudi nebi osjećala grižnju savjesti nakon ubojstva?

Demantirat ću te na osobnom primjeru da meni kao katoliku islam nije nikakav trn u oku, ali eto neću govorit u ime drugih katolika. Boko Haram mi jeste trn u oku kao i Ku Klux Klan, ali ne islam.

Ne mislim također da Crkva "popušta." Grijeh je grijeh, i ono što je bilo grijeh prije, grijeh je i sada. E sad, trudna mladenka dođe na vjenčanje pa je svećenik ipak vjenča... možemo na takve stvari gledati kao na popuštanje ali po meni je to samo biranje manjeg zla, jer puno veće zlo bi bilo da svećenik odbije vjenčati takvu mladenku. Ne znam kako ide u islamu sa trudnicama na vjenčanju.
Naravno da popušta. Pa kondomi su bili "sacrilege" do prije desetak godina, pa su sad ok. Crkva je shvatila svoju grešku, jer su oni sa svojim narativima značajno krivi za širenje AIDS-a u Africi desetljećima unazad. Puno su liberalniji stavovi i prema homoseksualcima, kao i abortusu u određenim zemljama i to najviše zbog sadašnjeg Pape koji je shvatio koliko je Crkva u krizi i da se mora prilagođavati vremenu. S druge strane su i na udaru tradicionalista i konzervativaca. Masa je tu ne samo popuštanja, već i apsurdizama a to nije tema pa neću detaljno.
Papa nikad nije rekao da su kondomi ok, nikad nije rekao da su homoseksualci ok, da je abortus ok, ili da je eutanazija ok. Niti jedan drugi svećenik koliko ja znam nije rekao da je to ok. Jednostavno Crkva je shvatila da nema pravo vršiti inkviziciju na nekoga ako je homoseksualac ili koristi kondome, pa sada izgleda da Crkva prema svemu tome popušta. Ne mogu i neću ulaziti u tuđe ispovjedi, niti znam što ljudi ispovijedaju, ali znam da su i masturbacija i seks prije braka stvari koje treba ispovijedati, ako si vjernik ili se već tako izjašnjavaš, kamoli ubojstva kao što su abortus i eutanazija. Ako si me shvatio, nećeš me sad hvatat na foru "pravi vjernik ne ispovjeda seks prije braka nego se ne seksa"
Kontra mraku, kontra sili.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Sve je više prelazaka u Islam

Post by Mutevelija » 12 Oct 2021, 23:43

MarlboroGold wrote: 12 Oct 2021, 23:29
Mutevelija wrote: 12 Oct 2021, 23:25

A da bi bio sadizam On mora uživati u tome?
Ako kažemo da je svemoćan i postavimo pitanje može li kreirati kamen koji je toliko težak da ga ni on sam ne može podići ako je odgovor da, onda nije svemoćan. Ako je odgovor ne onda postoji granica njegove moći.

Ako kažemo da je sveznajući i da vidi svu budućnost to se kosi sa slobodnom voljom, odnosno voljom da svjesno učinimo nešto drugačije.

Ako kažemo da je dobroćudan, da je svemoćan i uporedimo sa realnošću vraćamo se na primjer prirodnog zla koje dopušta da se događa u vidu djece koja se rode smrtno bolesna. Kako je onda svemoćno, a pogotovo dobroćudno biće? Ako je svemoćan i dobroćudan odakle onda zlo? Bilo bi jasno da zlo ne postoji, ali postoji.

To je što se tiče abrahamskog Boga.

Bar deistički Bog nema ona 4 O - omnipotent, omnipresent, omnibenevolent i omniscient, pa njegovo postojanje i ne možeš negirati i sve što kažeš nema nikakvo značenje.
Na osnovu čega,koje gravitacija hoćeš reći da Bog može stati na neko tolo koja gravitacija koji kamen?

Imaš izbor a njegova je volja.

Da jest dobroćudan ali je i strog.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Sve je više prelazaka u Islam

Post by Mutevelija » 12 Oct 2021, 23:44

Black Velvet wrote: 12 Oct 2021, 23:36
MarlboroGold wrote: 04 Oct 2021, 15:45

Naravno da popušta. Pa kondomi su bili "sacrilege" do prije desetak godina, pa su sad ok. Crkva je shvatila svoju grešku, jer su oni sa svojim narativima značajno krivi za širenje AIDS-a u Africi desetljećima unazad. Puno su liberalniji stavovi i prema homoseksualcima, kao i abortusu u određenim zemljama i to najviše zbog sadašnjeg Pape koji je shvatio koliko je Crkva u krizi i da se mora prilagođavati vremenu. S druge strane su i na udaru tradicionalista i konzervativaca. Masa je tu ne samo popuštanja, već i apsurdizama a to nije tema pa neću detaljno.
Papa nikad nije rekao da su kondomi ok, nikad nije rekao da su homoseksualci ok, da je abortus ok, ili da je eutanazija ok. Niti jedan drugi svećenik koliko ja znam nije rekao da je to ok. Jednostavno Crkva je shvatila da nema pravo vršiti inkviziciju na nekoga ako je homoseksualac ili koristi kondome, pa sada izgleda da Crkva prema svemu tome popušta. Ne mogu i neću ulaziti u tuđe ispovjedi, niti znam što ljudi ispovijedaju, ali znam da su i masturbacija i seks prije braka stvari koje treba ispovijedati, ako si vjernik ili se već tako izjašnjavaš, kamoli ubojstva kao što su abortus i eutanazija. Ako si me shvatio, nećeš me sad hvatat na foru "pravi vjernik ne ispovjeda seks prije braka nego se ne seksa"
Jel Bog zrtvovao sebe?
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Black Stallion
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 806
Joined: 07 Apr 2021, 11:22
Has thanked: 28 times
Been thanked: 111 times
Status: Offline

Re: Sve je više prelazaka u Islam

Post by Black Stallion » 12 Oct 2021, 23:51

Mutevelija wrote: 12 Oct 2021, 23:22
Black Velvet wrote: 12 Oct 2021, 23:18

Naravno da je mogao spriječiti Adamov grijeh. Ali budući da je čovjeka stvorio na svoju sliku i dao mu razum, mudrost, savjest, sposobnost da razlučuje, slobodu da odlučuje, nije želio remetiti čovjekovu slobodu. Kada bi Bog intervenirao kod naših svakodnevnih odluka, onda mi više ne bismo bili slobodni ljudi već njegovi robovi. Sloboda koju imamo dopušta nam da biramo, pa tako se našom slobodom dogodi pokolj u Vukovaru, pokolj u Srebrenici, atentat u New Yorku, terorizam u Parizu, za koje mi često okrivljujemo Boga kako je to dopustio.

Isus ga opisuje kao našeg "Oca", pa stoga ga možemo zamišljati kao lika koji je žalostan zbog naših krivih odluka i radostan zbog naših dobrih odluka i naših uspjeha. Za naše krive odluke i loše poteze nas kažnjava ali je istodobno i milosrdan prema nama jer smo Mu djeca pa nam i oprašta. U kojoj mjeri će nas kazniti a u kojoj mjeri oprostiti to nikada ne možemo znati.

Žrtvovanjem vlastitog sina poziva i nas na žrtvu. Također se često krivo tumači da Biblija poručuje kako je grijeh biti bogat (materijalno), a kako je dobro biti paćenik i isposnik. Isus ne poručuje da je grijeh biti bogat, već poručuje da nas materijalno bogatstvo lakše vodi u grijeh. Poručuje nam da ne zaboravimo na Boga ako se obogatimo, da nam ne postane materijalno važnije od duhovnog, da nas situacija u kojoj možemo sebi sve priuštiti ne dovodi do lažnih užitaka. Iz tog razloga Bog od nas traži post, molitvu i žrtvu kako bi teže upali u grijeh. Iako ponavljam, nije paćeništvo samo po sebi dobro, jer ima ljudi koji živeći na rubu egzistencije ispoljavaju srditost i baš zbog toga su stalno ogorčeni i psuju i okrivljuju Boga. Najčešće ipak asketski način života vodi do duševnog mira i ljubavi prema Bogu. Mučenje i smrt koje je Bog namjenio vlastitom Sinu samo su trenutak naspram onozemaljskog života koji je nakon toga uslijedio.
Jel Bog Sin?
Jel Otac Bog?

Jel Bog razapet na križu, ako je Bog razapet koga je Bog dozivao onda "Oče zašto si me napustio".
To je ovaj citat o bogatstvu

Nijedan sluga ne može služiti dvojici gospodara. Ili će jednoga mrziti, a drugoga ljubiti; ili će uz jednoga prianjati, a drugoga prezirati. Ne možete služiti Bogu i bogatstvu."

Sve su to slušali farizeji, srebroljupci, i rugali mu se. Isus im reče: "Vi se pravite pravedni pred ljudima, ali zna Bog srca vaša. Jer što je ljudima uzvišeno, odvratnost je pred Bogom."

Lk 16,9-15
Što je Bog možemo samo zamišljati. Ali što je i tko je Božji Sin možemo govoriti jer hodio je zemljom kao čovjek. I živio je 33 godine kao čovjek. I u onom trenutku kada je umirao, umirao je kao čovjek. I sigurno je da se patio i da su ga strašno boljeli i udarci i čavli u rukama i nogama i sve ostalo. Ništa čudno što je zavapio "Oče zašto si me napustio", još prije toga je u maslinskom vrtu molio "Oče ako može ipak ova čaša da me zaobiđe..." ...osjećao je dakle strah kao i običan čovjek. Iako je znao svoju sudbinu, možda se nadao da će Bog u posljednjem trenutku doći kao što je došao Abrahamu i rekao mu "Ne diži ruku na sina svoga."

Upravo to, ne može se služiti Bogu i bogatstvu. Dakle, nije grijeh imati lijepu kuću i voziti dobro auto ako si ih pošteno stekao i vjeruješ u Boga i živiš prema Božjim zapovijedima. Grijeh je podrediti život bogatstvu, staviti kuću i auto i novce ispred Boga, umisliti da sam možeš sve i da ti ne treba Bog itd. Da ne misliš da pravdam sebe, ja živim u garsonijeri i vozim francuza iz 2006.
Kontra mraku, kontra sili.

User avatar
Black Stallion
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 806
Joined: 07 Apr 2021, 11:22
Has thanked: 28 times
Been thanked: 111 times
Status: Offline

Re: Sve je više prelazaka u Islam

Post by Black Stallion » 12 Oct 2021, 23:52

Mutevelija wrote: 12 Oct 2021, 23:44
Black Velvet wrote: 12 Oct 2021, 23:36

Papa nikad nije rekao da su kondomi ok, nikad nije rekao da su homoseksualci ok, da je abortus ok, ili da je eutanazija ok. Niti jedan drugi svećenik koliko ja znam nije rekao da je to ok. Jednostavno Crkva je shvatila da nema pravo vršiti inkviziciju na nekoga ako je homoseksualac ili koristi kondome, pa sada izgleda da Crkva prema svemu tome popušta. Ne mogu i neću ulaziti u tuđe ispovjedi, niti znam što ljudi ispovijedaju, ali znam da su i masturbacija i seks prije braka stvari koje treba ispovijedati, ako si vjernik ili se već tako izjašnjavaš, kamoli ubojstva kao što su abortus i eutanazija. Ako si me shvatio, nećeš me sad hvatat na foru "pravi vjernik ne ispovjeda seks prije braka nego se ne seksa"
Jel Bog zrtvovao sebe?
A kako da mi to znamo?
Kontra mraku, kontra sili.

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests