Korona virus

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54053
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15291 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by HAVANA » 14 Jan 2022, 17:59

insomnia wrote: 14 Jan 2022, 17:36 Ovdje je bome zajebano. Pa glaj kod mene mala. Ona eto ima skoro osam godina. Izadje ujutru oko osam iz kuce. U tramvaju mora imati masku i onda citav dan u skoli nosi masku osim u kantini. Ostane u produzenom boravku i dodje kuci oko pola sedam. Znaci cirka deset sati dnevno dijete provede sa maskom
Bome cemo im naciniti bojim se nepopravljivu stetu
To je stvarno uzas. Ja ne znam kako ljudi mogu funkcionisati sa onim. Ja 5 minuta nek stavim pocne me grlo bolit, suho, pobudalit. Ne valja ono nista a steti garant. Ja je vise nit imam nit nosim. Imam jednu u autu ako idem u banku ili negdje gdje bas mora. Nek jebu mater i oni i korona vise.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by insomnia » 14 Jan 2022, 18:03

HAVANA wrote: 14 Jan 2022, 17:59
insomnia wrote: 14 Jan 2022, 17:36 Ovdje je bome zajebano. Pa glaj kod mene mala. Ona eto ima skoro osam godina. Izadje ujutru oko osam iz kuce. U tramvaju mora imati masku i onda citav dan u skoli nosi masku osim u kantini. Ostane u produzenom boravku i dodje kuci oko pola sedam. Znaci cirka deset sati dnevno dijete provede sa maskom
Bome cemo im naciniti bojim se nepopravljivu stetu
To je stvarno uzas. Ja ne znam kako ljudi mogu funkcionisati sa onim. Ja 5 minuta nek stavim pocne me grlo bolit, suho, pobudalit. Ne valja ono nista a steti garant. Ja je vise nit imam nit nosim. Imam jednu u autu ako idem u banku ili negdje gdje bas mora. Nek jebu mater i oni i korona vise.
Ma dje ce valjati. Neki dan gledam pedijatri govore kako je posebno opasno za djecu. Djeca treba da se razbolijevaju da grade imunitet onda djeciji psiholozi kazu da utice na razvoj i socijalizaciju. Mala djeca ne mogu uciti izraze lica i slicno. Ovdje je bio prijedlog da uciteljice imaju providne ali ocito nista od toga.
Isto kad su trazili da u ucionice stave preciscace zraka. Ministar odbio jer ako su neispravni mogu biti opasni 😂😂😂
Zajebaju se ljudi sa nama
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80652
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7232 times
Been thanked: 11708 times
Status: Online

Re: Korona virus

Post by spacebound » 14 Jan 2022, 18:09

Kolektivno ludilo
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31702
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2695 times
Been thanked: 5152 times
Status: Online

Re: Korona virus

Post by Matan » 14 Jan 2022, 18:15

Od moga brata mala, 9 godina vec ima drugi put coronu u dva mjeseca..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by insomnia » 14 Jan 2022, 18:20

spacebound wrote: 14 Jan 2022, 18:09 Kolektivno ludilo
100% i ne nazire mu se kraj sto je nagore
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by insomnia » 14 Jan 2022, 18:23

Ja sam odlucio da svoju vise ni ne testiram. Po novom protokolu u slucaju pozitivnog ucenika sva djeca iz razreda moraju odraditi tri auto testa.
Prvi dan, poslije dva i poslije cetiri dana. Roditelji moraju podpisati izjavu da su testirali dijete i da je negativno ako se misli vratiti u razred.
Prije radili test dva, tri puta i dijete podnijelo bez problema. Onda je majka pametna odvela na drugo mjesto i bolilo je i od tada ima traumu. A sad sa ovim omikronom imaju haman svake sedmice slucaj u razredu. Sad je trebam maltretirati malu tri puta sedmicno svake sedmice? Hocu, boli me kurac
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80652
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7232 times
Been thanked: 11708 times
Status: Online

Re: Korona virus

Post by spacebound » 14 Jan 2022, 18:43

U Francuskoj bas zlostavljaju djecu i niko od tih "pametnica" se ne pita koliko im skode i kakve ce sve posljedice ovakvog tretmana imati u buducnosti :grana
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by insomnia » 14 Jan 2022, 18:44

Ma pita. Al vlada ne jebe ni dva posto. Sto je najgore izbori su u aprilu pa sad to pogorsava situaciju
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31702
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2695 times
Been thanked: 5152 times
Status: Online

Re: Korona virus

Post by Matan » 14 Jan 2022, 18:47

Nije samo u Francuskoj, i u Austriji testiraju djecu, dva puta nedeljno.
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Mutevelija » 14 Jan 2022, 19:37

Znači koronu sam izgrizo sažvako i pljuno :D.

Od ponedjeljka bio bolestan , kolege na bolovanjima 2 3 otpalo ih, al drzi se seljacka krv.

Nece x zraka kroz Bošnjaka.

Kakvi dokturi i njekcije .
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by insomnia » 14 Jan 2022, 19:40

Mutevelija wrote: 14 Jan 2022, 19:37 Znači koronu sam izgrizo sažvako i pljuno :D.

Od ponedjeljka bio bolestan , kolege na bolovanjima 2 3 otpalo ih, al drzi se seljacka krv.

Nece x zraka kroz Bošnjaka.

Kakvi dokturi i njekcije .
Bravo ti ga bate bravo
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by insomnia » 14 Jan 2022, 19:43

U Fr oko 700 000 ljudi koji jos uvijek, sest mjeseci nakon druge doze nisu primili poziv za trecu bi sutra moglo izgubiti privilegije vakcinisanih
Inace od sutra se takodje i vrijeme izmedju druge i trece vakvins pomjera na tri umjesto dosadasnjih sest mjeseci.
Ljudi i dalje vjeruju da je ovo za njihovo dobro 😂
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Mutevelija » 14 Jan 2022, 20:34

insomnia wrote: 14 Jan 2022, 19:40
Mutevelija wrote: 14 Jan 2022, 19:37 Znači koronu sam izgrizo sažvako i pljuno :D.

Od ponedjeljka bio bolestan , kolege na bolovanjima 2 3 otpalo ih, al drzi se seljacka krv.

Nece x zraka kroz Bošnjaka.

Kakvi dokturi i njekcije .
Bravo ti ga bate bravo
Nema.bolovanje uzimat izduralo se, nego cik je kolega imo koronu a bio u kontaktu onda sma i ja.

I nije zajebano kosto ljudi govore.

Mediji napuhali
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

bosanski migrant
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 494
Joined: 21 Jul 2021, 14:21
Has thanked: 12 times
Been thanked: 69 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by bosanski migrant » 15 Jan 2022, 00:32

padobranac

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Ma znas » 15 Jan 2022, 11:41

Vakcina i moguce posljedice

Evropska agencija za lijekove dodala rijetku upalu leđne moždine nuspojavama AstraZeneca vakcine (Faktor.ba)

:cudi

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96697
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34627 times
Been thanked: 21270 times
Contact:
Status: Online

Re: Korona virus

Post by Rum » 15 Jan 2022, 15:08

ZDK ostao bez cijelog jednog naselja zbog COVID-a 19, jedan podatak posebno zabrinjava

Image



Na kraju, zanimljiv i podatak koji treba zabrinuti sve je da je za samo jedanaest (11) dana januara ove godine evidentirano 1.634 "pozitivne" osobe, što je tri i po puta od "prosjeka" tokom cijele pandemije (1.376 mjesečno)

Prema podacima Instituta za zdravlje i sigurnost hrane, na području Zeničko-dobojskog kantona, od prvog registrovanog slučaja smrti od virusa SARS-Cov2/COVID-19 (registrovan 4. juna 2020. godine u Tešnju, ZDK), do kraja protekle sedmice preminulo je ukupno 1.483 osobe.
Ostali bez cijelog jednog naselja

Najviše preminulih je u najvećem gradu i sjedištu Kantona, Zenici – 498, a trocifreni broj umrlih imaju i Visoko – 203, Tešanj – 186, Zavidovići – 139, Žepče – 109 i Kakanj – 108. U Maglaju je preminulo 75 osoba, Brezi 62, Varešu 52, Doboj Jugu 19, te Usori i Olovu po 16 umrlih osoba. Ukupno gledajući, ZDK je samo od COVID-a ostao bez jednog cijelog naselja.

Podsjećamo, prvi registrovani slučaj Covid-19 u Federaciji BiH (FBiH) registrovan je 9. marta 2020. u ZDK, odnosno Zenici, kod ženske osobe koja se u rodni grad vratila nakon posjete italijanskoj regiji Lombardija. Dan poslije, dva srodnika zaražene, registrovani su kao novi zaraženi. Tri mjeseca kasnije, 4. juna 2020., u Tešnju je registrovan prvi smrtni slučaj od ovog oboljenja u ZDK.

Što se tiče zaraženih, odnosno “COVID-pozitivnih”, u ovom kantonu je do posljednjeg radnog dana u protekloj sedmici, zabilježeno ukupno 21.333 “pozitivna” testa. Iz INZ-a napominju da su tom cifrom obuhvaćene “pozitivno” testirane osobe PCR-testovima te “pozitivni” na Antigen-testovima (registrovani u zdravstvenim ustanovama).

Brojke iz analize ne odnose se obavezno i na istovjetan broj zaraženih ljudi, obzirom da su u različitim periodima, tokom proteklih 15 i po mjeseci uzorkovanja, pojedine osobe bile i dvaput i više “pozitivne”, odnosno preboljele COVID-19. PCR testiranja se provode od oktobra, a Antigenska od kraja decembra 2020. godine.
Manje vakcinisanih, više “pozitivnih” i umrlih

Ukupno, po gradovima, u Zenici je evidentirano 6.711 “pozitivnih” testova, a slijede Visoko sa 2.754, Zavidovići sa 2.350, Kakanj 2.274 i Tešanj sa 2.247. U Žepču je registrovano 1.478 “pozitivnih, a u Maglaju 1.285.

Manje od hiljadu “pozitivnih” PCR i Antigen testova u proteklom periodu imaju Breza 595, Usora 514, Vareš 456, te Olovo 374, a najmanje “pozitivnih” u proteklih petnaest i po mjeseci registrovano je u Općini Doboj Jug – 295.

Na kraju, zanimljiv i podatak koji treba zabrinuti sve je da je za samo jedanaest (11) dana januara ove godine evidentirano 1.634 “pozitivne” osobe, što je tri i po puta od “prosjeka” tokom cijele pandemije (1.376 mjesečno).

Iz Instituta za zdravlje i sigurnost hrane Zenica još jednom apeluju na sve građane, upozoravajući da podaci potvrđuju ozbiljnost potrebe za dodatnim oprezom i poštovanjem svih propisanih epidemioloških mjera.
Značaj masovne imunizacije je svima očit i jasan

Svi punoljetni građani, oba pola i svih dobnih grupa, trebali bi shvatiti potrebu učešća u procesu imunizacije – jer se samo vakcinisanjem zajedno što prije može normalizovati stanje, osigurati kontinuiran rad privrede, društva, putovanja i nastavak života u okolnostima koje su koliko – toliko slične onim prije pandemije.

Nažalost, do ovih dana, sredine januara 2022. godine, broj vakcinisanih u ovom kantonu nije prešao trećinu, a broj pretpostavljeno vakcinisanih sa onima koji su se vakcinisali van BiH, nije dosegao ni polovinu punoljetnog stanovništva, iako su vakcine stanovništvu na raspolaganju od marta prošle godine, dakle punih 10 mjeseci.

Direktna proporcija između broja nevakcinisanih i broja umrlih od COVID-a više nego očita je i na primjeru ovog Kantona i svih općina i gradova u njemu.

Primjeri država koje imaju značajan broj vakcinisanih i analogno tome, smanjen broj zaraženih i umrlih, najbolje to dokazuju. Vakcinacija je jedino „svjetlo na kraju ovog tunela“, a čovječanstvo je više puta procesima masovnih imunizacija spasila stotine miliona ljudi kroz istoriju, te je to jedini način da se uradi i ovaj put, poručuju iz Instituta za zdravlje i sigurnost hrane Zenica.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
XoKli
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1818
Joined: 18 Jun 2020, 17:29
Has thanked: 69 times
Been thanked: 214 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by XoKli » 15 Jan 2022, 16:14

XoKli wrote: 13 Jan 2022, 00:31 Dobro ja napisah prije 15ak dana.
Omikron bi mogao biti početak kraja pandemije.
Nema ko nije bolestan, a niko ne umire.
Jedino rodica(25 god) u Podhrastovima leži, izvukli joj 1.2 litra vode iz pluća.Bukvalno do umivaonika nije imala snage da ode. Eno je sad,hvala Bogu, oporavlja se.
Nije vakcinisana, dok ostali ukućani jesu i njima ništa.
Sad joj jebu anti-vaksersku mater :valja

Ovo treba pustiti da nas Omikron satare(imunizira) :lopta
Rodica(tetična) i dalje u Podhrastovima. Negativna je,ali vrlo moguće da su post-covid posljedice. Znam da joj je brat imao prije 2-3 mjeseca koronu, prošao bez jačih simptoma(kinezom vakcinsan).
Drugi put izvukli 1.5 litra vode iz pluća.
Danas se opet loše osjeća i situacija joj nije bezazlena.
Još nisu dijagnozu uspostavili, a danas ima biopsiju.
Jedino su rak isključili, na šta su sumnjali jer dedo nam je u 40oj godini preselio od raka pluća.
Meni se noge odsjekle kad mi njen brat reče da su na rak sumnjali.

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 52007
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 19427 times
Been thanked: 22192 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Zanki » 15 Jan 2022, 16:23

Vidila san stae torakalna drenaza od misec dana i na kraju operacija s dizanjen ramena amozda prezivi a noc ce biti duga... nije bilo corone
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 24258
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 6305 times
Been thanked: 5519 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Zizi » 15 Jan 2022, 21:46

Stručnjaci iz UK najavljuju da će ove godine biti kraj pandemije. Nadati se...

https://radiosarajevo.ba/magazin/zivot- ... nje/443821

User avatar
kiki12
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 176
Joined: 13 Sep 2018, 17:21
Has thanked: 48 times
Been thanked: 27 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by kiki12 » 16 Jan 2022, 10:38

Matan wrote: 14 Jan 2022, 18:47 Nije samo u Francuskoj, i u Austriji testiraju djecu, dva puta nedeljno.
U Njemackoj 3x sedmicno testiraju djecu.

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 75 guests