Blockbusteri/najveći filmski hitovi

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22569
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12957 times
Been thanked: 12597 times
Status: Offline

Re: Stiže nastavak "Prljavog plesa"

Post by Dori » 05 May 2022, 09:45

A kakve to sad ima veze sa temom i nastavkom "Prljavog plesa"? :hm
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80482
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7158 times
Been thanked: 11602 times
Status: Online

Re: Stiže nastavak "Prljavog plesa"

Post by spacebound » 05 May 2022, 09:48

Naseef Mushroom wrote: 05 May 2022, 09:43
spacebound wrote: 05 May 2022, 07:35

Puti bijele kao snijeg :haha
Evo odgovara hejterima :oo

Image
"Blanca Nieves is a huge icon whether you're talking about the Disney cartoon or just different iterations and the Grimm fairy tale and all the stories that come with it. But you don't particularly see people who look like me or are me playing roles like that,"
But amid the outpouring of celebratory posts, there were also racist comments about Disney's decision to cast a Latinx actor in a role previously portrayed by a white cartoon.
Zegler said she felt a "real responsibility" to "let young Latinas and young Latin folks everywhere know that their dreams were not far-fetched -- that there are roles for us."
Speaking virtually about her detractors to actor Andrew Garfield as part of Variety's Actors on Actors series, Zegler said it was necessary to "love them in the right direction."
Znači svako ko je ukazao na to da se lik zove Snow White i da nema logike (kao kada bi bijelac bio Black Panther) je rasista, pa onda priča kako je ona otvorila vrata i omogućila djevojčicama i ostalim ne da glume princeze ili jake žene nego da glume lika koji ima karakteristika bijele princeze, od imena pa do "bijela kao snijeg" i da one koji traže logiku u tome treba sa ljubavlju usmjeriti da drugačije razmišljaju i onda na kraju tweet da joj ne pada na pamet da išta uradi a tome da bar približno liči na lika koji glumi dovodi do toga da svako ko pokušava korisiti njihovu logiku može ubrzo skrenuti sa pameti :lud
Ma nidje veze. Lijepo covjek u bajci napisao, kad se kraljica ubola u prst, pa kap krvi pala u snijeg pozeljela je da rodi djevojcicu puti bijele kao snijeg, obraza crvenih kao krv i kose crne poput ebanovine.

Beli ja nemam bas nista protiv crnaca, latinosa, mulata i svih drugih, ali ovo preseravanje prelazi sve granice. Pa ce se umjesto normalizacije i zasluzenog polozaja u drustvu desiti kontraprc :oo Smucit ce se cijela ta agresivna, nebulozna kampanja svima nama koji nikad na to paznju ni obracali nismo, isto kao sto su mi se smucili LGBT pokreti i raznorazni genderi :lud
Exchan ❌️

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22569
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12957 times
Been thanked: 12597 times
Status: Offline

Re: Stiže nastavak "Prljavog plesa"

Post by Dori » 05 May 2022, 09:49

Odoste od teme :kafa
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Online

Re: Stiže nastavak "Prljavog plesa"

Post by Naseef Mushroom » 05 May 2022, 09:51

Dori wrote: 05 May 2022, 09:45 A kakve to sad ima veze sa temom i nastavkom "Prljavog plesa"? :hm
U pravu si, tema je skrenula u off topic. Neću više, samo još ovo i vraćam se temi :oo

Image
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Online

Re: Stiže nastavak "Prljavog plesa"

Post by Naseef Mushroom » 05 May 2022, 09:58

spacebound wrote: 05 May 2022, 09:48
Naseef Mushroom wrote: 05 May 2022, 09:43
Evo odgovara hejterima :oo

Image




Znači svako ko je ukazao na to da se lik zove Snow White i da nema logike (kao kada bi bijelac bio Black Panther) je rasista, pa onda priča kako je ona otvorila vrata i omogućila djevojčicama i ostalim ne da glume princeze ili jake žene nego da glume lika koji ima karakteristika bijele princeze, od imena pa do "bijela kao snijeg" i da one koji traže logiku u tome treba sa ljubavlju usmjeriti da drugačije razmišljaju i onda na kraju tweet da joj ne pada na pamet da išta uradi a tome da bar približno liči na lika koji glumi dovodi do toga da svako ko pokušava korisiti njihovu logiku može ubrzo skrenuti sa pameti :lud
Ma nidje veze. Lijepo covjek u bajci napisao, kad se kraljica ubola u prst, pa kap krvi pala u snijeg pozeljela je da rodi djevojcicu puti bijele kao snijeg, obraza crvenih kao krv i kose crne poput ebanovine.

Beli ja nemam bas nista protiv crnaca, latinosa, mulata i svih drugih, ali ovo preseravanje prelazi sve granice. Pa ce se umjesto normalizacije i zasluzenog polozaja u drustvu desiti kontraprc :oo Smucit ce se cijela ta agresivna, nebulozna kampanja svima nama koji nikad na to paznju ni obracali nismo, isto kao sto su mi se smucili LGBT pokreti i raznorazni genderi :lud
Pa niko nema ništa protiv ni protiv crnih princeza, azijatskih, neka snime i film o dva princa pedera (moje pravo da ne gledam, njihovo pravo da snimaju) ali ovdje te tačno prave rasistom ako npr. Beyonce glumi kraljicu Elizabetu a ti kažeš da ne liči na orginal lika a ignorišu da bi isto rekla da Mel Gibson glumi Obamu
Bio bi rasizam bez opravdanja da ova tamnoputa glumica glumi nekog novog lika, zašto bi se neko bunio što ljudi drugačijih rasa glume u filmovima ali ovdje nas tačno je... u mozak.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: Blockbusteri/najveći filmski hitovi

Post by Krokodil Behko » 12 Jun 2023, 09:54

NE IDE SVE PO PLANU: Na snimanju nastavka filma "Gladijator" povrijeđeno više osoba

Image


Na snimanju nastavka kultnog filma "Gladijator" u subotu je povrijeđeno više osoba. Kako prenose strani mediji, na snimanju nastavka filma dobitnika Oscara iz 2000. godine, ozlijeđeno je šest osoba koje su bile uključene u produkciju. Osobe su dobile medicinsku pomoć zbog opeklina nakon nesreće koja se dogodila na setu u Maroku.

"Tokom snimanja planirane kaskaderske scene na setu nastavka 'Gladijatora' dogodila se nesreća gdje je nekoliko članova ekipe zadobilo povrede koje nisu opasne po život", rekao je glasnogovornik Paramount Picturesa u izjavi za CNN.


Timovi zaduženi za sigurnost i medicinsku pomoć odmah su intervenirali i doveli povrijeđene u stabilno stanje i sada su na liječenju.


"Dobrobit glumačke ekipe nam je od najveće važnosti, a u svim našim produkcijama imamo stroge zdravstvene i sigurnosne procedure. Nastavit ćemo pratiti situaciju i poduzimati sve potrebne mjere opreza dok nastavljamo sa snimanjem", naveo je glasnogovornik Paramounta.

Ovaj nastavak režirao je Ridley Scott, koji je je ujedno bio zaslužan i za prvi film, a glumačku ekipu čine Connie Nielsen, Derek Jacobi, Paul Mescal, Pedro Pascal, Denzel Washington i Joseph Quinn. Premijera filma očekuje se u studenom 2024. godine.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: Blockbusteri/najveći filmski hitovi

Post by Krokodil Behko » 24 Jul 2023, 10:33

Vodafak.
Reko da proguglam ovu Barbiku, da vidim šta je to, kad ono Google u čast tog filma obojio pretragu u roze


Image
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Barbika - matrijahalna propaganda

Post by Krokodil Behko » 24 Jul 2023, 10:37

Image


Film "Barbie" režiserke Grete Gerwig jedan je od najiščekivanijih filmova ove godine. Igra u kinima širom svijeta, a ljubitelji ove kultne lutke pohrilili su kako bi uživali u filmskoj čaroliji.


Ovo kinematografsko ostvarenje najavljeno je još 2009. Trebao ga je producirati Laurence Mark. Međutim, snimanje je počelo tek 2014. godine, kada je Sony Pictures dobio prava za film. Nakon višestrukih promjena scenarista i režisera i odabira Amy Schumer i kasnije Anne Hathaway u glavnoj ulozi, Sony je izgubio prava, koja su 2018. prebačena na Warner Bros. Pictures.

Margot Robbie je dobila ulogu 2019. godine, a 2021. objavljeno je da će ga režirati Greta Gerwig. Publika je prije nekoliko dana napokon dočekala premijeru. Pored Margot Robbie, u filmu glume i Ryan Gosling kao Ken, America Ferrera, Kate McKinnon, Michael Cera, Ariana Greenblatt, Issa Rae, Rhea Perlman, Helen Mirren i Will Ferrell.

Sinopsis: Barbie i njene prijateljice barbike žive u matrijarhalnom društvu u kojem su sve žene uspješne. Ken provodi dane na plaži, a barbike rade na svojim karijerama političarki, doktorica i advokatica. Ken je istinski sretan samo kada je s Barbie i želi da njihova ljubavna veza postane ozbiljinija.

Međutim, Barbie ga odbija zato što želi da bude nezavisna i svoje prijateljice stavlja na prvo mjesto. Međutim, ona iznenada postaje zabrinuta zbog vlastite smrtnosti. Narednog dana saznaje da više ne može obavljati svoje svakodnevne aktivnosti te da njena kosa i koža više nisu savršene. Sastaje se s "čudnom" barbikom, koja joj govori da mora otputovati u stvarni svijet kako bi pronašla rješenje za svoje probleme.

"Ona je legendarna, ali i komplikovana. Ovo je zapravo priča o nama samima, koja se može prenijeti na Barbie", rekla je Margot Robbie.

Na IMDb-u, najvećoj bazi filmova, "Barbie" dosad ima ocjenu 7.8 od 10. Ocijenilo ga je 15 hiljada korisnika.

"Iako nisam bio optimističan, film je iz minute u minutu postajao zabavniji, a bavio se i ozbiljnim stvarima. Koncept je veoma zanimljiv. Greta Gerwig je osmilsila potpuno novi stil snimanja filma posebno za Barbie", "Film se u suštini bavi važnim pitanjima. Ideja je bila predstaviti odnos patrijarhata i feminizma i mislim da je to urađeno na savršen način", neki su od komentara.
online

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Barbika - matrijahalna propaganda

Post by insomnia » 24 Jul 2023, 11:47

Dosta ljudi kaze da je film iznenađujuce dobar
Ja pitam seficu hoces da idemo gledati kaze nisam ja za Barbi 😀
Mi cekamo One Piece na netflixu
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Barbika - matrijahalna propaganda

Post by insomnia » 24 Jul 2023, 12:02

Al ga peglaju sa njom i onom atomskom bombom u pm
S druge strane Napoleon bi mogo biti poprilicno dobar
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 51740
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 19310 times
Been thanked: 22008 times
Status: Offline

Re: Blockbusteri/najveći filmski hitovi

Post by Zanki » 24 Jul 2023, 13:15

:D.
Cirkus
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 51740
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 19310 times
Been thanked: 22008 times
Status: Offline

Re: Barbika - matrijahalna propaganda

Post by Zanki » 24 Jul 2023, 13:34

Ja ovo ne mogu i neću gledat.
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1077 times
Status: Offline

Re: Blockbusteri/najveći filmski hitovi

Post by bagra » 24 Jul 2023, 13:38

dobar je film cujem od ovih sto su isli gledat u kino
mislim da bi se tebi behko dopao. nesto ko western
samo sto nose roze

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1077 times
Status: Offline

Re: Barbika - matrijahalna propaganda

Post by bagra » 24 Jul 2023, 13:43

nikad ne reci nikad
stara americka

tako sam i ja mislio za Kruellu
kad ono bezmalo najbolji film ikad :love

User avatar
immuno
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10041
Joined: 01 Feb 2022, 19:48
Has thanked: 8238 times
Been thanked: 8592 times
Status: Online

Re: Barbika - matrijahalna propaganda

Post by immuno » 24 Jul 2023, 13:49

Nismo u dobrim odnosima barbika I ja nikako :D.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42807
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14083 times
Been thanked: 12683 times
Status: Online

Re: Barbika - matrijahalna propaganda

Post by Masamune » 24 Jul 2023, 13:58

Zanki wrote: 24 Jul 2023, 13:34 Ja ovo ne mogu i neću gledat.
Također.

Kao dijete sam barbikama kidao glave, a curice su vrištale :D.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 51740
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 19310 times
Been thanked: 22008 times
Status: Offline

Re: Barbika - matrijahalna propaganda

Post by Zanki » 24 Jul 2023, 14:12

Nema šanse bagroni... ima tih razvikanih filmova masu koje san ka i sad za ovi na početku odmah znala da ne želin to gledat niti se uživit.
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42807
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14083 times
Been thanked: 12683 times
Status: Online

Re: Barbika - matrijahalna propaganda

Post by Masamune » 24 Jul 2023, 14:21

Zanki barbika :mmm

mogla bi biti umjesto Margot :oo
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 51740
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 19310 times
Been thanked: 22008 times
Status: Offline

Re: Barbika - matrijahalna propaganda

Post by Zanki » 24 Jul 2023, 14:26

IMG_20230724_062524.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1077 times
Status: Offline

Re: Barbika - matrijahalna propaganda

Post by bagra » 24 Jul 2023, 14:29

Zanki wrote: 24 Jul 2023, 14:12 Nema šanse bagroni... ima tih razvikanih filmova masu koje san ka i sad za ovi na početku odmah znala da ne želin to gledat niti se uživit.
pa dobro nismo svi isti
ja sam, ne znam jel to tebi poznat izraz, prilično trpećiv čojk :zubi
stvarno svasta mogu podnijet, na raznim poljima, pa tako i ovom
ne znam jesam li u zivotu ikad odusto u po filma kosto neki cesto rade
okej, jesam ubrzavao ono :rumenko ali da ne vidim sta ce biti na kraju - jok
nikad ne znas sta kraj krije. mozda je tu bas poanta neka :o
najcesce nije alieto :oo
evo - ovo je jedan drastićan primjer filma kojeg moras gledat do kraja
https://www.imdb.com/title/tt2316411/

i opet nista ne skontat :oo

Post Reply

Return to “Filmovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests