Jesu li afroamerikanci rasisti

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42809
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14083 times
Been thanked: 12687 times
Status: Offline

Re: Jesu li afroamerikanci rasisti

Post by Masamune » 24 May 2022, 18:54

Ma možeš je čuti samo od ovakih poput Faraona i sličnih koji oduševljeno o tome govore. A to što je vremenom psihologija utvrdila i uništila frenologiju to ništa.

U filmu je upotrebljeno tako jer tad ista jeste bila mainstream i ujedno opravdanje zašto bijela rasa treba i mora ostati superiorna spram crne rase ljudi, a to se naravno uklapalo i u samu radnju filma.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Jesu li afroamerikanci rasisti

Post by Naseef Mushroom » 24 May 2022, 19:02

Chan wrote: 24 May 2022, 18:54 Ma možeš je čuti samo od ovakih poput Faraona i sličnih koji oduševljeno o tome govore. A to što je vremenom psihologija utvrdila i uništila frenologiju to ništa.

U filmu je upotrebljeno tako jer tad ista jeste bila mainstream i ujedno opravdanje zašto bijela rasa treba i mora ostati superiorna spram crne rase ljudi, a to se naravno uklapalo i u samu radnju filma.
Pogledaj ovog, i to nije iz onog vremena niti je to izjavio bijelac



Kome je mrsko pogledati čitav video, Kanye je rekao da nema šanse da neko može 400 godina biti rob, ako si 400 godina rob to ne izgleda da te je neko tjerao već da je to slobodan izbor bio.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42809
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14083 times
Been thanked: 12687 times
Status: Offline

Re: Jesu li afroamerikanci rasisti

Post by Masamune » 24 May 2022, 20:41

Bilo je pobuna, ali su uveliko gašene u krvlju. Ropstvo u tom stepenu u tom vremenu nije bio izbor. Svijet je tako funkcionisao i ropstvo je bilo i institucionalizirano. To kako Kanye priča isto bi bilo da ja sad kažem da su Jevreji imali izbor kad su ih nacisti gazili i kad su ih trpali u koncentracione logore, a što bi bilo smiješno. To što su negdje uspjeli organizovati neke pobune ne znači da je to bio izbor.

Ne vjerujem da Kanye-a koristiš za takav narativ. Čovjeku su droge pojele mozak.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Jesu li afroamerikanci rasisti

Post by Naseef Mushroom » 25 May 2022, 08:11

Pa i Tifi su droge pojele mozak pa se opet mnogi slažu sa njim kada kaže da su neke budale pucale odozgo
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42809
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14083 times
Been thanked: 12687 times
Status: Offline

Re: Jesu li afroamerikanci rasisti

Post by Masamune » 25 May 2022, 08:30

Potenciraš nešto što je apsurdno... trebaš se zaustaviti i ne ići dalje s tim bez obzira da li došlo iz usta Kanye-a ili Jordana Petersona ili nekog random Muje.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 51740
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 19310 times
Been thanked: 22013 times
Status: Offline

Re: Jesu li afroamerikanci rasisti

Post by Zanki » 25 May 2022, 08:31

paralela :haha
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Jesu li afroamerikanci rasisti

Post by Naseef Mushroom » 25 May 2022, 09:02

Chan wrote: 25 May 2022, 08:30 Potenciraš nešto što je apsurdno... trebaš se zaustaviti i ne ići dalje s tim bez obzira da li došlo iz usta Kanye-a ili Jordana Petersona ili nekog random Muje.
Ne potenciram ja ništa, samo postavljam izjave osoba iz različitih oblasti.
Kanye ni prvi ni zadnji kojem su droge pojele mozak, ko je rođen kao budala ili koji želi namjerno ispasti kontroverzan pa ako ta priča nekome paše, koliko god bila neistinita i opasna, će se koristiti kao argument. Pogotovo ako to dolazi iz usta ko je sam crnac, ko ima toliko fanova i pratioca i kojeg zovu neshvaćenim genijem.

Da se opet vratim na Tifu, nema veze što su i njemu droge pojele mozak, onima kome je pasovala njegova priča da su na brdima bile samo budale i da su ga u Sarajevu ošamarili samo zato što se zove Mladen, takvi su mu dali prostora, jer je veće i značajnije kada to neko izjavi ko je čitav rat proveo u Sarajevu nego neki Mladen što je bio u Beogradu.

Isto tako je veće i značajnije kada tu priču forsira jedan Kanye što je crnac nego neki John bijelac iz Texasa.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42809
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14083 times
Been thanked: 12687 times
Status: Offline

Re: Jesu li afroamerikanci rasisti

Post by Masamune » 25 May 2022, 09:15

Ne znam čemu uopšte okretanje priče na Tifu. Ne iz razloga što se ne slažem sa nekim komentarima, već ne vidim potrebu da to uopšte spominješ.
Nepotrebno razvlačiš diskusiju kad je sve apsolutno jasno. Nije izbor i tačka pa i da se Isus spusti sa neba i kaže da jeste. Masa je literature i historijskih činjenica koje ukazuju na to.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Jesu li afroamerikanci rasisti

Post by Naseef Mushroom » 25 May 2022, 12:33

Chan wrote: 25 May 2022, 09:15 Ne znam čemu uopšte okretanje priče na Tifu. Ne iz razloga što se ne slažem sa nekim komentarima, već ne vidim potrebu da to uopšte spominješ.
Nepotrebno razvlačiš diskusiju kad je sve apsolutno jasno. Nije izbor i tačka pa i da se Isus spusti sa neba i kaže da jeste. Masa je literature i historijskih činjenica koje ukazuju na to.
Da ne bude zabune, ja se sa tobom tu slažem 100%, ja govorim o opasnoj propagandi.

Zato što je i Tifi droga pojela mozak i što je razlog za šamar bio jer je se ponašao kao klošar. To su svi znali ali ipak je išlo mnogim srpskim portalima u prilog da pišu da je dobio šamar jer se zove Mladen i ima pogrešno ime u "muslimanskom Sarajevu".
Tu je samo sreća bila da samo maloumnik može povjerovati ono šta Kurir i Informer pišu i što Tifu zadnjih 10-20 godina niko ne yebe vise nizašta pa je ostalo na tome.

Sad zamisli na opasnost kada tako nesto o ropstvu kaže jedna od najvećih i najutjecajnijih crnih izvođača današnjice i postane maskota takvih što to izjavljuju.
Pogledaj kakve bljuvotine ona Candace Owens izjavljuje, da li bi dobila toliku pažnju da nije crnkinja?
Propaganda zna često zasjeniti istinu i činjenice, još pogotovo ako se sa tim složi i neko sa druge strane.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42809
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14083 times
Been thanked: 12687 times
Status: Offline

Re: Jesu li afroamerikanci rasisti

Post by Masamune » 25 May 2022, 13:37

Ma nije to ni opasna propaganda... to su gluposti. Problem Amerike je taj što je putem društvenih mreža i slično dopustila da i teški retardi imaju pravo glasa, da ih drugi čuju samo zato jer su u nečemu poznati i što su uzeli odličnu lovu, a to onda lansiraju u eter među fanove, kritičare, novinare itd. Svi misle da mogu o svemu pričati i iznositi svoje stavove koliko god da su nakaradni i besmisleni. I obični smrtnici su u Americi poprilično umišljeni i misle da su gospoda i gospoĐetine. Zato to i ne treba uzimati ozbiljno, već treba filtrirati i uvijek težiti da odbacuješ ono što je proljev od komentara ili što nije zasnovano na činjenicama, nauci...

Može neko biti pripadnik crne rase kao Kanye, a nemati pojma o historiji iste jer nikad ništa u životu nije pročitao. Nažalost, takvo društvo mu je omogućilo platformu za iznošenje tog proljeva od komentara koji ima ideološku pozadinu kod bijelih supremacista.

To isto važi i za nas. Mogu i ja sad pričati o tome kako su Srebreničani birali da ih četnici poubijaju. Ili da postanem poput Dževada Galijaševića i da gajim simpatije iz Republike Srpske i Srbije. Sve za lovu, a možda i ideološki. To ne mijenja činjenicu da bih po svim mogućim parametrima bio idiot kao što jedan Galijašević zapravo i jeste.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42809
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14083 times
Been thanked: 12687 times
Status: Offline

Re: Jesu li afroamerikanci rasisti

Post by Masamune » 25 May 2022, 13:43

https://forum.klix.ba/viewtopic.php?p=1 ... #p18153116

evo za tebe Nazife

Vidi se da im nedostaješ. Ako SDA pregazi sve na izborima javi se tamo maksuz :D.

sorry za offtopic :oo
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Jesu li afroamerikanci rasisti

Post by Naseef Mushroom » 25 May 2022, 18:41

Chan wrote: 25 May 2022, 13:43 https://forum.klix.ba/viewtopic.php?p=1 ... #p18153116

evo za tebe Nazife

Vidi se da im nedostaješ. Ako SDA pregazi sve na izborima javi se tamo maksuz :D.

sorry za offtopic :oo
Joj jesi im bacio kosku, oni me navečdr haman sanjaju :oo
Pa to i planiram kada se objave rezultati izbora, do tada nisam toliki mazohista da sad tamo pišem :D.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Jesu li afroamerikanci rasisti

Post by insomnia » 25 May 2022, 21:33

Moracemo napraviti mjesta u dijaspori za ove koji ce ugasiti svjetlo
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2284 times
Status: Offline

Re: Jesu li afroamerikanci rasisti

Post by Skin » 25 May 2022, 22:05

meni je nazif kao zahiragic.
sta covjek debatuje i kako, svaka cast, mjut :D.

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests