Zakon o radu.. papir i praksa

Zapošljavanje, stanje ekonomije u BiH i svijetu, recesija.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: NOVI ZAKON O OSIGURANJU: Bolovanje u Federaciji BiH skraćuje se s 42 na 15 dana i ide na račun zavoda

Post by Naseef Mushroom » 10 Oct 2022, 00:08

Skin wrote: 09 Oct 2022, 23:59 estonija? to mora da je neki lapsus
Jeste, mislio sam na Gruziju.
Ali ne bi me čudilo da mnogi ni to ne znaju jer ne da niko na svoju državu, bilo to u domovini ili dijaspori.
Samo kod nas imaš one narkomane koji su se "proslavili" što pjevaju po festivalima kako im je usrana država
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: NOVI ZAKON O OSIGURANJU: Bolovanje u Federaciji BiH skraćuje se s 42 na 15 dana i ide na račun zavoda

Post by Naseef Mushroom » 10 Oct 2022, 00:12

Duminjo wrote: 10 Oct 2022, 00:05
Naseef Mushroom wrote: 09 Oct 2022, 23:52
Svi oni Srbi iz opozicije i ona rulja što su se okupili večera u Banjaluci i osuli drvlje i kamenje po Dodiku, da Schmidt u ponoć nametne sličan zakon na štetu entiteta rs, za 8 sati bi već svi od njih sa Dodikom i Cvijanovićkom (koji su njihovu " državu" unazadili, pokrali i itjeraki mlade) se za ruke vodili i predvodili kolonu od desetine hiljada ljudi.

Zato su oni od entiteta stvorili mit o državi a mi činimo sve da bude manje važna od neke opštine, ne radi SDA nego baš zbog stava koji se demonstriraju u postovima kao npr. ovim tvojim.

Ima gorih država od naše, čak i u Europi npr. Albanija, Kosovo i Estonija, pa građani tih država je ne pljuju. To o 70% je tipična propaganda sa Face TV, a koliko to ima veze sa realnošću dokazuju gledaoci što zovu u emisiji (isti glasovi kao na Kalman radiu, znači plaćenici) i onda treba uporediti sa brojem glasova koje je SDA dobila. I da planiraju otići, jednostavno je smiješno to pominjati u doba globalizacije gdje u jednom njemačkom gradiću samo ima preko 100 nacionalnosti

To tvoje da je SDA dovela do ovoga jednostavno ne stoji jer ovo Schmidtovo podsjeća na mnoge planove i poteze prema BiH koji su krenuli već 50 godina prije osnivanja SDA. Cvetković-Maček, podmetanje noge Bosni i Hercegovini za vrijeme SFRJ, planovi zapada o većinski muslimanskoj BiH nakon smrti Tita, mnogi planovi Zapada sa raznim uređenjima sa kartama u tri boje, e!nargo na oružje, Dayton i sada Schmidt.
Kakva ti je to logika "ako neko stane uz trojku a ne stane uz SDA, taj nije stao u odbranu drzave"
Sa tom pricom ste od Covica napravili najmocnijeg politicara na balkanu, dali ste mu Mostar, sve finansije na nivou drzave i ojacali preko Komšica HDZ toliko da je jaci nego ikad.
HDZ je Idol SDA stranci i SDA pokusava upravo ovo Sto je HDZ uradio. Unistiti opoziciju i vladati na svakom pedlju.
Zato idu napadi na EU, na Schmidta na svemirce i na sve. Stvara se mit da onaj ko nije za SDA, taj je za raspad BiH a SDA godinama prodaje drzavu raznim dogovorima izvan drzavnih institucija i po raznim hotelima, restoranima i drugim magazama.

SDA nije više nikakav garant jake BiH. Izgubili su odavno kredibilitet. SDA je sinonim za korupciju i propadanje drzave. I sa tim nema nikakve veze ni CM, Ni EU nischmidt ni svemirci.

Zvanicno, korumpiraniji smo i nepismeniji smo i od Estonije i od Albanije i od Kosova.
Gdje sam napisao da ko ne stane uz Trojku da je izdajica? Napisao sam i to se može jasno vidjeti, da trebamo svi biti složni, i SDA i Trojka i Ostali, ili ako izađe sama Trojka ili sama SDA da trebamo svakoga podržati.

Samo da se vratim na tačku koja je pokrenula ovu diskusiju.
Ja sam napisao da je Trojka vodila isti način predizborne kao SDA i da je svako ko je glasao protiv Bakira a nije dao glas za Hadžikadića zaslužio ovo.

Znači ja čim sam pisao negativno o predizbornoj Trojke i da im je predizborna kao u SDA time sam automatski i SDA predizbornu kritikovao. Nisam uopšte pisao što nisu Bakiru dali glas već što nisu Hadžikadiću dali glas. Isto sam pomenuo 100 puta, i u našoj međusobnoj diskusiji da neću glasati za Bakira već za Komšića

Znači ti kao urednik foruma se praviš namjerno da si pogrešno shvatio, stavljaš mi riječi u usta, spinuješ, skrećeš na off-topic, skrenuo si diskusiju na onoga ko je napisao a ne šta je napisao što doprinosi temi.

To je sve od mene što se tiče ove diskusije iz jednostavnog razloga jer baš nam treba jedinstvo svih Bošnjaka i ostalih pro-Bosanaca, pa kada se Schmidt odyebe možemo opet o SDA, SDP, botovima i Bakiru. Nažalost ti misliš drugačije, hvala Bogu nismo svi isti, lahku noć
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55967
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5770 times
Status: Offline

Re: NOVI ZAKON O OSIGURANJU: Bolovanje u Federaciji BiH skraćuje se s 42 na 15 dana i ide na račun zavoda

Post by Duminjo » 10 Oct 2022, 00:13

I od gruzije smo lošiji.

Sto se "narkomana" tice, jel mislis na bubu i jalu ili na mirzu hatica? Velike bosnjake i branitelje SDA 😁

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81262
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10211 times
Been thanked: 7083 times
Status: Offline

Re: NOVI ZAKON O OSIGURANJU: Bolovanje u Federaciji BiH skraćuje se s 42 na 15 dana i ide na račun zavod

Post by Julia-Klara » 10 Oct 2022, 00:16

Neka skrate, sta?
Ako si na bolovanju kao da je bitno kome si na “grbaci”, zar ne?
I ovdje sam 15 dana “na firmi”, poslije toga na socijalnom, koje uvijek ima pravo poslati nekoga u kontrolu (po zakonu). U pravilu,doktor napise vrijeme kada imas pravo ne biti u stanu (4 sata dnevno-kupovina, kontrole…), a ostatak si obavezan biti kuci. I nema napustanja drzave.
Last edited by Julia-Klara on 10 Oct 2022, 00:18, edited 1 time in total.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55967
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5770 times
Status: Offline

Re: NOVI ZAKON O OSIGURANJU: Bolovanje u Federaciji BiH skraćuje se s 42 na 15 dana i ide na račun zavoda

Post by Duminjo » 10 Oct 2022, 00:17

Naseef Mushroom wrote: 10 Oct 2022, 00:12
Duminjo wrote: 10 Oct 2022, 00:05

Kakva ti je to logika "ako neko stane uz trojku a ne stane uz SDA, taj nije stao u odbranu drzave"
Sa tom pricom ste od Covica napravili najmocnijeg politicara na balkanu, dali ste mu Mostar, sve finansije na nivou drzave i ojacali preko Komšica HDZ toliko da je jaci nego ikad.
HDZ je Idol SDA stranci i SDA pokusava upravo ovo Sto je HDZ uradio. Unistiti opoziciju i vladati na svakom pedlju.
Zato idu napadi na EU, na Schmidta na svemirce i na sve. Stvara se mit da onaj ko nije za SDA, taj je za raspad BiH a SDA godinama prodaje drzavu raznim dogovorima izvan drzavnih institucija i po raznim hotelima, restoranima i drugim magazama.

SDA nije više nikakav garant jake BiH. Izgubili su odavno kredibilitet. SDA je sinonim za korupciju i propadanje drzave. I sa tim nema nikakve veze ni CM, Ni EU nischmidt ni svemirci.

Zvanicno, korumpiraniji smo i nepismeniji smo i od Estonije i od Albanije i od Kosova.
Gdje sam napisao da ko ne stane uz Trojku da je izdajica? Napisao sam i to se može jasno vidjeti, da trebamo svi biti složni, i SDA i Trojka i Ostali, ili ako izađe sama Trojka ili sama SDA da trebamo svakoga podržati.

Samo da se vratim na tačku koja je pokrenula ovu diskusiju.
Ja sam napisao da je Trojka vodila isti način predizborne kao SDA i da je svako ko je glasao protiv Bakira a nije dao glas za Hadžikadića zaslužio ovo.

Znači ja čim sam pisao negativno o predizbornoj Trojke i da im je predizborna kao u SDA time sam automatski i SDA predizbornu kritikovao. Nisam uopšte pisao što nisu Bakiru dali glas već što nisu Hadžikadiću dali glas. Isto sam pomenuo 100 puta, i u našoj međusobnoj diskusiji da neću glasati za Bakira već za Komšića

Znači ti kao urednik foruma se praviš namjerno da si pogrešno shvatio, stavljaš mi riječi u usta, spinuješ, skrećeš na off-topic, skrenuo si diskusiju na onoga ko je napisao a ne šta je napisao što doprinosi temi.

To je sve od mene što se tiče ove diskusije iz jednostavnog razloga jer baš nam treba jedinstvo svih Bošnjaka i ostalih pro-Bosanaca, pa kada se Schmidt odyebe možemo opet o SDA, SDP, botovima i Bakiru. Nažalost ti misliš drugačije, hvala Bogu nismo svi isti, lahku noć
Treba nam neko ko nas nece prodat za zenu.

O smidtovom nametanju nisi pisao prethodnih dana ovako ni ovoliko. Odjednom si postao ljut na Schmidta nakon sjednice SDA i donesenih zakljucaka sa te sjednice.
Vidi cuda, poklapaju se ti zakljucci sa tvojim pisanjem.

Nema jedinstva, nema koalicije sa SDA. Ko napravi koaliciju sa SDA, taj je slagao svoje glasace.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: NOVI ZAKON O OSIGURANJU: Bolovanje u Federaciji BiH skraćuje se s 42 na 15 dana i ide na račun zavoda

Post by Krokodil Behko » 10 Oct 2022, 20:58

A kako će naš zdravstveni sistem, pogođen borbom protiv pandemije, sve ovo izdržati?

Ima zabušanata među radnicima, nije da ih nema.

Treba izbalansirati način davanja bolovanja, tačno definisati sve.

Rak rana će biti ako je radnik stvarno bolestan, treba dijagnoza da bi otvorio bolovanje, a zakažu mu termin za dva mjeseca. Moraju otkloniti te manjkavosti i dabogdo da mogodne, jer mnogo je zdravstvenih radnika već otišlo iz zemlje.
online

Post Reply

Return to “Posao & Ekonomija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests