POVRATAK U DOMOVINU

Bosanci i Hercegovci širom svijeta

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83774
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10908 times
Been thanked: 16197 times
Status: Online

Re: POVRATAK U DOMOVINU

Post by Fuddo » 16 Oct 2022, 21:07

A ne znam
Jesino kakve kolibe na Vlasicu
Nemam ja vise zivaca da se zajebajem sa tim
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: POVRATAK U DOMOVINU

Post by Taare » 17 Oct 2022, 08:08

Countdown je kreno...
Svi mi se morete obratit

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: POVRATAK U DOMOVINU

Post by Julia-Klara » 17 Oct 2022, 09:48

Bitno je odmaknuti se od dnevne politike, i bice sve ok.
Nigdje nije sjajno, a ko zeli da se vrati neka se vrati. Ako se ima neko drugo drzavljanstvo ili viza uvijek se mozete re-vratiti :cudi

Sto se psihicke srece tice, sve je individualno. Ja volim biti u BiH, ali volim i ovdje gdje jesam. Imam svoju rutinu koju poprilicno "poHebem" u BiH, a to ne volim. Kada bih mogla odrzati taj neki nauceni balans bilo bi dobro, ali sa mojim roditeljima i familijom, to nije ni malo lako.

Da se razumijemo, da nemam istoriju bolesti i ovako dobro zdravstveno osiguranje i skrb, ja bih se jos danas vratila.

Uvijek kazem svima - probajte, sto da ne :cudi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Nikita
Na probnom
Na probnom
Posts: 3
Joined: 20 Sep 2022, 17:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: POVRATAK U DOMOVINU

Post by Nikita » 18 Oct 2022, 22:22

:zubi
Fuddo wrote: 16 Oct 2022, 21:07 A ne znam
Jesino kakve kolibe na Vlasicu
Nemam ja vise zivaca da se zajebajem sa tim
:hop

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33886 times
Been thanked: 20667 times
Contact:
Status: Online

Re: POVRATAK U DOMOVINU

Post by Rum » 25 Mar 2023, 22:05

FB_IMG_1679777097796.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3112
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 319 times
Status: Offline

Jablaničanin koji je besplatno u Njemačkoj zaposlio više od 25.000 ljudi sa Balkana

Post by CikCikCikPogodi » 26 Mar 2023, 22:03

Image

Zbog političke situacije i korupcije u zemlji, kao i zbog visoke stope nezaposlenosti i lošeg ekonomskog stanja, mnogi Bosanci i Hercegovci odlučuju se za odlazak iz domovine.

Iako nema preciznih zvaničnih podataka o broju građana BiH koji su napustili domovinu i otišli da žive i rade u drugim državama, u proteklih desetak godina našu zemlju je napustilo nekoliko stotinahiljada ljudi.

Dino Klepo, Jablaničanin koji već dugi niz godina živi i radi u Njemačkoj, u internet zajednici poznatiji kao Gastarbajter, savjetuje i informira sve one koji su došli u Njemačku, ili se tek spremaju doći u ovuzemlju, o načinu života, pravnim procedurama, pronalasku i zadržavanju posla, te mnogim drugim servisnim informacijama, a koje mnogima olakšavaju svakodnevnicu.

Putem svog YouTube kanala, Facebook grupe i svog Facebook profila on već skoro pet godina pomaže brojnim Bosancima i Hercegovcima, ali i ljudima iz Hrvatske, Srbije… Na svom YouTube kanalu ima više od 33 hiljade pratilaca, a Facebook grupa Gastarbajter skoro 200.000 članova. Članovi grupe od njega svakodnevno traže pomoć i savjete vezane za posao, prijavu, vizu, stanove, porez i tome slično, a on za njih uvijek pronađe vremena.

“Ne znam ni za dan ni za noć. Stalno sam aktivan i pomažem članovima grupe korisnim savjetima. Grupa trenutno broji više od 198.000 članova i raste iz sata u sat. Za 4.5 godine sam pomogao oko 25.000 ljudi da dođu do radnog mjesta, naravno, uvijek besplatno. Otprilike 60% su ljudi iz moje BiH, 25% Srbija i druge zemlje iz bivše Jugoslavije. Najveći problem je doći do vize u ambasadi, jer se mjesečno izdaje oko 2.000 viza u ambasadama na Balkanu. Mogu se pohvaliti da ljudi iz moje grupe pokupe 40% svih tih termina mjesečno. Znam kako se treba prijaviti i ljude učim kako i gdje da dođu do termina. Opet kažem – besplatno, jer postoje mnogobrojne grupe i agencije koje to nude i naplaćuju, ali ne uspiju ništa”, ističe Dino Klepo Gastarbajter.

Dodaje i da su u Njemačkoj i dalje najtraženiji medicinski radnici.

“Poslije medicinara dolaze vozači, vaspitačice, ali i sve vrste zanatlija – električari, keramičari, vodoinstalateri. Veliki problem stvara i ekonomska kriza nakon rata u Ukrajini. Sada su se cijenekoliko toliko stabilizirale. Plina ima, niko se ne mrzne, struje ima, nema nestašica. Mnogo je tu histerije bilo, kao za vrijeme pandemije. Kolika god bila ekonomska kriza i dalje se može lijepo zaraditi i živjeti. Prosječna familija, gdje dvoje rade i imaju 5.000 eura neto na raspolaganju, može solidno da živi. Keramičari i medicinski radnici znaju i do 4.500-5.000 eura dobiti na ruke. Pa to kod nas ni ministar nema”, kroz smijeh kaže Dino Gastarbajter.

Dalje pojašnjava da dolazi reforma migrantskog zakona, gdje će se olakšati i debirokratizirati dolazaku Njemačku za stručni kadar.

“Ko zna jezik, ima iskustvo, ima školu, moći će doći direktno u Njemačku i sve ovdje rješavati. Neki će njemački pasoš moći čak dobiti nakon tri godine, drugi nakon pet. Potražnja za njemačkim pasošima je ogromna. Svi me pitaju kad će to više. Očekujem konkretan zakon do sredine godine. Uz to, sve vozačke kategorije žele da priznaju, što bi povuklo dodatan val vozača kamiona sa Balkana”, nastavlja ovaj rođeni Jablaničanin.

Dino je omiljen među Balkancima u Njemačkoj, ali i u Austriji, Švicarskoj…

“Gdje god da se pojavim, naši ljudi žele da se uslikaju. Spominjem se u svim kafićima i na društvenim mrežama. Ja mrzim glorificiranje mog lika i vjerujem u dobro djelo. Htjeli mi to ili ne, mi Balkancipripadamo zajedno. Dok nas dole dijele, ovdje živimo svi zajedno. Gastarbajter je projekat koji ovo ljeto puni pet godina. Posao, viza, zakon u Njemačkoj. Okupio je sve narode i narodnosti sa naših prostora. Od jutra do noći neumorno se borim da sva naša djeca dobiju uslove dostojne čovjeka. Da imaju sve što trebaju. Svaki dan radim to iz ubjeđenja i mnogo ljubavi, kojoj me je naučila moja nena Bisera. Nikad nisam zaboravio svoje porijeklo i znam šta znači sevap. Kad me neko pita kako da mi uzvrati, trebaju li me častiti, ja im odgovorim da ne treba, i, kada se snađu, da pomognu nekom drugome, kao što sam ja njima i tako ćemo svijet napraviti malo boljim. I, hvala Bogu, gastarbajteri pomažu jedni drugima”, kaže Dino Klepo Gastarbajter.

Izvor: Buka

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53204
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1875 times
Been thanked: 14893 times
Status: Online

Re: Jablaničanin koji je besplatno u Njemačkoj zaposlio više od 25.000 ljudi sa Balkana

Post by HAVANA » 26 Mar 2023, 22:37

Podrzi i pomozi da raselis ljude iz vlastite zemlje po bijelom svijetu, nauci djecu da bjeze od problema, da se ne bore za svoje i ostanu na svom, idi na noge tudjinu, puni njemu kase, penzione fondove, sacekaj da se ovde obrazuju pa im isporuci gotov proizvod i jos meni otamo vici kako cu ja ovde i sta cu, za koga cu...Jebe mi se ba za dinu. Svakako druga ili treca generacija nece imati vise nikakve veze sa bosnom a njemacka ce imat sta joj treba.Pokazivace dedu kako se sliko na topu i vikat ovo je moj dedo u nakoj jablanici. Kome se ide nek ide a nabijem ih ja na qrac, i njih i njemacku i promocije odlaska i bajke...Smorise s njemackom.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31190
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 5003 times
Status: Online

Re: Jablaničanin koji je besplatno u Njemačkoj zaposlio više od 25.000 ljudi sa Balkana

Post by Matan » 26 Mar 2023, 22:44

HAVANA wrote: 26 Mar 2023, 22:37 Podrzi i pomozi da raselis ljude iz vlastite zemlje po bijelom svijetu, nauci djecu da bjeze od problema, da se ne bore za svoje i ostanu na svom, idi na noge tudjinu, puni njemu kase, penzione fondove, sacekaj da se ovde obrazuju pa im isporuci gotov proizvod i jos meni otamo vici kako cu ja ovde i sta cu, za koga cu...Jebe mi se ba za dinu. Svakako druga ili treca generacija nece imati vise nikakve veze sa bosnom a njemacka ce imat sta joj treba.Pokazivace dedu kako se sliko na topu i vikat ovo je moj dedo u nakoj jablanici. Kome se ide nek ide a nabijem ih ja na qrac, i njih i njemacku i promocije odlaska i bajke...Smorise s njemackom.
Odose svi, znaci da nesto ne stima u BIH..
i niko se i ne trudi da ih odgovori od toga..
idite djeco, sunce tudjeg neba grije jace..
tako se ponasaju ovi nasi politicari..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Jablaničanin koji je besplatno u Njemačkoj zaposlio više od 25.000 ljudi sa Balkana

Post by Duh » 26 Mar 2023, 22:48

pa dobro sad. lakse ljude prepadati kako je u njemackoj sve skupo i svabo ti vadi dusu.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31190
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 5003 times
Status: Online

Re: Jablaničanin koji je besplatno u Njemačkoj zaposlio više od 25.000 ljudi sa Balkana

Post by Matan » 26 Mar 2023, 22:49

Duh wrote: 26 Mar 2023, 22:48 pa dobro sad. lakse ljude prepadati kako je u njemackoj sve skupo i svabo ti vadi dusu.
Pa normalno je da je bolje u Njemackoj..
ako nista mores na kredit uzeti sve..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53204
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1875 times
Been thanked: 14893 times
Status: Online

Re: Jablaničanin koji je besplatno u Njemačkoj zaposlio više od 25.000 ljudi sa Balkana

Post by HAVANA » 26 Mar 2023, 22:55

Matan wrote: 26 Mar 2023, 22:44
HAVANA wrote: 26 Mar 2023, 22:37 Podrzi i pomozi da raselis ljude iz vlastite zemlje po bijelom svijetu, nauci djecu da bjeze od problema, da se ne bore za svoje i ostanu na svom, idi na noge tudjinu, puni njemu kase, penzione fondove, sacekaj da se ovde obrazuju pa im isporuci gotov proizvod i jos meni otamo vici kako cu ja ovde i sta cu, za koga cu...Jebe mi se ba za dinu. Svakako druga ili treca generacija nece imati vise nikakve veze sa bosnom a njemacka ce imat sta joj treba.Pokazivace dedu kako se sliko na topu i vikat ovo je moj dedo u nakoj jablanici. Kome se ide nek ide a nabijem ih ja na qrac, i njih i njemacku i promocije odlaska i bajke...Smorise s njemackom.
Odose svi, znaci da nesto ne stima u BIH..
i niko se i ne trudi da ih odgovori od toga..
idite djeco, sunce tudjeg neba grije jace..
tako se ponasaju ovi nasi politicari..
Pa da su svi iz svih zemalja bjezali i napustali rodnu grudu ne bi ih ni bilo. Borili se, radili, mijenjali, sazrijevali... Nikad i nigdje na svijetu nisam cuo toliku promociju bjezanije... Nema ludjeg naroda na planeti. Treba dat ovaj raj od zemlje nekom, jebo nas otac glupi.Pickice obicne koje idu linijom manjeg ptpora. Sve nam je tudje bolje. Sve imamo a nemamo nista. Glupani.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31190
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 5003 times
Status: Online

Re: Jablaničanin koji je besplatno u Njemačkoj zaposlio više od 25.000 ljudi sa Balkana

Post by Matan » 26 Mar 2023, 22:57

HAVANA wrote: 26 Mar 2023, 22:55
Matan wrote: 26 Mar 2023, 22:44

Odose svi, znaci da nesto ne stima u BIH..
i niko se i ne trudi da ih odgovori od toga..
idite djeco, sunce tudjeg neba grije jace..
tako se ponasaju ovi nasi politicari..
Pa da su svi iz svih zemalja bjezali i napustali rodnu grudu ne bi ih ni bilo. Borili se, radili, mijenjali, sazrijevali... Nikad i nigdje na svijetu nisam cuo toliku promociju bjezanije... Nema ludjeg naroda na planeti. Treba dat ovaj raj od zemlje nekom, jebo nas otac glupi.Pickice obicne koje idu linijom manjeg ptpora. Sve nam je tudje bolje. Sve imamo a nemamo nista. Glupani.
Pa iseljavaju se svi..
pa 50 miliona Nijemaca se iselilo u Ameriku..
koliko Italijana i svih ostali..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Jablaničanin koji je besplatno u Njemačkoj zaposlio više od 25.000 ljudi sa Balkana

Post by Duh » 26 Mar 2023, 22:59

ma treba im udbu poslati da ih ganjaju.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53204
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1875 times
Been thanked: 14893 times
Status: Online

Re: Jablaničanin koji je besplatno u Njemačkoj zaposlio više od 25.000 ljudi sa Balkana

Post by HAVANA » 26 Mar 2023, 23:18

Matan wrote: 26 Mar 2023, 22:57
HAVANA wrote: 26 Mar 2023, 22:55 Pa da su svi iz svih zemalja bjezali i napustali rodnu grudu ne bi ih ni bilo. Borili se, radili, mijenjali, sazrijevali... Nikad i nigdje na svijetu nisam cuo toliku promociju bjezanije... Nema ludjeg naroda na planeti. Treba dat ovaj raj od zemlje nekom, jebo nas otac glupi.Pickice obicne koje idu linijom manjeg ptpora. Sve nam je tudje bolje. Sve imamo a nemamo nista. Glupani.
Pa iseljavaju se svi..
pa 50 miliona Nijemaca se iselilo u Ameriku..
koliko Italijana i svih ostali..
Sto odu kad je tako fino plus imaju sto su im dede nakrale i nalozile zidova i drugih? Naselice oni sebi roblja sto im treba, dat mu da ima da prezivi fino a svezat mu omcu oko vrata da ne moze mrdnut nigdje. A na kraju krajeva lako mi je za njih. Vijekovima su svi ti pljackali i otimali, sad je to samo na drugi nacin. A i ima ih. Sta cemo mi kad nas ovo jada rasele, za njih me boli qrac i gdje idu i sto idu. Jos mi nakog dinu nalijepe, divni dino raselio sve oko kuce. Jebo ba dinu.A najsmjesnije kad mehmed s blagovca odseli u njemacku a prodo dedovinu svabi i svabici i sad mu oni na dedovini zive. Penzije 2 milje eura, a jes kaze lijepo u bosni, nisam bio u njemackoj 5 godina, sta cu tamo. Prodade mu ja auto, ode on na planinu setat pa ce kuci, laganini... Mehmed puni penziono a svabo pljesce iz bosne, spanije, hrvatske...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3112
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 319 times
Status: Offline

Re: Jablaničanin koji je besplatno u Njemačkoj zaposlio više od 25.000 ljudi sa Balkana

Post by CikCikCikPogodi » 27 Mar 2023, 00:14

Matan wrote: 26 Mar 2023, 22:44
HAVANA wrote: 26 Mar 2023, 22:37 Podrzi i pomozi da raselis ljude iz vlastite zemlje po bijelom svijetu, nauci djecu da bjeze od problema, da se ne bore za svoje i ostanu na svom, idi na noge tudjinu, puni njemu kase, penzione fondove, sacekaj da se ovde obrazuju pa im isporuci gotov proizvod i jos meni otamo vici kako cu ja ovde i sta cu, za koga cu...Jebe mi se ba za dinu. Svakako druga ili treca generacija nece imati vise nikakve veze sa bosnom a njemacka ce imat sta joj treba.Pokazivace dedu kako se sliko na topu i vikat ovo je moj dedo u nakoj jablanici. Kome se ide nek ide a nabijem ih ja na qrac, i njih i njemacku i promocije odlaska i bajke...Smorise s njemackom.
Odose svi, znaci da nesto ne stima u BIH..
i niko se i ne trudi da ih odgovori od toga..
idite djeco, sunce tudjeg neba grije jace..
tako se ponasaju ovi nasi politicari..
Stima odlično sve. Samo zivite u lazi da ne stima. Samo radis svoj posao sistematski a, b, c, d i sve ce biti odlično. A ne ovi odu po EU i rade u Subwayu ili KFC-u za 10 eura po satu i onda nakucajvaju preko 60 radnih sati sedmično, kako bi mogao prijustiti razna sranja i jos dodatnih sranja roditeljima, i onda ostane samo za sobu u stanu koji Lici na zatvor u Bangladešu i pretplatu za Netflix.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83774
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10908 times
Been thanked: 16197 times
Status: Online

Re: Jablaničanin koji je besplatno u Njemačkoj zaposlio više od 25.000 ljudi sa Balkana

Post by Fuddo » 27 Mar 2023, 00:19

HAVANA wrote: 26 Mar 2023, 23:18
Matan wrote: 26 Mar 2023, 22:57

Pa iseljavaju se svi..
pa 50 miliona Nijemaca se iselilo u Ameriku..
koliko Italijana i svih ostali..
Sto odu kad je tako fino plus imaju sto su im dede nakrale i nalozile zidova i drugih? Naselice oni sebi roblja sto im treba, dat mu da ima da prezivi fino a svezat mu omcu oko vrata da ne moze mrdnut nigdje. A na kraju krajeva lako mi je za njih. Vijekovima su svi ti pljackali i otimali, sad je to samo na drugi nacin. A i ima ih. Sta cemo mi kad nas ovo jada rasele, za njih me boli qrac i gdje idu i sto idu. Jos mi nakog dinu nalijepe, divni dino raselio sve oko kuce. Jebo ba dinu.A najsmjesnije kad mehmed s blagovca odseli u njemacku a prodo dedovinu svabi i svabici i sad mu oni na dedovini zive. Penzije 2 milje eura, a jes kaze lijepo u bosni, nisam bio u njemackoj 5 godina, sta cu tamo. Prodade mu ja auto, ode on na planinu setat pa ce kuci, laganini... Mehmed puni penziono a svabo pljesce iz bosne, spanije, hrvatske...
Pa pljeskace i Mehmed iz Bosne, kad zaradi penziju. :D.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31190
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 5003 times
Status: Online

Re: Jablaničanin koji je besplatno u Njemačkoj zaposlio više od 25.000 ljudi sa Balkana

Post by Matan » 27 Mar 2023, 00:35

CikCikCikPogodi wrote: 27 Mar 2023, 00:14
Matan wrote: 26 Mar 2023, 22:44

Odose svi, znaci da nesto ne stima u BIH..
i niko se i ne trudi da ih odgovori od toga..
idite djeco, sunce tudjeg neba grije jace..
tako se ponasaju ovi nasi politicari..
Stima odlično sve. Samo zivite u lazi da ne stima. Samo radis svoj posao sistematski a, b, c, d i sve ce biti odlično. A ne ovi odu po EU i rade u Subwayu ili KFC-u za 10 eura po satu i onda nakucajvaju preko 60 radnih sati sedmično, kako bi mogao prijustiti razna sranja i jos dodatnih sranja roditeljima, i onda ostane samo za sobu u stanu koji Lici na zatvor u Bangladešu i pretplatu za Netflix.
Prosla su ta vremena..
vecina ima ljepse i vece stanove nego sto su imali u BIH..
10 eura po satu imaju samo jos cistacice..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Jablaničanin koji je besplatno u Njemačkoj zaposlio više od 25.000 ljudi sa Balkana

Post by Mutevelija » 27 Mar 2023, 00:36

HAVANA wrote: 26 Mar 2023, 22:55
Matan wrote: 26 Mar 2023, 22:44

Odose svi, znaci da nesto ne stima u BIH..
i niko se i ne trudi da ih odgovori od toga..
idite djeco, sunce tudjeg neba grije jace..
tako se ponasaju ovi nasi politicari..
Pa da su svi iz svih zemalja bjezali i napustali rodnu grudu ne bi ih ni bilo. Borili se, radili, mijenjali, sazrijevali... Nikad i nigdje na svijetu nisam cuo toliku promociju bjezanije... Nema ludjeg naroda na planeti. Treba dat ovaj raj od zemlje nekom, jebo nas otac glupi.Pickice obicne koje idu linijom manjeg ptpora. Sve nam je tudje bolje. Sve imamo a nemamo nista. Glupani.
Nisi nikad čuo za izraz "Tranzicija"?
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119207
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11738 times
Contact:
Status: Online

Re: Jablaničanin koji je besplatno u Njemačkoj zaposlio više od 25.000 ljudi sa Balkana

Post by Maja » 27 Mar 2023, 00:40

Da mi je vlast, napravila bih zid oko BiH da niko ne moze izaci. Ko Tramp. Onda bih na Hayatu rekla "neeeece mi ga odavle izac...neece nidje drugo zaklanjat"

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31190
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 5003 times
Status: Online

Re: Jablaničanin koji je besplatno u Njemačkoj zaposlio više od 25.000 ljudi sa Balkana

Post by Matan » 27 Mar 2023, 00:42

Maja wrote: 27 Mar 2023, 00:40 Da mi je vlast, napravila bih zid oko BiH da niko ne moze izaci. Ko Tramp. Onda bih na Hayatu rekla "neeeece mi ga odavle izac...neece nidje drugo zaklanjat"
Pa zar nije pametnije pustiti Srbe i Hrvate da odu a Bosnjacima nedat izaci..
e nikad od tebe politicara..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

Post Reply

Return to “Dijaspora”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests