Naši internacionalci

Kutak za sportski trenutak
User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55977
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5776 times
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by Duminjo » 21 Oct 2022, 14:01


User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55977
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5776 times
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by Duminjo » 21 Oct 2022, 14:03


User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14106 times
Been thanked: 12695 times
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by Masamune » 21 Oct 2022, 14:04

Dobar je, a već je izrazio želju da bi igrao za nas.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by insomnia » 21 Oct 2022, 15:17

Staro bosnjacko ime Saïd
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55977
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5776 times
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by Duminjo » 22 Oct 2022, 13:23

Chan wrote: 21 Oct 2022, 14:04 Dobar je, a već je izrazio želju da bi igrao za nas.
“Nemam idola među holandskim fudbalerima. Kada sam otišao iz Holandije, prestao sam da gledam utakmice holandskih klubova i reprezentacije. Nisu me voljeli, odbili su me i više me ne zanimaju. Ne tako davno, nakon igranja u Litvaniji, imao sam ponudu jednog manjeg kluba iz Eredivisije, ali nisam se želio vratiti. Agent je moju odluku nazvao ludom smatrajući da je to bila odlična ponuda”, govori Hamulić u opširnom intervjuu za poljski Weszlo.

Za razliku od Holandije, u kojoj je odrastao, Hamulić je mnogo više privrženiji Bosni i Hercegovini, zemlji porijekla.

“Dio moje porodice i dalje živi u BiH. Trudim se barem jednom godišnje otići u Bosnu. Osjećam vezu sa tom zemljom, ponekad mislim da bih mogao igrati čak i za reprezentaciju BiH”, govori 21-godišnji napadač, koji oduševljava igrama u Poljskoj.

Na pitanje novinara šta stoji na putu, Hamulić otkirva kako je predao dokumentaciju za pasoš BIH.

“Još nemam pasoš BiH. Prije nekoliko mjeseci sam se prijavio. Ako dođe poziv, otvoren sam za razgovor. Nikad ne reci nikad”, dodao je napadač Stal Mieleca.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by Krokodil Behko » 21 Jul 2023, 09:10

Zove se Zinedin, srce mu kuca za BiH i mašta o Zmajevima

Image


Bosanskohercegovački fudbaler Zinedin Smajlović, od naredne sezone igrat će u Italiji.

Lecce je zvanično potvrdio transfer Smajlovića, koji je potpisao trogodišnji ugovor uz opciju produženja na dodatne dvije sezone.


Riječ je o defanzivcu koji je visok 1.91 centimetar, a koji je do sada igrao u Tabyu iz Švedske. Ima 19 godina i mašta o dresu reprezentacije BiH.


“Svake godine dođem u Bosnu i Hercegovinu. Najmanje jednom godišnje sam tu. Ove godine sam prisustvovao Maršu mira. Bilo bi mi čudno da ne odem u Bosnu svake godine. Tu se osjećam kao kod kuće. Volim da sam sa svojim narodom. Dosad nije bilo nekog direktnog kontakta od ljudi iz Fudbalskog saveza, ali ako Bog da bit će. Ukoliko bude, ja ću se odmah odazvat pozivu reprezentacije jer moje srce kuca za Bosnu i Hercegovinu”, rekao je nedavno Smajlović.
online

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55977
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5776 times
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by Duminjo » 29 Jul 2023, 01:23

Potencijalni reprezentativac BiH Precious Ugwu (17) potpisao profesionalni ugovor sa Ajaxom

Image

Mladi defanzivac Precious Ugwu (17) potpisao je ugovor sa nizozemskim velikanom Ajaxom i to vjerovatno ne bi bila važna vijest da talentovani nogometaš nema pravo nastupa za našu nogometnu reprezentaciju.


Naime, riječ je o mladom igraču čija je majka Mirela iz BiH, dok je njegov otac Nigerijac, a on trenutno nastupa za kadetesku selekciju Nizozemske.

"Sretan sam što sam potpisao svoj prvi profesionalni ugovor s Ajaxom", napisao je Ugwu na Instagramu.



On je nedavno u intervju za SportSport.ba, potvrdio da želi igrati za Zmajeve, te da zna naš jezik.

"Da, želim da igram za Bosnu i Hercegovinu. Niko me još uvijek nije kontaktirao iz Saveza, ali ukoliko bih dobio poziv, naravno da bih se odazvao. Znam govoriti naš jezik. Ne baš savršeno, pričam ga sa mamom. Pisati još nisam naučio, ali trudim se", istakao je ovaj talentovani defanzivac.

Podsjetimo, dres Ajaxa od ove sezone će nositi i bh. reprezentativac Benjamin Tahirović.


klix.ba

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14106 times
Been thanked: 12695 times
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by Masamune » 29 Jul 2023, 08:06

Komentari na klixu mi se fakat gade.
Umjesto da je nešto normalno i što fakat možda na ovog malca možemo računati oni viču mati Mirela mu voli garavu kitu, otišla za egzotičnom kitom i slično.
Da me jebeš ja fakat ne razumijem potrebu za tim pričama.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by insomnia » 29 Jul 2023, 08:17

😂
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80530
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7184 times
Been thanked: 11633 times
Status: Offline

Re: Naši internacionalci

Post by spacebound » 29 Jul 2023, 08:33

Chan wrote: 29 Jul 2023, 08:06 Komentari na klixu mi se fakat gade.
Umjesto da je nešto normalno i što fakat možda na ovog malca možemo računati oni viču mati Mirela mu voli garavu kitu, otišla za egzotičnom kitom i slično.
Da me jebeš ja fakat ne razumijem potrebu za tim pričama.
Pa generalno smo pogan i glup narod. Otvori bilo koju vijest i samo citaj komentare.
Evo vidis i insomnia se smije. Njegov nacin.
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 57 guests