PROSJACI

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31210
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 5010 times
Status: Offline

Re: PROSJACI

Post by Matan » 02 Apr 2022, 23:24

Svak ko je zdrav i ima posla, ne moze biti prosjak..
ima slucajeva kad stvarno nema posla, ili je bolestan pa ne moze raditi..
to je drugo..
i ja sam odrastao u neimastini, nije se imalo, ali nikad mi ni na pamet nije palo da prosim.
idi trazi posao, pa zaradi..ako nema posla, sjedi i suti, doci ce i tvoji pet minuta..
ali da prosim, onda bolje da i ne zivim..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3614 times
Status: Offline

Re: PROSJACI

Post by srculence7 » 02 Apr 2022, 23:33

Duh wrote: 02 Apr 2022, 23:21 kad se ne bude davalo...nestat ce i prosijaci.
Otprilike tako nekako.
A ima jedan beskućnik koji prosi ispred naše organizacije. S obzirom da se mi bavimo humanitarnim radom rekoh da mu pomognem za smeštaj, da preda dokumentaciju za soc. pomoć, kad on reče da živi privatno i da nema novca da završi svu tu papirologiju :roll
I još ulazi u dvorište i izgubi se...pitam koleginice gde nestade, kad one kažu ulazi tu gde je trafostanica. Ja kažem pa što ne rekoste odmah, ubiće ga struja i pitam šta radi tamo a one kažu svaki dan se presvlači tu...I rešim da ga sačekam da mu skrenem pažnju a on se baš zadržao. I pitam se šta li radi toliko? Kaže koleginica, možda sređuje ormar :DD Crnjak 🙈
Izađe posle nekog vremena i ja kažem to što sam naumila ali imam utisak po njegovoj reakciji da će opet biti u ponedeljak ista priča :123
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: PROSJACI

Post by Duh » 02 Apr 2022, 23:36

ma ima bezveze slucajeva.
u bregenzu prije par godina, sjedi rumun jedan ispred trgovine i pokazuje svakom na a4 listu ispisanu poruku na njemackom-trebam za sator.
ja cu njemu-a ides na kampiranje.

dok austrijanci nemaju za 1500 da im rade po hotelu uz stan i hranu, on trazi za sator ko fol.
doslo mi je da ga ispucam ko penal dok je sjedio.
ali daju ljudi...

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Tuzla: Osuđena grupa koja je djecu prisiljavala na prosjačenje

Post by Maja » 29 Nov 2022, 10:51

Image

PRVOSTEPENA PRESUDA

Kantonalni sud u Tuzli izrekao je prvostepenu presudu za šest optuženih za organizovanu trgovinu ljudima vezanu za iskorištavanje djece radi prisilnog prosjačenja i izrekao im kazne zatvora u ukupnom trajanju od 74 godine.

Kako su naveli iz Tužilaštva Tuzlanskog kantona, organizatoru grupe Šabanu Salčinoviću izrečena je kazna zatvora u trajanju od 22 godine, Ibri Džiniću u trajanju od 16 godina, Halilu Salihoviću u trajanju od 15 godina, Berisi Džinić u trajanju od 11 godina, te za još dva člana grupe. Riječ je o Almiru Muharemoviću i Jasminu Mujakiću koji su osuđeni na po pet godina zatvora.

"Optužnicom Tužilaštva Tuzlanskog kantona se Šaban Salčinović (50), Halil Salihović (44), Berisa Džinić (43), Ibro Džinić (45), Almir Muharemović (50) i Jasmin Mujakić (46) terete da su u grupi koju je vodio Salčinović počinili krivično djelo organizovana trgovina ljudima a vezano za iskorištavanje djece i njihovu radnu eksploataciju radi prisilnog prosjačenja", podsjetili su iz Kantonalnog tužilaštva u Tuzli.

U optužnici je navedeno da su članovi grupe u periodu od 2017. do februara 2021. godine više djece uzrasta od četiri do 14 godina prisiljavali na prosjačenje, koristeći njihovu nedovoljnu duševnu razvijenost, položaj bespomoćnosti i nemogućnost djece da pruže otpor.

"Djecu bi budili u ranim jutarnjim satima, bez obzira na vremenske prilike, prevozili na različite lokacije u više od 20 mjesta u Tuzlanskom kantonu ili drugim dijelovima BiH, nadzirali ih tokom prosjačenja, te su djeca članovima ili organizatoru grupe morali predavati iznose novca koji su se kretali od 40 KM do 150 KM dnevno. Pri tome su djeca bila izložena svim vremenskim uvjetima, neadekvatno obučena i odjevena, gladna, stalno pod prijetnom upotrebe fizičke sile prema njima, ili su ih čak i tukli i konstantno vrijeđali", naveli su iz tužilaštva.

Kantonalni sud u Tuzli je nakon objave prvostepene presude produžio mjeru privora za optužene Šabana Salčinovića, Ibru Džinića i Halila Salihovića.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80130
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7021 times
Been thanked: 11332 times
Status: Offline

Re: Tuzla: Osuđena grupa koja je djecu prisiljavala na prosjačenje

Post by spacebound » 29 Nov 2022, 10:58

Hvala Bogu da se napokon pocnu ozbiljne zatvorske kazne dijeliti za ovu mafiju.
I ljudi, shvatite da kad dajete prosjacima ne cinite uslugu nikome vec pomazete organizovani kriminal.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Tuzla: Osuđena grupa koja je djecu prisiljavala na prosjačenje

Post by Taare » 29 Nov 2022, 11:20

Samo se nadam da neće umanjiti kazne
Svi mi se morete obratit

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Tuzla: Osuđena grupa koja je djecu prisiljavala na prosjačenje

Post by Calla » 29 Nov 2022, 11:39

Zato ja kada dodem u Tuzlu pokupim te male prosjake i odvedem ih na sladoled, cim smo sjeli vani u slasticarnici konobarica izasla pa gleda u mene kao da sam cudovista poredala na njihove stolice, djeco koliko kugli sladoleda zelite koliko kolaca, skromni su bili narucise njih troje po dvije kugle sladoleda kolače ne htjedose, vidim ja stize jedan par malo stariji Roma I sjedaju u blizini I posmatraju nas, al ja namjerno zapocinjem pricu sa djecom, pa sta ce rucati danas I tko I'm kuha gdje stanuuju I koliko sati svakodnevno provode na ulici. Djevojčica oko 6 godina raspricala se kako ce sutra u svadbu, I da ima novu haljinu, cipele pitam ja tko ce sutra vozit auto tata ili mama, kazu sutra sa amidzom idu u njegovom Mercedesu.. :djed
Svasta mala naprica I upravo tu naivnost novac u ruke nikada nisam djelila. Izvadim ja iz torbe za njih troje neke manje igrackice al su nam trebale baterije da te figurice osvjetle, tako ja njima kazem, a mala ce ti meni daj mi teto marki da odem kupit baterije :zubi Moj muz vec gubi zivce dok ja vadim 10 km I zapisujem joj na papir koje nam baterije trebaju. Ode mala I donese I baterije I kusur. Onaj paar sto je sjedio u blizini nije nista reagovao sve dok djeca nisu ustala I otisla, za minut su I oni ustali I otišli.
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
BritkiMozak
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1265
Joined: 16 Jul 2022, 17:48
Location: Negdje u Hrvatskoj
Mood:
Has thanked: 140 times
Been thanked: 296 times
Status: Offline

Re: Tuzla: Osuđena grupa koja je djecu prisiljavala na prosjačenje

Post by BritkiMozak » 29 Nov 2022, 11:49

spacebound wrote: 29 Nov 2022, 10:58 Hvala Bogu da se napokon pocnu ozbiljne zatvorske kazne dijeliti za ovu mafiju.
I ljudi, shvatite da kad dajete prosjacima ne cinite uslugu nikome vec pomazete organizovani kriminal.
I da danas (gotovo) svatko tko ne može ili ne želi raditi; ili je nesposoban zaraditi si dovoljno za život, ima nekakvu socijalnu pomoć.
Stvarnost je katkada gora i od najcrnije mašte.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42147
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12330 times
Status: Offline

Re: Tuzla: Osuđena grupa koja je djecu prisiljavala na prosjačenje

Post by Masamune » 29 Nov 2022, 12:06

Konačno... nisi mogao sjesti napolju u gradu, a da ti u 2 sata što sjediš ne dođu bar 15 puta po direktivi tih monstruma. Znao sam ih nuditi i hranom i sokovima i u 99% slučajeva su odbijali i samo su tražili pare. Vidilo se u očima te djece svaki put da su željni svega.

Jednom mi je malac prišao dok sam bio sa drugom na ćevapima kod tržnog na Brčanskoj, pa sam mu ponudio da mu uzmem ćevape i da sjedne sa nama. Dijete hoće neće... jedu mu se, gladan je, ali je dobio zadatak da to odbija, da skuplja lovu i ide dalje što nam je i priznao. U tom momentu dođe konobar sa našim porcijama i de rekoh spakuj tu moju ovom djetetu nek je nosi kad već ne može sjediti i jesti sa nama zbog onog koji ga je poslao, a ja malcu rekoh da se sakrije negdje u tržnom i da ih pojede. Uze ih mali, poče plakati i pobježe. Da sam vidio ko ga je poslao majke mi prebio bih ga kao vola u kupusu, jer sam izuzetno slab na djecu.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80130
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7021 times
Been thanked: 11332 times
Status: Offline

Re: Tuzla: Osuđena grupa koja je djecu prisiljavala na prosjačenje

Post by spacebound » 29 Nov 2022, 12:07

Chan wrote: 29 Nov 2022, 12:06 Konačno... nisi mogao sjesti napolju u gradu, a da ti u 2 sata što sjediš ne dođu bar 15 puta po direktivi tih monstruma. Znao sam ih nuditi i hranom i sokovima i u 99% slučajeva su odbijali i samo su tražili pare. Vidilo se u očima te djece svaki put da su željni svega.

Jednom mi je malac prišao dok sam bio sa drugom na ćevapima kod tržnog na Brčanskoj, pa sam mu ponudio da mu uzmem ćevape i da sjedne sa nama. Dijete hoće neće... jedu mu se, gladan je, ali je dobio zadatak da to odbija, da skuplja lovu i ide dalje što nam je i priznao. U tom momentu dođe konobar sa našim porcijama i de rekoh spakuj tu moju ovom djetetu nek je nosi kad već ne može sjediti i jesti sa nama zbog onog koji ga je poslao, a ja malcu rekoh da se sakrije negdje u tržnom i da ih pojede. Uze ih mali, poče plakati i pobježe. Da sam vidio ko ga je poslao majke mi prebio bih ga kao vola u kupusu, jer sam izuzetno slab na djecu.
:tuga :srce

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5710
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1818 times
Been thanked: 2239 times
Status: Offline

Re: Tuzla: Osuđena grupa koja je djecu prisiljavala na prosjačenje

Post by Skin » 29 Nov 2022, 12:18

ma joj. da imamo ikakav sistem vrijednosti u drustvu, ne bi policajci sjedili po kancelarijama i javljali se na 2 poziva u toku dana, pusili, pili kafe i pricali lovacke price sa rajom ispred granapa - nego bi od jutra do mraka obilazili sve kafane, baste, trzne centre, ulice i lovili ove monstrume koji djecu tjeraju na prosjacenje. pa ima li gore stvari za jedno drustvo, da djeca gladna i zedna na ovoj zimi prose, da gledas takvo iskoristavanje djece po ulicama svakodnevno. pa i mi, sta radis kad to vidis x puta - samo prodjemo kao da to nije boziji rob. kaze nemoj pomagati, oni su tu po nalogu. pa to je dijete zaboga. ma uzas.
kad to dijete pridje policajcu koji pije kafu u basti, on se zeza, ismijava ga. sve znaju i pustaju da se desava. i takodjer trebaju u zatvor.

User avatar
BritkiMozak
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1265
Joined: 16 Jul 2022, 17:48
Location: Negdje u Hrvatskoj
Mood:
Has thanked: 140 times
Been thanked: 296 times
Status: Offline

Re: Tuzla: Osuđena grupa koja je djecu prisiljavala na prosjačenje

Post by BritkiMozak » 29 Nov 2022, 12:34

Calla wrote: 29 Nov 2022, 11:39 Zato ja kada dodem u Tuzlu pokupim te male prosjake i odvedem ih na sladoled, cim smo sjeli vani u slasticarnici konobarica izasla pa gleda u mene kao da sam cudovista poredala na njihove stolice,
Calla, ta ti djeca to nikad neće zaboraviti. Tko zna, možda te, kad odrastu, prepoznaju u gradu. A ono najvažnije... pokazala si im kako se postupa s djecom i mislim da oni neće ni pomisliti svoju djecu tjerat na prosjačenje.
Stvarnost je katkada gora i od najcrnije mašte.

User avatar
Anestzijaaa
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3902
Joined: 23 Dec 2020, 22:51
Location: Nebesa
Has thanked: 2246 times
Been thanked: 1750 times
Status: Offline

Re: Tuzla: Osuđena grupa koja je djecu prisiljavala na prosjačenje

Post by Anestzijaaa » 29 Nov 2022, 12:39

Puna ih Brcanska
:zubi

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42147
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12330 times
Status: Offline

Re: Tuzla: Osuđena grupa koja je djecu prisiljavala na prosjačenje

Post by Masamune » 29 Nov 2022, 12:44

Manje ih je u zadnje vrijeme i prije ovog.

U gradu je definitivno najgore i to gore kod fontane.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22243
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12755 times
Been thanked: 12350 times
Status: Offline

Re: Tuzla: Osuđena grupa koja je djecu prisiljavala na prosjačenje

Post by Dori » 29 Nov 2022, 12:56

Chan wrote: 29 Nov 2022, 12:06 Konačno... nisi mogao sjesti napolju u gradu, a da ti u 2 sata što sjediš ne dođu bar 15 puta po direktivi tih monstruma. Znao sam ih nuditi i hranom i sokovima i u 99% slučajeva su odbijali i samo su tražili pare. Vidilo se u očima te djece svaki put da su željni svega.

Jednom mi je malac prišao dok sam bio sa drugom na ćevapima kod tržnog na Brčanskoj, pa sam mu ponudio da mu uzmem ćevape i da sjedne sa nama. Dijete hoće neće... jedu mu se, gladan je, ali je dobio zadatak da to odbija, da skuplja lovu i ide dalje što nam je i priznao. U tom momentu dođe konobar sa našim porcijama i de rekoh spakuj tu moju ovom djetetu nek je nosi kad već ne može sjediti i jesti sa nama zbog onog koji ga je poslao, a ja malcu rekoh da se sakrije negdje u tržnom i da ih pojede. Uze ih mali, poče plakati i pobježe. Da sam vidio ko ga je poslao majke mi prebio bih ga kao vola u kupusu, jer sam izuzetno slab na djecu.
Joj Boze :(
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Tuzla: Osuđena grupa koja je djecu prisiljavala na prosjačenje

Post by Calla » 29 Nov 2022, 13:53

UgradbeniMozak wrote: 29 Nov 2022, 12:34
Calla wrote: 29 Nov 2022, 11:39 Zato ja kada dodem u Tuzlu pokupim te male prosjake i odvedem ih na sladoled, cim smo sjeli vani u slasticarnici konobarica izasla pa gleda u mene kao da sam cudovista poredala na njihove stolice,
Calla, ta ti djeca to nikad neće zaboraviti. Tko zna, možda te, kad odrastu, prepoznaju u gradu. A ono najvažnije... pokazala si im kako se postupa s djecom i mislim da oni neće ni pomisliti svoju djecu tjerat na prosjačenje.
Da, imam ja ovakvih dogodovstina sa djecom koliko hoces jer su mi I poslom dugo bili grupacija koju terapijski vodim I volim.
Nekako kratko posle rata odem u posjetu u bolnici na interno odjeljenje u Tuzli da ih pitam mogu li par dana hospitirat a I da vidim sta I'm sve treba, bivsim skolskim kolegama na poslu za njihov rad.
I tako krenemo u vizitu od pacijenta do pacijenta I dodemo do jednog 14 godisnjeg djecaka Diabetes Typ 1 kojeg trebaju sutra da otpuste da ide kuci, Doktor mu kaze, mozes sutra ici kuci samo ako babo donese secerni aparatic I dokaze da imas I trakice za izmjerit secer, I inzulin. Mali se sav unervozio I briznu u plac, pa kroz plac jecajuci vicee, pa doktore mi smo izbjeglice moj babo nema para za aparatic... ( Oj ja vec umrla.. Emocionalno 3 puta a u mozgu sam vec pronasla nacin da cu do veceras stvorit bilo kakav I imat ce djete taj aparatic, kazem ja doktoru da cu mu ja kupit I donijet aparatic I trakice I inzulin do sutra. Tako je I bilo, odem ti ja kuci kod mojih roditelja I pokupim svu zalihu trakica sto sam njima donijela da imaju jer tada po apotekama 1998 nisi mogao dobiti ni aparat ni trakice za mjerenje šećera koje si ti htio. vratim se na odjel oko 18:00 sati I urucim ovom djecaku sve sto sam donijela u vrecici, place mali od srece sebi a ja sebi sto sam imala priliku bit tu I ovo dozivjeti.

5 godina kasnije od onog dana kada sam mu urucila taj aparatic desilo se da je taj djecko ponovo lezao u klinickom sektoru I to sa mojim prvim komsijom kojeg sam ja snabdjevala sa terapijom metformin.iz price mali se zalio kako nema trakica za taj njemacki aparatic sto mu je nekada poklonila jedna zena tu na tom odjeljenju. Taj moj komsija kaze da ima srecu dadne mu broj telefona od mog oca pa neka pokusa kod njeg jer on zna da mu kcerka radi sa diabetesom u Njemackoj. Tko kaze da nema sudbine u povezivanju odozgo.. :andjeo

Nazove mene otac jednom da mi kaze da ga je nazvao nekakav mladic I trazio trakice za mjerenje šećera objasnjavajuci od koga je dobio broj telefona I kad mu je otac rekao da je to istina da ima te I te trakice I da moze doci po njih. I sad krece sudbina

na jednom zidu u dnevnom boravku kod mojih roditelja pored svih familijarnih slika visi I moja vjencana uvelicana slika, mladic je dosao I sjeo ,kad je u tu sliku pogledao rekao je mom ocu, pa ja ovu zenu znam, ta zena je meni prije 5 godina dala aparatic u bolnici .

Eto :andjeo
Last edited by Calla on 29 Nov 2022, 14:34, edited 5 times in total.
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Tuzla: Osuđena grupa koja je djecu prisiljavala na prosjačenje

Post by Taare » 29 Nov 2022, 14:19

Ja sam grupu te djece odveo u bingo i reko da uzmu šta god hoće. Uzeli, platio i doviđento.
Naravno da sad mislim je pogrešno to što sam uradio koliko god izgledalo kao dobro djelo. Kad prestanemo davati, ta djeca će se povući sa ulica.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22243
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12755 times
Been thanked: 12350 times
Status: Offline

Re: Tuzla: Osuđena grupa koja je djecu prisiljavala na prosjačenje

Post by Dori » 29 Nov 2022, 14:22

Calla wrote: 29 Nov 2022, 13:53
Pa Calla :srce
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: PROSJACI

Post by Krokodil Behko » 20 Sep 2023, 22:07

TOKOM SASTANKA S DELEGACIJOM OSCE-a: Ministar Admir Katica najavio da će se sankcionisati i oni koji budu davali novac prosjacima


Image


Ministar unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo Admir Katica (NiP) danas je najavio da će se sankcionisati i oni koji budu davali novac prosjacima te da će se osigurati institucionalna zaštita od nasilja na internetu.

To je najavio prilikom sastanka s OSCE-om, čiju je delegaciju predvodila šefica Odjela za ljudska prava ove organizacije Esther Garcia Fransioli. Sastanku su prisustvovali i članovi radne grupe za pripremu zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira Džafer Hrvat i Anesa Agović, kao i jedan od autora prvog nacrta ovog zakona Samir Kekić, prenosi Klix.

Kako su saopćili iz Vlade Kantona Sarajevo, Katica je naglasio važnost donošenja ovog zakona, kao i neophodnost njegove precizne i temeljite izrade.



"Dva su najzanimljivija segmenta ovog zakona. Jedan se odnosi na prosjačenje, odnosno uvođenje prekršaja za onog ko daje milostinju u novcu. Drugi segment se odnosi na zaštitu građana od ozbiljnog nasilja na internet prostoru. Ni u kojem slučaju ne želimo povući poteze kojima se narušavaju ljudska prava, ali je od ključnog značaja da nađemo modalitet da se građani zaštite", izjavio je Katica.

OSCE je napomenuo na potrebu zaštite ljudskih prava i slobode govora pri definisanju svakog člana ovog zakona te izrazio spremnost da doprinese u usklađivanju novog teksta prednacrta zakona s najboljim međunarodnim standardima u ovoj oblasti.

Sa sastanka je poručeno da se ove teme trebaju tretirati zakonima viših instanci, ali da to ne smije biti opravdanje za nepokretanje bilo kakvih poteza koji su u nadležnosti Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo, saopćili su iz Vlade Kantona Sarajevo.
online

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 36843
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 23154 times
Been thanked: 4506 times
Status: Offline

Re: Tuzla: Osuđena grupa koja je djecu prisiljavala na prosjačenje

Post by ElTriconi » 20 Sep 2023, 23:44

Taare wrote: 29 Nov 2022, 14:19 Ja sam grupu te djece odveo u bingo i reko da uzmu šta god hoće. Uzeli, platio i doviđento.
Naravno da sad mislim je pogrešno to što sam uradio koliko god izgledalo kao dobro djelo. Kad prestanemo davati, ta djeca će se povući sa ulica.
Pajdo para je bog i sta sve ne. Samo ukinuti finansije i nestaje 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests