BJELAŠNICA: Turistički grad u Trnovu

Predstavljanje gradova, naši putopisi, savjeti u vezi putovanja.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: "Kič fontana" postavljena na Bjelašnici, posjetitelji ogorčeni idejom Općine Trnovo

Post by Šabović Adis » 27 Apr 2022, 18:58

A to?
Ma dobro je to, samo da se ne pokondire. :valja
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Online

Re: "Kič fontana" postavljena na Bjelašnici, posjetitelji ogorčeni idejom Općine Trnovo

Post by Naseef Mushroom » 05 May 2022, 11:14

Umjesto da se daje četvrt miliona na likove poput Tvrtka koji većinu ne interesuje i sa kojim kao Bošnjak imam zajedničko kao sa Draganom Čovićem bolje da se uloži novac u spomenik čovjeku preka kojem danasnji stanovnici više imaju emocija sa citatom sa velikim slovima, da se taj veliki čin i te riječi nikada ne zaborave

"Opet vam kažem, a to sam već ponovio, da ne vjerujem da mogu ići, niti ću ići, ni u Firencu niti u Švedsku. Sve što mogu napraviti, ovako ljudski, i ako me neko bude pitao, tu nema problema nikakvih, to je moja privatna gesta, a vi ju možete protumačiti kako hoćete. To je neka moja osobna odluka, a ja neću govoriti radi čega i objašnjavati, jer vi to vrlo dobro znate. Ali ako ništa drugo, i ono jedino što mogu učiniti za taj grad pa da se i vi sjetite da sam se rodio u Sarajevu, a znate šta se dešava"
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: BJELAŠNICA: Turistički grad u Trnovu

Post by Krokodil Behko » 04 Jan 2023, 10:17

Hoće li načelnik Berilo na Bjelašnicu 'natrpati' još apartmana?! Prodaje se neizgrađeno građevinsko zemljište...

Image


Načelnik Općine Trnovo Ibro Berilo je raspisao oglas o "Prodaji neizgrađenog gradskog građevinskog zemljišta putem licitacije", saznaje Akta.ba.


"Na prodaju je zemljište označeno kao k.č. broj:3089/l2 K.o.Presjenica površina lokacije :544 m2 namjena objekta: apartmani spratnost objekta:2S+P+2 karakter: stalni neto korisna površina objekta:l825,52", navedeno je u tenderskoj dokumentaciji.


Prednje naznačene parcele upisane su kao vlasništvo Općine Trnovo, sa dijelom l/l.


"Početna prodajna cijena za neizgrađeno gradsko građevinsko zemljište iz tačke 1.2. ovog oglasa iznosi 150,00 KM/m2. Naknada za pogodnost građevinskog zemljišta-renta iznosi 50,10 KM/m2 neto korisne površine objekta. Naknada za uređenje građevinskog zemljišta iznosi 170 KM/m2 neto korisne površine objekta", piše u dokumentaciji.


Učesnik licitacije sa kojim se zaključi Ugovor o kupoprodaji dužan je prije izdavanja odobrenja za građenje provesti proceduru krčenja šume u skladu sa članom 52.Zakona o šumama Kantona Sarajevo (Službene novine Kantona Sarajevo broj 5/13,10/21 i 19/22).


Da podsjetimo, radi se o zemljištu koje je u vlasništvu Općine Trnovo, a nalazi se na lokalitetu Bjelašnice.


Kao što je već poznato u posljednje vrijeme je ubrzana izgradnja objekata, uglavnom hotela i apartmana na ovoj planini, te je na lokalitetu Babin Do nastao pravi mali grad.


Osim mnogih novoizgrađenih objekata, veliki broj njih se još uvijek gradi.



(DEPO PORTAL/ad)
online

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22606
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12976 times
Been thanked: 12626 times
Status: Offline

Re: BJELAŠNICA: Turistički grad u Trnovu

Post by Dori » 04 Jan 2023, 10:21

Čujem se sa drugom neki dan….Prodao stan na Skenderiji i prešao u apartman na Bjelasnicu. Kaže super mu…..Grad mu blizu, a uživancija gore. Čist zrak, nema gužve.
Meni nekako teško zamisliti život bez grada, ali nismo svi isti… :cudi
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: BJELAŠNICA: Turistički grad u Trnovu

Post by greeneyes » 04 Jan 2023, 10:29

Grad hvali na Bjelasnicu se svali
Samo sabura

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53902
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15226 times
Status: Offline

Re: BJELAŠNICA: Turistički grad u Trnovu

Post by HAVANA » 04 Jan 2023, 10:47

Dori wrote: 04 Jan 2023, 10:21 Čujem se sa drugom neki dan….Prodao stan na Skenderiji i prešao u apartman na Bjelasnicu. Kaže super mu…..Grad mu blizu, a uživancija gore. Čist zrak, nema gužve.
Meni nekako teško zamisliti život bez grada, ali nismo svi isti… :cudi
Bruku raje seli na vikendice, planine, okolinu... Ja ne mogu bez grada pa me j.... Jedino na more, e to mogu.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53902
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15226 times
Status: Offline

Re: BJELAŠNICA: Turistički grad u Trnovu

Post by HAVANA » 04 Jan 2023, 10:48

A bjelasnicu prodo ima 7 godina. Jebo ono.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22606
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12976 times
Been thanked: 12626 times
Status: Offline

Re: BJELAŠNICA: Turistički grad u Trnovu

Post by Dori » 04 Jan 2023, 10:53

HAVANA wrote: 04 Jan 2023, 10:47
Dori wrote: 04 Jan 2023, 10:21 Čujem se sa drugom neki dan….Prodao stan na Skenderiji i prešao u apartman na Bjelasnicu. Kaže super mu…..Grad mu blizu, a uživancija gore. Čist zrak, nema gužve.
Meni nekako teško zamisliti život bez grada, ali nismo svi isti… :cudi
Bruku raje seli na vikendice, planine, okolinu... Ja ne mogu bez grada pa me j.... Jedino na more, e to mogu.
Ista sam…..Ali eto, njemu dobro. Radi od kuće, kaže nema ni velike potrebe ići u grad….
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: BJELAŠNICA: Turistički grad u Trnovu

Post by Taare » 04 Jan 2023, 11:25

Krokodil Behko wrote: 04 Jan 2023, 10:17 "Početna prodajna cijena za neizgrađeno gradsko građevinsko zemljište iz tačke 1.2. ovog oglasa iznosi 150,00 KM/m2. Naknada za pogodnost građevinskog zemljišta-renta iznosi 50,10 KM/m2 neto korisne površine objekta. Naknada za uređenje građevinskog zemljišta iznosi 170 KM/m2 neto korisne površine objekta", piše u dokumentaciji.
Pa jbm ih gladne, koliko će na kraju izaći ta parcelica od po duluma? Haman po miliona maraka :rol
Svi mi se morete obratit

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: BJELAŠNICA: Turistički grad u Trnovu

Post by Krokodil Behko » 04 Jan 2023, 11:33

Taare wrote: 04 Jan 2023, 11:25
Krokodil Behko wrote: 04 Jan 2023, 10:17 "Početna prodajna cijena za neizgrađeno gradsko građevinsko zemljište iz tačke 1.2. ovog oglasa iznosi 150,00 KM/m2. Naknada za pogodnost građevinskog zemljišta-renta iznosi 50,10 KM/m2 neto korisne površine objekta. Naknada za uređenje građevinskog zemljišta iznosi 170 KM/m2 neto korisne površine objekta", piše u dokumentaciji.
Pa jbm ih gladne, koliko će na kraju izaći ta parcelica od po duluma? Haman po miliona maraka :rol

Ima se ščime.
Nije to baš tako gladno, košto narod kuka.
online

User avatar
Kai
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7564
Joined: 24 Aug 2021, 13:47
Mood:
Has thanked: 675 times
Been thanked: 1453 times
Status: Offline

Re: BJELAŠNICA: Turistički grad u Trnovu

Post by Kai » 04 Jan 2023, 13:55

Ja se smija kad mi stari kolega govorio seljacine ce se svaliti u grad a raja ce bejzati po planinama i tako i bi..

A bjelasnica bas grad postala teske zgradurine nikako se ne uklapa sve to, unistise sve sa neukusom.

Kao i trebevic sad..
Vragolasto..:zao

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: BJELAŠNICA: Turistički grad u Trnovu

Post by Krokodil Behko » 07 Jan 2023, 16:30

Bjelašnica službeno bez sniježnog pokrivača, prvi put u januaru nakon 1962.
online

User avatar
Kai
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7564
Joined: 24 Aug 2021, 13:47
Mood:
Has thanked: 675 times
Been thanked: 1453 times
Status: Offline

Re: BJELAŠNICA: Turistički grad u Trnovu

Post by Kai » 07 Jan 2023, 20:05

Cudo niko nije napisao sudnji dan se blizi.
Vragolasto..:zao

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55972
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5774 times
Status: Online

Re: BJELAŠNICA: Turistički grad u Trnovu

Post by Duminjo » 25 Jan 2023, 16:40

FIS Europa kup na Bjelašnici okupit će najelitnije skijaške nacije

Image

Na 39. godišnjicu XIV. Zimskih olimpijskih igara i 34. godišnjicu od održavanja posljednjeg Europa kupa na Bjelašnici, najviši ski-centar u BiH vraća se na mapu značajnih skijaških takmičarskih destinacija.


Bjelašnica će tako biti rame uz rame s najvećim skijaškim centrima poput Wengena, Kitzbuehela, Chamonixa, St. Moritza, Zauchenseea, Garmischa te drugih takmičarskih destinacija vrhunskog skijanja.
Olimpijski centar Bjelašnica će 12. i 13. februara 2023. biti domaćin FIS Europa kup u alpskom skijanju, tačnije Super–G disciplini za žene.

Za ovo prestižno skijaško takmičenje u brzim disciplinama vlada veliko interesovanje najelitnijih skijaških nacija. Učešće na FIS Europa kupu prijavilo je preko 70 takmičarki iz Austrije, Francuske, Italije, Švicarske, Norveške, Njemačke, Velike Britanije, Kanade, Sjedinjenih Američkih Država, Češke i Andore. Dodatno, interes za učešće u FIS Europa kupu u OC Bjelašnica su iskazale i takmičarke koje učestvuju u Svjetskom skijaškom kupu, te se očekuje i njihov dolazak na Bjelašnicu.

Priliku da se takmiči na domaćem terenu, po prvi put, imat će i najuspješnija bh. skijašica u brzim disciplinama Elvedina Muzaferija koja će pred domaćom publikom odmjeriti brzinu s međunarodno priznatim takmičarkama braneći boje BiH.

OC Bjelašnica i kompanija ZOI’84 proteklih mjeseci intezivno rade na pripremama za održavanje Europa kupa u brzim disciplinama, kako bi takmičarkama i gledateljima priredio pravi skijaški spektakl. U cilju pripreme trke u skladu sa FIS standardima, ZOI’84 je investirao u nabavku savremene infrastrukture, uključujući tehnologije za mjerenje vremena, sigurnosnu i zaštitnu opremu, te svu ostalu neophodnu tehničku opremu za sprovođenje velikih skijaških takmičenja.

Navedena infrastruktura omogućit će dalji ubrzan razvoj OC Bjelašnice i takmičarskog skijanja u BiH, budući da su ZOI’84 i OC Bjelašnica strateški čvrsto opredijeljeni za nastavak razvoja takmičarskog skijanja, domaćih takmičara i sporta u skladu sa najvišim svjetskim standardima.

Dalji razvoj skijališta i takmičarskog skijanja prepoznat je kao prioritet i Vlade KS, Ministarstva privrede KS, Ministarstva kulture i sporta KS, Turističke zajednice KS i Općine Trnovo, koji su odlučni da pruže podršku daljem progresivnom razvoju OC Bjelašnica i Sarajeva, kao zimskih turističkih destinacija.

Članovi organizacionog tima Europa kupa OC Bjelašnica boravili su u Austriji, gdje su na održanom Europa kupu u Zauchenseeu i Svjetskom kupu u Flachau u Austriji predstavili Europa kup koji će se održati u OC Bjelašnica. Prezentacija je privukla veliki interes europskih skijaških timova, koji nisu krili zadovoljstvo održavanjem ovogodišnjeg Europa kupa na Bjelašnici. Veliki broj timova potvrdio je i svoj raniji dolazak na Bjelašnicu i u Sarajevo, prije datuma održavanja utrka, što će značajno doprinijeti promociji glavnog grada BiH i OC Bjelašnica.

Ova studijska posjeta bila je i izvanredna prilika za sticanje dodatnog znanja i iskustva od strane iskusnih organizatora najprestižnijh skijaških takmičenja, kako bi se takmičarkama u OC Bjelašnica omogućili što kvalitetniji i sigurniji uslovi za takmičenje. Uz vremenske prognoze koje idu u prilog organiziranju takmičenja, ekipa ZOI'84 aktivno radi na pripremi staza po najvišim standardima.

Međunarodna skijaška federacija (FIS) tokom održane posjete iskazala je maksimalnu podršku povratku Bjelašnice na mapu skijaških takmičarskih destinacija, a najavljeno održavanje Europa kupa na Bjelašnici predstavlja prvi korak za sticanje uslova za početak pregovora o održavanju i Svjetskog kupa na Bjelašnici.


Podršku organizaciji FIS Europa kupa u OC Bjelašnica pružili su NLB banka i MasterCard, kao i Oružane snage BiH.



klix.ba

Post Reply

Return to “Turizam”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests