Dubioza Kolektiv

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42918
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14144 times
Been thanked: 12723 times
Status: Online

Re: Haris Zahiragić o koncertu Dubioze kolektiva: "Smeće, Šire defetizam i lažnu revoluciju"

Post by Masamune » 04 Jan 2023, 22:36

Pa dobro, kič i šund su svuda oko nas ali istom ne pripadaju Dubioza i Merlin. Daleko su od istog.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31644
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 5137 times
Status: Online

Re: Haris Zahiragić o koncertu Dubioze kolektiva: "Smeće, Šire defetizam i lažnu revoluciju"

Post by Matan » 04 Jan 2023, 22:39

Chan wrote: 04 Jan 2023, 22:36 Pa dobro, kič i šund su svuda oko nas ali istom ne pripadaju Dubioza i Merlin. Daleko su od istog.
Nisam prije slusao Dubiozu, ali poslusao sam jucer par njihovi pjesama i nisu mi uopce losi..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81323
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10242 times
Been thanked: 7123 times
Status: Offline

Re: Haris Zahiragić o koncertu Dubioze kolektiva: "Smeće, Šire defetizam i lažnu revoluciju"

Post by Julia-Klara » 05 Jan 2023, 10:29

Mutevelija wrote: 04 Jan 2023, 19:57 Iako volim gledati ovu svađu i jesti kokice.

Poredite kruške i jabuke.

Dino Merlin je jedan tip muzike, dok je dubioza savim drugi tip, puno ima raje koja je sa dubiozom tipa ne valja drzava, lopovi, politika je kurva, ali to nije romantično, sta ce neko povesti curu na dubiozin koncert. Dino Merlin je više za emotivno romantične fazone.
DOk je dubioza kao Sars više za bunotvničke recimo proteste.

Pa prije će je povesti na koncert Dine Merlina.

Ja prvi curu ne bi poveo na koncert Dubioze, nego bi na koncert Dine Merlina.


Šta će djevojka nakon koncerta Dubioze, početi smišljati kako sutra protestovati ili početi pjevati politika je kurva.
Pa više imaš šanse da umočiš kad se raznijezi emocijama sa Dinom Merlina, dobro doduše govorim hipotetički
:D.
Pojma ti nemas :)
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Superhik
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 861
Joined: 11 Feb 2022, 21:53
Has thanked: 69 times
Been thanked: 181 times
Status: Offline

Re: Haris Zahiragić o koncertu Dubioze kolektiva: "Smeće, Šire defetizam i lažnu revoluciju"

Post by Superhik » 08 Jan 2023, 20:23

Sve je politika pa tako i show busines. Sad biva ispada Dino predstavnik patriotsko-tradicionalnog bloka a Dubioza predstavnik liberalno-fleksibilne osmorke. Relacija NS vs SDA. I zato jednoj strani nikad nece valjat Dino a drugoj Dubioza.

Dubioza je super bend, kvalitetan, prave odlicnu atmosferu, dobri tekstovi,... al poserem se na njihov revolucionaran duh dok su preplaceni.
Isto i Dino, sve super, kvaliteta, tekstovi, nastupi na najjacem nivou,... al se poserem na njegov dusebriznicko domoljublje dok je preplacen.

Najbluplja je u svemu tome raja koja navija za jednog ili drugug. U prijevodu e nek ke maksuz uzela Dubioza onoliki tal i nema veze kako su odradili, kakvo ozvucenje,... nek je samo prst u oko SDA botovima. Pretpostavljam da ce sljedeci selonacelnik iz suparnickog bloka preplatiti Dinu i onda narodno veselje u inat SDP botovima. E kako smo "pametan" narod to je cudo jedno.

Najgore u ovoj sad epizodi je to sto je jedan kreten Zahiragic u pravu. Ali mi smo drustvo gdje ne smijes reci da je u pravu neko koga mrzis jer ces onda ispasti u svemu kao on. Znaci ako Karadzic kaze da je Zemlja okrugla,.. ispasces cetnik ako se slozis sa tim. Tacno se sad ne zna sta je gore,.. sloziti se sa kretenom Zahiragicem sto fakat jest u pravu,... ili to sto ces ispasti SDA bot zbog toga.


Ocekujem u ovoj godini uobicajeno Dubiozino pozivanje na revoluciju, jugoslovenski socijalizam, socijalne jednakosti, anacionalizam,.... sa Rolex-om na rukama.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42918
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14144 times
Been thanked: 12723 times
Status: Online

Re: Haris Zahiragić o koncertu Dubioze kolektiva: "Smeće, Šire defetizam i lažnu revoluciju"

Post by Masamune » 08 Jan 2023, 23:58

Nije stvar u tome je li u pravu ili ne, već što mu je ovo došlo kao kec na desetku da širi svoju klasičnu agendu. Ne ispada čovjek SDA bot ako se slaže s njim u vezi ovog. To možda na klixu.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
BritkiMozak
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1265
Joined: 16 Jul 2022, 17:48
Location: Negdje u Hrvatskoj
Mood:
Has thanked: 140 times
Been thanked: 297 times
Status: Offline

Re: Haris Zahiragić o koncertu Dubioze kolektiva: "Smeće, Šire defetizam i lažnu revoluciju"

Post by BritkiMozak » 29 Jan 2023, 15:13

Meni je Dubioza kolektiv, baš onako odvaljen. Ne bi ih svrstao u defetiste, jer realno opisuju stanje stvari. Doduše u nekim pjesmama pretjeraju. Kao npr u pjesmi Brijuni:

Politika je kurva
ubila je bomba
đaba svi smo isti
svi smo ista govna.


Političari su največi govnari, a ja kao običan građanin se ni po čemu ne mogu uspoređivati s njima, a najmanje po govnarstvu.

Ali, što je previše, previše je. 400 000 KM za nepuna dva sata... wtf
Stvarnost je katkada gora i od najcrnije mašte.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96633
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34562 times
Been thanked: 21237 times
Contact:
Status: Online

Re: Dubioza Kolektiv

Post by Rum » 09 Mar 2024, 14:18

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 24957
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 7004 times
Been thanked: 6645 times
Status: Offline

Re: Dubioza Kolektiv

Post by Koraci_u_noci » 09 Mar 2024, 14:28

Odlicna. Ucini mi se da sam sam sebe prepoznao tamo kod Galerije
Pobjeci sad od svega zelim

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84505
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11062 times
Been thanked: 16626 times
Status: Offline

Re: Dubioza Kolektiv

Post by Fuddo » 09 Mar 2024, 14:29

Smorovi
Vrte istu suplju 100 godina
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96633
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34562 times
Been thanked: 21237 times
Contact:
Status: Online

Re: Dubioza Kolektiv

Post by Rum » 09 Mar 2024, 14:32

Koraci_u_noci wrote: 09 Mar 2024, 14:28 Odlicna. Ucini mi se da sam sam sebe prepoznao tamo kod Galerije
Vidi momka po galeriji picio :ok
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 24957
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 7004 times
Been thanked: 6645 times
Status: Offline

Re: Dubioza Kolektiv

Post by Koraci_u_noci » 09 Mar 2024, 14:35

Eeee, koliko sam tamo kafa popio. I izlozbi pogledao
Pobjeci sad od svega zelim

Post Reply

Return to “Diskografija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests