Srbija

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27122
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14193 times
Been thanked: 14529 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by ironman » 02 Feb 2023, 18:21


:D.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by Krokodil Behko » 03 Feb 2023, 10:20

online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37880
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2942 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by Pasaga » 04 Feb 2023, 07:06

ZUKORLIĆ ŠOKIRAO GOVOROM U SKUPŠTINI SRBIJE:
„Postoji ozbiljna namjera da se pokrene inicijativa o Zajednici bošnjačkih opština,
treba im viza da odu u Sarajevo i svoju matičnu BiH...
"


U Narodnoj skupštini Republike Srbije o izvještaju o pregovaračkom procesu s Kosovom koji je podnijela Vlada, govorio je i potpredsjednik Narodne skupštine i narodni poslanik Stranke pravde i pomirenja, Usame Zukorlić.

Tom prilikom je istakao da smatra da je dobro što je došlo do ovog razgovora i što je predsjednik Republike Srbije došao da razgovara sa predstavnicima naroda u momentima koji su vrlo važni i za Republiku Srbiju i generalno za Zapadni Balkan.

„Kada čujem da rukovodstvo države kaže za Srbiju i Srbe da su mali, Srbi kojih je 6 miliona u ovoj državi, 11 miliona na Balkanu i imaju Srbiju, šta onda mi da kažemo sandžački Bošnjaci kojih nas je 200 hiljada u ovoj državi. Ako odem korak dalje, šta će da kažu kosovski Bošnjaci kojih je nekih 30 hiljada? Danas ću ja biti glas kosovskih Bošnjaka o kojima nismo u ovih dva dana mnogo čuli. Bit ću glas Bošnjaka Sredačke župe, Bošnjaka Vitomirice u Peći, Bošnjačke mahale u Mitrovici, Bošnjaka Dobruše kod Istoka, Hrvatske kod Leposavića, pa i Goranaca u Dragašu i Gori, pa i neko ko će dići glas o pravima Roma i Aškalija na tom prostoru", kazao je Zukorlić, te nastavio:

"Slušali smo i slušamo već duži vremenski period o tome kako Albanci žele drugu državu na Balkanu, sa druge strane Srbi žele Zajednicu srpskih opština, a šta dobijaju kosovski Bošnjaci? Da li oni imaju pravo bar na jednu opštinu na tom području? Kosovski Bošnjaci koji nemaju dokumenta ili nisu u mogućnosti da izvade dokumenta Republike Srbije imaju ograničeno kretanje na Balkanu i Evropi. Njima treba viza da odu u Sarajevo i svoju matičnu Bosnu i Hercegovinu. U Srbiji nacionalne manjine imaju jedan dobar Institut savjeta nacionalnih manjina kroz koje ostvaruju svoja prava u određenim oblastima gdje imaju čak i određenu vrstu samouprave, kao što je kultura, obrazovanje, informisanje, jezik. Sve to kosovski Bošnjaci nemaju pravo.

Nemaju pravo da imaju učešće u kreiranju plana i programa za obrazovanje na svom jeziku, njihovoj djeci, studentima neke okolne države i centri moći daju stipendije da bi studirali u drugim okolnim državama, za uzvrat da mijenjanju svoj identitet i da prihvate identitete okolnih naroda u okolnim državama. Kosovski Bošnjaci koji žive u Sredačkoj župi koja pripada opštini Prizren, još uvijek nisu ostvarili neka prava koja im daju prištinski zakoni, kao što je pravo na potpredsjednika opštine Prizren, kao što je pravo da imaju 10% uposlenika u ustanovama. Ko će se izboriti za ta prava i kada? To interesuje mene kao Bošnjaka, ko? Ko će se izboriti za prava Bošnjaka u Prizrenu i kada? Razgovarajući sa političkim rukovodstvom Bošnjaka na tom području, dio njih je kazao da ima ozbiljnu namjeru da pokrene inicijativu o Zajednici bošnjačkih opštine i da se kroz tu inicijativu čuje njihov glas i da se izbore za svoja prava. Ako imate naselje koje se zove Mamuša sa 1000 hektara površine, ima 5000 stanovnika i uglavnom ga naseljavaju kosovski Turci, dobilo je status opštine 2008. godine. Ako može ona da ima status opštine, zašto ne bi mogla i Sredačka župa, Gora i Vitomirica koje imaju slične predispozicije?“

Zukorlić je kazao da se Bošnjaci ne osjećaju kao manjina, te da svi narodi imaju prava da učestvuju u procesima.

„Ja ću se sa predsjednikom Republike složiti po jednom veoma važnom pitanju za nas, a to je da ne volimo da koristimo izraz manjine. Mi ne želimo a i ne osjećamo se kao neka manjina, kao neki drugi red u ovoj državi. Mi nismo birali u kojem ćemo narodu da se rodimo i koliko ćemo da nas ima. Kao što kaže čuveni Victor Hugo, veličina jednog naroda ne mjeri se brojem kao što se ni veličina čovjeka ne mjeri stasom. Koliko god nas bilo, imamo pravo da učestvujemo u procesima. Ja lično imam razumijevanja za svakog pripadnika srpskog naroda kojeg boli bilo kakav spomen na cijepanje teritorije svoje voljene Srbije, kao što i pripadnike Bošnjaka boli bilo kakav spomen na cijepanje teritorije Bosne i Hercegovine. Mir nema alternativu. Bez mira nema ni sreće. Zato, mi kao poslanički klub za pomirenje u okviru kojeg je i Stranka pravde i pomirenja dat ćemo maksimalnu podršku na putu stabilizacije odnosa na Balkanu. Predsjedniče Republike, ovaj poslanički klub vam daje maksimalnu podršku u stabilizaciji odnosa između Beograda i Prištine i koliko god sad bilo nerealno kazati u ovom trenutku, mi se zalažemo, nadamo se i vjerujemo da će doći dan da će biti moguće pomirenje među narodima na Balkanu, pa i među Srbima i Albancima, ali na temeljima pravde. Također, poslanički klub Za pomirenje daje maksimalnu podršku integraciji Srbije u Evropsku uniju. Granice koje odvajaju srpski narod, istovremeno odvajaju i bošnjački narod i druge narode i zato mi želimo Evropsku uniju bez granica.“

Zaključio je da bošnjački narod koji je treći po broju u Republici Srbiji i treći po broju unutar administrativnih kosovskih granica, treba biti značajnije uključen u ovaj proces.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Tierra Caliente
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3460
Joined: 15 Sep 2019, 02:41
Location: Sarajevo
Has thanked: 797 times
Been thanked: 283 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by Tierra Caliente » 05 Feb 2023, 10:18

Pašaga

.Ovo je Vucicev trojanac. Veza....Zukorlic/Konanković/Vucic...Oni su u vlasti sa SNS-om. :ćitire

Oni su gurali Zukorlica za Reisa..kako bi okupirali islamsku zajednicu...Tu je i onaj nekakav institu. :lud
{code}

User avatar
Tierra Caliente
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3460
Joined: 15 Sep 2019, 02:41
Location: Sarajevo
Has thanked: 797 times
Been thanked: 283 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by Tierra Caliente » 05 Feb 2023, 10:25

{code}

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31579
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2680 times
Been thanked: 5127 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by Matan » 05 Feb 2023, 10:44

Da su pametni, pa osnovati Bosnjacku republiku u tom dijelu, pandan RS..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by Taare » 05 Feb 2023, 11:31

Tierra Caliente wrote: 05 Feb 2023, 10:18 Pašaga

.Ovo je Vucicev trojanac. Veza....Zukorlic/Konanković/Vucic...Oni su u vlasti sa SNS-om. :ćitire

Oni su gurali Zukorlica za Reisa..kako bi okupirali islamsku zajednicu...Tu je i onaj nekakav institu. :lud
Znači niđe veze jbte.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37880
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2942 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by Pasaga » 05 Feb 2023, 11:45

jaro...
SULJO je trojanac
Kostunicin covjek 100%,ljiga
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Tierra Caliente
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3460
Joined: 15 Sep 2019, 02:41
Location: Sarajevo
Has thanked: 797 times
Been thanked: 283 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by Tierra Caliente » 05 Feb 2023, 19:59

Pasaga wrote: 05 Feb 2023, 11:45
jaro...
SULJO je trojanac
Kostunicin covjek 100%,ljiga
Koštunicin...Vucicevi...Isto kao kod nas sve za fotelju... :ćitire
{code}

User avatar
Tierra Caliente
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3460
Joined: 15 Sep 2019, 02:41
Location: Sarajevo
Has thanked: 797 times
Been thanked: 283 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by Tierra Caliente » 05 Feb 2023, 20:00

Taare wrote: 05 Feb 2023, 11:31
Tierra Caliente wrote: 05 Feb 2023, 10:18 Pašaga

.Ovo je Vucicev trojanac. Veza....Zukorlic/Konanković/Vucic...Oni su u vlasti sa SNS-om. :ćitire

Oni su gurali Zukorlica za Reisa..kako bi okupirali islamsku zajednicu...Tu je i onaj nekakav institu. :lud
Znači niđe veze jbte.
Š'a ba znači?
{code}

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37880
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2942 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by Pasaga » 05 Feb 2023, 20:02

Tierra Caliente wrote: 05 Feb 2023, 19:59
Pasaga wrote: 05 Feb 2023, 11:45

jaro...
SULJO je trojanac
Kostunicin covjek 100%,ljiga
Koštunicin...Vucicevi...Isto kao kod nas sve za fotelju... :ćitire
taj za 30 i vise godina,nikad nista nije uradio za taj narod
sto je mogao razjebat,i razjebo je
uvjek ....

i onaj Ljajic ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Tierra Caliente
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3460
Joined: 15 Sep 2019, 02:41
Location: Sarajevo
Has thanked: 797 times
Been thanked: 283 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by Tierra Caliente » 05 Feb 2023, 20:04

Pasaga wrote: 05 Feb 2023, 20:02
Tierra Caliente wrote: 05 Feb 2023, 19:59
Koštunicin...Vucicevi...Isto kao kod nas sve za fotelju... :ćitire
taj za 30 i vise godina,nikad nista nije uradio za taj narod
sto je mogao razjebat,i razjebo je
uvjek ....

i onaj Ljajic ....
Hajde ako išta nek Kurti zjbava Vucica.. :ćitire
{code}

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37880
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2942 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by Pasaga » 05 Feb 2023, 20:17

Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by Krokodil Behko » 07 Feb 2023, 10:38

"CIA je ubila Teslu, zemljotres u Turskoj su izazvali Amerikanci!"



Čovjek koji je poslan na izbornu listu Dveri da bi Boška Obradovića ugurao u Skupštinu, član Kriznog štaba Vlade Srbije ponovo briljira! Dr Branimir Nestorović danas je ekskluzivno obavijestio javnost u Srbiji da su "zemljotres u Turskoj izazvali Amerikanci zbog okretanja Erdogana Rusiji!", prenosi beogradski portal Direktno.rs.

Međutim, ni tu se nije zaustavio:

"Ovo je primjer kao djeluje tajno oružje Teslino zbog koga je CIA ubila Teslu. On je bio na tragu toga da napravi moćno oružje koje mijenja vrijeme, izaziva zemljotrese, stvara kiše...", naglasio je dr Branimir Nestorović.


Da podsjetimo, dr Branimir Nestorović je redovni profesor Medicinskog fakulteta, nosilac ordena Karađorđeve zvijezde predsjednika Srbije, medicinski cirkuzant vlasti i čovjek koji je 15 dana prije posljednjih izbora izvučen kao posljednji adut i poslat na izbornu listu Dveri i tadašnjeg POKS-a, da bi ih svojom popularnošću nekako ugurao u Skupštinu Srbije.


Kao glavno medijsko lice Kriznog štaba Vlade Srbije, u jeku pandemije pozivao je da se korona liječi rakijom i slao žene u šoping u Italiju, a to što posljednjih meseci izgovara na režimskim medijima i u tabloidima graniči se sa zdravim razumom i nemoguće je i prepričati.

Njegov koalicioni partner Boško Obradović se nije oglasio povodom ove izjave dr Nestorovića.
online

User avatar
immuno
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10071
Joined: 01 Feb 2022, 19:48
Has thanked: 8255 times
Been thanked: 8620 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by immuno » 07 Feb 2023, 10:43

Vjerovatno je na njega djelovo zemljotres, poljuljalo u glavi..... Najzalosnije sto takve price I nebuloze prolaze.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31579
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2680 times
Been thanked: 5127 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by Matan » 07 Feb 2023, 10:44

Pobudalio skroz..
proruski orijentirani idiot.
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81279
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10226 times
Been thanked: 7096 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by Julia-Klara » 07 Feb 2023, 10:53

Krokodil Behko wrote: 07 Feb 2023, 10:38 "CIA je ubila Teslu, zemljotres u Turskoj su izazvali Amerikanci!"



Čovjek koji je poslan na izbornu listu Dveri da bi Boška Obradovića ugurao u Skupštinu, član Kriznog štaba Vlade Srbije ponovo briljira! Dr Branimir Nestorović danas je ekskluzivno obavijestio javnost u Srbiji da su "zemljotres u Turskoj izazvali Amerikanci zbog okretanja Erdogana Rusiji!", prenosi beogradski portal Direktno.rs.

Međutim, ni tu se nije zaustavio:

"Ovo je primjer kao djeluje tajno oružje Teslino zbog koga je CIA ubila Teslu. On je bio na tragu toga da napravi moćno oružje koje mijenja vrijeme, izaziva zemljotrese, stvara kiše...", naglasio je dr Branimir Nestorović.


Da podsjetimo, dr Branimir Nestorović je redovni profesor Medicinskog fakulteta, nosilac ordena Karađorđeve zvijezde predsjednika Srbije, medicinski cirkuzant vlasti i čovjek koji je 15 dana prije posljednjih izbora izvučen kao posljednji adut i poslat na izbornu listu Dveri i tadašnjeg POKS-a, da bi ih svojom popularnošću nekako ugurao u Skupštinu Srbije.


Kao glavno medijsko lice Kriznog štaba Vlade Srbije, u jeku pandemije pozivao je da se korona liječi rakijom i slao žene u šoping u Italiju, a to što posljednjih meseci izgovara na režimskim medijima i u tabloidima graniči se sa zdravim razumom i nemoguće je i prepričati.

Njegov koalicioni partner Boško Obradović se nije oglasio povodom ove izjave dr Nestorovića.
E ebo ga i Tesla vise - covjek nikako nije mogao umrijeti prirodnom smrcu sa 87 godina, nego ga CIA ubila.
Plus - st akoji kuWac hoce od njega vise, sto mu nisu dali sve sto mu je trebalo u Beogradu pa da kod njih "smislja" stvari, a ne da ide u Ameriku.

jao kako me nerviraju to je za pricu!!!!!
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31579
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2680 times
Been thanked: 5127 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by Matan » 07 Feb 2023, 10:55

Pa sto bi isao u Beograd, kad je zivio u AustroUgarskoj, valjda bi isao za Zagreb ili Bec..
ali otisao u Ameriku, kao mnogi u ta doba..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by Melek » 27 Feb 2023, 23:00

Bgm će odstreliti Vučića ko onomad onog. Ko da gledam :grana
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37880
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2942 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by Pasaga » 28 Feb 2023, 05:11

Melek wrote: 27 Feb 2023, 23:00 Bgm će odstreliti Vučića ko onomad onog. Ko da gledam :grana
dobro lozi rulju..ovcice

cuj...nema predaje :D.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests