Silovanja

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42169
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13789 times
Been thanked: 12340 times
Status: Online

Re: Sama sebi nanela povrede čekićem: Devojka osuđena na 8,5 godina zbog lažnih optužbi za silovanje

Post by Masamune » 16 Mar 2023, 07:03

Mutevelija wrote: 15 Mar 2023, 21:42 Ima Lavlje prava kad kaže da nam Ivo sve od zapadnih medija dolazi, ja se puno fokusiran na te vijesti iz Amerike i Zapadnih zemalja, dobro jest to je tačno.
Ali kako zna da taj trend kojeg ja pozivam neće doći kod nas.

Danas gledam na tuzlanskoj televiziji da je uvreda ako kažeš ministar unutrašnjih poslova a ne ministarska ,da je to diskriminacija, a opet neke žene hoće da se oslovljavaju sa ministar, i da je diskriminacija u našem jeziku što odredjeni poslovi nemaju u sebi ženski rod

Malo se dotakose rudara, kaže ima rudar a nema rudarka, nema arhitektica, ima krojačica , kuharica, namjerno izbjegavajući termine zidarka, tesarka bravarka.

Ono glupost da se u školama to mijenja.

I nisu to moja nikakva proročanstva kako ih Behko naziva već posljedica globalizacije, pa do 10 godina niko nije slavio Halloween pa se kao slavi sad i maškara po gradovima Bosne i Hercegovine, boli mene briga za tim, ali zašto se sve Zapadno mora primiti što ne valja , što je jeftino plastično i kič
A ništa pozitivno.

Gori sam ja sto trosim vrijeme na gluposti, ne možeš ništa promijeniti a čitaš vijesti koje ti mediji nameću.

Dokaz tome je bila i korona
Prvo, i jezik se mijenja vremenom, pa tako više nije samo rukovodilac, već i rukovoditeljica itd. Ja ne vidim problem s tim.

Drugo, od Zapada primaš i što valja i što ne valja. Nije samo ono što ne valja. To opet zavisi i iz koje perspektive gledaš. Kažeš ne valja Halloween... ja ne vidim ništa loše u tome da se djeca i ljudi malo zabave i po tom pitanju.

Treće, zamaraš se glupostima većinom vremena. Ovo što je na Zapadu što tebe nervira kod nas je tek možda u tragovima. Daleko smo mi od Zapada po mnogo čemu.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
pizarro
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 13431
Joined: 08 Nov 2019, 18:06
Has thanked: 4204 times
Been thanked: 4989 times
Status: Online

Re: Sama sebi nanela povrede čekićem: Devojka osuđena na 8,5 godina zbog lažnih optužbi za silovanje

Post by pizarro » 16 Mar 2023, 09:25

Mutevelija wrote: 15 Mar 2023, 20:53 Et juče sam pomogao jednoj djevojci da se vrati sa parkinga u rikverc, vidim nesigurna i ja rukum pokazujem haj nazad nazad pa sad puni i ispravi.
A neki dan sam dovukao komšinicu od brata do kuće, lijepa cura, haj reko sa posla si umorna uhar ti je a meni usput :D.
mogu ja vama reci da nas mute zivi zivot punim plucima.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11828
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2922 times
Been thanked: 2596 times
Status: Offline

Re: Sama sebi nanela povrede čekićem: Devojka osuđena na 8,5 godina zbog lažnih optužbi za silovanje

Post by Naseef Mushroom » 16 Mar 2023, 09:32

Chan wrote: 16 Mar 2023, 07:03
Mutevelija wrote: 15 Mar 2023, 21:42 Ima Lavlje prava kad kaže da nam Ivo sve od zapadnih medija dolazi, ja se puno fokusiran na te vijesti iz Amerike i Zapadnih zemalja, dobro jest to je tačno.
Ali kako zna da taj trend kojeg ja pozivam neće doći kod nas.

Danas gledam na tuzlanskoj televiziji da je uvreda ako kažeš ministar unutrašnjih poslova a ne ministarska ,da je to diskriminacija, a opet neke žene hoće da se oslovljavaju sa ministar, i da je diskriminacija u našem jeziku što odredjeni poslovi nemaju u sebi ženski rod

Malo se dotakose rudara, kaže ima rudar a nema rudarka, nema arhitektica, ima krojačica , kuharica, namjerno izbjegavajući termine zidarka, tesarka bravarka.

Ono glupost da se u školama to mijenja.

I nisu to moja nikakva proročanstva kako ih Behko naziva već posljedica globalizacije, pa do 10 godina niko nije slavio Halloween pa se kao slavi sad i maškara po gradovima Bosne i Hercegovine, boli mene briga za tim, ali zašto se sve Zapadno mora primiti što ne valja , što je jeftino plastično i kič
A ništa pozitivno.

Gori sam ja sto trosim vrijeme na gluposti, ne možeš ništa promijeniti a čitaš vijesti koje ti mediji nameću.

Dokaz tome je bila i korona
Prvo, i jezik se mijenja vremenom, pa tako više nije samo rukovodilac, već i rukovoditeljica itd. Ja ne vidim problem s tim.

Drugo, od Zapada primaš i što valja i što ne valja. Nije samo ono što ne valja. To opet zavisi i iz koje perspektive gledaš. Kažeš ne valja Halloween... ja ne vidim ništa loše u tome da se djeca i ljudi malo zabave i po tom pitanju.

Treće, zamaraš se glupostima većinom vremena. Ovo što je na Zapadu što tebe nervira kod nas je tek možda u tragovima. Daleko smo mi od Zapada po mnogo čemu.
Dok u nas postane popularno npr. rukovoditeljica, tada će se uveliko na zapadu koristiti “them”, tako da u nas neće čestito ni zaživiti rukovoditeljica, već će se morati za jednu osobu govoriti rukovoditeljice, jer će biti jedna od 100 spolova.

To je tačno da treba dosta vremena da sa Zapada nešto dođe do nas, međutim zadnjih godina je se u Americi dogodio totalno radikalni zaokret gdje se ništa ne dešava spontano i prirodno već se agresivno nameću nova pravila (kao npr. 200 spolova i kancelovanje ko se ne slaže sa tim) pa zato neće ni kod nas te stvari doći lagano i prirodno već se može za manje od godinu nametnuti kod nas.

Evo primjer: Zvezde Granda gdje je se takmičio trans pjevač. Nikakav problem, nek se takmiči, ali emisija je bila poznata godinama da žiri udruženo vrijeđa takmičare sa najgorim uvredama, od izgleda do mjesta rođenja, ali kada je se taj lik pojavio svi su se rastopili od dragosti “kako si divna, kako si krasna”.
Nek svako pjeva i takmiči se ko želi ali ovdje se već osjeti cancel kultura/diktatura ako mu ne aplaudiraš mogao bi imati problem.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Sama sebi nanela povrede čekićem: Devojka osuđena na 8,5 godina zbog lažnih optužbi za silovanje

Post by Duh » 16 Mar 2023, 10:02

pa jest to malo kod nas zaostalo.
i sve ce vise cuna u oku momaka biti...

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1074 times
Status: Offline

Re: Sama sebi nanela povrede čekićem: Devojka osuđena na 8,5 godina zbog lažnih optužbi za silovanje

Post by bagra » 16 Mar 2023, 11:33

jos samo da rekose kako skontase da je sve odglumila :roll
i zasto nisu odma

Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Sama sebi nanela povrede čekićem: Devojka osuđena na 8,5 godina zbog lažnih optužbi za silovanje

Post by Duh » 16 Mar 2023, 11:42

pa sta ce.
nije to forum da odmah skontas.
dokaze protiv ovih trazis, pa onda protiv nje...

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1074 times
Status: Offline

Re: Sama sebi nanela povrede čekićem: Devojka osuđena na 8,5 godina zbog lažnih optužbi za silovanje

Post by bagra » 16 Mar 2023, 11:50

al proslo tolko vremena - da su se svi redom
stigli (pokusati doduse samo) samoubit
mlogo brate

valjda su naknadno sabrali pare
za angazman CSI Majami

Image

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Sama sebi nanela povrede čekićem: Devojka osuđena na 8,5 godina zbog lažnih optužbi za silovanje

Post by Mutevelija » 16 Mar 2023, 14:41

pizarro wrote: 16 Mar 2023, 09:25
Mutevelija wrote: 15 Mar 2023, 20:53 Et juče sam pomogao jednoj djevojci da se vrati sa parkinga u rikverc, vidim nesigurna i ja rukum pokazujem haj nazad nazad pa sad puni i ispravi.
A neki dan sam dovukao komšinicu od brata do kuće, lijepa cura, haj reko sa posla si umorna uhar ti je a meni usput :D.
mogu ja vama reci da nas mute zivi zivot punim plucima.
Stoo
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Sama sebi nanela povrede čekićem: Devojka osuđena na 8,5 godina zbog lažnih optužbi za silovanje

Post by Mutevelija » 16 Mar 2023, 14:46

Chan wrote: 16 Mar 2023, 07:03
Mutevelija wrote: 15 Mar 2023, 21:42 Ima Lavlje prava kad kaže da nam Ivo sve od zapadnih medija dolazi, ja se puno fokusiran na te vijesti iz Amerike i Zapadnih zemalja, dobro jest to je tačno.
Ali kako zna da taj trend kojeg ja pozivam neće doći kod nas.

Danas gledam na tuzlanskoj televiziji da je uvreda ako kažeš ministar unutrašnjih poslova a ne ministarska ,da je to diskriminacija, a opet neke žene hoće da se oslovljavaju sa ministar, i da je diskriminacija u našem jeziku što odredjeni poslovi nemaju u sebi ženski rod

Malo se dotakose rudara, kaže ima rudar a nema rudarka, nema arhitektica, ima krojačica , kuharica, namjerno izbjegavajući termine zidarka, tesarka bravarka.

Ono glupost da se u školama to mijenja.

I nisu to moja nikakva proročanstva kako ih Behko naziva već posljedica globalizacije, pa do 10 godina niko nije slavio Halloween pa se kao slavi sad i maškara po gradovima Bosne i Hercegovine, boli mene briga za tim, ali zašto se sve Zapadno mora primiti što ne valja , što je jeftino plastično i kič
A ništa pozitivno.

Gori sam ja sto trosim vrijeme na gluposti, ne možeš ništa promijeniti a čitaš vijesti koje ti mediji nameću.

Dokaz tome je bila i korona
Prvo, i jezik se mijenja vremenom, pa tako više nije samo rukovodilac, već i rukovoditeljica itd. Ja ne vidim problem s tim.

Drugo, od Zapada primaš i što valja i što ne valja. Nije samo ono što ne valja. To opet zavisi i iz koje perspektive gledaš. Kažeš ne valja Halloween... ja ne vidim ništa loše u tome da se djeca i ljudi malo zabave i po tom pitanju.

Treće, zamaraš se glupostima većinom vremena. Ovo što je na Zapadu što tebe nervira kod nas je tek možda u tragovima. Daleko smo mi od Zapada po mnogo čemu.
Ja vidim problem što nema tesarke , bravarke,već rukovaoca muškarcima. Nekako to guraju, ali haj nek guraju opet nije do toga Jel ti muško šef ili žensko ,do osobe je.
Ali prividno je ako se slažeš za ravnopravnost zalazes se i za zastupanje žena jednako po svemu sa muškima.

A što se tiče halloweena pa ne pripada našoj kulturi. Što oni ne preuzmu našu kulturu amerikanci, ne mislim sad islamsku striktno nego eto nek McDonald's pravi ćevape, zašto je njihovo in i ok.


A to je moguće jer ne mogu ništa promijeniti samo pisati o tome :D.

Moguće sa sam islamski fundamentalista. Ali dokle će ići ta pitanja ravnopravnosti, neko će se sjetiti i pitati .
Zašto žene ne idu na dzummu, zašto nema ženskog hodže, zašto muškarac može imati 4 žene a žena ne .
A možda se i ja krijem iza religije da bi osjećao nekekav autoritet u današnjem dobu.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
pizarro
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 13431
Joined: 08 Nov 2019, 18:06
Has thanked: 4204 times
Been thanked: 4989 times
Status: Online

Re: Sama sebi nanela povrede čekićem: Devojka osuđena na 8,5 godina zbog lažnih optužbi za silovanje

Post by pizarro » 16 Mar 2023, 20:11

Mutevelija wrote: 16 Mar 2023, 14:41
pizarro wrote: 16 Mar 2023, 09:25

mogu ja vama reci da nas mute zivi zivot punim plucima.
Stoo
nije mute osusena grana, ima mute zenskih jarana

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1074 times
Status: Offline

Re: Sama sebi nanela povrede čekićem: Devojka osuđena na 8,5 godina zbog lažnih optužbi za silovanje

Post by bagra » 17 Mar 2023, 13:18

Mutevelija wrote: 16 Mar 2023, 14:41 Stoo
ljubomoran na sve uspjesne muskarce bosanskog

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Sama sebi nanela povrede čekićem: Devojka osuđena na 8,5 godina zbog lažnih optužbi za silovanje

Post by Mutevelija » 17 Mar 2023, 13:28

bagra wrote: 17 Mar 2023, 13:18
Mutevelija wrote: 16 Mar 2023, 14:41 Stoo
ljubomoran na sve uspjesne muskarce bosanskog
Definisi uspješnog
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1074 times
Status: Offline

Re: Sama sebi nanela povrede čekićem: Devojka osuđena na 8,5 godina zbog lažnih optužbi za silovanje

Post by bagra » 17 Mar 2023, 13:35

Mutevelija wrote: 17 Mar 2023, 13:28 Definisi uspješnog
ja i ti, recimo :cudi definicija uspjesnog bosanskog brdskog muskarca
dobri poslovi, place, dobra kola, nekretnine, u dzematu visoko cijenjeni,
zene nam se bacaju u narucje na svakom koraku, lijepo plesemo,... sve :cudi

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Sama sebi nanela povrede čekićem: Devojka osuđena na 8,5 godina zbog lažnih optužbi za silovanje

Post by Mutevelija » 17 Mar 2023, 13:57

bagra wrote: 17 Mar 2023, 13:35
Mutevelija wrote: 17 Mar 2023, 13:28 Definisi uspješnog
ja i ti, recimo :cudi definicija uspjesnog bosanskog brdskog muskarca
dobri poslovi, place, dobra kola, nekretnine, u dzematu visoko cijenjeni,
zene nam se bacaju u narucje na svakom koraku, lijepo plesemo,... sve :cudi
Ja mislim da žene trebaju dati definiciju uspješnog jer uspješan muškarac privlači žene.
Nisam žensko , ne zanima me uspješan muškarac 😜🤣
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1074 times
Status: Offline

Re: Sama sebi nanela povrede čekićem: Devojka osuđena na 8,5 godina zbog lažnih optužbi za silovanje

Post by bagra » 17 Mar 2023, 14:05

zene nisu objektivne :o
najbolje da mi sami sebe
da prostis

User avatar
Kai
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7564
Joined: 24 Aug 2021, 13:47
Mood:
Has thanked: 675 times
Been thanked: 1452 times
Status: Offline

Re: Sama sebi nanela povrede čekićem: Devojka osuđena na 8,5 godina zbog lažnih optužbi za silovanje

Post by Kai » 17 Mar 2023, 16:06

Ni cekic je ne dozove pameti.. :D.
Vragolasto..:zao

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Silovanje u Velikoj Kladuši

Post by Krokodil Behko » 09 Nov 2023, 10:14

Image


Ranije osuđivani silovatelj početkom mjeseca uhapšen je u Velikoj Kladuši, te mu je određen pritvor od 30 dana zbog sumnje na novo krivično djelo. Ovaj put ga terete za prisilni odnos sa 19-godišnjim mladićem. To je potreslo cijelu općinu. Građani kažu - nije jednostavno živjeti u takvom okruženju.

Opasnost može vrebati iza svakog ugla. Zna to i Mirela koja ima maloljetnog sina koji će također, kaže, jednog dana napuniti 19 godina. Toliko je imala posljednja žrtva ranije osuđivanog silovatelja i pedofila iz Velike Kladuše koji je pritvoren nakon novog krivičnog djela. Vijest je iznenadila sve u ovoj opštini.


How Much Does It Cost To Travel Europe
00:00

Previous
PauseNext

00:26 / 06:49
Unmute
Settings
Fullscreen
Copy video url
Play / Pause
Mute / Unmute
Report a problem
Language
Share
Vidverto Player
-Nije mi jasno zašto nisu informisali škole, zašto policija nije informisala građane da je takva jedna osoba prisutna u našem gradu nakon izlaska iz pritvora. Imam i ja sina koji će jednog dana imati 19 godina. Svaki dan gledamo te ljude koje ne možemo prepoznati u našem društvu. I žive među nama. Nije baš jednostavno, kaže Mirela Kendić, mještanka Velike Kladuše.


Sadina Hadžalić, mještanka Velike Kladuše kaže da kao majka djeteta od osam godina smatra da tome nije data dovoljna pažnja.

-Općenito, u cijeloj Bosni i Hercegovini, ne samo u Velikoj Kladuši. Trebaju nadležne institucije zauzeti stav, krenuti radikalnije u borbu protiv toga, kazala je ona.


U MUP-u Unsko-sanskog kantona kažu - radi se o njima već poznatom licu. Otkriven je 2010. kada je 14-godišnji učenik ispričao kako ga je zlostavljao trener košarke. Nakon jednomjesečnog pritvora pušten je na slobodu, što je iskoristio za bijeg u Zagreb, a tamo je našao i nove žrtve. U međuvremenu u Velikoj Kladuši su mu demolirali automobil.

-Pripadnici sektora kriminalističke policije o svemu su upoznali postupajućeg tužioca nakon čega su ga lišili slobode osumnjičeno lice nad kojim je zavedena kriminalistička obrada. Također bih napomenuo da je navedeno lice povratnik u izvršenju jer je presudom Suda u Zagrebu 2011. osuđen na kaznu zatvora od 13 godina zbog počinjenja tri djela, kazao je za BHRT Jusuf Mešić, v.d. policijskog komesara MUP-a USK.

Presuđeni pedofili u jednom entitetu mogu raditi s djecom, a u drugom su zakonski spriječeni. Federacija jedina u regiji nema registar osuđenih pedofila čiji bi podaci bili tajni i trajni. Od Zakona koji se čeka najviše bi koristi imale škole i vrtići.

-Raspišu konkurs, prijave se ljudi da određenu poziciju i onda je ona dužna da tu listu kandidata proslijedi FUP-u da vide da li se neko od tih kandidata nalazi u registru. Ako se nalazi, ne može nastaviti. Ovim Zakonom zabranjujemo da se osuđeni pedofili vraćaju u blizinu djece i omladine. 02:13 Obično nakon odslužene kazne zatvora preko 70 posto počionica tih djela vraća se u njihovu blizinu, kaže Lana Prlić, zastupnica u PD PFBiH.

Brojni slučajevi ostanu nedostupni javnosti zbog stida ili drugih razloga, a kaznu koje dobiju počinioci vrlo su male. Na kraju, institucije radite što više kako bismo se posljedicama bavili što manje.


(SB)
online

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 36846
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 23159 times
Been thanked: 4507 times
Status: Offline

Re: Silovanje u Velikoj Kladuši

Post by ElTriconi » 09 Nov 2023, 17:15

Pajdo moj samo slat da skida mine po sumama 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Silovanje u Velikoj Kladuši

Post by Lavlje_srce » 10 Nov 2023, 00:03

Jesam li dobro shvatila- zlocinac je 2010 zlostavljao 14-godisnjeg djecaka, stavljen je u pritvor, pobjegao u Zagreb, tamo silovao, osudjen na 13 godina, pa se vratio i silovao u Kladusi? Sjeme mu se izopaceno zatrlo. :bua :bua :bua

Nema ovdje lijeka, osim eventualno hemijske kastracije, a Registar ovakvih mora postojati u interesu djece i roditelja i biti javan.
Last edited by Lavlje_srce on 10 Nov 2023, 00:12, edited 2 times in total.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 36846
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 23159 times
Been thanked: 4507 times
Status: Offline

Re: Silovanje u Velikoj Kladuši

Post by ElTriconi » 10 Nov 2023, 00:06

Ne treba da je krv na rukama samo jednog coeka. Treba to rjesavat ko u gambiji, colarice u ruke i udri. Jedno dvaes ljudi da se mjenja 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests