PREMIERSHIP/CHAMPIONSHIP

Kutak za sportski trenutak
User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: PREMIERSHIP/CHAMPIONSHIP

Post by Mala_Mu » 10 Apr 2023, 08:56

Chan wrote: 10 Apr 2023, 08:02 Nisam se neš posebno nervirao. Anfield je uvijek zajeban za bilo koga od jačih timova jer navijači budu nabrijani i nose ekipu bez obzira kakvu sezonu igra Liverpool.

Mi smo ih ubili i kontrolisali utakmicu. I navijači su bili mrtvi, ali onda Xhaka uleti u duel sa Trentom i poče mu se unositi u lice. Tad su živnuli i njihovi navijači i od tad je krenula njihova inicijativa.

Bolji su bili dvije trećine utakmice i zaslužili su pobjedu i tu nema sumnje. Mogli smo u 95. zabiti iz kontre, ali pad koncentrancije i loš pas prema Saki... tako je kako je. Idemo dalje.
Ma na stranu gostovanje, atmosfera itd. Liverpool nikad losiji unazad nekoliko godina..
Ogromnu sansu ste ispustili. Ja u toj utakmici nisam vidjela ekipu koja koraca prema tituli. Iskreno.
Nazalost mislim da bi ova utakmica mogla biti prekretnica i da ce City sad kad ste mu pruzili priliku rutinski sve do kraja odraditi..
Al o tom potom ima jos da se igra al licno neki moj osjecaj.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43654
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14571 times
Been thanked: 13121 times
Status: Offline

Re: PREMIERSHIP/CHAMPIONSHIP

Post by Masamune » 10 Apr 2023, 09:12

Kao što rekoh teško je očekivati 3 boda na Anfieldu pogotovo kad se zna da smo im bili redovna mušterija skoro 10 godina unazad sa vrlo teškim porazima od njih bez obzira u kakvoj formi oni bili ili na kojoj poziciji na tabeli. Niko ih od top 6 nije dobio u gostima ove sezone. City je izgubio, Newcastle je izgubio, a Uniteda su otpuhali.

Imali smo šansu, jesmo, ali nismo izdržali do kraja. Povukli smo se previše i na to nismo navikli ove sezone. Na kraju je Arteta sve karte bacio u odbranu i nije se isplatilo.

Jedna utakmica nije mjerilo. Mi smo najkonstantniji tokom čitave sezone i dokazali smo da smo tu zasluženo u samom vrhu. Hoće li biti dovoljno na kraju vidjećemo. Na Etihadu je bitno ne izgubiti i to mora biti fokus ako želimo doći do titule.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43654
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14571 times
Been thanked: 13121 times
Status: Offline

Re: PREMIERSHIP/CHAMPIONSHIP

Post by Masamune » 10 Apr 2023, 09:19

Ovo da je jučer bio Wengerov Arsenal i da je vodio 2:0 rezultat bi na kraju bio 5:2 za Liverpool.

Dakle, ovo je itekakav napredak. Nema predaje.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: PREMIERSHIP/CHAMPIONSHIP

Post by Mala_Mu » 10 Apr 2023, 09:28

Pa upravo je to ono o cemu pricah na pocetku. Niste vi nestali s terena zbog njihovih navijaca i ne znam ni ja cega sto si spomenuo.
Kazes „nismo izdrzali do kraja“
Sasvim izvjesno je da ces primiti gol ako se branis citavo drugo poluvrijeme. Visio je o koncu i treci.
Povlacenje i zatvaranje je dovelo do ovoga. I to se nije smjelo desiti kad se boris sa Citijem za titulu i gdje je X jednak skoro pa porazu. Kiks se uvijek moze desiti i svakome al igra je ono sto je neshvatljivo i sam odnos prema utakmici.
Napredak i ostalo ne osporavam, komentarisem samo ovu utakmicu i da nije morao biti ovakav ishod. Naprotiv.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43654
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14571 times
Been thanked: 13121 times
Status: Offline

Re: PREMIERSHIP/CHAMPIONSHIP

Post by Masamune » 10 Apr 2023, 10:24

Joj pa ti pričaš kao da je s druge strane Burnley ili da smo mi kao Real koji je osvojio 3 lige prvaka za redom ili ona Barca dok je Xavi bio igrač ili Heynckesov Bayern... ko je očekivao da ćemo se uopšte boriti za titulu na početku sezone.

Samo takvi timovi koje sam gore nabrojao mogu doći na Anfield i nadigrati Liverpool, a mi nismo takvi. Nije ni City. Ne možeš doći na Anfield i ići full na pobjedu i dominaciju ako nisi jedna od onih gore nabrojanih ekipa.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: PREMIERSHIP/CHAMPIONSHIP

Post by Mala_Mu » 10 Apr 2023, 10:33

Pa ne mozes ni doci na Anfield i pokazati onakvu igru u drugom a u utrci si za titulu. Ne ocekuje niko totalnu dominaciju al borbenost, nesto svakako kad je od tolike vaznosti.

Helem nejse, ne znam ni sto se zamaram. Nek osvoji bolji ko god to bio ha ja :D.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31967
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2733 times
Been thanked: 5228 times
Status: Offline

Re: PREMIERSHIP/CHAMPIONSHIP

Post by Matan » 10 Apr 2023, 10:49

Steta, mogu ovim nerijesenim izgubiti titulu..
ako izgube u direktnom duelu, sto je jako izvjesno ode titula Pepu..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43654
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14571 times
Been thanked: 13121 times
Status: Offline

Re: PREMIERSHIP/CHAMPIONSHIP

Post by Masamune » 10 Apr 2023, 10:57

Mala_Mu wrote: 10 Apr 2023, 10:33 Pa ne mozes ni doci na Anfield i pokazati onakvu igru u drugom a u utrci si za titulu. Ne ocekuje niko totalnu dominaciju al borbenost, nesto svakako kad je od tolike vaznosti.

Helem nejse, ne znam ni sto se zamaram. Nek osvoji bolji ko god to bio ha ja :D.
Ma mjeriš čitavu sezonu po jednom poluvremenu koje nije bilo baš dobro. Titulu smo zaslužili koliko i City nakon 30 odigranih kola.

Mi smo tu zasluženo gdje smo bez obzira na to poluvrijeme jučer. Drugo pitanje je hoće li biti dovoljno na kraju.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: PREMIERSHIP/CHAMPIONSHIP

Post by Mala_Mu » 10 Apr 2023, 11:28

Chan wrote: 10 Apr 2023, 10:57
Mala_Mu wrote: 10 Apr 2023, 10:33 Pa ne mozes ni doci na Anfield i pokazati onakvu igru u drugom a u utrci si za titulu. Ne ocekuje niko totalnu dominaciju al borbenost, nesto svakako kad je od tolike vaznosti.

Helem nejse, ne znam ni sto se zamaram. Nek osvoji bolji ko god to bio ha ja :D.
Ma mjeriš čitavu sezonu po jednom poluvremenu koje nije bilo baš dobro. Titulu smo zaslužili koliko i City nakon 30 odigranih kola.

Mi smo tu zasluženo gdje smo bez obzira na to poluvrijeme jučer. Drugo pitanje je hoće li biti dovoljno na kraju.
Apsolutno niti mjerim niti sam negdje napisala da je neko vise zasluzio.
komentarisem samo ovu utakmicu
I odnos prema istoj.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43654
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14571 times
Been thanked: 13121 times
Status: Offline

Re: PREMIERSHIP/CHAMPIONSHIP

Post by Masamune » 10 Apr 2023, 11:45

Dobro... moja poenta je uglavnom da potcjenjuješ Liverpool žestoko u ovoj utakmici. To je ekipa kojoj rijetko kad nedostaje motivacija kad igraju protiv neke top 6 ekipe kakvu god da imaju cjelokupnu sezonu. Jedino ih je Real baš ubio.

To su pokazali protiv svih klubova iz top 6. Samo su Čelzi i Arsenal uspjeli otkinuti bod, a ostali su prosuli bodove na Anfieldu.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: PREMIERSHIP/CHAMPIONSHIP

Post by Mala_Mu » 10 Apr 2023, 16:26

Nije dobro kad mi izvrces recenice.

Ne potcjenjujem. Svjesna sam i sama da su takvi derbiji uvijek neizvjesni bez obzira na trenutnu formu i jednih i drugih. Ali koliku god oni motivaciju imali protiv tih top 6 ekipa, Arsenal je trebao imati tri puta vecu, a to se nije vidjelo na terenu u drugom. A to je moja poenta. Nista drugo.

p.s. nije dobro gurati probleme pod tepih AKO ih ima(ne znam inace kako igraju to je tacno) i opravdavati, nego poraditi na tome i uciti iz gresaka. Danas je to Liverpool sutra moze biti neki deseti tim. Onakvo zatvaranje utakmice pri minimalnom rezultatu, sami pristup i protiv slabijih timova moze doci na naplatu. Barci cesto dodje, isto bih i za njih pisala.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: PREMIERSHIP/CHAMPIONSHIP

Post by greeneyes » 10 Apr 2023, 18:35

Meni je win win situacija ko god osvoji od ovo dvoje. Za Arsenal sam uvijek navijao u premu, a sad je tu vec godinama i Pep i City :oo mada bih vise volio da Arsenal osvoji(Cityju je dosta lp :oo)
Samo sabura

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: PREMIERSHIP/CHAMPIONSHIP

Post by Mala_Mu » 10 Apr 2023, 18:45

greeneyes wrote: 10 Apr 2023, 18:35 Meni je win win situacija ko god osvoji od ovo dvoje. Za Arsenal sam uvijek navijao u premu, a sad je tu vec godinama i Pep i City :oo mada bih vise volio da Arsenal osvoji(Cityju je dosta lp :oo)
Pa isto i meni.
Za Arsenal cisto malo prevagnulo jer nisu dugo osvojili. Kao sto sam i za Napoli navijala, Dortmund da nije stalno Bayern itd.. Sazalim se :DD

Al ako ipak Pep i Julian Alvarez podignu trofej nece mi biti zao. :oo

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: PREMIERSHIP/CHAMPIONSHIP

Post by greeneyes » 10 Apr 2023, 18:53

Mala_Mu wrote: 10 Apr 2023, 18:45
greeneyes wrote: 10 Apr 2023, 18:35 Meni je win win situacija ko god osvoji od ovo dvoje. Za Arsenal sam uvijek navijao u premu, a sad je tu vec godinama i Pep i City :oo mada bih vise volio da Arsenal osvoji(Cityju je dosta lp :oo)
Pa isto i meni.
Za Arsenal cisto malo prevagnulo jer nisu dugo osvojili. Kao sto sam i za Napoli navijala, Dortmund da nije stalno Bayern itd.. Sazalim se :DD

Al ako ipak Pep i Julian Alvarez podignu trofej nece mi biti zao. :oo
Hoce nas ova ligaska takmicenja. U primeri smo bez brige, evo i u premu, ma ljepota :oo
Samo sabura

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: PREMIERSHIP/CHAMPIONSHIP

Post by Mala_Mu » 10 Apr 2023, 19:02

greeneyes wrote: 10 Apr 2023, 18:53
Mala_Mu wrote: 10 Apr 2023, 18:45

Pa isto i meni.
Za Arsenal cisto malo prevagnulo jer nisu dugo osvojili. Kao sto sam i za Napoli navijala, Dortmund da nije stalno Bayern itd.. Sazalim se :DD

Al ako ipak Pep i Julian Alvarez podignu trofej nece mi biti zao. :oo
Hoce nas ova ligaska takmicenja. U primeri smo bez brige, evo i u premu, ma ljepota :oo
Suarez isto osvoji sa tvojim timom ligasku titulu u Brazilu.
Jos i PSG na Messijev pogon i to je to. Dobra godina za biti navijac Barce :ooo

E tacno vise od kluba.
Pratimo i podrzavamo cak i bivse igrace i trenere. 🙈

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: PREMIERSHIP/CHAMPIONSHIP

Post by greeneyes » 10 Apr 2023, 19:06

Mala_Mu wrote: 10 Apr 2023, 19:02
greeneyes wrote: 10 Apr 2023, 18:53
Hoce nas ova ligaska takmicenja. U primeri smo bez brige, evo i u premu, ma ljepota :oo
Suarez isto osvoji sa tvojim timom ligasku titulu u Brazilu.
Jos i PSG na Messijev pogon i to je to. Dobra godina za biti navijac Barce :ooo

E tacno vise od kluba.
Pratimo i podrzavamo cak i bivse igrace i trenere. 🙈
Dabome, sve su to nasa celjad :oo
Samo sabura

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43654
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14571 times
Been thanked: 13121 times
Status: Offline

Re: PREMIERSHIP/CHAMPIONSHIP

Post by Masamune » 10 Apr 2023, 21:39

Mala_Mu wrote: 10 Apr 2023, 16:26 Nije dobro kad mi izvrces recenice.

Ne potcjenjujem. Svjesna sam i sama da su takvi derbiji uvijek neizvjesni bez obzira na trenutnu formu i jednih i drugih. Ali koliku god oni motivaciju imali protiv tih top 6 ekipa, Arsenal je trebao imati tri puta vecu, a to se nije vidjelo na terenu u drugom. A to je moja poenta. Nista drugo.

p.s. nije dobro gurati probleme pod tepih AKO ih ima(ne znam inace kako igraju to je tacno) i opravdavati, nego poraditi na tome i uciti iz gresaka. Danas je to Liverpool sutra moze biti neki deseti tim. Onakvo zatvaranje utakmice pri minimalnom rezultatu, sami pristup i protiv slabijih timova moze doci na naplatu. Barci cesto dodje, isto bih i za njih pisala.
Arsenalu je ovo jednostavno ako ne maksimum onda vrlo blizu toga. Treba ovdje još iskustva, sazrijevana i jaka klupa da bi mogli ulaziti u utakmicu kao favoriti ili da idu na pobjedu hladni kao špricer kad je najviše potrebno, a to se gradi postepeno na ovakvim gostovanjima. Imamo najmlađu ekipu u ligi i samo će rasti iz sezone u sezonu.

To nije guranje pod tepih. To je jednostavno tako. Kod kuće nas nose navijači i euforija čitavu sezonu protiv jakih pa nas City ohladi upravo zbog nedostatka tog gore.

Na Etihadu ako bismo kojim slučajem odigrali neriješeno bez šuta na gol ja bih to sad potpisao. Imamo i teško gostovanje protiv Newcastlea koje će biti možda i teže nego protiv Liverpoola.

Nama su prije početka sezone predviđali peto ili šesto mjesto. Nismo bili ni u konkurenciji za top 4. Premašili smo sva očekivanja i dalje trebamo gurati koliko možemo, a ako nije dovoljno jbg tako je kako je. To neće izbrisati dobru sezonu niti ćemo biti luzeri šta god neki tvrdili.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120778
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7140 times
Been thanked: 8103 times
Status: Offline

Re: PREMIERSHIP/CHAMPIONSHIP

Post by Krokodil Behko » 10 Apr 2023, 22:05

Mala_Mu wrote: 10 Apr 2023, 19:02
greeneyes wrote: 10 Apr 2023, 18:53
Hoce nas ova ligaska takmicenja. U primeri smo bez brige, evo i u premu, ma ljepota :oo
Suarez isto osvoji sa tvojim timom ligasku titulu u Brazilu.
Jos i PSG na Messijev pogon i to je to. Dobra godina za biti navijac Barce :ooo

E tacno vise od kluba.
Pratimo i podrzavamo cak i bivse igrace i trenere. 🙈

A Dortmund?

Ko to kaže, ko to laže Borussia je mala,
Dembeleta i Liwadowskog nam je dala
online

User avatar
pizarro
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 13673
Joined: 08 Nov 2019, 18:06
Has thanked: 4367 times
Been thanked: 5171 times
Status: Offline

Re: PREMIERSHIP/CHAMPIONSHIP

Post by pizarro » 11 Apr 2023, 11:00

ma city uzima i prvenstvo i ligu prvaka.
ende :oo

User avatar
pizarro
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 13673
Joined: 08 Nov 2019, 18:06
Has thanked: 4367 times
Been thanked: 5171 times
Status: Offline

Re: PREMIERSHIP/CHAMPIONSHIP

Post by pizarro » 11 Apr 2023, 11:01

bolje receno, guardiola uzima :oo

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests