HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Pasaga » 05 Feb 2023, 16:08

Ovi,koriste priliku,djele drogu narodu haman lopatom.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Sioux
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5123
Joined: 20 Nov 2021, 21:20
Has thanked: 1119 times
Been thanked: 1264 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Sioux » 05 Feb 2023, 19:27

Jezuiti ih pozobali..
Pogled Joca Vujičića

User avatar
Tierra Caliente
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3460
Joined: 15 Sep 2019, 02:41
Location: Sarajevo
Has thanked: 797 times
Been thanked: 283 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Tierra Caliente » 05 Feb 2023, 20:21

Melek wrote: 05 Feb 2023, 13:48 Zove nas Bože da se vratimo pod okrilje pa da živimo ko ljudi:

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... cka-832975
Pali su oni na oko 300.000. Za 10 godina bit će više Bošnjaka u Sandžaku od njih u BiH. :pusi :plavi
{code}

User avatar
bez
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1322
Joined: 09 Jan 2022, 18:19
Has thanked: 33 times
Been thanked: 341 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by bez » 05 Feb 2023, 20:46

Melek wrote: 19 Jan 2023, 06:43
Pasaga wrote: 05 Jan 2023, 17:34

sta je sa njim .... :hm
ta nije ga ko rokno ...
Ma ne da Maja, čuva za mene. Malo je ljut :kafa
Maja ga roknula.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Pasaga » 06 Feb 2023, 17:52

HDZ-ov PORTAL PREBROJAO:
Niti jedna banka nije u većinskom vlasništvu hrvatskih preduzetnika!



HMS tvrdi da su "Hrvati u to vrijeme ekonomski prednjačili u FBiH, no uništenjem Hercegovačke banke vraćeni su bar desetljeće unazad, jer su mnogi ostali bez sredstava za život a brojne male i velike tvrtke bez obrtnih sredstava"



HDZ-ov PORTAL PREBROJAO: Niti jedna banka nije u većinskom vlasništvu hrvatskih preduzetnika!
HMS tvrdi da su "Hrvati u to vrijeme ekonomski prednjačili u FBiH, no uništenjem Hercegovačke banke vraćeni su bar desetljeće unazad, jer su mnogi ostali bez sredstava za život a brojne male i velike tvrtke bez obrtnih sredstava".



Mostarski portal HMS, blizak HDZ-u Dragana Čovića, piše kako u Federaciji BiH svoje sjedište ima 14 banaka. Od toga je 9 u stranom vlasništvu a pet u domaćem; dvije u vlasništvu FBiH - Razvojna banka i Union banka i tri u privatnom vlasništvu bh. poduzetnika - ASA banka, Privredna banka Sarajevo i Investicijsko komercijalna banka iz Velike Kladuše.

Od tog broja samo jedna banka nominalno ima sjedište u Mostaru, samo jedna banka čije sjedište nije u Mostaru na čelu Uprave ima Hrvata, odnosno Hrvaticu, a u većinskom vlasništvu hrvatskih poduzetnika ili kompanija u FBiH je ravno nula banaka, piše mostarski portal HMS.

HMS piše da je tokom rata u Mostaru osnovana Hrvatska banka d.d. Mostar, koju je kasnije kupila talijanska UniCredit banka dok je Hrvatsku poštansku banku Mostar kupila austrijska Reiffesen banka.

HMS piše da je "1998. godine utemeljena Hercegovačka banka koja je za kratko vrijeme postala jedna od vodećih banka u BiH, ali je po nalogu ondašnjeg visokog predstavnika Wolfganga Petritscha, iza čije je odluke stajao američki ambasador Thomas Miller uništena u takozvanoj SFOR-ovoj tenkovskoj reviziji, 'pod lažnom optužbom kako su iz banke nestali novci uplaćeni iz Republike Hrvatske'".

Prema navodima mostarskog portala, "Hercegovačka banka je uništena uz prešutnu saglasnost tadašnjih čelnika Hrvatske, premijera Ivice Račana i predsjednika Stipe Mesića, koji su tako dali podršku međunarodnoj zajednici u obračunu s tadašnjih hrvatskim političkim vodstvom u BiH, koje je nakon što je isključeno iz vlasti SDP-ove 'Alijanse' najavljivalo osnivanje Hrvatske samouprave".

HMS tvrdi da su "Hrvati u to vrijeme ekonomski prednjačili u FBiH, no uništenjem Hercegovačke banke vraćeni su bar desetljeće unazad, jer su mnogi ostali bez sredstava za život a brojne male i velike kompanije bez obrtnih sredstava".

"Banka je u trenutku kada na njeno čelo Petritsch uz podršku tenkova SFOR-a postavio Amerikanku Toby Robinson imala oko 150 miliona KM depozita. Samo djelić tog novca im je vraćen, a Amerikanka je prije povratka kući priznala da je tvrdnja o nestanku novca iz Banke bila laž. Sve ovo se događalo prije 22 godine uz suport ondašnjeg državnog vrha Hrvatske i sarajevske politike, specijalne policije i neviđenu kampanju laži sarajevskih medija", piše HMS.

"Na sreću vremena su se promijenila. Aktualna vlast u Hrvatskoj danas je čvrsto uz Hrvate u BiH u svakom pogledu, a nedavnim intervencija visokog predstavnika Christiana Schmidta Hrvate se više ne može tako lako izbaciti iz federalne vlasti.

Za opstanak i razvoj svakog naroda, pa tako i Hrvata u BiH, važno je razvijati institucije poput sveučilišta, kazališta, medija, ali prije svega gospodarstvo . A taj gospodarski rast nije moguć bez suvremenih bankarskih usluga koje će ga podržavati. Zato je vrijeme da neka od kapitalno snažnih hrvatskih tvrtki iz BiH, ili više njih ponovo osnuju banku koja će poslovati koristeći suvremenu tehnologiju i nove bankarske usluge podržavajući njihovo poslovanje i poslovne planove", zaključuje mostarski portal.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Pasaga » 05 Mar 2023, 19:40

ROJS OTKRIO NOVE DETALJE UZP-a:
Kako su pomagali hrvatske zločince


Rojs je za sve faktički okrivio prvog hrvatskog predsjednika Franju Tuđmana i tadašnjeg ministra odbrane Hrvatske Gojka Šuška, a govorio je i o “skrivanju Darija Kordića” te da su se osumnjičeni “isporučivali Haagu ako je bilo u interesu države”.


Image



ROJS OTKRIO NOVE DETALJE UZP-a: Kako su pomagali hrvatske zločince
Rojs je za sve faktički okrivio prvog hrvatskog predsjednika Franju Tuđmana i tadašnjeg ministra odbrane Hrvatske Gojka Šuška, a govorio je i o “skrivanju Darija Kordića” te da su se osumnjičeni “isporučivali Haagu ako je bilo u interesu države”.

Regija

Prije 52 min

0

Hrvatski portali ovih su dana prenijeli priču tvrdnjama hrvatskog generala Ljube Ćesića Rojsa, kojima je stao u odbranu Ante Jelavića.

Ante Jelavić je bivši član Predsjedništva BiH i ministar odbrane FBiH, kao i bivši lider HDZ-a BiH, koji je u BiH prvostepenom presudom osuđen na zloupotrebu položaja i nesavjesno obnašanje službene dužnosti na 10 godina u odsutnosti jer se od izdržavanja kazne sklonio u Hrvatsku.

Jelavić je u Hrvatskoj optuženik u postupku koji USKOK protiv njega vodi kao bivšeg pomoćnika ministra odbrane Hrvatske Republike Herceg Bosna (HR H-B) za ratno profiterstvo i zloupotrebu položaja i ovlasti.

Konkretno, zbog kupnje stana u Splitu Ivici Rajiću, bivšem zapovjedniku Druge operativne grupe HVO-a iz Kiseljaka. No, Rojs je za sve faktički okrivio prvog hrvatskog predsjednika Franju Tuđmana i tadašnjeg ministra odbrane Hrvatske Gojka Šuška, a govorio je i o “skrivanju Darija Kordića” te da su se osumnjičeni “isporučivali Haagu ako je bilo u interesu države”.

“Ništa Ante nije napravio, a da Šušak nije znao”

Slobodna Dalmacija prenijela je dio više nego zanimljivog svjedočenja generala Rojsa, koji se pred sudom Županijskim u Splitu predstavio kao “general-bojnik u penziji po kazni”.

Govoreći o kupnji stana za Ivicu Rajića, on je pred sudom kazao:

"Da Ante nije to riješio, tribalo mu se suditi, a ne zato što jest to riješio. Ništa Ante nije napravio, a da za to nije znao vrh države, pa ministar Šušak je znao odakle mačka iskoči iz kojeg žbunja, a kamoli ne da je Ivici Rajiću riješeno stambeno pitanje. Svi haaški optuženici, pa tako i Rajić, bili su riješeni na isti način, političkom odlukom da se svima osiguralo stambeno pitanje, zapošljavali su se članovi obitelji, dobili su vojne penzije. Nije postojala pismena odluka, sve je išlo usmeno.

Stan je u vlasništvo dobio Rajić koji je 2003. godine uhapšen u Splitu i prebačen na suđenje u Haag, gdje je osuđen na 12 godina zatvora za ratni zločin u mjestu Stupni Dol.

U svom svjedočenju Rojs je često prekidao sutkinju Ankicu Boban oslovljavajući ju draga predsjednice vijeća, a ona ga je pokušavala obuzdati govoreći mu kako ima fantastičnu memoriju kao sudionik događaja tih godina, no da se pokuša usredotočiti na konkretna pitanja te zašto su žrtvovani jadnici iz Herceg-Bosne.

“Ništa nije bilo pismeno, sve po komandi Šuška i Tuđmana”

"Svim haaškim optuženicima iz Herceg-Bosne i njihovim obiteljima bio je osiguran smještaj u Hrvatskoj. U Srednjoj Bosni branila se Hrvatska jer da je ona pala, pali bi i Split, Šibenik, Zadar… Ja sam hodajući kompjutor, a s obzirom da su naši partizani nakon 2000. godine sve uništili jer je uša đava u državu, ja sam, evo, tiskao 10 tisuća primjeraka poslanice predsjednika Franje Tuđmana, odnosno govora od 15. siječnja 1996. godine. Što se tiče Rajića, ja sam osobno davao suglasnost za kupnju stanova haaškim optuženicima. Svima smo tada kupovali stanove u vlasništvo da su makar njihove obitelji osigurane dok su u Haagu, a plaćali su se i troškovi odvjetnika, telefona, putovanja članova obitelji do Haaga… Kad smo Rajiću rješavali stambeno pitanje, tada protiv njega nije bila podignuta optužnica", rekao je Rojs.

Rajića je, kako kaže, dva puta upoznao i to u kabinetu ministra Gojka Šuška.

"Pet dana ja mogu govoriti istinu bez vode, ja sam vojnik… Šušak je tada dobio potvrdu da su svi haaški optuženici stambeno riješeni i gdje se nalaze, a bili su pod nadzorom MORH-a u Baškom Polju. Svi osim Darija Kordića kojeg smo, to mogu danas reći, dvije godine skrivali u jednoj vikendici u Jasenicama kod Masleničkog mosta jer smo tada gradili autocestu. Sve se znalo, mi smo imali državu u rukama, a ne kao danas… Bez predsjednika Tuđmana niko nije mogao potpisati niti nabavu kilograma trulih jabuka… I kad bi se, u interesu države, donijela odluka da se isporuče, oni su se isporučivali Haagu. I svi su otišli osim Rajića jer su sigurnosne službe tada ocijenile da ne bi bilo dobro da se on sastane u Haagu s Tihomirom Blaškićem, da to ne bi bilo dobro za Hrvatsku. Rajić je do 2000. bio kooperativan, bio je spreman ići u Haag ako ga mi pošaljemo. Morali smo ga skloniti iz Kiseljaka da nam ne radi probleme", kazao je Rojs.

Ljubo Ćesić Rojs je dodatno pojasnio kako se sve financiralo preko MORH-a i preko Federacije BiH, odnosno Sarajeva te iz vlastitih prihoda Ministarstva odbrane Herceg Bosne.

"Pa ja sam Jelavića zvao jednom iz Bostona i usmeno mu rekao da se prebaci 630 tisuća dolara za troškove odvjetnika Rivkina. Ništa nije bilo pismeno, a sve je bilo po zapovijedi Šuška i jedinog predsjednika svih Hrvata. Pa 12 tisuća naših ljudi je bilo preko granice u Herceg-Bosni i normalno je da nije bilo nikakve pisane odluke jer smo morali paziti da nam ne uvedu sankcije… Zato smo i žrtvovali jadnike iz Herceg-Bosne. Za Rajića sam ja prenio zapovijed Jelaviću da se odrede sredstva za kupnju stana i njemu i ostalim optuženicima. Morao je Jelavić poslušati jer da nije, ja bih ga osobno udavio. Da to nije napravio, tribalo bi ga objesiti o stablo… Vjerojatno bi bio razriješen svih dužnosti, a možda bi završio i u zatvoru da nije postupio kako mu je naređeno", rekao je Rojs.

Dodao je da je MORH imao svoj pravilnik o dodjeli stanova, a da je “Ante imao svoj”.

Suđenje u ovom sudskom procesu se nastavlja te nema dvojbi da neće biti još zanimljivosti.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Krokodil Behko » 30 Apr 2023, 09:39

Ja se izvinjavam, oko kvarenja ovog najnovijeg filinga, u vezi stranke UZP BiH, kako su oni sad reformisti itd..
Mogu mislit šta bi bilo, da je SDA ovako uradila.


LIDIJA BRADARA POD ISTRAGOM: Nit' oslobođena, nit' optužena

Image


Prekršila odredbe prilikom zapošljavanja savjetnika, dok je bila predsjedavajuća Doma naroda.

"U navedenom predmetu istraga je u toku. U skladu sa Zakonom predviđene zaštite krivične istrage, ne možemo davati više informacija", piše portal Dnevnog lista.

Ovaj mostarski dnevni list prenosi da su im iz Tužilaštva Kantona Sarajevo tako odgovorilo kada su ih pitali u kojoj je fazi predmet kojim je obuhvaćena Lidija Bradara, a koji se odnosi na nezakonito imenovanje nekoliko savjetnika u vrijeme dok je ona bila na poziciji u Domu naroda Parlamenta FBiH?’.


Lidija Bradara je za predsjedavajuću Doma naroda Parlamenta entiteta FBiH imenovana polovinom januara 2015. godine. Tu je ostala do kraja mandata, nakon čega je izabrana za predsjednicu većeg bh. entiteta.


Od početka 2015. do marta 2017. imala je osam savjetnika.

Centar za istraživačko novinarstvo još 2017. godine otkrio je da pet od osam savjetnika Lidije Bradare ne ispunjava zakonske propise za imenovanje na te funkcije.

CIN je dokazao da je Bradara prekršila federalne propise, postavivši za savjetnike osobe koje nisu imale potrebnih pet godina radnog iskustva.

Štaviše, jednom od njih to je bilo prvo zaposlenje, dok su ostali imali radno iskustvo od osam mjeseci do dvije godine. Većina njenih savjetnika tada su bili članovi stranaka ili rođaci i poznanici političara.


Ubrzo nakon toga otvorena je istraga. No, ona nije (još uvijek) rezultirala ni odustajanjem, ali ni podizanjem optužnice.

Dnevni list prenosi da zvaničnici nisu dužni raspisivati konkurse pri zapošljavanju savjetnika već ihsami biraju. Ovo pravo iskoristila je i Bradara prilikom imenovanja svojih savjetnika. Njihova prosječna mjesečna primanja iznosila su od 2.100 do 2.600 KM. Za dvije godine i dva mjeseca za plaće i naknade Bradarinih savjetnika potrošeno je više od 306.000 KM iz federalnog budžeta.

"Prema Zakonu o državnoj službi FBiH, iako nemaju status državnih službenika, savjetnici moraju ispunjavati iste uslove kao i kandidati za pomoćnike rukovodećih državnih službenika. Njih ne precizira Zakon već posebna Uredba prema kojoj je potrebno pet godina radnog iskustva", napisao je je CIN.

Odgovarajući na upite ovog medija Bradara je tada kazala da je Ustavni sud FBiH donosio političke odluke. Također, novinarima CIN-a rekla da je jako ponosna na svoje savjetnike i da bi bila sretna kada bi oni dobili priliku da rade puno odgovornije poslove.

"Recimo, da rade u europskim integracijama pri Vladi Federacije, da danas-sutra budu poslanici, ministri", kazala je 2017.
online

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 36843
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 23154 times
Been thanked: 4506 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by ElTriconi » 30 Apr 2023, 09:53

Sto je najgore uradio bih i ja tako kad bih mogo 😂
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Sioux
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5123
Joined: 20 Nov 2021, 21:20
Has thanked: 1119 times
Been thanked: 1264 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Sioux » 30 Apr 2023, 15:13

El pratite tovarenje kastriranog evropejca Plenkija na Trešnjevci..

Pogled Joca Vujičića

Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Duh » 30 Apr 2023, 15:24

Tierra Caliente wrote: 05 Feb 2023, 20:21
Melek wrote: 05 Feb 2023, 13:48 Zove nas Bože da se vratimo pod okrilje pa da živimo ko ljudi:

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... cka-832975
Pali su oni na oko 300.000. Za 10 godina bit će više Bošnjaka u Sandžaku od njih u BiH. :pusi :plavi
To je moguće.
Razlog za to nezainteresiranost jednih i zainteresiranost drugih.
Mislim da je moguće i 300 000 iz Bangladesa itd...
Nema više predstavnika ni jednog u Derventi i zaboravio sam pitati-sta ćemo sad?

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Krokodil Behko » 18 May 2023, 10:47

Evo, zagrebačko sveučilište otkrilo ko je srušio partizansko greoblje :hihi


online

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Taare » 23 May 2023, 21:14

Predsjednik Hrvatske Zoran Milanović govorio je danas u Kući Evrope u Zagrebu, poručivši, između ostalog, i da je visoki predstavnik EU za vanjsku politiku Josep Borrell odbio zahtjev Hrvatske da učestvuje u misiji Althea u Bosni i Hercegovini.
"Borrell je odbio zahtjev Hrvatske da učestvuje u vojnoj misiji Althea u Bosni i Hercegovini", naveo je Milanović.

Milanović je poručio da je njegov dopis i odgovor na ova pitanja "pun laži". Predsjednik je dodao da EU "pati, što je teško izlječivo, od hroničnog manjka demokratije i odgovornosti".

"Borrell je opterećen takvim aferama da u mojoj vladi ne bi mogao biti ministar, a u Plenkovićevoj ne znam. Kao ni (predsjednica Evropske komisije) Ursula von der Leyen", dodao je.

Podsjećamo. U više navrata je Milanović insistirao na tome da Hrvatska kao punopravna članica NATO-a ima pravo biti dio takve misije u BiH.

Također, hrvatski ministar vanjskih poslova Gordan Grlić Radman je pisao šefu NATO-a Jensu Stoltenbergu kako bi "jedinstvo saveza moglo biti ugroženo" ukoliko Hrvatska ne pošalje svoje vojnike u mirovnu misiju u BiH.

Na takve prijedloge žestoko je reagovao član predsjedništva BiH Željko Komšić te je pisao glavnom sekretaru NATO-a Jensu Stoltenbergu. U pismu koje je Komšić poslao stoji da Hrvatska ne može biti dio međunarodnih mirovnih snaga jer je bila aktivni sudionik rata u BiH.
https://www.klix.ba/vijesti/regija/mila ... /230523138
Svi mi se morete obratit

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Krokodil Behko » 28 May 2023, 18:26

Okupili Čović i Radman ustaško društvance, da obilježe kršćanske i evropske vrijednosti


Hrvatski narodni sabor održao je na Radimlji kod Stoca centralnu komemoracija u BiH za pripadnike kvislinških snaga koji su ubijeni od strane jugoslavenskih snaga na području Slovenije i Austrije.
online

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Taare » 02 Jun 2023, 10:48

Čuj ti uznika, jbo im insomnia nene u guzicu
Nogometni reprezentativac BiH zgrozio javnost nakon fotografije sa zastavom RBiH

veliku sjenu na ovu proslavu napravio je Dedić kada se fotografirao za "zastavom ljiljankom". To je zastava koja je u ratu bila zastava dijela BiH koji je bio pod kontrolom Armije RBiH, a nazivao se Republika BiH.

Mnogi Srbi i Hrvati iz BiH su protjerani iz svojih domova pod i u ime ove zastave pa je zato skandalozno da se bh. reprezentativac fotografija pod njoj.
Svi mi se morete obratit

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by insomnia » 02 Jun 2023, 11:10

Poturadima i treba oteti sve
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
seln
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1317
Joined: 26 Oct 2019, 23:55
Has thanked: 256 times
Been thanked: 560 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by seln » 02 Jun 2023, 11:39

To je zastava koja je u ratu bila zastava dijela BiH koji je bio pod kontrolom Armije RBiH, a nazivao se Republika BiH.
Ali, cuj pascadi... zastava dijela BiH pod kontrolom ARBiH. Po toj logici, ostatak BiH je mogao biti samo okupiran.

Cast Varti, ali Ljiljanka je moja zastava, bila i ostala.
Za 3/5 spremni!

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by insomnia » 02 Jun 2023, 13:49

Spremite se sarajlijice za dokazivanje agresorima
Predsjednica Federacije Bosne i Hercegovine Lidija Bradara kazala je nedavno da je krajnje vrijeme da u Sarajevu bude podignut spomenik poginulim pripadnicima HVO brigade "Kralj Tvrtko".

Međutim, gradonačelnica Sarajeva Benjamina Karić odgovorila je Bradarila riječima da je spomenik već podignut, 30. maja 2022. godine. I zaista jeste. Ali, iz brigade HVO Sarajevo "Kralj Tvrtko" žestoko odgovaraju Karić poručivši, između ostalog, da je pred Sarajevom dug put dokazivanja.
Za koju godinu ce se dovoditi dva svjedoka da se dokaze da nisi ucestvovo u tzv ARBiH
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Taare » 02 Jun 2023, 17:09

Ne more uznik ućerat kolko bošnjo more primit
Svi mi se morete obratit

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by insomnia » 02 Jun 2023, 18:09

Nije to dzaba onomad poletilo da se poturci
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55523
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5570 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Duminjo » 02 Jun 2023, 18:12

insomnia wrote: 02 Jun 2023, 18:09 Nije to dzaba onomad poletilo da se poturci
Hefta

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot], Maja and 19 guests