Odmor u Hrvatskoj

Predstavljanje gradova, naši putopisi, savjeti u vezi putovanja.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80453
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7142 times
Been thanked: 11582 times
Status: Offline

Re: Odmor u Hrvatskoj

Post by spacebound » 08 Aug 2022, 20:59

HAVANA wrote: 08 Aug 2022, 20:49 Zasto smo mi smetljari ovakvi, pa ko ovo rodi vako pogano? I onda rondaju na gradonacelnike nake sto kritikuju zbog smeca. Sad smo 2 velike kese smeca pokupili sa plaze. A 70% je bosanaca tu. Ovih 30% ga ne bacaju jer ih vidim da kupe. Par francuza, svaba i bosanaca stalnih.Stvarno ih treba oderati. Pelene, grudnjak, flase, case, cikovi, uzas...Jebalo majku plati 40 eura naku sobu i konta moze pelenu frljaknut i cikove gasit i ostavljat dje mu je qrcu cejf. Stoka.
Pa da, rekoh ja odmah da onaj gradonacelnik nije nista slagao. A pola drzave nam se uvrijedilo.
Exchan ❌️

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53831
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1919 times
Been thanked: 15200 times
Status: Offline

Re: Odmor u Hrvatskoj

Post by HAVANA » 08 Aug 2022, 21:00

:zao Ovde samo kazna i efektna naplata moze dovesti debile u red. Ogromne kazne i mora platiti, nema, plijeni. Ko ti jebe mater.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96388
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34361 times
Been thanked: 21091 times
Contact:
Status: Offline

Re: Odmor u Hrvatskoj

Post by Rum » 08 Aug 2022, 21:03

HAVANA wrote: 08 Aug 2022, 21:00 :zao Ovde samo kazna i efektna naplata moze dovesti debile u red. Ogromne kazne i mora platiti, nema, plijeni. Ko ti jebe mater.
Ma treba ga prebiti ko krme svaku mu onu flasu u supak zabiti
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53831
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1919 times
Been thanked: 15200 times
Status: Offline

Re: Odmor u Hrvatskoj

Post by HAVANA » 08 Aug 2022, 21:19

Rum wrote: 08 Aug 2022, 21:03
HAVANA wrote: 08 Aug 2022, 21:00 :zao Ovde samo kazna i efektna naplata moze dovesti debile u red. Ogromne kazne i mora platiti, nema, plijeni. Ko ti jebe mater.
Ma treba ga prebiti ko krme svaku mu onu flasu u supak zabiti
Juce govorim frajeru ne ostavljajte to, pokupite cikove... Kaze ok, u pravu ste, nismo ponijeli nista. Reko pa uzmi celofan, flasu, nesta... Normala prica, istom kokoske nake njihove, a sto to vi, sta vas briga... Boba je falila. Usutise ih oni...Drugi papak iz tuzle nakav, ima kucu u sreseru. Parti u zuljani u baru. Cerka ostavila auto na parkingu. Seljacic se napio i izlupo 2 auta kad je izlazio. I ispario se. Vidili ih ljudi, ma kaze on to svake godine tako. Dali im adresu. Otisli mu sutra na kucu par njih iz raje, starci nista, ma ja kaze, eno ga u sobi. Izaso hairlija, nisam ja i bog. Pa onda pokuso svalit na jarana. A jaran vice jesi lud, ja te vadio iz rupe gdje si upo... Nece ni da potpise obrazac, nista. Zovi muriju, peglanje... Dok dodje sudski vjestak da vjestaci njegovo i njeno vec ce on i otici. I svjedoci... Pa jesi zasro mangupe, snosi posljedice. Jok, bahata i odvratna stoka. I onda mi drugi jedan pocne srat, kaze necu da idem u sreser srusili mi kucu, ko biva jer je bosnjak. A napravio kucu bez dozvole. Nevjerovatnih debila ima. A opet i divnih ljudi. Bas smo nekakvi cudni.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96388
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34361 times
Been thanked: 21091 times
Contact:
Status: Offline

Re: Odmor u Hrvatskoj

Post by Rum » 08 Aug 2022, 21:23

HAVANA wrote: 08 Aug 2022, 21:19
Rum wrote: 08 Aug 2022, 21:03

Ma treba ga prebiti ko krme svaku mu onu flasu u supak zabiti
Juce govorim frajeru ne ostavljajte to, pokupite cikove... Kaze ok, u pravu ste, nismo ponijeli nista. Reko pa uzmi celofan, flasu, nesta... Normala prica, istom kokoske nake njihove, a sto to vi, sta vas briga... Boba je falila. Usutise ih oni...Drugi papak iz tuzle nakav, ima kucu u sreseru. Parti u zuljani u baru. Cerka ostavila auto na parkingu. Seljacic se napio i izlupo 2 auta kad je izlazio. I ispario se. Vidili ih ljudi, ma kaze on to svake godine tako. Dali im adresu. Otisli mu sutra na kucu par njih iz raje, starci nista, ma ja kaze, eno ga u sobi. Izaso hairlija, nisam ja i bog. Pa onda pokuso svalit na jarana. A jaran vice jesi lud, ja te vadio iz rupe gdje si upo... Nece ni da potpise obrazac, nista. Zovi muriju, peglanje... Dok dodje sudski vjestak da vjestaci njegovo i njeno vec ce on i otici. I svjedoci... Pa jesi zasro mangupe, snosi posljedice. Jok, bahata i odvratna stoka. I onda mi drugi jedan pocne srat, kaze necu da idem u sreser srusili mi kucu, ko biva jer je bosnjak. A napravio kucu bez dozvole. Nevjerovatnih debila ima. A opet i divnih ljudi. Bas smo nekakvi cudni.
Ma sramota gdje se pojave debili samo sramote posten narod , a ima ih vise vec fine raje
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Odmor u Hrvatskoj

Post by gospođa Brams » 22 Aug 2022, 16:20

Mi smo bili u Vrsima pored Nina i bilo nam je jako lijepo. Malo je mjesto pa je mirno i nema puno guzve. Plaze su jako lijepe, jedini manjak je sto nema puno prirodnog hlada, ali ima suncobrana za iznajmiti. Cijene hrane i pica su sasvim ok, makar smo mi imali sve u hotelu pa nismo puno jeli vani, ali blizu nam je bila pivnica s odlicnom ponudom craft piva pa smo tamo cesto visili.
Sad smo jos neko vrijeme na punjenu baterija u planinama, u Zagori, uzivamo u prirodi i domacoj hrani 😇
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Brcak
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 183
Joined: 03 Oct 2014, 04:27
Has thanked: 16 times
Been thanked: 21 times
Status: Offline

Re: Odmor u Hrvatskoj

Post by Brcak » 23 Aug 2022, 19:03

Bio u Trogiru i Medulinu. Covjek na covjeku, a najgori su mi zabari sto voze skutere koda su na trkama.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120366
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6956 times
Been thanked: 7875 times
Status: Online

Re: Odmor u Hrvatskoj

Post by Krokodil Behko » 03 Sep 2022, 10:11

Restoran u Hrvatskoj prodaje burger za 325 KM, vlasnik kaže: 'U minusu sam, morat će poskupjeti'


Image

Kraken Bar na otoku Viru, u Hrvatskoj, koji je nekad bio sinonim za masovni i jeftini turizam, odlučio je svojim gostima ponuditi eksluzivne proizvode.

Vlasnik Ante Bašić, 26-godišnji ugostitelj čija je obitelj već 40 godina u ovom poslu, ne skriva te cijene i kaže da je svjestan da su one mnogima previsoke, no ističe kako je na otoku htio napraviti nešto drugačije, luksuznije i bolje od uobičajene ponude fast fooda, pizza, ćevapa i špageta, piše Zadarski.hr.

"Da, tačno je. Burger košta 1.250 kuna (325 KM). Ali, zbog njega sam svaki puta u minusu, jer su sastojci nevjerojatno skupi. Zato ću iduće sezone morati udvostručiti cijenu. Koštat će 2.500 kuna (650 KM)", otkriva Ante.


Ante otkriva da se radi o burgeru u kojem je pljeskavica od dvije vrste vrhunske i odležane govedine. Pecivo je njihovo, domaće, a karamelizirano je smeđim šećerom. Grand marnier umak radi se od tog vrhunskog konjaka, a u burger ulaze i gušćja jetra, karamelizirani luk u crnom vinu, rikola uzgojena pomoću UV svjetla u stopostotnom balsamico octu, engleski sir za koji su morali dobiti posebne dozvole kako bi ga uvezli, te italijanski sir čija je specijalnost što sazrijeva u pećini. Sve se nadopuni cherry rajčicama u vinegrette umaku od mandarina, a da bi iskustvo bilo potpuno na vrh burgera, kao ukusna dekoracija, dolazi veliki rep jastoga.

"Tako sam izračunao da me svaki burger košta 1.248 kuna (325 KM) kad se podmire svi troškovi. Zato ću ga iduće godine morati prodavati po duplo većoj cijeni, odnosno 2.500 kuna (650 KM), jer ovako je neisplativ. Sastojci su izuzetno delikatni i neke je vrlo teško pronaći. Kako je moja obitelj dugo u ugostiteljstvu, puno sam putovao i degustirao razne stvari po restoranima. Možda ovo jest najskuplji burger u državama bivše Jugoslavije, ali nije najskuplji na svijetu. U Belgiji se prodaje burger optočen dijamantima i zlatnim listićima, a cijena mu je 30.000 dolara (oko 58.000 KM)", kazuje Ante.

U vrijeme kada se građani bore s inflacijom, rastućim cijenama hrane i energenata, teško je povjerovati da ima klijenata, no Ante se ne žali.

"U godinu dana prodali smo, mislim, sedam komada ovog burgera. Ali zato u ponudi imamo i brojne druge specijalitete koji su mnogo povoljniji, pa svatko može pronaći nešto za sebe. Htio sam učiniti nešto posebno. Uveo sam roštilj po američkoj metodi. Osim burgera, imamo krilca i rebarca, te vrhunsku A5 govedinu po 6.000 kuna (1.500 KM) za kilogram. Mislite da je to skupo? Nije, istu takvu prije nekoliko godina jedan je zadarski restoran prodavao za 7.400 kuna (1.900 KM) po kili. U međuvremenu je sve poskupjelo, pa smo mi zapravo jeftini", objašnjava Ante.

Govoreći o klijentima svog restorana, kaže da ih ne nedostaje. Nedavno mu je na ovaj, najskuplji burger u regiji, stigao otac sa sinom iz Vukovara. Vidjeli su na internetu snimku i htjeli probati, a bili su oduševljeni. Primjećujemo kako se za taj novac može pojesti izuzetan ručak u nekom finom restoranu na obali.

"Istina! Ali ovo nije jelo koje ćete jesti svake sdemice nego možda jednom u životu. Dečko će poželjeti izvesti djevojku na spoj na najskuplji burger u Hrvatskoj, pa će ga podijeliti, jer je dovoljno zasitan da se i dvoje mogu najesti. Želja mi je napraviti posebnu priču, a oni koji ne žele toliko platiti uvijek mogu izabrati nešto iz naše ponude u cjenovnom rangu od 50 do 100 kuna. Pića su od 10 do 2600 kuna, dakle, za svakog ima nešto", objašnjava Ante Bašić za Zadarski.hr svoju poslovnu filozofiju ovaj mladić.
online

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96388
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34361 times
Been thanked: 21091 times
Contact:
Status: Offline

Re: Odmor u Hrvatskoj

Post by Rum » 07 Nov 2022, 16:30

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37855
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2934 times
Been thanked: 2276 times
Status: Offline

Re: Odmor u Hrvatskoj

Post by Pasaga » 07 Nov 2022, 19:17

a licenca....?
mozeli ovo ovako?
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96388
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34361 times
Been thanked: 21091 times
Contact:
Status: Offline

Re: Odmor u Hrvatskoj

Post by Rum » 09 Jan 2023, 19:08

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96388
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34361 times
Been thanked: 21091 times
Contact:
Status: Offline

Re: Odmor u Hrvatskoj

Post by Rum » 09 Jan 2023, 19:09

Golemo
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96388
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34361 times
Been thanked: 21091 times
Contact:
Status: Offline

Re: Odmor u Hrvatskoj

Post by Rum » 23 May 2023, 19:44

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 51639
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 19270 times
Been thanked: 21941 times
Status: Offline

Re: Odmor u Hrvatskoj

Post by Zanki » 23 May 2023, 19:47

Rum wrote: 23 May 2023, 19:44
Oliver ❤️
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
Kai
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7564
Joined: 24 Aug 2021, 13:47
Mood:
Has thanked: 675 times
Been thanked: 1453 times
Status: Offline

Re: Odmor u Hrvatskoj

Post by Kai » 23 May 2023, 23:47

Stavau sad opet uveli neku “eko taxu” 😂😂 bas i vazduh naplacuju..
Vragolasto..:zao

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Odmor u Hrvatskoj

Post by Calla » 05 Jun 2023, 15:19

Sinoc se vratila sa Paga,
izgustala pravo ovo suncano I toplo vrjeme
Podesila se dobra stabilna sedmica sa 26-28 *c svaki dan.
Navecer cim sunce zade, zahladni, naspavala se pravo.
IMG-20230601-WA0036.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96388
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34361 times
Been thanked: 21091 times
Contact:
Status: Offline

Re: Odmor u Hrvatskoj

Post by Rum » 05 Jun 2023, 15:39

Gdje ljepse pag ili kod rizni
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27044
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14158 times
Been thanked: 14467 times
Status: Offline

Re: Odmor u Hrvatskoj

Post by ironman » 05 Jun 2023, 16:07

Calla kako dobre fotke.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Odmor u Hrvatskoj

Post by Calla » 05 Jun 2023, 16:14

Rum wrote: 05 Jun 2023, 15:39 Gdje ljepse pag ili kod rizni
Je li mislis na rizine, Thai??
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Odmor u Hrvatskoj

Post by Calla » 05 Jun 2023, 16:14

ironman wrote: 05 Jun 2023, 16:07 Calla kako dobre fotke.
Kad je lijepa okolina I fotke su zgodne :)
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

Post Reply

Return to “Turizam”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests