Ukrajina

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55977
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5774 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Duminjo » 28 May 2023, 00:18

Krokodil Behko wrote: 28 May 2023, 00:06
Duminjo wrote: 27 May 2023, 23:30 Ispasce ukrajinci na kraju i budale sto ratuju. Jos im bruku gradova do temelja porusise. Trebali su pustiti lagano Ruse da predju preko Ukrajine pa da vidimo ko ce prositi tenkove, avione i ostalo.

Bolje biti malo i šupak, bez poginulih i porušenih gradova, nego ovako budala.

Mozda bi Orban i Vucic zaustavili Putina :hm

Rekoh par puta i ponavljam, Zelenski je u pravu, njegova se zemlja razara, njegovi ljudi ginu i ima pravo da išče svo oružje koje zapad ima.

Ne slušaj Insomniju, lik jede rižu.

Makar mi u BiH, znamo kako je to kad neko ima svo oružje svijeta, a uvede nam embargo.
Pa što bi mi bilo krivo, ako im Zelenski išče oružje. Ko im jebe mater, ako im se ne sviđa šta Ukrjaina radi s oružjem, nek objave rat Rusiji pa nek sami ratuju.

Šteta što Erdogan, prije nekoliko godina, nije znao da je ruska vojska q od vojske.
Mogo ih je s bismilom potamaniti ko pacove, za nekih par mjeseci.
Ma nije insomnia sam. Ima ih.. insomniu nervira svršavanje na ukrajince i pravljenje svetaca od njih :ooo

Smetaju zastave, znakovi, trazende oruzja, odlaganje ofanzive.. sve smeta.
Ne smeta ploca Ratka Mladica na brdu iznad Sarajeva. Ne smeta Mile u Moskvi ili citava politicka elita manjeg entiteta u Moskvi. Ne smeta non paper, sve je to zajebancija..

Zamisli bezobrazluka, Zelenski prosi po svijetu i trazi oruzje. Zato rekoh, budale ukrajinci, trebali su ih pustiti pa da vidim junake.

I ne navija se za Ukrajinu sto je neko voli ili iz neke ljubavi. Navija se samo protiv Rusije.

User avatar
Tierra Caliente
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3460
Joined: 15 Sep 2019, 02:41
Location: Sarajevo
Has thanked: 797 times
Been thanked: 283 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Tierra Caliente » 28 May 2023, 00:19

Vrag wrote: 27 May 2023, 22:51
Tierra Caliente wrote: 26 May 2023, 23:44

ne ide iz Pretisa ništa za Ukrajinu. Možda tu i tamo iz Igmana i to je to
Ne ide direktno nista iz BiH za Ukrajinu, ali se opet nadje nekako
Iz Pretisa za Ukrajinu ne ide nista kao NVO. Kompletnu proizvodnju su zakupili Saudijci.
Od Pretisa može samo neka civilna firma iz EU da kupi otkovane košuljice za granate koje se ne tretiraju kao municija i naoružanje prema zakonu već kao obično željezo, otpad, poluproizvod. Znači bilo koja naša civilna firma iz oblasti autoindustrije koja posjeduje kovačke kapacitete može sasvim normalno prodavati poluproizvode za NVO u EU i za Ukrajinu i direktno. I ne samo municiju već i honovane cijevi i termički obrađene u Novom Travniku. I još vezano za Pretis. Oni imaju samo jednu kovačku bateriju koja radi municiju od 155mm. Za veću proizvodnju 200-300.000 komada godišnje treba 10 milona eura uložiti za kupovinu dodatne kovačke baterije.

Možemo i da ne ulažemo tih 10 miliona eura iako smatram da je to sica i nista. I da je tu stvar politke zasto ne kupimo dodatne prese.

Dovoljno je otvoriti pogon kovačnice u Zenici koji je trenutno konzerviran i tu ima presa koje mogu sve vrste municije da otkivaju. Ali kao što sam već rekao od toga nema ništa jer politika diktira sve, a i što bi Boga ti naše firme i mi zarađivali pare. Pa nisu oni pokrenuli ovo sve da mi u Bosni zaradimo, već da njihova industrija i oni zarađuju pare.
{code}

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120419
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Online

Re: Ukrajina

Post by Krokodil Behko » 28 May 2023, 00:24

Duminjo wrote: 28 May 2023, 00:18
Krokodil Behko wrote: 28 May 2023, 00:06


Rekoh par puta i ponavljam, Zelenski je u pravu, njegova se zemlja razara, njegovi ljudi ginu i ima pravo da išče svo oružje koje zapad ima.

Ne slušaj Insomniju, lik jede rižu.

Makar mi u BiH, znamo kako je to kad neko ima svo oružje svijeta, a uvede nam embargo.
Pa što bi mi bilo krivo, ako im Zelenski išče oružje. Ko im jebe mater, ako im se ne sviđa šta Ukrjaina radi s oružjem, nek objave rat Rusiji pa nek sami ratuju.

Šteta što Erdogan, prije nekoliko godina, nije znao da je ruska vojska q od vojske.
Mogo ih je s bismilom potamaniti ko pacove, za nekih par mjeseci.
Ma nije insomnia sam. Ima ih.. insomniu nervira svršavanje na ukrajince i pravljenje svetaca od njih :ooo

Smetaju zastave, znakovi, trazende oruzja, odlaganje ofanzive.. sve smeta.
Ne smeta ploca Ratka Mladica na brdu iznad Sarajeva. Ne smeta Mile u Moskvi ili citava politicka elita manjeg entiteta u Moskvi. Ne smeta non paper, sve je to zajebancija..

Zamisli bezobrazluka, Zelenski prosi po svijetu i trazi oruzje. Zato rekoh, budale ukrajinci, trebali su ih pustiti pa da vidim junake.

I ne navija se za Ukrajinu sto je neko voli ili iz neke ljubavi. Navija se samo protiv Rusije.

Ama jok. Da mu je da Ukrajinci goloruki pobijede za par dana, kako ne bi šta poskupilo
online

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55977
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5774 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Duminjo » 28 May 2023, 00:28

Morebit i to. Stisko se

User avatar
Tierra Caliente
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3460
Joined: 15 Sep 2019, 02:41
Location: Sarajevo
Has thanked: 797 times
Been thanked: 283 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Tierra Caliente » 28 May 2023, 00:28

Krokodil Behko wrote: 27 May 2023, 23:59
Tierra Caliente wrote: 27 May 2023, 18:56

Šta ćeš kad se ne volim nikome zavlačiti u analne otvore, već ovako pošteno i direktno pišem. Ne idem po pamet kod drugih.

Mogu i ja sad tebe podjebati i reći da vam je većina forumaša i forumašica sa BF otišla na Behar i druge Platforme. Da ste valjali ne bi desetine drugih otišlo. :ćitire

BMK što ćeš ti to reći.
Zaboravio bih i prije nego kliknem u gornji desni korner.,
Uostalom ti to znaš, jer da ne znaš ne bi ni govorio.

I ona klasika "govorim iskreno i ne ulizujem se"
Koga boli q da li se ti kome ulizuješ*
Meni to ne smiješ raditi, jer ja to ne volim, ali ne volim ni trolove.
Tako si mi se smučio, s tim jeftinim spinovima od sinoć
Idi ba kod doktora ako te sta boli. Na pogresnom mjestu se molis, Ja ti pomoci ne mogu.
Sta me briga sta ti volis, sta ne volis. Niti mi u djep ni iz djepa.
Volim i ja Pamelu pa je ne j...., vec daj sta das.
I ti si se meni smucio, nisam do sada smislenog posta od tebe na temi procitao. Sve gluposti i propaganda. :ćitire
{code}

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120419
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Online

Re: Ukrajina

Post by Krokodil Behko » 28 May 2023, 00:32

Tierra Caliente wrote: 28 May 2023, 00:28
Krokodil Behko wrote: 27 May 2023, 23:59


BMK što ćeš ti to reći.
Zaboravio bih i prije nego kliknem u gornji desni korner.,
Uostalom ti to znaš, jer da ne znaš ne bi ni govorio.

I ona klasika "govorim iskreno i ne ulizujem se"
Koga boli q da li se ti kome ulizuješ*
Meni to ne smiješ raditi, jer ja to ne volim, ali ne volim ni trolove.
Tako si mi se smučio, s tim jeftinim spinovima od sinoć
Idi ba kod doktora ako te sta boli. Na pogresnom mjestu se molis, Ja ti pomoci ne mogu.
Sta me briga sta ti volis, sta ne volis. Niti mi u djep ni iz djepa.
Volim i ja Pamelu pa je ne j...., vec daj sta das.
I ti si se meni smucio, nisam do sada smislenog posta od tebe na temi procitao. Sve gluposti i propaganda. :ćitire

Bio sam nekidan kod doktora, reče sve pet.
Nije mi pronašao sujete, gluposti i nekulture, kao ni ofirnog mahalaškog ponašanja - nimalo.
online

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Naseef Mushroom » 28 May 2023, 01:36

insomnia wrote: 27 May 2023, 21:22 Da ne spominjemo kako im se sef slika sa nacistickim znakovljem i slikama kojekakvih kvislinga iza sebe. Al doduse nekad su i Talibani bili dobri. Eno udarili su na Iran. Mogo bi Stalone opet oni ovciju mjesinu gonjati po Kandaharu
Pa mnogi što ne zamjeraju zbog nacističih simbola Ukrajinaca će prvi kritikovati islamizaciju Armije Republike Bosne i Hercegovine.
Ukrajinci ničim izazvani se ponose ovakvim simbolima koji nemaju nikakve veze sa stavom protiv Putina, “Emocije su u pitanju zbog agresije” ali zato Bošnjak ne smije imati emocije kod agresije ni kada mu sruše džamije “kme kme otjerali ste Čika Jovu zbog selamanja i tekbiranja”.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Naseef Mushroom » 28 May 2023, 01:48

Duminjo wrote: 28 May 2023, 00:18
Krokodil Behko wrote: 28 May 2023, 00:06


Rekoh par puta i ponavljam, Zelenski je u pravu, njegova se zemlja razara, njegovi ljudi ginu i ima pravo da išče svo oružje koje zapad ima.

Ne slušaj Insomniju, lik jede rižu.

Makar mi u BiH, znamo kako je to kad neko ima svo oružje svijeta, a uvede nam embargo.
Pa što bi mi bilo krivo, ako im Zelenski išče oružje. Ko im jebe mater, ako im se ne sviđa šta Ukrjaina radi s oružjem, nek objave rat Rusiji pa nek sami ratuju.

Šteta što Erdogan, prije nekoliko godina, nije znao da je ruska vojska q od vojske.
Mogo ih je s bismilom potamaniti ko pacove, za nekih par mjeseci.
Ma nije insomnia sam. Ima ih.. insomniu nervira svršavanje na ukrajince i pravljenje svetaca od njih :ooo

Smetaju zastave, znakovi, trazende oruzja, odlaganje ofanzive.. sve smeta.
Ne smeta ploca Ratka Mladica na brdu iznad Sarajeva. Ne smeta Mile u Moskvi ili citava politicka elita manjeg entiteta u Moskvi. Ne smeta non paper, sve je to zajebancija..

Zamisli bezobrazluka, Zelenski prosi po svijetu i trazi oruzje. Zato rekoh, budale ukrajinci, trebali su ih pustiti pa da vidim junake.

I ne navija se za Ukrajinu sto je neko voli ili iz neke ljubavi. Navija se samo protiv Rusije.
Zbog čega se navija protiv Rusije? Da nije zbog toga što bi OHR postao onda oštriji prema Rusofilima u Bosni i Hercegovini? Što bi se smrklo Rusofilima po Bosni, Crnoj Gori i Kosovu? Što ne bi onda Dodik smio o Putinu ni pomisliti a kamoli mu otići u posjetu a i ako bi otišao onda bi mu to bio kraj? Možda što bi govor Komšića i Džaferovića pred čitavim svijetom ko je Rusofil Dragan Čović uz dokaze natjeralo OHR da promjene planove koji bi išli HDZu u korist?

Ovo navijanje za Ukrajinu je postalo kao navijanje u nekom filmu za nekog heroja, da spriječi da bude smak svijeta, gdje se navija kao da će biti stvarno smak svijeta, a onda ugasiš televizor, izađeš napolje i shvatiš da je svijet i dalje usran što se tiče naših problema i da to nikakav junak neće zaustaviti.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Tierra Caliente
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3460
Joined: 15 Sep 2019, 02:41
Location: Sarajevo
Has thanked: 797 times
Been thanked: 283 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Tierra Caliente » 28 May 2023, 02:23

Naseef Mushroom wrote: 28 May 2023, 01:36
insomnia wrote: 27 May 2023, 21:22 Da ne spominjemo kako im se sef slika sa nacistickim znakovljem i slikama kojekakvih kvislinga iza sebe. Al doduse nekad su i Talibani bili dobri. Eno udarili su na Iran. Mogo bi Stalone opet oni ovciju mjesinu gonjati po Kandaharu
Pa mnogi što ne zamjeraju zbog nacističih simbola Ukrajinaca će prvi kritikovati islamizaciju Armije Republike Bosne i Hercegovine.
Ukrajinci ničim izazvani se ponose ovakvim simbolima koji nemaju nikakve veze sa stavom protiv Putina, “Emocije su u pitanju zbog agresije” ali zato Bošnjak ne smije imati emocije kod agresije ni kada mu sruše džamije “kme kme otjerali ste Čika Jovu zbog selamanja i tekbiranja”.
bravo :bravo
{code}

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Vrag » 28 May 2023, 08:23

Kakvog to uticaja ima ta nacisticka ukrajina van ukrajine?

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by insomnia » 28 May 2023, 09:29

Ali Klix koji doduse samo prenosi zapadnu propagandu
Image
E cuj smirile se borbe oko opkoljenog grada 😂😂😂
Opkoljenog od strane koga?
I sad imaju novi narativ. PVO naravno obori skoro sve rakete i dronove. Prođe jedan ili u vrh glave dva ali sva steta i zrtve su nastale od krhotina
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55977
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5774 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Duminjo » 28 May 2023, 10:32

Naseef Mushroom wrote: 28 May 2023, 01:48
Duminjo wrote: 28 May 2023, 00:18

Ma nije insomnia sam. Ima ih.. insomniu nervira svršavanje na ukrajince i pravljenje svetaca od njih :ooo

Smetaju zastave, znakovi, trazende oruzja, odlaganje ofanzive.. sve smeta.
Ne smeta ploca Ratka Mladica na brdu iznad Sarajeva. Ne smeta Mile u Moskvi ili citava politicka elita manjeg entiteta u Moskvi. Ne smeta non paper, sve je to zajebancija..

Zamisli bezobrazluka, Zelenski prosi po svijetu i trazi oruzje. Zato rekoh, budale ukrajinci, trebali su ih pustiti pa da vidim junake.

I ne navija se za Ukrajinu sto je neko voli ili iz neke ljubavi. Navija se samo protiv Rusije.
Zbog čega se navija protiv Rusije? Da nije zbog toga što bi OHR postao onda oštriji prema Rusofilima u Bosni i Hercegovini? Što bi se smrklo Rusofilima po Bosni, Crnoj Gori i Kosovu? Što ne bi onda Dodik smio o Putinu ni pomisliti a kamoli mu otići u posjetu a i ako bi otišao onda bi mu to bio kraj? Možda što bi govor Komšića i Džaferovića pred čitavim svijetom ko je Rusofil Dragan Čović uz dokaze natjeralo OHR da promjene planove koji bi išli HDZu u korist?

Ovo navijanje za Ukrajinu je postalo kao navijanje u nekom filmu za nekog heroja, da spriječi da bude smak svijeta, gdje se navija kao da će biti stvarno smak svijeta, a onda ugasiš televizor, izađeš napolje i shvatiš da je svijet i dalje usran što se tiče naših problema i da to nikakav junak neće zaustaviti.
Nije

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120419
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Online

Re: Ukrajina

Post by Krokodil Behko » 28 May 2023, 10:41

Naseef Mushroom wrote: 28 May 2023, 01:48
Zbog čega se navija protiv Rusije? Da nije zbog toga što bi OHR postao onda oštriji prema Rusofilima u Bosni i Hercegovini?

Veze nema s nama i bezveze spinuješ.

S nama to ima veze, samo u onoj mjeri u kojoj pomažu šovinizmima u našoj regiji, kako bi ih privukli na svoju stranu i osigurali mir, odnosno preduprijedili izazivanje krize s ruske strane. Ovo sam u vezi Hrvatske, tvrdio još jesenas, u međuvremenu su to potvrdili brojni mediji, analitičari, političari, al dežurni trol Insomnija još uvijek nije.

Ili, kad baš hoćeš da i nas involviraš, Da pojednostavimo:

Biraš između Putina, koji je u UN oborio rezoluciju o Srebrenici i uvijek i u svakom trenutku, podupire Dodika (kao i nekidan), srpske ciljeve, strategije, zločine, kriminal, itd, i na drugoj stranimakar ovu situaciju u kojoj se nalazimo, a bilo bi mnogo gore, ako bi nadjačala ona prva.

Tvoje poređenje s nekim filmom je u najmanju ruku veze s vezom i vezinom vezom - NEMA, jer će ishod rata uticati i na političke prilike kod nas.

Biraš između dva identična društva (srpskog i ruskog), i njihovih ( od matice ) odmetnutih religija s jedne strane i svoje vlastite države s druge strane.

Razočaravajuće je što se ne uočavaju te paralele između Rusa i Srba, sva ta silna narodnjaštva, šovinizmi i fašizmi u raznim oblicima i na raznim nivoima, čiji je jedini cilj da se nikad ništa ne promijeni, osim njihovih granica na tuđu štetu, a što smo i samo mnogo puta iskusili kod Srba.

Uopšte je odvratno prozivati Ukrajince koji ginu, samo zato što traže oružje, od onog istog zapada po kojem pljuješ.

Ili, ako već insistiraš na povezivanju rata u Ukrajini, s našim slučajem i našom regijom, dešava se samo ono što se dešavalo i devedesetih. I Milošević i Tuđman su imali ščime trgovati. Milošević je prekrižio Srbe u Hrvatskoj i samostalnost GT, Tuđman je prekrižio Hrvate u BiH, a Alija nije imao ščime trgovati.

Šta je trebao uraditi?
Trebao im je jebati mater svima redom!!!
Trebao je nepristati, kao što i ti ne pristaješ.
Gledano iz tog ugla, lik je kapitulant, nosiš njegovu sliku u avataru, veličaš ga, a samim tim i njegov akt izdaje i još ti je to sve skladno?
online

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by insomnia » 28 May 2023, 10:44

Bukvalno niko nije potvrdio jbt 😂😂😂
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Naseef Mushroom » 28 May 2023, 12:27

Krokodil Behko wrote: 28 May 2023, 10:41
Naseef Mushroom wrote: 28 May 2023, 01:48
Zbog čega se navija protiv Rusije? Da nije zbog toga što bi OHR postao onda oštriji prema Rusofilima u Bosni i Hercegovini?

Veze nema s nama i bezveze spinuješ.

S nama to ima veze, samo u onoj mjeri u kojoj pomažu šovinizmima u našoj regiji, kako bi ih privukli na svoju stranu i osigurali mir, odnosno preduprijedili izazivanje krize s ruske strane. Ovo sam u vezi Hrvatske, tvrdio još jesenas, u međuvremenu su to potvrdili brojni mediji, analitičari, političari, al dežurni trol Insomnija još uvijek nije.

Ili, kad baš hoćeš da i nas involviraš, Da pojednostavimo:

Biraš između Putina, koji je u UN oborio rezoluciju o Srebrenici i uvijek i u svakom trenutku, podupire Dodika (kao i nekidan), srpske ciljeve, strategije, zločine, kriminal, itd, i na drugoj stranimakar ovu situaciju u kojoj se nalazimo, a bilo bi mnogo gore, ako bi nadjačala ona prva.

Tvoje poređenje s nekim filmom je u najmanju ruku veze s vezom i vezinom vezom - NEMA, jer će ishod rata uticati i na političke prilike kod nas.

Biraš između dva identična društva (srpskog i ruskog), i njihovih ( od matice ) odmetnutih religija s jedne strane i svoje vlastite države s druge strane.

Razočaravajuće je što se ne uočavaju te paralele između Rusa i Srba, sva ta silna narodnjaštva, šovinizmi i fašizmi u raznim oblicima i na raznim nivoima, čiji je jedini cilj da se nikad ništa ne promijeni, osim njihovih granica na tuđu štetu, a što smo i samo mnogo puta iskusili kod Srba.

Uopšte je odvratno prozivati Ukrajince koji ginu, samo zato što traže oružje, od onog istog zapada po kojem pljuješ.

Ili, ako već insistiraš na povezivanju rata u Ukrajini, s našim slučajem i našom regijom, dešava se samo ono što se dešavalo i devedesetih. I Milošević i Tuđman su imali ščime trgovati. Milošević je prekrižio Srbe u Hrvatskoj i samostalnost GT, Tuđman je prekrižio Hrvate u BiH, a Alija nije imao ščime trgovati.

Šta je trebao uraditi?
Trebao im je jebati mater svima redom!!!
Trebao je nepristati, kao što i ti ne pristaješ.
Gledano iz tog ugla, lik je kapitulant, nosiš njegovu sliku u avataru, veličaš ga, a samim tim i njegov akt izdaje i još ti je to sve skladno?
Pa kako može gore biti od ovog sada?
Jedino gore može biti novi rat i genocid.
Vidiš šta se dešava u Bosni i Hercegovini, Crnoj Gori i Kosovu (u to ubrajam i dokazanog Rusofila Čovića) ovo je baš scenarij kao da je Rus pobijedio.

A Zelenski je baš borac, toliko se bori i hoda neumorno po svijetu da kraj agresora Rusa nad svojom državom i narodom ima vremena laprdati o tome kako je loš Iran. Obična marioneta koja je dio predstave.

Sa jedne strane se ismijavaju Rusi sa internet memeovima kako su smotani, kako imaju oružje u rangu autobusa iz “Ko to tamo peva”, kako su razotkriveni da nisu sila već Q od ovce, a sa druge strane navijamo za njihov poraz jer su tako moćni pa bi se njihov moćni uticaj u više država smanjio.

Što se tiče tvog komentara da je lik čiju sliku nosim u avataru kapitulant, reći ću samo jedno.
Muhammad Ali nije nikada bio kapitulant.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55977
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5774 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Duminjo » 28 May 2023, 12:32

A Iran nije loš?

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Naseef Mushroom » 28 May 2023, 12:46

Duminjo wrote: 28 May 2023, 12:32 A Iran nije loš?
Ta tema je toliko važna za nekoga u momentu kada njegova država gori i kada bi mu samo Rusija trebala da bude u mislima. Mogao je i progovoriti malo o antisemitizmu kada se kritikuje Izrael i što Kina koristi djecu kao radnike, kao da pričamo o ambasadoru Švicarske koji nema sopstvenih problema a ne predsjedniku Ukrajine nad kojim se vrši agresija i gdje je svaka sekunda važna.

Čudno kako se to uklapa pefektno u scenarij kada je Izrael sve glasniji po pitanju Irana.

Isti scenarij kao kada su bili teroristički napadi na New York 11.9.2001 od strane Al-Kaide pa su se emocije javnosti iskoristile da bi se fokusiralo na Irak.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Naseef Mushroom » 28 May 2023, 12:58

Vrag wrote: 28 May 2023, 08:23 Kakvog to uticaja ima ta nacisticka ukrajina van ukrajine?
Super razmišljanje, što bi nam smetalo kada neka stranka iz opozicije u četnitetu ima 4C na zastavi, kada ta stranka neće nikada osvojiti više od 200 glasova i neće nikada imati uticaj kao Dodik?
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by insomnia » 28 May 2023, 13:24

Naseef Mushroom wrote: 28 May 2023, 12:46
Duminjo wrote: 28 May 2023, 12:32 A Iran nije loš?
Ta tema je toliko važna za nekoga u momentu kada njegova država gori i kada bi mu samo Rusija trebala da bude u mislima. Mogao je i progovoriti malo o antisemitizmu kada se kritikuje Izrael i što Kina koristi djecu kao radnike, kao da pričamo o ambasadoru Švicarske koji nema sopstvenih problema a ne predsjedniku Ukrajine nad kojim se vrši agresija i gdje je svaka sekunda važna.

Čudno kako se to uklapa pefektno u scenarij kada je Izrael sve glasniji po pitanju Irana.

Isti scenarij kao kada su bili teroristički napadi na New York 11.9.2001 od strane Al-Kaide pa su se emocije javnosti iskoristile da bi se fokusiralo na Irak.
Istini za volju njegove kritike Irana se odnose na pomaganje Rusiji oruzjem
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55977
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5774 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Duminjo » 28 May 2023, 13:25

Naseef Mushroom wrote: 28 May 2023, 12:46
Duminjo wrote: 28 May 2023, 12:32 A Iran nije loš?
Ta tema je toliko važna za nekoga u momentu kada njegova država gori i kada bi mu samo Rusija trebala da bude u mislima. Mogao je i progovoriti malo o antisemitizmu kada se kritikuje Izrael i što Kina koristi djecu kao radnike, kao da pričamo o ambasadoru Švicarske koji nema sopstvenih problema a ne predsjedniku Ukrajine nad kojim se vrši agresija i gdje je svaka sekunda važna.

Čudno kako se to uklapa pefektno u scenarij kada je Izrael sve glasniji po pitanju Irana.

Isti scenarij kao kada su bili teroristički napadi na New York 11.9.2001 od strane Al-Kaide pa su se emocije javnosti iskoristile da bi se fokusiralo na Irak.
Ti ne znas sta pišeš.

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: Nora Ibsenova and 47 guests