Bosanske piramide

Predstavljanje gradova, naši putopisi, savjeti u vezi putovanja.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96841
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34779 times
Been thanked: 21361 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by Rum » 24 Mar 2023, 12:46

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96841
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34779 times
Been thanked: 21361 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by Rum » 13 Apr 2023, 13:52

Semu svaki bosnjo treba ljubiti u guzicu

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27290
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14288 times
Been thanked: 14634 times
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by ironman » 13 Apr 2023, 14:22

Rum wrote: 13 Apr 2023, 13:52 Semu svaki bosnjo treba ljubiti u guzicu

Covjek donosi lovu ,prakticno bez ikakvog ulaganja..
Apsolutno ga podrzavam.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
baton
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 950
Joined: 06 Jan 2021, 22:22
Has thanked: 206 times
Been thanked: 539 times
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by baton » 15 Apr 2023, 21:41

Dobro je ovo za turizam
Sami ste krivi, slali ste nam vukove umjesto čobana.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96841
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34779 times
Been thanked: 21361 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by Rum » 22 Apr 2023, 15:06

FENOMENALAN PRIJEM DR OSMANAGIĆU U BANJALUCI

Prilikom boravka na ATP teniskom turniru u Banja Luci, koji se održava od 16.-23. aprila 2023. pronalazaču bosanskih piramida Dr Semru Osmanagiću i njegovoj supruzi i direktorici privrednog društva ‘Bosanske piramide d.o.o.’ Sabini Osmanagić priređena je sjajna dobrodošlica. Na svakom koraku na ulicama su građani Banja Luke zaželjeli da se ugodno osjećaju, fotografisali se s njima, slali poljupce i čestitali na radu i porukama Dr Osmanagića regionu.
U četvrtak 20. aprila Dr Osmanagić održao je predavanje u dvorani hotela ‘Bosna’. Po običaju, kapacitet dvorane bio je premali da primi sve zainteresovane. Osim 300 pisutnih mnogi su ostali van dvorane ili na ulazu.

Posebni gosti bili su gradonačelnik Draško Stanivuković i najbolji svjetski teniser Novak Đoković s porodicom.

Osmanagić je tokom trosatne prezentacije govorio o hronologiji otkrića na bosanskim piramidama, naučnim, arheološkim i energetskim argumentima. Prikazao je svjetske piramide i zablude u kojima elite drže svjetsku javnosti.

Posebno je govorio o istinskoj istoriji Humskog (Balkanskog) regiona i civilizacijama od Vinče, Starčeva i Vučedola do Ilirikuma i falsifikatima koji dolaze od zapadnih historiografa.

Često prekidan pljeskom, ali i smjehom prisutnih na Osmanagićeve šale, stvorena je nevjerovatna atmosfera u kojoj su svi uživali u ovom nesvakidašnjem času historije, ali i priče o sadašnjosti.

Osnovna poruka predavanja je poruka istine, prijateljstva, saradnje i komunikacije među našim ljudima.

Nakon predavanja i stojećih ovacija, publici su se obratili Draško i Novak. Gradonačelnik je zaželio dobodošlicu Osmanagiću u Banja Luku i najavio svoju posjetu piramidama u Visokom.

Novak Đoković je istakao da su bosanske piramide tek početak priče o regionalnoj saradnji koja će se tek nastaviti u budućnosti i doživjeti procvat.

’Poštovani g. Semire,

Nakon predavanja u Banjaluci, želim da Vam se zahvalim za neviđenu borbu za otkrivanje istine o istorijskim tokovima u svim dijelovima svijeta, u vremenu kad mnogi akademici ne znaju čemu služi istina. Vrhunac predavanja za mene je bio onaj listić, star 33 hiljade godina, otela mi se suza, taj podatak me oduševio. Naš narod je ovdje starosjedilac. Mi smo ovdje živjeli prije onog listića. Listić može da uzdrma planetu. Ovo je Vaš monumentalan doprinos svjetskoj nauci na području istine. Nauka izvan istine je sramota za nauku, apsurdno je neistinu nazivati naukom.

Jedno zapažanje ću podijeliti s Vama; visina piramide je 368 m., mnogo viša od Keopsove, što bi naš narod rekao „VISOKO“. Mislim da nije slučajno mjesto dobilo ime „VISOKO“. Zašto se zove Visoko? Nešto je tu u Visokom, veoma visoko, najviše na svijetu.’
FB_IMG_1682168629001.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by Taare » 22 Apr 2023, 19:03

Srbi su plodno tlo za razne teorije, tako da ne čudi odlična posjećenost
Svi mi se morete obratit

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by insomnia » 22 Apr 2023, 19:07

Poveo Đokaj i materešinu
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84615
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11084 times
Been thanked: 16692 times
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by Fuddo » 22 Apr 2023, 19:09

insomnia wrote: 22 Apr 2023, 19:07 Poveo Đokaj i materešinu
I nju mu j.... :D.
Kroz reket
Dozvolite da se obratimo

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by insomnia » 22 Apr 2023, 19:09

😂
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11853
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by Naseef Mushroom » 22 Apr 2023, 20:29


Novak Đoković je istakao da su bosanske piramide tek početak priče o regionalnoj saradnji koja će se tek nastaviti u budućnosti i doživjeti procvat.

’Poštovani g. Semire,

Nakon predavanja u Banjaluci, želim da Vam se zahvalim za neviđenu borbu za otkrivanje istine o istorijskim tokovima u svim dijelovima svijeta, u vremenu kad mnogi akademici ne znaju čemu služi istina. Vrhunac predavanja za mene je bio onaj listić, star 33 hiljade godina, otela mi se suza, taj podatak me oduševio. Naš narod je ovdje starosjedilac. Mi smo ovdje živjeli prije onog listića. Listić može da uzdrma planetu. Ovo je Vaš monumentalan doprinos svjetskoj nauci na području istine. Nauka izvan istine je sramota za nauku, apsurdno je neistinu nazivati naukom.
U svim dijelovima svijeta, regionalna saradnja :D. :D. :D.

Pa ja, Visoko je u Banjaluci samo dio susjedne države.
I onda će neki naivni i dalje ponavljati da Semir više radi na suživotu nego svi političari zajedno :plavi
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96841
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34779 times
Been thanked: 21361 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by Rum » 07 Jul 2023, 20:52

VELIKI BROJ VOLONTERA VEĆ MJESEC DANA RADI U BOSANSKOJ DOLINI Bosanska piramida Sunca
Mjesec dana je prošlo od početka ovogodišnje volonterske akcije u Bosanskoj dolini piramida. U pitanju je sada već tradicionalni projekat Fondacije „Arheološki park: Bosanska piramida Sunca“ kroz koji su tokom proteklih nekoliko godina prošle stotine volontera iz cijelog svijeta.
– Iza nas je četvrta sedmica volonterske akcije, a u ovom periodu smo imali preko 20 volontera iz Njemačke, Nizozemske, Turske, SAD-a, Francuske, Češke, Srbije i drugih zemalja. Bazirani smo na čišćenje tunela „Ravne 3“ i otvaranje novih metara u pomenutim tunelima, rad je dinamičan s obzirom da imamo malo veći broj volontera, a što se tiče najvećeg broja, očekujemo ih tokom jula i augusta, kada ljudi koji nam dolaze koriste godišnje odmore da bi došli u Visoko i bili dio našeg projekta. – ispričala nam je Amna Agić, arheolog Fondacije.
U svakoj smjeni bude zaista interesantnih ljudi iz cijelog svijeta, a osim rada ovaj projekat je postao poznat i po upoznavanju različitih ljudi iz različitih zemalja svijeta, druženju, ali i obilascima svih lokacija u Bosanskoj dolini piramida, ali i znamenitosti širom Bosne i Hercegovine.
Volonterska sezona u Visokom se nastavlja sve do kraja oktobra, prijave su i dalje otvorene, pa svi koji su zainteresovani mogu da se obrate Fondaciji i postanu dio ovog historijskog projekta.

Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96841
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34779 times
Been thanked: 21361 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by Rum » 07 Jul 2023, 20:53

Bosnje po obicaju glade muda i prde da nema nista , dok im drugi kopaju fuj
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96841
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34779 times
Been thanked: 21361 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by Rum » 07 Jul 2023, 20:53

Tacno ste za kanala
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96841
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34779 times
Been thanked: 21361 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by Rum » 07 Jul 2023, 20:53

ko mi kaze da nema nista stos u vugla odmah
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by Taare » 07 Jul 2023, 21:02

Rum wrote: 07 Jul 2023, 20:53 Bosnje po obicaju glade muda i prde da nema nista , dok im drugi kopaju fuj
Jes ti išo kopat?
Svi mi se morete obratit

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96841
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34779 times
Been thanked: 21361 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by Rum » 07 Jul 2023, 21:04

Taare wrote: 07 Jul 2023, 21:02
Rum wrote: 07 Jul 2023, 20:53 Bosnje po obicaju glade muda i prde da nema nista , dok im drugi kopaju fuj
Jes ti išo kopat?
Ih ja gore bio kada je tek pocelo :djed
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96841
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34779 times
Been thanked: 21361 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bosanske piramide

Post by Rum » 07 Jul 2023, 21:05

Jos na msn sam imao Semu

Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Post Reply

Return to “Turizam”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest